دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: ایده های نخبه های نرم افزار

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    Software
    ارسال تشکر
    8
    دریافت تشکر: 12
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

Lightbulb ایده های نخبه های نرم افزار

سلام به همگی!

من دانشجوی کارشناسی رشته نرم افزار هستم. تخصص اصلیم برنامه نویسی سیستمی و تحت وب هست + سابقه تدریس در رشته الکترونیک ، رباتیک و کامپیوتر

میخواستم از نخبگانی که رشتشون کامپیوتر، مخصوصا نرم افزار هست بپرسم که چطوری میشه توو این رشته یه طرح ابتکاری انجام داد. ببینید مثلا رشته هایی مثل الکترونیک گستره وسیع تری دارن. و ذهن آدم برای خلق یه طرح تازه، بازتره. اما توو کامپیوتر من هر چی فک میکنم نمیتونم یه ایده یا طرحی نو پیاده کنم.از بهینه سازی یه الگوریتم بگیر تا یه نرم افزار کاربردی که ابداعی باشه.

خلاصه خواهش من از دوستان اینکه به منه برنامه نویسه آشنا به الکترونیک و برنامه نویسی میکرو کنترلر و .... یه کمکی بکنن تا بدونم برای ثبت یه اختراع یا ایده توویه همچین رشته ای مخصوصا فقط نرم افزاری میشه کاری کرد یا نه. اگه آره لطفا چنتا نمونه کار هم بگین تا ذهنمون باز تر شه.
    و البته چیزی که بنیاد نخبگان هم قبولش کنه.

راستی یه سوال دیگه اینکه چرا بنیاد نخبگان فقط به ارشد و دکترا کار انجام پروژه بجای خدمت سربازی میده؟؟؟ مگه یه فوق لیسانس چی میدونه که منه لیسانس نمیدونم. البته خودتونم میدونین که فوق لیسانس داریم تا فوق لیسانس و لیسانس داریم تا لیسانس!!!! معیار سنجشون درست نیست.
    میشه برا این هم کاری کرد که لیسانس هم قبول کنن!!!!

2. 2 کاربر از پست مفید N3MiSiS سپاس کرده اند .

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    الکترونیک و فیزیک هسته ای
    ارسال تشکر
    4,930
    دریافت تشکر: 13,220
    قدرت امتیاز دهی
    12295
    Array
    عرفان سلیم زاده's: خجالت

پیش فرض پاسخ : ایده های نخبه های نرم افزار

نقل قول نوشته اصلی توسط N3MiSiS نمایش پست ها
    سلام به همگی!

من دانشجوی کارشناسی رشته نرم افزار هستم. تخصص اصلیم برنامه نویسی سیستمی و تحت وب هست + سابقه تدریس در رشته الکترونیک ، رباتیک و کامپیوتر

میخواستم از نخبگانی که رشتشون کامپیوتر، مخصوصا نرم افزار هست بپرسم که چطوری میشه توو این رشته یه طرح ابتکاری انجام داد. ببینید مثلا رشته هایی مثل الکترونیک گستره وسیع تری دارن. و ذهن آدم برای خلق یه طرح تازه، بازتره. اما توو کامپیوتر من هر چی فک میکنم نمیتونم یه ایده یا طرحی نو پیاده کنم.از بهینه سازی یه الگوریتم بگیر تا یه نرم افزار کاربردی که ابداعی باشه.

خلاصه خواهش من از دوستان اینکه به منه برنامه نویسه آشنا به الکترونیک و برنامه نویسی میکرو کنترلر و .... یه کمکی بکنن تا بدونم برای ثبت یه اختراع یا ایده توویه همچین رشته ای مخصوصا فقط نرم افزاری میشه کاری کرد یا نه. اگه آره لطفا چنتا نمونه کار هم بگین تا ذهنمون باز تر شه.
    و البته چیزی که بنیاد نخبگان هم قبولش کنه.

راستی یه سوال دیگه اینکه چرا بنیاد نخبگان فقط به ارشد و دکترا کار انجام پروژه بجای خدمت سربازی میده؟؟؟ مگه یه فوق لیسانس چی میدونه که منه لیسانس نمیدونم. البته خودتونم میدونین که فوق لیسانس داریم تا فوق لیسانس و لیسانس داریم تا لیسانس!!!! معیار سنجشون درست نیست.
    میشه برا این هم کاری کرد که لیسانس هم قبول کنن!!!!
    سلام عزیزم خوبی؟
    خب نرم افزار هم عین سخت افزاره دیگه بلاخره یه افزاره یا همون ابزار
    شاید به این دلیل نمیتونین نرم افزار جدیدی درست کنین چون از صفر شروع نکردید.
    خودتونم هم میدونید که تمام نرم افزار ها بر پایه یه ایده و یه تئوری به وجود اومدند.
    شما برای شروع اصلا به نرم افزار فکر نکن.ببین اصلا ایده ای داری؟اگه نداری اول برو دنبال ایده.
    من بخوام ایده بدم مثلا پروژه کنترل از راه دور یه تلسکوپ عکاسی نجومی از فاصله چند صد کیلومتری.
    این عزیزان نجوم بیچاره همیشه برای دیدن یه آسمون پر ستاره مجبورند به وسط بیابان پناه ببرن.
    خب این چه کاریه؟ وقتی با 200 میلیون تومان ناقابل میشه یه رصد خونه کاملا اتوماتیک کوچیک وسط بیابون داشت؟
    این طوری هر وقت بخوان میتونن از راه دور کنترلش کنن و هر عکسی که میخوان از آسمان بگیرن.
    شما میتونی یه نرم افزار برای این کار درست کنی.یه جورایی هم خشت اول رو شما میزاری.

