دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 37

موضوع: بررسی مشکلات مخترعین کشور

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    اقتصاد
    ارسال تشکر
    21,844
    دریافت تشکر: 45,916
    قدرت امتیاز دهی
    82822
    Array
    Almas Parsi's: جدید94

smilee1 بررسی مشکلات مخترعین کشور

بررسی مشکلات مخترعین کشور

با سلام و عرض ارادت خدمت دوستان و کاربران گرامی
    دوستان محترم همانگونه که از عنوان این تاپیک مشاهده میشود موضوع بحث رو معطوف میکنیم به اصلی ترین و شاید بارزترین مشکلات مخترعین عزیز کشورمون و یه جورایی پای صحبت و درد دل این عزیزان که هر کدام به گونه ای مورد بی مهری و بی تفاوتی مسئولان و دست اندرکاران کشور قرار گرفتند و برای کشور ارزشمند و والایی مثل ایران که مهد علم و دانش و تکنلولوژیه چنین معضلاتی جای تاسف داره
    دوستان من در این تاپیک مواردی رو مطرح کردم در صورتی که شما پیشنهاداتی افزون بر این موارد در نظر دارید لطف بفرمایید حتما و لطفا در پست ها اشاره کنید
    هدف از این تاپیک اینه که با یک همفکری گروهی و تبادل اطلاعات هم به گونه ای پای صحبت و درد دل تک تک این عزیزان بنشینیم و هم با در نظر گرفتن معضلات این مساله در پی یافتن راه حلی برای این مشکل باشیم و امیدوارم مورد توجه و رسیدگی مسئولین محترم ذیربط قرار بگیره
    بزرگواران ضمن سپاس از شما که در این مبحث حضور دارید که صد البته حضور یکایک شما سندیست بر حمایت و توجه به این عزیزان
    امید است با همت پرشورتون بتونیم گامهایی مثبت در جهت مرتفع سازی مشکلات
    مخترعین عزیز کشورمون برداریم
    انشاالله

دوستان با سپاس از اینکه در نظر سنجی مشارکت فعال و پیگیر دارید

و اما طرح های پیشنهادی برای حل مشکلات مخترعین

نمایشگاه ها
    ثبت اختراعات
    دانشگاه ها
    خدمت سر بازی
    کمک های مالی

نمایشگاه ها: بر پایی نمایشگاه های اختراعات در سطح بین المللی در سطح کشور که از فواید مهم آن نقش ایران و ایرانی و مطرح شدن کشورمان بعنوان مهد علم و صنعت و تکنولوژی و تغییر سریع افکار عمومی در مسائل مختلف در سطح جهان چرا که با توجه به بحران تحریم ها در کشور به گونه ای به جهان و جهانیان اعلام زنگ خطری خواهد بود که در صورت تشدید تحریم ها جهان از بسیاری از اختراعات و داروهای جدید محروم خواهد شد چرا که همانگونه که در آمارها مشاهده میکنیم درخشش جوانان و مغزهای نخبه ایرانی در سطح جهان مورد توجه است.

ثبت اختراعات : که بوسیله شعبه های ثبت اختراعات در سراسر کشور اعم از شهرستانها و مراکز استانها میباشد .

دانشگاه ها : 1- در این خصوص میتوان به ادامه تحصیل مخترعین در شعبه های بین المللی دانشگاه های داخلی در کیش و قشم و تهران و .... اشاره کرد که این مورد بیشتر متوجه سرمایه دارهاست.....
    2- استفاده از سهمیه های دانشجویان پولی در صورت امکان با در نظر گرفتن تخفیف
    3-تغییر تراز نمره بندی در دانشگاه ها ، بعنوان مثال در پایان هر ترم به مخترعین بر اساس پروژه تحقیقاتی و اختراعاتشان و سایر دانشجویان بر اساس نمره تئوری آنان میباشد.

معافیت سربازی نخبگان : نخبگان معرفی شده از بنیاد ملی نخبگان به ازای اجرای طرح پژوهشی مورد نیاز کشور کارت پایان خدمت سربازی دریافت می‌كنند.

