دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 33

موضوع: حمایت از تولید داخلی

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    1,826
    دریافت تشکر: 4,412
    قدرت امتیاز دهی
    2953
    Array
    BaAaroOoN's: جدید134

پیش فرض پاسخ : حمایت از تولید داخلی

سلام به دوستان عزیز
    من با نظر آقای sasamc2موافقم
    گفتن این حرف و مطرح کردن این تاپیک،اگرچه در نگاه اول شیرین به نظر برسه و جالب
    یه عده هم سوت و کف و دست و ....
    ولی....
    همه ی این ها باید در راستای برنامه ریزی های درست و به جا و البته به موقع انجام بشه....
    این به موقع رو میگم....چون الان زمان انجام بعضی از کارهاست....نه چند روز یا حتی چند ماه بعد....
    برای مثال،در حال حاضر هیچ گونه تراشه ی کامپیوتری به ایران صادر نمیشه...
    چون ما تحریم هستیم....یکی از دوستان من به دلیل پیدا شدن یک نقص فنی معمولی مجبور شد قید لپ تاپشو بزنه...
    چون نمایدگی اعلام کرد ما هیچ نمونه قطعه ای نداریم برای تعویض و اصلاح قطعات سیستم شما...
    در حال حاضر،کشور ما از لحاظ ساخت سخت افزار کامپیوتر حتی زیر خط 0 قرار داره....چرا؟؟؟چون ساخت قطعه بودجه میخواد....
    نه اینکه مهندسان سخت افزاری در این زمینه مهارت کافی نداشته باشن....نه...بلکه بودجه ای در این زمینه تخصیص داده نمیشه
    به همین دلیل مردم به کالاهای غربی گرایش پیدا کردن...و نه تنها از کالای ایرانی استقبال نمیکنن...بلکه به اون اعتماد هم ندارن...چون اصلا کالای ایرانی به حد معمول در بازار وجود نداره
    الان بهترین فرصت برای تولید این قطعاته....
    چون صرف وارد نشدن این محصولات الکترونیکی ،مردم مجبور خواهند بود که از تولیدات ایرانی استفاده ببرن
    پس اگر بودجه ی کافی به متخصصان داده بشه تا علاوه بر قبضه کردن بازار،رضایت مردم هم تامین بشه...خود به خود تبلیغی میشه برای تولیدات وطنی
    پس مشکل ما تبلیغ نیست جناب شوماخر عزیز.بلکه عدم تخصیص بودجه هست.چون بستر اقبال مردم به کالای ایرانی فراهم هست.چون بدلیل تحریم...مجبورن استقبال کنن.ولی ازین موقعیت بهره برداری های درست انجام نمیشه
    ببخشید که یه کم طولانی شد
    با سپاس از دوستان گرامی
    ویرایش توسط BaAaroOoN : 28th December 2012 در ساعت 11:55 AM

2. 4 کاربر از پست مفید BaAaroOoN سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مدیریت صنعتی
    ارسال تشکر
    2
    دریافت تشکر: 6
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

سلام
    این تبلیغاتی که شما در موردش صحبت کردی فایده چندانی ندارد
    تا زمانی که تولید محصولات در ایران به صورت انحصاری هست و تولید رقابتی نیست این موضوع ادامه دارد
    و تنها راه حل ریشه ای این قضیه شکستن انحصار در تولیدات است
    برای درک بهتر این مطلب به صنعت خودروسازی در ایران فکر کن

4. 4 کاربر از پست مفید علیرضا حنافروش سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق صنعتی
    ارسال تشکر
    13,909
    دریافت تشکر: 12,140
    قدرت امتیاز دهی
    32623
    Array
    mamadshumakher's: جدید136

سلام...

هميشه تفاوت هست بين كسي كه خوابه و كسي كه خودش و زده به خواب...

يكي از ايرادات ريشه اي ما كه موجب حل نشدن مشكلات اساسي ما ميشه...

قبول نداشتن اصل ضعف هست...

ما بيكاري نداريم، ما گروني نداريم، از نظر من هنوز قيمت دلار همون 1250 تومنه، دنيا به خاك سياه نيشسته،

بياين از ما ياد بگيريد، رشد علم ما برابر هست با مجموع رشد جهان، اگه نفت تحريم بشه مديريتمون رو صادر ميكنيم و هزاران مورد ديگه...

وقتي قبول نكنيم هيچكي هم نميتونه بيدارمون كنه...

