دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 31

موضوع: یک پیشنهاد برای سپاه ( شلیک موشک از زیر ماسه های کف دریا)

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک-ساخت و تولید
    ارسال تشکر
    11,215
    دریافت تشکر: 9,945
    قدرت امتیاز دهی
    3451
    Array

پیش فرض پاسخ : یک پیشنهاد برای سپاه ( شلیک موشک از زیر ماسه های کف دریا)

چند نکته جهت تکمیل کردن این مبحث بگم.سازه های ناو های جنگی چند لایه هستند و مشبک یعنی اگر قسمتی از آن اسیب ببینه یا سوراخ بشه آب نهایتا 4 متر مربع را پر می کنه و نشت نمی کنه عملا ناو ماموریت خودش رو انجام میده.
    نو فیلم ها دیدین که یک هواپیما حدود 20 دقیقه بالای یک ناو آمریکایی فیلم برداری کرد اما این ناو متوجه نشد بعد گفتن سیستم های هشدار دهنده خاموش بوده تا قدرت ایران سوال نشه. پس میشه سونار و رادار و ... دور زد.
    نکته دیگه اگر تمام ناو ها را بررسی کنید می بینید سلاح های اون در موقعیت های مشخص استقرار دارند پس میشه نقطه کور براش پیدا کرد البته برای این موضوع اط موشک های استیرینگ استفاده می کنن که دوش پرتاپ هست. ولی تا بیاد پرتاپ کنه اژدر می خوره.
    از هوا به دریا هم می شه وارد شد مثل کاری که حزب الله با اسرائل کرد با یک موشک ناوچه اسرائلی ها را غرق کردن.

پس را های رسیدن به خدا خیلی یباید ارزش گذاری کرد که کدام انتخاب بشه
    مهمترين لذت در زندگي، كمك به سايرين براي برنده شدن است. حتي اگر به قيمت آهسته تر رفتن و تغيير در نتيجه مسابقه اي باشد كه ما در آن شركت داريم

2. 4 کاربر از پست مفید hossien سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    تاريخ و ادبيات
    ارسال تشکر
    13
    دریافت تشکر: 14
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط حسین متقی نمایش پست ها
    مطمئنا وزیر دفاع طرح بهتری داره
    اینکه یک سازه ثابت کف دریا بسازیم شاید عقلانی نباشه

میدونین قسمتی از تنگه ی هرمز که ناوهای هواپیما بر میتونند ازش رد بشن کلا 200 متر عرض داره؟
    تمام کشتیهای نفت کش و باری هم از همین محدوده ی بسیار کم عرض رد میشند
    میدونین اگه یه کشتی اونجا غرق بشه (یکی از کشتی های باری قدیمی ایران رو خود ایران اونجا غرق کنه)
    هیچ ناو هواپیما بری وارد خلیج فارس نمیشه
    انقدر کوچک و کم عرض هست که اگر درگیری کوچیکی اتفاق بیفته دیگه برای عبور ناو های هواپیما بر یا حتی قایق های کوچکتر هم امن نیست
    برای همین اوایل انقلاب ایران امریکارو تحدید کرد اگر با با ناو هواپیما بر بخواد حمله کنه با یه بسیجی و یه کلاشینکف خلیج فارس رو میبنده
    درواقع یه تیکه ی کوچیک بود برای هوشیار سازی و تحدید علیه تحدید نظامی
    این طرحهایی که ما داریم روشون حرف میزنیم قدیمی و پیش پا افتاده تر از واقعیت حال حاضر هستند
    اين را برادرانه عرض ميكنم. اگر وزير دفاع و همينطور وزير پيشين هم اينقدر مثل شما خودبين و مغرور بودند مطمئن باشيد فاتحه كشور خوانده بود! حتمن بايد تابلو بالاي سرم ببرم!؟
    برادر من، من با وزارت دفاع همكاري ميكنم و تا به حال چند طرح هم برايشان فرستاده‌ام.. لطفن نگاه از بالا به پايينتان را درست كنيد.. مطمئن باشيد اكثر افرادي كه در اين انجمن عضو هستند جزو نخبگان ميباشند. در ضمن تمايلي به ادامه اين بحث بيهوده ندارم. همينطور هم دارم روي كليت پروژه كار ميكنم و تا يك ماه ديگر آنرا براي وزارت دفاع ميفرستم.

4. کاربرانی که از پست مفید artab سپاس کرده اند.

استعدادهای برتر
    رشته تحصیلی
    تخصص=ایده پردازی +ارزیابی محصول
    ارسال تشکر
    18,873
    دریافت تشکر: 9,270
    قدرت امتیاز دهی
    11669
    Array
    حسین متقی's: پر حرف

نقل قول نوشته اصلی توسط artab نمایش پست ها
    اين را برادرانه عرض ميكنم. اگر وزير دفاع و همينطور وزير پيشين هم اينقدر مثل شما خودبين و مغرور بودند مطمئن باشيد فاتحه كشور خوانده بود! حتمن بايد تابلو بالاي سرم ببرم!؟
    برادر من، من با وزارت دفاع همكاري ميكنم و تا به حال چند طرح هم برايشان فرستاده‌ام.. لطفن نگاه از بالا به پايينتان را درست كنيد.. مطمئن باشيد اكثر افرادي كه در اين انجمن عضو هستند جزو نخبگان ميباشند. در ضمن تمايلي به ادامه اين بحث بيهوده ندارم. همينطور هم دارم روي كليت پروژه كار ميكنم و تا يك ماه ديگر آنرا براي وزارت دفاع ميفرستم.
    من نگاه جهت داری نداشتم شخص رو مورد خطاب قرار ندادم شما نگاه خودت رو درست کن با بقیه کاری نداشته باش

درضمن افرین برو کار کن و بعد هم بفرست انشالا که از بهترین نتایج رو رقم بزنه
    ما که بخیل نیستیم - برای خودمون گفتم که کمتر وقت هدر بدیم
    با کسی کاری ندارم
    اینجا که همه نخبه هستند !!!!!!!!!!!!
    تابلو هم نمیخواد بلند کنین من خودم تابلو رو بلند کردم از قبل - اینجا تحت رصد نماینده ی تیم دیجیتال فارسی (اگر اشتباه نکنم )سازمان فدرال یا وزارت جنگ یا واحد جنگ سایبری امریکاست!!! چند سال پیش که رسما یک اکانت هم ساخته بودند که فکر میکنم حذف یا اخراج شد!

راستی از نظر من فرقی نداره شما یا داداش 14 سالم یا وزارت دفاع ایران یا لاکهید مارتین - چیزی که به نظرم اشتباهه - تا ابد اشتباه
    حق دارم نظر شخصی داشته باشم! ازادی بیانه مرتکب جرم که نشدم!

http://news.iranema.ir/ سامانه هوشمند جمع آوری و انتشار اخبار روز ایران

6. کاربرانی که از پست مفید حسین متقی سپاس کرده اند.

همکار تالار اخبار و کاربر فعال
    رشته تحصیلی
    الکترونیک
    ارسال تشکر
    6,263
    دریافت تشکر: 9,972
    قدرت امتیاز دهی
    16030
    Array
    m.g.s.t.r's: بی حوصله

مطمئنا وزیر دفاع طرح بهتری داره
    اینکه یک سازه ثابت کف دریا بسازیم شاید عقلانی نباشه

میدونین قسمتی از تنگه ی هرمز که ناوهای هواپیما بر میتونند ازش رد بشن کلا 200 متر عرض داره؟
    تمام کشتیهای نفت کش و باری هم از همین محدوده ی بسیار کم عرض رد میشند
    میدونین اگه یه کشتی اونجا غرق بشه (یکی از کشتی های باری قدیمی ایران رو خود ایران اونجا غرق کنه)
    هیچ ناو هواپیما بری وارد خلیج فارس نمیشه
    انقدر کوچک و کم عرض هست که اگر درگیری کوچیکی اتفاق بیفته دیگه برای عبور ناو های هواپیما بر یا حتی قایق های کوچکتر هم امن نیست
    برای همین اوایل انقلاب ایران امریکارو تحدید کرد اگر با با ناو هواپیما بر بخواد حمله کنه با یه بسیجی و یه کلاشینکف خلیج فارس رو میبنده
    درواقع یه تیکه ی کوچیک بود برای هوشیار سازی و تحدید علیه تحدید نظامی
    این طرحهایی که ما داریم روشون حرف میزنیم قدیمی و پیش پا افتاده تر از واقعیت حال حاضر هستند
    ایده بستن تنگه هرمز (به روش غرق کردن کشتی)چندان جالب نخواهد بود
    چرا؟
    چون اکثریت قریب به اتفاق صادرات نفت ایران از این تنگه عبور میکنه و ضمنا اغلب واردات کشور هم از همین نقطه عبور میکنه

8. کاربرانی که از پست مفید m.g.s.t.r سپاس کرده اند.

استعدادهای برتر
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    18,873
    قدرت امتیاز دهی
    11669
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط m.g.s.t.r نمایش پست ها
    ایده بستن تنگه هرمز (به روش غرق کردن کشتی)چندان جالب نخواهد بود
    چرا؟
    چون اکثریت قریب به اتفاق صادرات نفت ایران از این تنگه عبور میکنه و ضمنا اغلب واردات کشور هم از همین نقطه عبور میکنه
    شاید ایده ی جالبی نباشه اما در صورت جنگ اگر باز بزاریم قطعا نمیزارن کشتیهای خودمون ازش عبور کنن
    پس بهتره هیچ کشتی ای ازش عبور نکنه اصلا!!!

از این جهت میگم وگرنه در شرایط صلح وقتی کشتیهای خودمون میزارن رد شن
    یا حتی زمان جنگ اگر با نفت و واردات و صادرات ما کاری نداشته باشند و کشتیهامونو نزنند
    خب ما هم نمیایم تنگه رو ببندیم برای همه
    فقط کشتیهای نظامی رو میزنیم همین

اما امریکا قبل از جنگش اقدام به تحریم میکنه
    در زمان جنگ که دیگه هیچی
    زمانی که عراق و کویت و امریکا کشتیهای مارو میزدند
    ما هم کشتیهای دیگران رو زدیم
    وتهدید کردیم تنگه رو میبندیم کلا

با این وجود وقتی امریکا از کشتیهای عراقی و کویتی و.... محافظت میکرد ما 300 تا از همون کشتیهای تحت محافظت رو زدیم
    برای همین جرات نمیکنن با ما بجنگند - یه تجربه ی کوچولو از درگیری با ما دارند
    اونا کشتیهای تجاری رو میزنن ما هم کل تنگه رو میبندیم که کلا دیگه هیچ کشتی ای رد نشه
    این یه سیاست شفافه - یه ایده ی جدید نیست از قبل مطرح بوده و هست و خواهد بود

نگران باز کردن راه در اینده هم نیستیم - در شرایط صلح میتونیم کشتیهای غرق شده رو زیر آب از هم باز کنیم و تیکه تیکه کنیم و از ار خارج کنیم تا کشتیها عبور کنند
    1ماهه در شرایط صلح میشه راه رو باز کرد

10. 2 کاربر از پست مفید حسین متقی سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    تاريخ و ادبيات
    ارسال تشکر
    13
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

من نگاه جهت داری نداشتم شخص رو مورد خطاب قرار ندادم شما نگاه خودت رو درست کن با بقیه کاری نداشته باش

درضمن افرین برو کار کن و بعد هم بفرست انشالا که از بهترین نتایج رو رقم بزنه
    ما که بخیل نیستیم - برای خودمون گفتم که کمتر وقت هدر بدیم
    با کسی کاری ندارم
    اینجا که همه نخبه هستند !!!!!!!!!!!!
    تابلو هم نمیخواد بلند کنین من خودم تابلو رو بلند کردم از قبل - اینجا تحت رصد نماینده ی تیم دیجیتال فارسی (اگر اشتباه نکنم )سازمان فدرال یا وزارت جنگ یا واحد جنگ سایبری امریکاست!!! چند سال پیش که رسما یک اکانت هم ساخته بودند که فکر میکنم حذف یا اخراج شد!

راستی از نظر من فرقی نداره شما یا داداش 14 سالم یا وزارت دفاع ایران یا لاکهید مارتین - چیزی که به نظرم اشتباهه - تا ابد اشتباه
    حق دارم نظر شخصی داشته باشم! ازادی بیانه مرتکب جرم که نشدم!
    بله.. حق داريد نظر شخصي داشته باشيد. اگر هم بنده بخواهم شما را از اين حق محروم كنم نشانه ضعف و در نهايت ناشكيبايي و ناداني خودم است.
    از جبهه گيري شما كاملن مشخص شد كه حق داشتم. من سالهاست كه در انجمنهاي نظامي مطلب مينوسيم. ترجمه ميكنم.. راستش را بخواهيد خيلي خوب با لحن نوشتن افراد آشنا شده‌ام.. اين چيزي كه شما ميخواهد بفرماييد را بنده در ابتداي عرايضم عنوان نمودم. شايد بهتر باشد كه يكبار ديگر نوشته هاي اين تاپيك را مطالعه بفرماييد تا با لحن خودتان و بنده بيشتر آشنا شويد.
    پيداست كه انسان روشن فكري هستيد و يا اينكه دوست داريد اينطوري به نظر برسيد. اما بنده بنا را بر اين ميگذارم كه انسان بسيار روشنفكر، صبور و شكيبايي هستيد كه به ديگران هم احترام ميگذارد. فقط ديگر كاري نكنيد كه بنده يا ديگران در عدم قطعيت اين اصلن مهم و شايستگي شما شك كنيم.
    دست دوستي و برادري شما را به مهر ميفشارم و راهنمايي ها و همه انتقادات منصفانه شما را از ديد برابر نه از نگاه بالا ... بر ديده منت ميدارم. پاينده باشيد.

12. کاربرانی که از پست مفید artab سپاس کرده اند.

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    تاريخ و ادبيات
    ارسال تشکر
    13
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط hossien نمایش پست ها
    چند نکته جهت تکمیل کردن این مبحث بگم.سازه های ناو های جنگی چند لایه هستند و مشبک یعنی اگر قسمتی از آن اسیب ببینه یا سوراخ بشه آب نهایتا 4 متر مربع را پر می کنه و نشت نمی کنه عملا ناو ماموریت خودش رو انجام میده.
    نو فیلم ها دیدین که یک هواپیما حدود 20 دقیقه بالای یک ناو آمریکایی فیلم برداری کرد اما این ناو متوجه نشد بعد گفتن سیستم های هشدار دهنده خاموش بوده تا قدرت ایران سوال نشه. پس میشه سونار و رادار و ... دور زد.
    نکته دیگه اگر تمام ناو ها را بررسی کنید می بینید سلاح های اون در موقعیت های مشخص استقرار دارند پس میشه نقطه کور براش پیدا کرد البته برای این موضوع اط موشک های استیرینگ استفاده می کنن که دوش پرتاپ هست. ولی تا بیاد پرتاپ کنه اژدر می خوره.
    از هوا به دریا هم می شه وارد شد مثل کاری که حزب الله با اسرائل کرد با یک موشک ناوچه اسرائلی ها را غرق کردن.

پس را های رسیدن به خدا خیلی یباید ارزش گذاری کرد که کدام انتخاب بشه
    در تكميل فرمايش شما عرض كنم كه اين ناوهاي جديد را به اصطلاح (ساندويچي) جمع ميكنند. در آن مورد هم بنده عرض كردم در تنگه ها و گلوگاه‌ها (مثل تنگه هرمز) يا فاصله ميان دو جزيره .. دهانه بين المللي تنگه باب المندب و ... ميتوان از اين دستاورد (آينده) استفاده كرد. دقت بفرماييد برادر عزيز. وقتيكه يك زيردريايي كلاس ياگو يا غدير و يا يك كشتي مين ريز كوچك بتواند با عملياتهاي شبانه مسيرهاي خاصي را مين ريزي كند. از آن به بعد كليد انفجار آنها در دست فرمانده ناوگروه حاضر در منطقه خواهد بود.. كل عرايض بنده اين است كه بايد از تمام ظرفيتها و امكانات استفاده نمود. در راه مقابله با تهديدات دشمن آنهم در گلوگاه ها و تنگه ها فقط نميتوان از يك يا دو روش مقابله استفاده نمود.. بايد از تمام ايده هاي قابل اجرا بهره جست.
    يك چيز ديگر هم ميخواستم عرض كنم كه يادم رفت

14. 2 کاربر از پست مفید artab سپاس کرده اند .

استعدادهای برتر
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    18,873
    قدرت امتیاز دهی
    11669
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط artab نمایش پست ها
    بله.. حق داريد نظر شخصي داشته باشيد. اگر هم بنده بخواهم شما را از اين حق محروم كنم نشانه ضعف و در نهايت ناشكيبايي و ناداني خودم است.
    از جبهه گيري شما كاملن مشخص شد كه حق داشتم. من سالهاست كه در انجمنهاي نظامي مطلب مينوسيم. ترجمه ميكنم.. راستش را بخواهيد خيلي خوب با لحن نوشتن افراد آشنا شده‌ام.. اين چيزي كه شما ميخواهد بفرماييد را بنده در ابتداي عرايضم عنوان نمودم. شايد بهتر باشد كه يكبار ديگر نوشته هاي اين تاپيك را مطالعه بفرماييد تا با لحن خودتان و بنده بيشتر آشنا شويد.
    پيداست كه انسان روشن فكري هستيد و يا اينكه دوست داريد اينطوري به نظر برسيد. اما بنده بنا را بر اين ميگذارم كه انسان بسيار روشنفكر، صبور و شكيبايي هستيد كه به ديگران هم احترام ميگذارد. فقط ديگر كاري نكنيد كه بنده يا ديگران در عدم قطعيت اين اصلن مهم و شايستگي شما شك كنيم.
    دست دوستي و برادري شما را به مهر ميفشارم و راهنمايي ها و همه انتقادات منصفانه شما را از ديد برابر نه از نگاه بالا ... بر ديده منت ميدارم. پاينده باشيد.

