دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 33

موضوع: حمایت از تولید داخلی

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق صنعتی
    ارسال تشکر
    13,909
    دریافت تشکر: 12,140
    قدرت امتیاز دهی
    32623
    Array
    mamadshumakher's: جدید136

پیش فرض حمایت از تولید داخلی

سلام دوستان.
    ازونجا که اینجا تعداد نخبه ها زیاد هست و من همیشه مزاحمشون بودم و ازشون کمک گرفتم میخوام درباره ی این موضوع هم نظر راهکار هاشون رو بدونم.

احساس میکنم ایجاد تغییر های مثبت در جامعه سخت شده اما همیشه باید امید داشت از یه جا شروع کرد.

تمام مردم کشور روزهای پر فراز و نشیبی رو دیدن.افزایش قیمت دلار.کاهش ارزش پول کشور.گرون شدن اجناس.قطع ثبت سفارش.افزایش قیمت کالاهای خانگی.انبار زدن اجناس توسط یه عده شبه انسان.و ....

اما همه ی ما میدونیم که کشور ما خیلی چیزهایی رو اجازه واردات داده که اصلا نیازی نبود.خیلی چیزها هستند که ما خودمون تولید میکنیم اما از خارج وارد میشه.
    خیلی چیزها هم هستند که همیشه ارد میشدن اما دیگه خودمون به سطحی رسیدیم که داریم میسازیم.

گفتم بیام نظر شمارو بدونم که بتونیم یه دسته بندی داشته باشیم از کالاهایی که نیاز به توجه بیشتر از طرف مصرف کننده ایرانی دارند.یعنی خودمون به خودمون کمک کنیم.
    اصلا اینجوری بگم.تبلیغ کنیم.
    اره تبلیغ. حتما نباید پول بگیریم که.فقط بیایم از چیزی که ارزششو داره تبلیغ کنیم.محصولات زیادی دارند که نیاز به شناخت بیشتر از طرف مردم دارند.
    اگه بتونیم این جریان رو گسترش بدیم و یه طبقه بندی اساسی داشته باشیم و نمونه های داخلی رو با خارجی مقایسه کنیم قطعا تاثیر خواهیم گذاشت در نگاه مردم.

میخوام نظر شما رو بدونم.
    برای یه مثال میگم.گوشی های glx که ایرانی هست.این گوشی رو من از چند نفر پرشیده بودم واقعا رضایت داشتن.خب چه بهتر که بیایم یه مقایسه ای بین این گوشی و نمونه های خارجی هم قیمتش داشته باشیم تا بقیه متوجه بشن که یه جنس خوب داره تولید میشه که نیاز به حمایت داره.

من مطمئنم هر کدوم از دوستان نمونه های زیادی رو میشناسن.مثل ماهی تابه و قابلمه هایی که چند وقت پیش اخبار نشون میداد.ساخت استان گیلان بود.

یار همراه
    ارسال تشکر
    4,020
    دریافت تشکر: 6,802
    قدرت امتیاز دهی
    8985
    Array
    312's: جدید84

پیش فرض پاسخ : حمایت از تولید داخلی

- - - به روز رسانی شده - - -

خيانت فــقـر مي آورد

3. 8 کاربر از پست مفید 312 سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    ب قیافم چی میخوره ؟
    ارسال تشکر
    2,281
    دریافت تشکر: 3,853
    قدرت امتیاز دهی
    3942
    Array
    v.m 2020's: جدید145

منم موافقم ولی واقعیتش اینه که ایران داره جنس با کیفیت خیلی پایین میزنه مثل همون glx ای که خودتون گفتید و قیمتش هم نسبت به چینی ها بالا هست .....

جسمش زیر خاک قبرستان
    روحش در اوج اسمان
    صدایش در گوشمان
    و
    .
    .
    .
    یادش همیشه در قلبمان

5. 5 کاربر از پست مفید v.m 2020 سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    باغبانی
    ارسال تشکر
    1,293
    دریافت تشکر: 1,645
    قدرت امتیاز دهی
    295
    Array

برادر عزیز فکر نمیکنم این کارها تاثیری داشته باشه
    این کار یه برنامه ریزی کلانی میخاد، همانطور که اجازه ورود کالاهای بنجول چینی از مقامات بالا صادر شده و تعداد بیکاران مملکت را افزایش دادند و مردم را به مصرف گرایی سوق دادن و میدن، برعکس این کار نیز نیاز به برنامه ریزی کلان داره، هرچه قدرم تو این سایت با یه تاپیک کسی بخاد تبلیغی انجام بده، کله گنده هایی هستند که تنها با یک امضا و صدور اجازه نامه مملکت را به بازار بیگانه تبدیل میکنند.

7. 6 کاربر از پست مفید somayehfaridi سپاس کرده اند .

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    10,146
    دریافت تشکر: 10,426
    قدرت امتیاز دهی
    25391
    Array
    SaSaMc2's: جدید25

سلام...

هميشه تفاوت هست بين كسي كه خوابه و كسي كه خودش و زده به خواب...

يكي از ايرادات ريشه اي ما كه موجب حل نشدن مشكلات اساسي ما ميشه...

قبول نداشتن اصل ضعف هست...

ما بيكاري نداريم، ما گروني نداريم، از نظر من هنوز قيمت دلار همون 1250 تومنه، دنيا به خاك سياه نيشسته،

بياين از ما ياد بگيريد، رشد علم ما برابر هست با مجموع رشد جهان، اگه نفت تحريم بشه مديريتمون رو صادر ميكنيم و هزاران مورد ديگه...

وقتي قبول نكنيم هيچكي هم نميتونه بيدارمون كنه...

بعد از پاك نكردن صورت مساله نوبت به انتخاب راه كار ميرسه...

اولين قدر كوتاه كردن دست آقازاده ها و ثروتمندان و رجال قدرتمند از ايراد نظر در برنامه ريزي ما هست...

اينجور افراد هميشه سنگ خودشون رو به سينه ميزنن و بهتره پاي چارتا كارشناس واقعي و مردمي و بي شيله پيله رو به برناممون باز كنيم...

در گام بعدي بايد اولويت بندي توليد رو در نظر بگيريم...

وقتي نميتونيم با يه دست 10 تا هندونه رو برداريم چه آتيش زده باشه به مالش چه به شرط چاقو، فقط قهر خدا ميزنه به ديسك كمرمون...

پس بهتره مثلا 3 سال فقط رو صنعت خودرو مون تمركز كنيم يا صنايع غذايي يا هرچي كه در اولويت بنديمون بهش رسيديم...

و در گام بعدي ايجاد بستر مناسب هست...

چه ريالي چه ارزي چه مديريتي چه روابطي...

اگر لازم شد باج هم ميديم...

اگر لازم شد مدير عامل بنز رو به دوبرابر حقوق استخدام ميكنيم...

جهنم، سر لخت بگرده اون سه سال رو توي كارخونه...

اگر لازم شد چند سال با ضرر صادر ميكنيم تا جا بيوفتيم...

اگر لازم شد خم به اَبرومون مياريم تا به وقتش خم به كمرشون بياريم...

در گام بعدي انحصار گرايي اشتباه سالهاي گذشته خودمون رو به يه رقابت واقعي داخلي و بعد خارجي تبديل ميكنيم...

گمرك هر كالاي بيشتر از 25% رو حرام اعلام ميكنيم...

اگر توي دنياي رقابتي الان نتونيم با 25% آوانس گليم مون رو از آب بكشيم بهتره چار گوشه دنيا رو زودتر ببوسيم گوشمون و تيز صداي الرحمان كنيم...

وقتي توي يه صنعت استخون بنديمون شكل گرفت، حالا با تجربه بيشتر صنعت اولويت دوم رو كليد ميزنيم...

ادامه دارد...

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    نانو تکنولوژی
    ارسال تشکر
    3,796
    دریافت تشکر: 2,840
    قدرت امتیاز دهی
    5189
    Array
    yasaman hedayati's: سکوت

ببنید به نظر من چیزی که مطرحه بحث قیمت اجناس هست...
    80%آدم های ابن کشور قشر متوسط رو به پایین هستند از لحاظ تامین اقتصادی...
    ما برای اجناسی که زیاد عمرشون برامون مهم نیست از اجناسی که قیمت پایینتری دارن استقبال میکنیم...
    و برای اجناسی هم که عمرش مهمه از جنسی میخریم که مطمئن باشیم پولمون هدر نمیشه....
    چیزی که هست در مورد گزینه 1 وارداته که بر همه واضحه که جنس چینی کمر تولید داخلی رو 2تا کرده...
    من رشته ام نساجیه.....شاید بتونم به یقین بگم صنعتی که بیشترین ضرر رو از چین از چندین دهه پیش خورده همین نساجیه....
    ولی همین چند تا کارخونه هم که موندن جنس مرغوب با قیمت بالا تولید میکنن.....که مشتری واسه یه تیشرت که قراره فوقش 6 ماه بپوشه.قیمت پایین تر رو انتخاب میکنه...
    در مورد گزینه 2 هم به نظرم باید فرهنگ سازی شه....اعتماد مردم جلب بشه.و این پروزه سنگینیه....
    من مدت ها رو مخ یه خانواده کار کردم که به جای جاروبرقی سامسونگ پارس خزر بخرن....ولی آخرشم نشد(آخه چون خداییش فرق کیفیتشون از زمین تا آسمون بود)
    در نتیجه واردات باید کم شه....جنس با کیفیت و قیمت پایین تولید شه....