بعد از پاك نكردن صورت مساله نوبت به انتخاب راه كار ميرسه...

اولين قدر كوتاه كردن دست آقازاده ها و ثروتمندان و رجال قدرتمند از ايراد نظر در برنامه ريزي ما هست...

اينجور افراد هميشه سنگ خودشون رو به سينه ميزنن و بهتره پاي چارتا كارشناس واقعي و مردمي و بي شيله پيله رو به برناممون باز كنيم...

در گام بعدي بايد اولويت بندي توليد رو در نظر بگيريم...

وقتي نميتونيم با يه دست 10 تا هندونه رو برداريم چه آتيش زده باشه به مالش چه به شرط چاقو، فقط قهر خدا ميزنه به ديسك كمرمون...

پس بهتره مثلا 3 سال فقط رو صنعت خودرو مون تمركز كنيم يا صنايع غذايي يا هرچي كه در اولويت بنديمون بهش رسيديم...

و در گام بعدي ايجاد بستر مناسب هست...

چه ريالي چه ارزي چه مديريتي چه روابطي...

اگر لازم شد باج هم ميديم...

اگر لازم شد مدير عامل بنز رو به دوبرابر حقوق استخدام ميكنيم...

جهنم، سر لخت بگرده اون سه سال رو توي كارخونه...

اگر لازم شد چند سال با ضرر صادر ميكنيم تا جا بيوفتيم...

اگر لازم شد خم به اَبرومون مياريم تا به وقتش خم به كمرشون بياريم...

در گام بعدي انحصار گرايي اشتباه سالهاي گذشته خودمون رو به يه رقابت واقعي داخلي و بعد خارجي تبديل ميكنيم...

گمرك هر كالاي بيشتر از 25% رو حرام اعلام ميكنيم...

اگر توي دنياي رقابتي الان نتونيم با 25% آوانس گليم مون رو از آب بكشيم بهتره چار گوشه دنيا رو زودتر ببوسيم گوشمون و تيز صداي الرحمان كنيم...

وقتي توي يه صنعت استخون بنديمون شكل گرفت، حالا با تجربه بيشتر صنعت اولويت دوم رو كليد ميزنيم...

ادامه دارد...
    متاسفانه باید بگم خود من هم با تمام شما موافقم.و کل مطلب رو هم جناب sasamc2 به زیبایی بیان کردن.
    منم میدونم نقش امضا یک مدیر از فریاد 1000نفر تاثیر گذار تر هست.
    منم میدونم وقعا سطحمون پایینه.
    اما یه مشکل دیگه هم داریم.خودمون هم به خودمون رحم نمیکنیم.

اما باید یه راهی باشه.حتما کالاهایی هستند که جنس مرغوب دارند.
    اصلا از دوستان هر کسی چشمش به کالای ایرانی خورد که مناسب بود معرفی کنه.حداقلیه اماری از جنس های واقعا ایرانی بازار بدست میاریم.دیگه اوت تولید کننده هم دوست داره یه چیز خوب تولید کننده تا سود داشته باشه.فقط کالاهای انحصاری نباشه.

صنعت خودرو سازی رو هم اصلا حساب نیارید.

6. 3 کاربر از پست مفید mamadshumakher سپاس کرده اند .

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    الکترونیک و فیزیک هسته ای
    ارسال تشکر
    4,930
    دریافت تشکر: 13,220
    قدرت امتیاز دهی
    12295
    Array
    عرفان سلیم زاده's: خجالت

