دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 18 , از مجموع 18

موضوع: علت عدم مراجعه برخی افراد به روانشناس

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    it
    ارسال تشکر
    3,661
    دریافت تشکر: 2,893
    قدرت امتیاز دهی
    1141
    Array

پیش فرض پاسخ : علت عدم مراجعه برخی افراد به روانشناس

خدارو شکر تو این زمونه دید افراد یه ذره بهتر شده
    ولی خب هنوز جای فعالیت بیشتر داره تا مردم باور غلطشون رو به صورت کامل کنار بذارند
    و اینکه کمی هم باید به مردم حق داد
    اون قدیما مبحث روانپزشکی به صورت امروزی نبود
    الان علم پیشرفت کرده و تقریبا غیر ممکنه علم روانشناسی تو یه مجموعه ای به کار نیاد
    طوری شده که تو کشورهای پیشرفته حتی برای انتخاب کارمند برای اداره ها اول از مراجعین تست روانشناسی میگیرن
    که ببینند که آیا این فرد بعد از استخدام اون بازدهی خوب رو داره و یا نه
    و یا بچه ای رو که میخواد ورزش حرفه ای رو دنبال کنه اول ازش تست روانشناسی میگیرن
    خب اگه ما تو جامعه مون از این نوع تست ها رو برگذار کنیم یا بهتر بگم (از پایه شروع کنیم دید مردم به راحتی عوض میشه)
    باور کنید تو مدارس میان تست روانشناسی میگیرن
    برین نگاه کنید اولا اون فردی که این تست هارو ارزیابی میکنه روانشناس نیست و هیچ شناخت صحیحی از علم روانشناسی نداره
    همه معلم های پرورشی ما شدند معلم هایی که چند سال مونده به بازنشتگیشون
    و درس پرورشی هم کاملا رفته به سمت تعلیمات دینی
    وقتی سازمان ها خودشون کاری نمیکنند برای شناخت بهتر مردم به علم روانشناسی پس باید این حق رو داد که خیلی از خانواده ها هنوز این طرز فکر غلط رو داشته باشند
    غمگینم همانندِ مادری که کودک بیمارش با لبخند به او میگوید:امسال، سین هشتم سفره ی ما سرطان من است...

2. 6 کاربر از پست مفید mohammad.persia سپاس کرده اند .

همکار تالار مکانیک
    ارسال تشکر
    13,417
    دریافت تشکر: 6,562
    قدرت امتیاز دهی
    6221
    Array
    homeyra's: جدید156

سلام....
    دیدگاه مردم از کجا میاد؟؟؟
    مطمئنا رسانه مهمترین نقشو توی اطلاع رسانی و تغییر دیدگاه مردم داره....
    هر وقت تلوزیونو روشن کنی و میخوای فیلم ببینی،توی فیلم یه روانشناس هس که خودش دیوونه اس و مشکل داره و مثلا از دوران کودکی یه سری چیزا براش شده عقده یا میزنی یه شبکۀ دیگه میبینی دوباره یه فیلم طنز درست کردن که موضوعش داره حول دیونه بازی بیمارای اون روانشناس میچرخه و میخوان مردمو با اینجور چیزا مثلا بخندونن....بعد میزنی یه شبکۀ دیگه میبینی که یه روانشناسو دعوت کردن و مجری برنامه میگه "عزیزان مشکل دارید پیامک بزنید به برنامه از کارشناس برنامه میپرسیم و به برنده هم یه قابلمه جایزه میدیم...."
    با این تناقضایی که وجود داره میشه نتیجه گرفت که دیدگاه مردم هیچ تغییری نکرده و تغییر نمیکنه تا وقتی که یه سری چیزا درست بشه....