10. 7 کاربر از پست مفید yasaman hedayati سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    6
    دریافت تشکر: 41
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

.
    ویرایش توسط amirnpe : 28th December 2012 در ساعت 02:25 AM
    .::اسرار ازل را نه تو دانی و نه من وین حل معما نه تو خوانی و نه من / هست از پس پرده گفتگوی من و تو چون پرده برافتد نه تو مانی و نه من . خیام::.

12. 2 کاربر از پست مفید amirnpe سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    6
    دریافت تشکر: 41
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

بیبینید این نظر من هست !!! ما آدمای معمولی این مملکت نمی تونیم خیلی مسایل رو پیشرفت بدیم این موضوع شما بر می گرده به تولید کننده ها و دولت که چه قدر انگیزه دارن و چه اهدافی رو دارن ... خیلی ها این مقایسه ها رو کردن که مثلا گوشی های ایرانی بهتره یا خارجی !!! وقتی اجناس ایرانی مشکل دارن مثل خودروی پراید که کیفیتش معلومه در چه سطحی هست آیا می شه ما مردم ایران ازش در مقابل اجناس خارجی همایت کنیم اونم ما مردم جامعه ؟ این موضوع فقط بستگی به دولت و سازنده های کشور داره مردم هم تا حدودی نقش دارن ...

و یکی از دلایلی که ما صبح تا شب از دولت می نالیم این تبلیغات علیه فضای جامعه هست !! وگرنه من کشور های دیگه خارجی رو دیدم حتی با داشتن مشکلات خودشون مثل مردم ایران نمی نالیدن ... نمی خوام بگم کشور مثل بقیه کشور ها مشکل نداره اما علتی که باعث شده مردم ایران افراطی تر با مشکلات مقابله کنن همین تبلیغات ماهرانه هست .
    .::اسرار ازل را نه تو دانی و نه من وین حل معما نه تو خوانی و نه من / هست از پس پرده گفتگوی من و تو چون پرده برافتد نه تو مانی و نه من . خیام::.

14. 5 کاربر از پست مفید amirnpe سپاس کرده اند .

همکار تالار مهندسی برق
    رشته تحصیلی
    برق-الکترونیک
    ارسال تشکر
    1,031
    دریافت تشکر: 1,523
    قدرت امتیاز دهی
    654
    Array
    natanaeal's: جدید92

با دیدن این تاپیک ضرب المثلی که باید الگوی زندگی هر قشری خصوصا مردمی که در شرایط الان ایران اند باشه و الگوی خودم هست رو باید بگم

یه ضرب المثل انگلیسی میگه: هنوز اونقدر پولدار نشدم بخوام پول به کالای ارزون بدم

مشکل بعدی اینه که مردم به تولید کننده های ایرانی اعتماد ندارند و بنظرم ابتدا باید جلب اعتماد به کالای ایرانی و سلب نگاه مثبت (افراطی)به کالای خارجی

البته بیشتر هزینه بالای جنسهای خارجی خارج از اختلاف در ارزش پول هزینه گمرک بوده و دلایل متعدد دیگه که به ظاهر قیمت بالا به اجناس داده و منحرف و به سمت مرغوبیت

کالا سوق داده

مردم یک روستا به نسبت مردمی که در شهر زندگی می کنند رو در نظر بگیرید
    فرد با زندگی روستایی اکثر اونچه که نیاز داره جز موارد خاص حتی تهیه مواد اولیه برای هدف نهایی رو خود فراهم خواهد کرد
    فرد با زندگی شهری کوچکترین نیاز مثل آماده کردن ساده ترین غذا رو با برداشت گوشی و چند شماره...