نقل قول نوشته اصلی توسط mamadshumakher نمایش پست ها
    سلام دوستان. ازونجا که اینجا تعداد نخبه ها زیاد هست و من همیشه مزاحمشون بودم و ازشون کمک گرفتم میخوام درباره ی این موضوع هم نظر راهکار هاشون رو بدونم. احساس میکنم ایجاد تغییر های مثبت در جامعه سخت شده اما همیشه باید امید داشت از یه جا شروع کرد. تمام مردم کشور روزهای پر فراز و نشیبی رو دیدن.افزایش قیمت دلار.کاهش ارزش پول کشور.گرون شدن اجناس.قطع ثبت سفارش.افزایش قیمت کالاهای خانگی.انبار زدن اجناس توسط یه عده شبه انسان.و .... اما همه ی ما میدونیم که کشور ما خیلی چیزهایی رو اجازه واردات داده که اصلا نیازی نبود.خیلی چیزها هستند که ما خودمون تولید میکنیم اما از خارج وارد میشه. خیلی چیزها هم هستند که همیشه ارد میشدن اما دیگه خودمون به سطحی رسیدیم که داریم میسازیم. گفتم بیام نظر شمارو بدونم که بتونیم یه دسته بندی داشته باشیم از کالاهایی که نیاز به توجه بیشتر از طرف مصرف کننده ایرانی دارند.یعنی خودمون به خودمون کمک کنیم. اصلا اینجوری بگم.تبلیغ کنیم. اره تبلیغ. حتما نباید پول بگیریم که.فقط بیایم از چیزی که ارزششو داره تبلیغ کنیم.محصولات زیادی دارند که نیاز به شناخت بیشتر از طرف مردم دارند. اگه بتونیم این جریان رو گسترش بدیم و یه طبقه بندی اساسی داشته باشیم و نمونه های داخلی رو با خارجی مقایسه کنیم قطعا تاثیر خواهیم گذاشت در نگاه مردم. میخوام نظر شما رو بدونم. برای یه مثال میگم.گوشی های glx که ایرانی هست.این گوشی رو من از چند نفر پرشیده بودم واقعا رضایت داشتن.خب چه بهتر که بیایم یه مقایسه ای بین این گوشی و نمونه های خارجی هم قیمتش داشته باشیم تا بقیه متوجه بشن که یه جنس خوب داره تولید میشه که نیاز به حمایت داره. من مطمئنم هر کدوم از دوستان نمونه های زیادی رو میشناسن.مثل ماهی تابه و قابلمه هایی که چند وقت پیش اخبار نشون میداد.ساخت استان گیلان بود.

8. کاربرانی که از پست مفید عرفان سلیم زاده سپاس کرده اند.

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    الکترونیک و فیزیک هسته ای
    ارسال تشکر
    4,930
    دریافت تشکر: 13,220
    قدرت امتیاز دهی
    12295
    Array
    عرفان سلیم زاده's: خجالت

نقل قول نوشته اصلی توسط mamadshumakher نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    ازونجا که اینجا تعداد نخبه ها زیاد هست و من همیشه مزاحمشون بودم و ازشون کمک گرفتم میخوام درباره ی این موضوع هم نظر راهکار هاشون رو بدونم.

احساس میکنم ایجاد تغییر های مثبت در جامعه سخت شده اما همیشه باید امید داشت از یه جا شروع کرد.

تمام مردم کشور روزهای پر فراز و نشیبی رو دیدن.افزایش قیمت دلار.کاهش ارزش پول کشور.گرون شدن اجناس.قطع ثبت سفارش.افزایش قیمت کالاهای خانگی.انبار زدن اجناس توسط یه عده شبه انسان.و ....

اما همه ی ما میدونیم که کشور ما خیلی چیزهایی رو اجازه واردات داده که اصلا نیازی نبود.خیلی چیزها هستند که ما خودمون تولید میکنیم اما از خارج وارد میشه.
    خیلی چیزها هم هستند که همیشه ارد میشدن اما دیگه خودمون به سطحی رسیدیم که داریم میسازیم.

گفتم بیام نظر شمارو بدونم که بتونیم یه دسته بندی داشته باشیم از کالاهایی که نیاز به توجه بیشتر از طرف مصرف کننده ایرانی دارند.یعنی خودمون به خودمون کمک کنیم.
    اصلا اینجوری بگم.تبلیغ کنیم.
    اره تبلیغ. حتما نباید پول بگیریم که.فقط بیایم از چیزی که ارزششو داره تبلیغ کنیم.محصولات زیادی دارند که نیاز به شناخت بیشتر از طرف مردم دارند.
    اگه بتونیم این جریان رو گسترش بدیم و یه طبقه بندی اساسی داشته باشیم و نمونه های داخلی رو با خارجی مقایسه کنیم قطعا تاثیر خواهیم گذاشت در نگاه مردم.

میخوام نظر شما رو بدونم.
    برای یه مثال میگم.گوشی های glx که ایرانی هست.این گوشی رو من از چند نفر پرشیده بودم واقعا رضایت داشتن.خب چه بهتر که بیایم یه مقایسه ای بین این گوشی و نمونه های خارجی هم قیمتش داشته باشیم تا بقیه متوجه بشن که یه جنس خوب داره تولید میشه که نیاز به حمایت داره.