کمک های مالی :ایجاد گروه های مشاور مخترعین : این گروه ها به جهت ایجاد ارتباط با استانداری ها ، شرکت ها و سازمانها و...
    به منظور شناسایی نیازها ی کشور و استانها و همچنین ارائه مرتبط سازی اختراعات با صنعت و نیازهای موجود کشور و جامعه
    و در وحله دیگر ایجاد و فراهم سازی بستری برای تشکیل مراکز و گروه های مخترعین در مراکز استانها زیر نظر استانداریها ویا ...که این مهم به منظور ایجاد بانک اطلاعاتی مخترعین و مبتکرین و نخبگان در هر استان و همچنین هدایت و حمایت مالی از آنهاست

سایت علمی نخبگان جوان
    اردیبهشت ماه 1392
    سال حماسه اقتصادی و حماسه سیاسی

ویرایش توسط Almas Parsi : 19th June 2013 در ساعت 08:38 AM

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    الکترونیک و فیزیک هسته ای
    ارسال تشکر
    4,930
    دریافت تشکر: 13,220
    قدرت امتیاز دهی
    12295
    Array
    عرفان سلیم زاده's: خجالت

پیش فرض پاسخ : بررسی مشکلات مخترعین کشور

سلام خیلی ممنونم که این موضوع داغ رو ایجاد کردید.
    بحث خوبیه البته اگر تنها به درد و دل عزیزان منحرف نشه. من باید بگم که مشکلات مخترعان بیش از همه به غفلت خود آنان بر می گرده.
    این که واقعا نمیدونن راه و رسم مخترع بودن چیه. هیچ استانداردی وجود نداره که واقعا تکامل لازمه رو برای تمام جنبه های مخترع بودن داشته باشه.
    در مورد پیشنهاد ها من با مورد اول کاملا موافقم یعنی شرکت مخترعان در نمایشگاه ها و کنفرانس ها، سمینار ها، همایش ها و جشنواره ها.
    وظیفه یک مخترع در قبال جامعه اش، تزریق و افشا آخرین دستاورد ها و نظریات و ایده های خودش هست البته به نهاد های ذکر شده نه مثل قضیه "ماشین زمان" که به رسانه های عمومی تزریق شد.
    مورد دوم در واقع پس از مورد اول خود به خود اتفاق میوفته.مخترعی که به نهاد های مختلف اخرین مقاله پژوهشی هرچند ساده ولی کم حاشیه خودش رو ارسال می کنه،
    از طرف نهاد ها دانشگاهی و پژوهشی و همچنین نهاد های دولتی و خصوصی به عنوان یک "فعال" مورد توجه قرار می گیره
    و همین امر اعتباری به مخترع میده که از طرف نهاد ها دعوت به همکاری بشه.
    همین موضوع معمولا با مزایا همراهه که میتونه ادامه تحصیل رایگان و تسهیلات مختلف باشه.
    مورد سوم اینطور که نوشتید معمولا اجرا نمیشه.الان دیگه تا 12 ماه معافیت از خدمت به ازای انجام یک طرح پژوهشی هستش که تنها مخترعان از اون بهره مند نیستن.

تقریبا تمام کسانی که عضو بنیاد ملی نخبگان باشن میتونن از این تسهیلات سربازی استفاده کنن.
    من با این شیوه از حمایت که نخبگان رو اجبار به انجام پروژه پژوهشی که اکثرا هم نظامی هست کنن موافق نیستم به نظر من خدمت این افراد به جامعه باید از اول تعریف بشه و بودجه ای که قراره صرف آموزش و نگه داری از این افراد در حین خدمت کنن، روی عملیاتی شدن یک ایده پیشنهادی از اون نخبه سرمایه گزاری کنن.

در مورد کمک های مالی بلاعوض به مخترعین من کاملا باهاش مخالف ام.