حالا اینو به داخل و خارج از ایران بست بدید باید این باور ایجاد شه این اعتماد و تولید کننده باید اینکارو انجام بده و یکی از راههای موثر دیگه باز به دید شخص من جلوگیری (البته نه کاملا محدود بنا به مسائلی تجارت بین کشورها بانی ارتباط ملیت و اقوام ...)از تجارت هر اونچه در ایران به بهترین شکل قابل تولید بوده و...

امیدوارم روزی رسد آدمها با اونچه که مغز نام داره فکر کنند و تصمیم بگیرند نه با ساده ترین عضوشون یعنی چشم

البته باید عرض کنم خواستن توانستن است اجازه بدید با مثال عرض میکنم:

تا جایی که من میدونم اگر کوچکترین مشکلی برای شهری مثل اصفهان پیش بیاد همه مردم اون منطقه پیگیر خواهند شد تا مشکل برطرف شده از دارا تا ندار

اما درباره این موضوع اونقدر کوته بینی وجود داره که تلاشی نخواهند داشت برای بهبود وضعیت جامعه و با گفتن مسائل و مشکلات شخصی شانه خالی خواهند کرد

در حالیکه این پیگیری رهایی نه تنها هر فرد بلکه همه مردم اون جامعه رو بدنبال داشته

زمانیکه در دانشگاهی با ظرفیت حدود 4000 دانشجو قدرت مواجه با 30 نفر (از رییس تا ...) ندارند و راضی به پرداخت اجباری باشند در مورد جامعه بزرگتر هر چند خجالت آور اما

متاسفانه ادمها دادخواهی رو با صدای بلند یاد گرفتند(ضرب المثلی هست که میگه : اگر حق با توست چرا صداتو میبری بالا؟ و باز اگر حق با تو نیست باز چرا صداتو میبری بالا)

آرامش بهترین نتیجه رو خواهد داد آرامش فرصت فکر کردن رو سلب نمیکنه نباید در مقابل عدم همخوانی مسئولین امر به درودیوار کوبید

جمله همیشگی پدرم : بشین و بفرما و بتمرگ (البته عذر میخوام از این واژه ...)هر سه یه مفهومو دارند اما اثر بتمرگ با لبخند و آرامش به مراتب بیشتر از بفرما با خشونت بوده

شاید کم سن و سال ببینید منو و بی تجربه اما همه اونچه که گفتم تا مغز استخوانم حس کردم

این مبحث خیلی گسترده است و درست ترین کار تحلیل مرحله به مرحله خواهد بود...
    بدروود
    ویرایش توسط natanaeal : 28th December 2012 در ساعت 10:04 AM
    ...خدایا....
    من به تو اعتماد میکنم که رمز ایمان واقعی من است...

16. 8 کاربر از پست مفید natanaeal سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک - طراحی جامدات
    ارسال تشکر
    3,247
    دریافت تشکر: 14,584
    قدرت امتیاز دهی
    29855
    Array

تو این قضیه فقط تا قسمت اجرایی کار رو می تونیم خودمون پیش ببریم ولی وقتی تلاش اونچنانی برای جلب توجه مردم به اون دسته از اجناس نسبتاً با کیفیت ایرانی نمیشه یا خیلی از افراد تصمیم گیرنده رده بالا خواسته ( با واردات اجناس بی کیفیت چینی و ارزان قیمت ) یا ناخواسته ( در عدم کنترل واردات اجناس و جلوگیری از ورود اجناس قاچاق) عملاً اقدامی در این باره صورت نمیدن نمیشه خیلی رو این کار حساب کرد
    یه مثال ساده:
    قیمت تموم شده برنج درجه یک ایرانی بالاست و برنج هندی و پاکستانی و ... با قیمت نازل وارد میشن و مردم بنا بر اقتضای معیشتی رو به برنج های وارداتی میارن در حالی که اگه بخوان هم به فکر کشاورز و مردم و تولید داخلی باشن می تونن با دادن هزینه های صرف شده برای واردات رنج به کشاورز به عنوان یارانه تولید هم سلامت جامعه رو تضمین کنن و هم یه سر و سامونی به تولید داخلی بدن ( نه این که هر سال شالیزارهای بیشتری تغییر کاربری بدن)
    آشوبم آرامشم تویی
    به هر ترانه ای سر می کشم تویی
    بیا که بی تو من غم دو صد خزانم

18. 5 کاربر از پست مفید م.محسن سپاس کرده اند .

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)