من مطمئنم هر کدوم از دوستان نمونه های زیادی رو میشناسن.مثل ماهی تابه و قابلمه هایی که چند وقت پیش اخبار نشون میداد.ساخت استان گیلان بود.
    مردم باید بفهمن چرا باید تولید داخلی رو مصرف کنن.
    به نظر من موضوع اصلی تولید داخلی نیست موضوع ارزش پول ماست.
    ارزش پول یک مملکت به میزان گردش و دامنه جغرافیایی گردش اونه.
    اگر گردش پول ما زیاد بشه ارزش محصولات ما هم میره بالا و این خودش یه تبلیغه!
    ولی چطوری؟
    مردم ما باید بدونن که تا خودمون جنس خودمون رو نخریم خارجیها نمیان جنس ما رو بخرن!
    وقتی ما به اجناس ایرانی اعتبار ندیم نمیتونیم ازش دلار دربیاریم.
    و این دلار تبدیل به تومان نمیشه پس گردش پول ملی کاهش پیدا می کنه و ارزش و اعتبار پول ملی هم کم میشه.
    اون موقع باید برای واردات جنس های بی کیفیت ولی پر ارزش خارجی که به خاطر ارزش پایین پول ملی کلی گران اند قربانی بشیم.
    اینها فقط با فرهنگ سازی درست میشه ولی تو ایران هیچ نهادی مسئولیت فرهنگ سازی رو به عهده نداره و بودجه ای هم اختصاص ندادن...

10. 4 کاربر از پست مفید عرفان سلیم زاده سپاس کرده اند .

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    10,146
    دریافت تشکر: 10,426
    قدرت امتیاز دهی
    25391
    Array
    SaSaMc2's: جدید25

لوستر و آباژور...

12. 2 کاربر از پست مفید SaSaMc2 سپاس کرده اند .

دوست جدید
    رشته تحصیلی
    مهندسی شیمی
    ارسال تشکر
    381
    دریافت تشکر: 375
    قدرت امتیاز دهی
    26
    Array
    موازنه's: جدید167

....!!!!????
    که عشششششششششششششششششششششششش شق آسان نمود اول
    ولی افتاد مشکلهاااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااا!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!

استعدادهای برتر
    رشته تحصیلی
    تخصص=ایده پردازی +ارزیابی محصول
    ارسال تشکر
    18,873
    دریافت تشکر: 9,270
    قدرت امتیاز دهی
    11669
    Array
    حسین متقی's: پر حرف

منن چند ساله میخوامن دید رو عوض کنم-البته این عوض کردن دید این نیست که بحث کنیم
    ما باید از خودمون شروع کنیم
    به زودی اطلاعیه هایی صادر میشه که همه در جریان قرار بگیرند

http://news.iranema.ir/ سامانه هوشمند جمع آوری و انتشار اخبار روز ایران

15. 2 کاربر از پست مفید حسین متقی سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    نانو تکنولوژی
    ارسال تشکر
    3,796
    دریافت تشکر: 2,840
    قدرت امتیاز دهی
    5189
    Array
    yasaman hedayati's: سکوت

ببنین اگر بخوایم از همین الان شروع کنیم...پس باید از همین محصولات دردست هم تبلیغ کنیم....
    ولی چی رو؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!
    چه کیفیتی رو؟
    باید دروغ بگیم؟؟؟ در مورد گوشی glx نمیدونم...
    ولی در مورد خودرو.....وسیله خونه.....و خیلی چیزهای دیگه کیفیت محصول داخلی داغووونه

17. کاربرانی که از پست مفید yasaman hedayati سپاس کرده اند.

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    2
    دریافت تشکر: 55
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

بهتره حقیقت رو قبول کنیم، کالاهایی که در کره و آمریکا و ژاپن و امثالهم تولید میشن از کالاهای ایرانی خیلی بهتر هستن از نظر کیفیت.

اما یه مدتیه یه چیزی ذهن منو خیلی مشغول کرده: مثلا یه خودکار تولید داخل رو میخریم هشتصد تومن اما یه خودکار تولید چین رو میخریم پونصد تومن. چطوری میشه که جنسی که از خارج وارد ایران میشه و کلی هزینه برمیداره از جنس داخل ارزونتر میشه؟ (من احساس میکنم این قدرت چینی ها رو در اقتصاد نشون میده)

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)