4. 5 کاربر از پست مفید homeyra سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    روانشناسی
    ارسال تشکر
    2,219
    دریافت تشکر: 1,579
    قدرت امتیاز دهی
    70
    Array
    narma's: ناراحت2

نقل قول نوشته اصلی توسط homeyra نمایش پست ها
    سلام....
    هر وقت تلوزیونو روشن کنی و میخوای فیلم ببینی،توی فیلم یه روانشناس هس که خودش دیوونه اس و مشکل داره و مثلا از دوران کودکی یه سری چیزا براش شده عقده یا میزنی یه شبکۀ دیگه میبینی دوباره یه فیلم طنز درست کردن که موضوعش داره حول دیونه بازی بیمارای اون روانشناس میچرخه و میخوان مردمو با اینجور چیزا مثلا بخندونن....بعد میزنی یه شبکۀ دیگه میبینی که یه روانشناسو دعوت کردن و مجری برنامه میگه "عزیزان مشکل دارید پیامک بزنید به برنامه از کارشناس برنامه میپرسیم و به برنده هم یه قابلمه جایزه میدیم...."
    با این تناقضایی که وجود داره میشه نتیجه گرفت که دیدگاه مردم هیچ تغییری نکرده و تغییر نمیکنه تا وقتی که یه سری چیزا درست بشه....
    واقعا به نکته خوبی اشاره کردی......
    بنظر من رسانه ها خیلی از اصول اخلاقیو در بین مردم از بین بردن.......اکثر فیلم های که داره پخش میکنه اگه خوب دقت کنین عادت های منفی زیادی داره...........دزدی.....خیانت ...خیانت زن به شوهرش..بالعکس....خیانت فرزند به والدین...دروغ....چاپلوسی....بی یالی....مهم نبودن مسایل اساسی زندگی.........مهم بودن مسایل جزئی.و خ چیزهای دیگه.....

در کل روی موضوعات منفی خیلی دارن کار میکنن......خوب مسلم رسانه ها نقش اسااسی در بوجورد اوردن باورهای غلط یا درست در ذهن انسان ها رو دارند......روانشناسی هم ازین قاعده مسثنی نیست......رسانه ها میتونن دیگاه مردمو نسبت به یک مشاور عوض کنن.....ولی باز خدارو شکر خیلی دید مردم تغییر کرده.........

- - - به روز رسانی شده - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط homeyra نمایش پست ها
    سلام....
    بنظر من رسانه ها خیلی از اصول اخلاقیو در بین مردم از بین بردن.......اکثر فیلم های که داره پخش میکنه اگه خوب دقت کنین عادت های منفی زیادی داره...........دزدی.....خیانت ...خیانت زن به شوهرش..بالعکس....خیانت فرزند به والدین...دروغ....چاپلوسی....بی یالی....مهم نبودن مسایل اساسی زندگی.........مهم بودن مسایل جزئی.و خ چیزهای دیگه.....

در کل روی موضوعات منفی خیلی دارن کار میکنن......خوب مسلم رسانه ها نقش اسااسی در بوجورد اوردن باورهای غلط یا درست در ذهن انسان ها رو دارند......روانشناسی هم ازین قاعده مسثنی نیست......رسانه ها میتونن دیگاه مردمو نسبت به یک مشاور عوض کنن.....ولی باز خدارو شکر خیلی دید مردم تغییر کرده.........
    نگران نباش، درست‌اش می‌کنیم.

6. 6 کاربر از پست مفید narma سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    روانشناسی بالینی
    ارسال تشکر
    29,978
    دریافت تشکر: 25,422
    قدرت امتیاز دهی
    43643
    Array
    نارون1's: لبخند

نقل قول نوشته اصلی توسط narma نمایش پست ها

ممنون.........دقیقا با حرفاتون موافقم

وقتی اینطوریه ، دیگه کسی اعتماد نمیکنه بره پیش روانشناس

یه سری من نشستم پای تلویزیون ، روانشناس میخواست به سوال خانومه جواب بده ......... من اینو قبول دارم ، بهتر اینه که به صورت حضوری مشاوره بشه

چون بالاخره اونطوری بهتر جواب میگیرن ، ولی حداقل یه جواب بهشون بدن ، آقای روانشناس فقط حرف خانوم رو تکرار کرد......