باید با مخترعان معامله کرد نه این که بهشون صدقه بدیم. ایده های ما در همون مرحله اول اعتباری داره که میشه به افراد متقاضی داده بشه و همین امر میتونه موضوع یک معامله باشه.
    ویرایش توسط عرفان سلیم زاده : 14th May 2013 در ساعت 08:59 AM

3. 19 کاربر از پست مفید عرفان سلیم زاده سپاس کرده اند .

استعدادهای برتر
    رشته تحصیلی
    تخصص=ایده پردازی +ارزیابی محصول
    ارسال تشکر
    18,873
    دریافت تشکر: 9,270
    قدرت امتیاز دهی
    11669
    Array
    حسین متقی's: پر حرف

از نظر من مخترع ها مشکل خاصی ندارن تو ایران
    مشکل اینه که تو ایران همه مشکل دارن و هرکسی بخواد کار بیشتر و متفاوتتری هم انجام بده با مشکلات خیلی بزرگتری هم روبه رو میشه
    من به مسئولان کشور امیدی ندارم چون سرعت رشدتون خیلی پایینه
    باید بخش خصوصی وارد بشه
    که نمیشه
    چون کسی راه اینکار رو نمیدونه
    چرا چون کسایی که میدونن از اینکار برای سرمایه گذاری تو کارای کم ریسک تری استفاده میکنن
    پس بخش دولتی باید کار کنه ولی بخش دولتی نمیتونه اینکارو بکنه چون خرج کردن 1 قرون تو بخش دولتی مسئولیت بالا داره همزمان با اینکه بعضیا میتونن میلیاردیشو بالابکشن و کسی هم بفهمه یا حتی نفهمه
    و این دور همیشه وجود داره تا یک استثنا بوجود بیاد
    یه روش جدید
    من خیلی روش فکر کردم
    ولی هنوز به نتیجه ی رضایت بخشی نرسیدم
    فرهنگ و طرز تفکر در کشور ما کمی متفاوته که به دلیل شرایط هم بوده و قابل توجیهه
    باید شرایط اقتصادی رو عوض کرد و بدبختانه همه ی اینا به هم مربوطه و نمیتونه از یه جای خاصی شروع بشه(اون جای خاص هنوز معلوم نیست)
    ما حتی مطالعه در رابطه با پیدا کردن مشکلات در جامعه رو انجام ندادیم
    من نمیدونم چطور داریم دنبال جواب میگردیم و انتظار داریم همه چیز خوب بشه و یه سری کار های جرقه ای میکنیم و بعد فکر میکنیم موفق شدیم
    و بعد از این موفقیت دفاع هم میکنیم
    راه اصلی اول مطالعه و تحقیق روی ساختار اجتماعی کشورمونه
    و جواب این سوال که کجای این فکر و چرا معیوبه که کسی خطر نمیکنه که منطقی هم به نظر میرسه ولی منطقی نیست - مگه اینکه دنیا همه اینکارو بکنن و هیچکس پیشرفتی نکنه و درجا بزنه دنیا
    که اینطوری نیست و فعلا فقط ما تو دنیا داریم درجا میزنیم
    بیشتر از این توضیح هم خسته کننده تزر از حد تحمل میشه

http://news.iranema.ir/ سامانه هوشمند جمع آوری و انتشار اخبار روز ایران

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    طراحی صنعتی
    ارسال تشکر
    31
    دریافت تشکر: 32
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

با سلام و عرض تشکر از شما به خاطر ایجاد این تایپیک بسیار جالب

جدا از همه مشکلاتی در پیش روی مخترعین محترم کشور وجود دارد شاید مساله ای مهمی که بشود در این راستا به آن پرداخته شود ثبت ایده می باشد که در ایران به طور کل انجام نمی شود این در حالی است که پایه و اساس هر اختراعی از یک ایده شروع می شود میشود گفت که هستند کسانی که ایده های بسیار کارآمد و قابل توجه ای دارند اما تا به مرحله اختراع نمی رسانند و جایی هم بازگو نمی کنند و به دست فراموشی سپرده می شود در صورتی که اگر این ایده ثبت شود و از آن حمایتهای مادی و معنوی انجام شود منجر به خلق بسیاری از اختراعاتی می شود که در نوع خود بی نظیر هست پیشنهاد من برای سایت نخبگان جوان تشکیل کمپینگی می باشد در جهت تلاش برای تصویب قانون ثبت ایده ها به صورت رسمی وقانونی همانند اختراع می باشد