برای ثبت نرم افزار باید برید وزارت ارشاد فکر کنم.تو سایت بنیاد نوشته برای ثبت هر چیزی به کجا بریم یه سری بزن.
    بنیاد به ارشد به بالاها پروژه میده چون سرشون خلوت تر از کارشناسی هاست.مورد دیگه ای نداره.
    برای اطلاعات بیشتر نشریه "سرآمد" بنیاد شماره 4 "دی ماه" رو بخونید.از داخل این سایت هم قابل دانلوده.
    موفق باشید.
    ویرایش توسط عرفان سلیم زاده : 9th February 2013 در ساعت 09:09 AM

4. کاربرانی که از پست مفید عرفان سلیم زاده سپاس کرده اند.

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    کامپیوتر
    ارسال تشکر
    3
    دریافت تشکر: 86
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    مرضیه پرهیزکار's: جدید110

سلام
    بنظر من داشتن یک ایده نو نیاز به خلاقیت و تخیل داره افراد خلاق همیشه سوالهای کلیدی میپرسن ایا میشه این وسیله رو در ابعاد کوچکی ساخت ؟
    ایا می شه یا چیزی ترکیب کرد ؟...........) و مسائل از دیدگاهای مختلف می سنجن برای رسیدن به این مهارت باید عادتهای قبلیمون و قالب های ذهنمونو یشکنیم .موفق باشی

6. 2 کاربر از پست مفید مرضیه پرهیزکار سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    Software
    ارسال تشکر
    8
    دریافت تشکر: 12
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط مخفی نمایش پست ها
    سلام عزیزم خوبی؟
    خب نرم افزار هم عین سخت افزاره دیگه بلاخره یه افزاره یا همون ابزار
    شاید به این دلیل نمیتونین نرم افزار جدیدی درست کنین چون از صفر شروع نکردید.
    خودتونم هم میدونید که تمام نرم افزار ها بر پایه یه ایده و یه تئوری به وجود اومدند.
    شما برای شروع اصلا به نرم افزار فکر نکن.ببین اصلا ایده ای داری؟اگه نداری اول برو دنبال ایده.
    من بخوام ایده بدم مثلا پروژه کنترل از راه دور یه تلسکوپ عکاسی نجومی از فاصله چند صد کیلومتری.
    این عزیزان نجوم بیچاره همیشه برای دیدن یه آسمون پر ستاره مجبورند به وسط بیابان پناه ببرن.
    خب این چه کاریه؟ وقتی با 200 میلیون تومان ناقابل میشه یه رصد خونه کاملا اتوماتیک کوچیک وسط بیابون داشت؟
    این طوری هر وقت بخوان میتونن از راه دور کنترلش کنن و هر عکسی که میخوان از آسمان بگیرن.
    شما میتونی یه نرم افزار برای این کار درست کنی.یه جورایی هم خشت اول رو شما میزاری.

برای ثبت نرم افزار باید برید وزارت ارشاد فکر کنم.تو سایت بنیاد نوشته برای ثبت هر چیزی به کجا بریم یه سری بزن.
    بنیاد به ارشد به بالاها پروژه میده چون سرشون خلوت تر از کارشناسی هاست.مورد دیگه ای نداره.
    برای اطلاعات بیشتر نشریه "سرآمد" بنیاد شماره 4 "دی ماه" رو بخونید.از داخل این سایت هم قابل دانلوده.
    موفق باشید.
    ممنون از همتون. متوجه شدم. البته ایده شما هم باید حتما با رشته هایی مثل الکترونیک و مکانیک ترکیب شه. مثلا من خودم یه ایده کلا نرم افزاری به ذهنم رسیده بود "چک لیست سفر برای موبایل و کامپیوتر" که اصلا نمونه ایرانی نداشت. ولی نزدیک 10 تا نمونه خارجی تونستم پیدا کنم.همشون ماله پلتفرم اپل بودن.

چشم از به بعد فک کنم همون بهتر که به ایده هایی فک کنم که با چند رشته دیگه باید ترکیب شن. اینجوری خ راحتر میشه.

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    نرم افزار
    ارسال تشکر
    0
    دریافت تشکر: 5
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

آقا مرسی از راهنمایی های شما .ولی صنعت نرم افزار هنوز به پیشرفت ادامه میدهد.به نظرم در قسمت نرم افزار باز میتوان نرم افزار های جدید تر ساخت..منم یه ایده دارم نرم افزارشو ساختم.ولی نمونه نه خارجی داره و نه نمونه داخلی..بهترین کاری که انجام دادم با تمام رشته ها در تماس بودم و با مشورت با آنها نقص های در خصوص رشته آنها را با طراحی نرم افزار پر کردم..نرم افزار باید در قسمت های پزشکی و شیمی و فیزیک که کار سخت آنهارو به نرم افزار تحویل داد..و به بهترین وجه ممکن کار آنها انجام بدهد..در آینده تمام کارهای بشر توسط نرم افزار های عظیم مدیریت میشوند..به نظرم سخت ترین رشته در دنیا رشته نرم افزار هست که از تمام رشته ها معلومات فراوان باید داشته باشد تا بتوان یک نرم افزار جدید اختراع کرد..تازه اول راه نرم افزار هست..به نظرم برای شروع باید شخص ابتدا به فیلم های تخیلی علمی دنیای نرم افزار روی بیاورد..و ذهن خود را برای ایده های جدید آماده کند..نقل قول از سخنان اینشتین:تخیل انسان همه چیز هست..ما میتوانیم.مرد میدان جنگ باشیم در این زمینه..

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    نرم افزار
    ارسال تشکر
    0
    دریافت تشکر: 5
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

آقا یه فکری کنید برای ثبت اختراعات بچه های شهرستان مجبور نباشیم بیایم تهران..

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع