هنر گفت و گو – آیا پسر چهار ساله شما هم می تواند شاهکاری با گوکل اسکچ آپ بسازد ؟

هنر گفت و گو نام اثری سترگ از هنرمند سورئال رنه مگریت است؛ در چشم اندازی از غول هایی در نبرد یا از اغاز جهان، دو انسان کوچک در گفت و گویند، سخنی ناشنیدنی جاریی است که در سکوت سنگ ها جذب می شود، اما در پای سنگ های تل انبار شده مجموعه حروفی شکل گرفته اند: رویا، صلح یا مرگ که تلاش دارند به اشوب سنگ ها نظمی دهند. اتووود گفت و گوهایش را زیر عنوان این ستون خواهد اورد. هنر گفت و گو نام اثری سترگ از هنرمند سورئال رنه مگریت است؛ در چشم اندازی از غول هایی در نبرد یا از اغاز جهان، دو انسان کوچک در گفت و گویند، سخنی ناشنیدنی جاریی است که در سکوت سنگ ها جذب می شود، اما در پای سنگ های تل انبار شده مجموعه حروفی شکل گرفته اند: رویا، صلح یا مرگ که تلاش دارند به اشوب سنگ ها نظمی دهند. اتووود گفت و گوهایش را زیر عنوان این ستون خواهد اورد.
جد Jed پسر چهار ساله معمار آنتونی ریگ ، یک نابغه یا اعجوبه نیست . او تنها علاقه بسیاری به بازی با بلوک های اسباب بازی خودش دارد . هنگامی که آنتونی چگونگی استفاده پسرش برای اولین بار از برنامه Google SketchUp (3D) را نشان داد ، حتی خودش هم انتظار چنین چیزی را نداشت . او می پنداشت که پسرش مانند هر کودک 4 ساله دیگر ، به زودی تمرکز خود را از دست می دهد و به کار دیگری می پردازد .
نیم ساعت بعد ، جد طراحی خود با نام "قصرها" را ترک کرد در حالی که پدرش کاملأ مبهوت بود . به گفته خودش : "من فکر می کنم این باورنکردنیست که یک ذهن نابالغ بتواند اینگونه ترکیب و تولید کند . "
البته ، شما حتمأ خواهید گفت که گوگل اسکچ آپ طراحی را آسان ساخته که حتی یک کودک چهار ساله می تواند با آن کار کند ، اما ما ترجیح می دهیم مانند ابزاری به آن فکر کنیم که موانع غیر قابل دسترس بودن معماری را می شکند و اجازه می دهد تا تکنیک ، مغلوب خلاقیت شود و اینکه تلنگری به کودک چهار ساله درون شما بزند .
همانطور که پیکاسو می گوید : "هر کودک ، یک هنرمند متولد می شود . مشکل اینجاست که هنگامی که بزرگ می شوید هم یک هنرمند باقی بمانید ."
این ماجرا از زبان خود آنتونی برگرفته از وبسایت خودش :
به تازگی پسر چهار ساله من ، علاقمند به آنچه که من برای زندگی انجام می دهم ، شده بود به طوری که دیروز تصمیم گرفتم که اصول اولیه کار را با گوگل اسکچ آپ (نرم افزار طراحی سه بعدی) به او آموزش دهم . او مبانی این نرم افزار را به سرعت یاد گرفت و آموخت که چگونه موس را حرکت دهد ، فرم ایجاد کند و رنگها را تغییر دهد .
من به او اجازه دادم تا کمی خود را با گوگل اسکچ آپ سرگرم کرده و گشتی درآن بزند و کاملأ انتظار داشتم ، هنگامی که برمیگردم –حدود نیم ساعت بعد- او بیرون رفته و کار دیگری انجام دهد ولی با کمال تعجب او هنوز به صفحه نمایش به شدت متمرکز شده بود . وقتی از جد پرسیدم که اوضاع چه طور پیش می ره ، او مرا صدا زد و کار خود را نشانم داد . من کاملأ شوکه شده بودم . هر بار که جد با بلوک های اسباب بازی اش بازی می کرد مرا به خاطر توانایی اش برای ایجاد اشکال و فرم های جالب با چیزهای نسبتأ ساده ، شگفت زده می کرد . اما فکر نمی کردم که ذهن یک کودک بتواند قادر به ایجاد چنین اشکالی باشد .
جد نام فرم خود را "قصرها" گذاشته و من مشتاقانه منتظر فرم های بعدی او هستم .
هنر گفت و گو – آیا پسر چهار ساله شما هم می تواند شاهکاری با گوکل اسکچ آپ بسازد ؟