موفق باشید

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    4,930
    قدرت امتیاز دهی
    12295
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط khatereh 1392 نمایش پست ها
    با سلام و عرض تشکر از شما به خاطر ایجاد این تایپیک بسیار جالب

جدا از همه مشکلاتی در پیش روی مخترعین محترم کشور وجود دارد شاید مساله ای مهمی که بشود در این راستا به آن پرداخته شود ثبت ایده می باشد که در ایران به طور کل انجام نمی شود این در حالی است که پایه و اساس هر اختراعی از یک ایده شروع می شود میشود گفت که هستند کسانی که ایده های بسیار کارآمد و قابل توجه ای دارند اما تا به مرحله اختراع نمی رسانند و جایی هم بازگو نمی کنند و به دست فراموشی سپرده می شود در صورتی که اگر این ایده ثبت شود و از آن حمایتهای مادی و معنوی انجام شود منجر به خلق بسیاری از اختراعاتی می شود که در نوع خود بی نظیر هست پیشنهاد من برای سایت نخبگان جوان تشکیل کمپینگی می باشد در جهت تلاش برای تصویب قانون ثبت ایده ها به صورت رسمی وقانونی همانند اختراع می باشد

موفق باشید
    سلام عزیزم.
    حرف شما صحیح هست اما ثبت ایده ای که حتی نمونه اولیه هم نداره تنها باعث محدود تر شدن فضای خلاقیت برای مخترعان میشه.
    قوانین ثبت اختراع هم برای همین به وجود آمد چون ایده رو هر کسی میتونه بده.
    ایده خوبه که در کنفرانس های مختلف افشا بشه تا محققین و دانشجویان روش فکر کنن.
    میدونستید تا 6 ماه بعد از افشا ایده در کنفرانس ها و جشنواره ها میتونید به نام خودتون ثبتش کنین؟
    منم در مورد یه ایده ام دارم همین کارو می کنم. ایده یه راکتور همجوشی رو دادم که الان تو سومین کنفرانس انرژی های پاک در حال بررسی هست برای پذیرفته شدن.
    از اون طرف هم به اداره مالکیت مدارک رو برای ثبت فرستادم و خوشبختانه مشکلی نداشت.الان تو مرحله استعلام برای تاییدیه است.
    الان عملا ایده من ثبت شده و تا زمان برگزاری کنفرانس کاملا ثبتش می کنم.
    خوبی این کار اینه که هم افشا ایده در کنفرانس برای من اعتبار میاره(رزومه) و هم به صورت مستقیم و غیر مستقیم هم مورد توجه قرار می گیرم.
    مستقیم میشه دعوت نهاد های مختلف از من برای همکاری که شامل تسهیلات هم میشه.
    غیر مستقیم میشه کمک به تکمیل و عملیاتی شدن ایده ام که از طریق بودجه های پژوهشی در دانشگاه ها و پژوهشکده های کل کشور صورت میگیره.
    و در آخر که خیلی هم مهم تره اگر یه جایی از ایده ام بهره برداری تجاری کنن میتونم قانونی سود خودم رو بگیرم اگر هم ندن حتی جلوی کار آنها رو میگیرم.
    البته کار به اونجاش نمیرسه با چند تا مذاکره حله...

7. 13 کاربر از پست مفید عرفان سلیم زاده سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    طراحی صنعتی
    ارسال تشکر
    31
    دریافت تشکر: 32
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط عرفان سلیم زاده نمایش پست ها
    سلام عزیزم.
    حرف شما صحیح هست اما ثبت ایده ای که حتی نمونه اولیه هم نداره تنها باعث محدود تر شدن فضای خلاقیت برای مخترعان میشه.
    قوانین ثبت اختراع هم برای همین به وجود آمد چون ایده رو هر کسی میتونه بده.
    ایده خوبه که در کنفرانس های مختلف افشا بشه تا محققین و دانشجویان روش فکر کنن.
    میدونستید تا 6 ماه بعد از افشا ایده در کنفرانس ها و جشنواره ها میتونید به نام خودتون ثبتش کنین؟
    منم در مورد یه ایده ام دارم همین کارو می کنم. ایده یه راکتور همجوشی رو دادم که الان تو سومین کنفرانس انرژی های پاک در حال بررسی هست برای پذیرفته شدن.
    از اون طرف هم به اداره مالکیت مدارک رو برای ثبت فرستادم و خوشبختانه مشکلی نداشت.الان تو مرحله استعلام برای تاییدیه است.
    الان عملا ایده من ثبت شده و تا زمان برگزاری کنفرانس کاملا ثبتش می کنم.
    خوبی این کار اینه که هم افشا ایده در کنفرانس برای من اعتبار میاره(رزومه) و هم به صورت مستقیم و غیر مستقیم هم مورد توجه قرار می گیرم.
    مستقیم میشه دعوت نهاد های مختلف از من برای همکاری که شامل تسهیلات هم میشه.
    غیر مستقیم میشه کمک به تکمیل و عملیاتی شدن ایده ام که از طریق بودجه های پژوهشی در دانشگاه ها و پژوهشکده های کل کشور صورت میگیره.
    و در آخر که خیلی هم مهم تره اگر یه جایی از ایده ام بهره برداری تجاری کنن میتونم قانونی سود خودم رو بگیرم اگر هم ندن حتی جلوی کار آنها رو میگیرم.
    البته کار به اونجاش نمیرسه با چند تا مذاکره حله...
    با سلام

من چنین استنباطی ندارم در حال حاضر خود اختراع هم همچین قوانین سخت گیرانه ای در ایران ندارد و از آن سوء استفاده می شود و اکثر اختراعات بزرگ در خارج از کشور نیز ثبت می شود چه برسد به ایده و در ثانی خلاقیت در خلق ایده می باشد نه در ثبت یک اختراع و نکته آخر اینکه ثبت ایده در کشورهای دیگه رسمی و قانونی می باشد و در کنار ثبت اختراع هم انجام می شود و تداخلی با هم ندارن

با تشکر

9. 11 کاربر از پست مفید khatereh 1392 سپاس کرده اند .

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    4,930
    قدرت امتیاز دهی
    12295
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط khatereh 1392 نمایش پست ها
    با سلام من چنین استنباطی ندارم در حال حاضر خود اختراع هم همچین قوانین سخت گیرانه ای در ایران ندارد و از آن سوء استفاده می شود و اکثر اختراعات بزرگ در خارج از کشور نیز ثبت می شود چه برسد به ایده و در ثانی خلاقیت در خلق ایده می باشد نه در ثبت یک اختراع و نکته آخر اینکه ثبت ایده در کشورهای دیگه رسمی و قانونی می باشد و در کنار ثبت اختراع هم انجام می شود و تداخلی با هم ندارن با تشکر
    سلام. متاسفانه همین موضوعات ساده باعث میشه که افراد از افشا اختراع خودشون حتی بعد از ثبت هم منصرف بشن. خود قوانین وایپو از ثبت ایده جلوگیری می کنه میتونین برید تحقیق کنین. خیلی از منتقد ها میگن که ثبت ایده فرآیند تجاری سازی یک اختراع رو محدود و کند می کنه. و به ضرر کارآفرینی و رشد اقتصادی هست. البته فرض بر این گذاشته شده که ایده پرداز بتونه با تکیه بر قوانین حق خودش رو بگیره. مشکل از همینجا شروع میشه فرض کن شما یه اختراع داری که بعد از کلی مشقت تونستی ثبت و تجاری سازیش کنی. بعد یکی میاد می گه منم این ایده رو دادم باید سود منو بدی.شما چیکار می کنی؟ قطعا اگر اختراع ثبت می کرد و اختراع خودش رو افشا می کرد میتونست همچین حرفی بزنه اما ایده داده و مخفیش هم کرده و الان داره جلو کار شما رو می گیره. من باشم به قوانین اعتراض می کنم چون مایع سوء استفاده خیلی ها میشه. در مورد شرکت های پتنت ترول هم تحقیق کنین.