اولا اینکه لحن شما نشانه ی چیست خواننده ی مطالب منصفانه تر عمل میکنه

دوما اینجا جای بحث روی تفاوت سلیقه ی رفتاری بین من و شما نیست و اینکه حق واقعا با کیه رو خدا بهتر قضاوت میکنه

سوما من نیازی به اثبات هرنوع شایستگی برای شما یا دیگران نمیبینم ادعای روشنفکری هم ندارم - نگاه به عناوین کاربری هم نکنید - اینها برچسب هستند که میتونن کنده بشن یا هرجای دیگه ای چسبانده بشند و ملاک نیستند

چهارما قرار نیست به شما توصیه کنم با لحن من یا خودتون آشنا بشیم چون آشناییم!!!

پنجما نگاه بنده نه برادرانس و نه از بالا - برای من یک نتیجه گیری منطقی صرفا مهمه کاری به شخص ارائه دهنده ندارم

درضمن - من نه دست دوستی با کسی دادم اینجا و نه انتظار قبول گفته هام توسط کسی رو دارم
    دوستی باشه واسه دنیای واقعی - لطفا دیگه از این پست من نقل قول نکنید چون بیش از این ارزش نداره بحث روی چنین موضوعی
    به قول ادمین
    موفق باشید

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    تاريخ و ادبيات
    ارسال تشکر
    13
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

اولا اینکه لحن شما نشانه ی چیست خواننده ی مطالب منصفانه تر عمل میکنه

دوما اینجا جای بحث روی تفاوت سلیقه ی رفتاری بین من و شما نیست و اینکه حق واقعا با کیه رو خدا بهتر قضاوت میکنه

سوما من نیازی به اثبات هرنوع شایستگی برای شما یا دیگران نمیبینم ادعای روشنفکری هم ندارم - نگاه به عناوین کاربری هم نکنید - اینها برچسب هستند که میتونن کنده بشن یا هرجای دیگه ای چسبانده بشند و ملاک نیستند

چهارما قرار نیست به شما توصیه کنم با لحن من یا خودتون آشنا بشیم چون آشناییم!!!

پنجما نگاه بنده نه برادرانس و نه از بالا - برای من یک نتیجه گیری منطقی صرفا مهمه کاری به شخص ارائه دهنده ندارم

درضمن - من نه دست دوستی با کسی دادم اینجا و نه انتظار قبول گفته هام توسط کسی رو دارم
    دوستی باشه واسه دنیای واقعی - لطفا دیگه از این پست من نقل قول نکنید چون بیش از این ارزش نداره بحث روی چنین موضوعی
    به قول ادمین
    موفق باشید
    واژگان كاملن گويا بودند. بدون اولن تا پنجمن خيلي ممنون.

17. کاربرانی که از پست مفید artab سپاس کرده اند.

مدیر تالار نظامی و هوانوردی
    ارسال تشکر
    579
    دریافت تشکر: 284
    قدرت امتیاز دهی
    2721
    Array

سلام

لطفا ادب رو در نوشتار رعایت کرده و در چارچوب موضوع حرکت کنید.

ایده اولیه تشکیل تاپیک هم چنین بود: (جهت یاد آوری)

اگر یک موشک که زیر ماسه های کف دریا مستقر شده وسر جنگی ان به سمت سطح دریاست ودرون یک استوانه محافظ قرار دارد در موقع مناسب به زیر ناو جنگی (اسیب پذیر ترین وغیر قابل دفاع ترین)شلیک شود چه نیرویی میتواند جلوی تخریب ایجاد شده توسط این موشک را بگیرد؟ حتی از دست مسلسل دروازه بان هم کاری ساخته نیست.

موفق باشید

19. کاربرانی که از پست مفید مدیر تالار نظامی سپاس کرده اند.

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)