11. 10 کاربر از پست مفید عرفان سلیم زاده سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    ماشین افزار
    ارسال تشکر
    474
    دریافت تشکر: 755
    قدرت امتیاز دهی
    3947
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط عرفان سلیم زاده نمایش پست ها
    سلام. متاسفانه همین موضوعات ساده باعث میشه که افراد از افشا اختراع خودشون حتی بعد از ثبت هم منصرف بشن. خود قوانین وایپو از ثبت ایده جلوگیری می کنه میتونین برید تحقیق کنین. خیلی از منتقد ها میگن که ثبت ایده فرآیند تجاری سازی یک اختراع رو محدود و کند می کنه. و به ضرر کارآفرینی و رشد اقتصادی هست. البته فرض بر این گذاشته شده که ایده پرداز بتونه با تکیه بر قوانین حق خودش رو بگیره. مشکل از همینجا شروع میشه فرض کن شما یه اختراع داری که بعد از کلی مشقت تونستی ثبت و تجاری سازیش کنی. بعد یکی میاد می گه منم این ایده رو دادم باید سود منو بدی.شما چیکار می کنی؟ قطعا اگر اختراع ثبت می کرد و اختراع خودش رو افشا می کرد میتونست همچین حرفی بزنه اما ایده داده و مخفیش هم کرده و الان داره جلو کار شما رو می گیره. من باشم به قوانین اعتراض می کنم چون مایع سوء استفاده خیلی ها میشه. در مورد شرکت های پتنت ترول هم تحقیق کنین.
    با سلام و تشکر از طرح موضوع توسط الماس پارسی

من نیز دقیقا صحبت های کاربر عزیز خاطره 1392 را قبول دارم و در تائید آن و در جواب آقای عرفان سلیم زاده باید بگم که قانون ثبت ایده ها که در اکثر کشورها انجام می شود بر روی آن کار کارشناسی انجام شده و در نهایت دارای منافع و اعتباراتی بوده مثالی را هم که شما زدید در جواب میتوان گفت که ایده اگه ثبت بشه وقتی کسی بخواد اختراعی بکنه اول ایده اون به ذهنش میرسه وقتی هم تو پتنت سرچ کنه و عین اون ایده را ببینه دو حالت داره یا به دنبال یه ایده دیگه برای اختراع میره یا با مشارکت صاحب ایده اونا تا مرحله اختراع پیش میبره به هر حال من به عنوان یک ایده پرداز خلاء ارائه تسهیلات لازم به اینگونه افراد را در داخل کشور احساس میکنم

موفق باشید
    بمانيم تا کاری کنیم، نه اين كه کاری کنیم تا بمانیم.

13. 11 کاربر از پست مفید ایده پرداز سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    علوم تجربي(نانو)
    ارسال تشکر
    0
    دریافت تشکر: 23
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

سلامدوستاي خوبم من ازشما يكم كوچيكترم اين موضوعو كه ديدم درد دلم تازه شد
    من چند تا مقاله علمي با كمك استادم نوشتم "با كلي ذوق" 3 بار رفتم دفاعيه باورتون نميشه ي جوري باهام برخورد ميكردن كه من بعد هر دفاعيه تا دو هفته سر درد ميگرفتم اشكمو در مياوردن
    تو اخرين دفاعيه جشنواره خوارزمي ديگه از هر چي مقاله علمي و پژوهش بدم اومد ! اخ چرا بعضيا فك ميكنن بايد حتما ي سني ازت بگذر؟چرا ي دانش اموز نتونه ؟
    من هر 3 تا مقالمو با كلي ذوقو اميد نوشتم ولي هيچ كدوم از داورا اميدو تو چشام نخوندن جز استاد مهربونم كه مثل پدرم دوسش دارم همش اميد ميده
    وقتي تو ي جشنواره تو اصفهان كار فرستادم يكي از داورا گفت دخترم داري خودتو خسته ميكني طرحاتو كامل بفرست واسه ژورنالاي خارجي اونا اين طرحارو ميخان.
    اخ چرا مني كه پدرم ي عمري براي پيشرفت مملكتش زحمت كشيد بايد تحقيقاتمو بفرستم واس ي سري از هموناي كه دارن با تحريماشون ما رو اذيت ميكنن چرا؟ موندم چيكاكنم ؟ دوس ندارم طرحامو بخاطر اين كه كسي باورش نميشه بدم دست ادماي بي ايماني كه انسانيت ندارن ولي تو كشور خودمم كسي حرفمو قبول نميكنه بگيد چيكاكنم؟ اخرين طرحمم داره تو كامپيوترم خاك ميخوره! راهنماييم كنيد

15. 12 کاربر از پست مفید دانش اموز محقق سپاس کرده اند .

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    4,930
    قدرت امتیاز دهی
    12295
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط ایده پرداز نمایش پست ها
    با سلام و تشکر از طرح موضوع توسط الماس پارسی

من نیز دقیقا صحبت های کاربر عزیز خاطره 1392 را قبول دارم و در تائید آن و در جواب آقای عرفان سلیم زاده باید بگم که قانون ثبت ایده ها که در اکثر کشورها انجام می شود بر روی آن کار کارشناسی انجام شده و در نهایت دارای منافع و اعتباراتی بوده مثالی را هم که شما زدید در جواب میتوان گفت که ایده اگه ثبت بشه وقتی کسی بخواد اختراعی بکنه اول ایده اون به ذهنش میرسه وقتی هم تو پتنت سرچ کنه و عین اون ایده را ببینه دو حالت داره یا به دنبال یه ایده دیگه برای اختراع میره یا با مشارکت صاحب ایده اونا تا مرحله اختراع پیش میبره به هر حال من به عنوان یک ایده پرداز خلاء ارائه تسهیلات لازم به اینگونه افراد را در داخل کشور احساس میکنم

موفق باشید
    راستش منم یه زمانی عین همه شما فکر می کردم.اما الان برام همه چی فرق کرده.
    من از زمانی که روی زندگی نامه توماس ادیسون مطالعه و تحقیق کردم به کلی دیدگاهم به همه چیز تغییر کرده.
    به همه کسانی که در حیطه بهره برداری از اختراعات به هر شکل میخوان الگویی موفق داشته باشند، توماس ادیسون بهترین گزینه است.
    چند درس که من از توماس گرفتم این بود:
    1- در اختراعات نمیتوان اعتبار و پول را همزمان طلب کرد چون جامعه آمادگی لازمه را ندارد.
    2- اگر یکی از موارد بالا رو بخواهید خیلی سریعتر بهش میرسید.چون جامعه آمادگی شو داره.
    اگر پول بخواهید دنیای تجارت رو به عنوان نقشه راه انتخاب کنین.اگر اعتبار می خواهید دنیای علم بهترین راهنما و یاور شما خواهد بود.
    تذکر می کنم اگر هدف از اختراع پول باشد به هیچ وجه نباید به دنبال اعتبار باشید و برعکس.
    خوبی اعتبار اینه که به شما شان اجتماعی،مورد توجه قرار گرفتن و فرصت های بزرگتر را به شما هدیه می دهد.در ضمن خوشحال تر خواهید داشت.
    خوبی پول اینه که به شما توانایی، اعتماد به نفس و آینده ای با رفاه تضمین شده میده.ضمنا می تونید یه کار آفرین هم باشید و به پیشرفت اقتصادی کشور کمک کنین.
    اگر تمایل دارید در مورد فلسفه فرق اعتبار و پول رو میگم خیلی جذاب و قانع کننده خواهد بود.
    موفق باشید.

17. 10 کاربر از پست مفید عرفان سلیم زاده سپاس کرده اند .

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)