وقتی که وقت کم دارین ،چرا مهمان میارین که اینطوری برخورد بشه .......

اینجوری قضیه تعمیم داده میشه به بقیه و اصلا درست نیست

در مورد فیلم هم درسته ......همین ساختمان پزشکان ، این چه فیلمی بود.........جامعه روانشناسان شکایت کرد ازشون

برای مدارس هم والا حرف دل منو زدین آقا محمد ، رفتم می بینم معلم جغرافیا داره مشاوره میده ....... خب اگه روانشناس کم دارین ما هستیم ، چرا نمیگیرین

-

اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي أَخْشَاكَ كَأَنِّي أَرَاكَ وَ أَسْعِدْنِي بِتَقْوَاكَ
    مجلـــه رویش ذهــن

8. 5 کاربر از پست مفید نارون1 سپاس کرده اند .

همکار تالار مکانیک
    ارسال تشکر
    13,417
    دریافت تشکر: 6,562
    قدرت امتیاز دهی
    6221
    Array
    homeyra's: جدید156

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.persia نمایش پست ها
    خدارو شکر تو این زمونه دید افراد یه ذره بهتر شده
    ولی خب هنوز جای فعالیت بیشتر داره تا مردم باور غلطشون رو به صورت کامل کنار بذارند
    و اینکه کمی هم باید به مردم حق داد
    اون قدیما مبحث روانپزشکی به صورت امروزی نبود
    الان علم پیشرفت کرده و تقریبا غیر ممکنه علم روانشناسی تو یه مجموعه ای به کار نیاد
    طوری شده که تو کشورهای پیشرفته حتی برای انتخاب کارمند برای اداره ها اول از مراجعین تست روانشناسی میگیرن
    که ببینند که آیا این فرد بعد از استخدام اون بازدهی خوب رو داره و یا نه
    و یا بچه ای رو که میخواد ورزش حرفه ای رو دنبال کنه اول ازش تست روانشناسی میگیرن
    خب اگه ما تو جامعه مون از این نوع تست ها رو برگذار کنیم یا بهتر بگم (از پایه شروع کنیم دید مردم به راحتی عوض میشه)
    باور کنید تو مدارس میان تست روانشناسی میگیرن
    برین نگاه کنید اولا اون فردی که این تست هارو ارزیابی میکنه روانشناس نیست و هیچ شناخت صحیحی از علم روانشناسی نداره
    همه معلم های پرورشی ما شدند معلم هایی که چند سال مونده به بازنشتگیشون
    و درس پرورشی هم کاملا رفته به سمت تعلیمات دینی
    وقتی سازمان ها خودشون کاری نمیکنند برای شناخت بهتر مردم به علم روانشناسی پس باید این حق رو داد که خیلی از خانواده ها هنوز این طرز فکر غلط رو داشته باشند
    سلام...
    بازم من اومدم
    با حرف شما یاد یه موضوعی افتادم...
    توی دبیرستان برای ما یه مشاور تحصیلی گذاشتن و مسئولای مدرسه میگفتن که عالیه و به خاطرش چقد از ما پول گرفتن(چند میلیون)...ما هم با خیال راحت به حرفاش گوش میدادیم،چون فکرمیکردیم چون از ما پول زیاد گرفته پس دیگه خیلی کارش درسته....
    در طول سال پیش دانشگاهی کل بچه ها با مشاوره های افتضاح این آقا افسردگی گرفتن...همه چیزو اشتباه میگفت....
    جالبه به من میگفت یه وقت مهندسی پزشکی نزنیا...تو نمیتونی قبول شی،از من گفتن بود....!!!به جای اینکه به ما اعتماد به نفس بده هی میگفت شما نمیتونین و ...حالا بماند که من خیلی روم زیاد بود و به حرفش گوش ندادم و کار خودمو کردم ولی خیلی از بچه ها به حرفش گوش دادن و حالا...
    اصن هیچی از نوع برخورد با یه بچه پیش دانشگاهی و نوع مشاوره دادن نمیدونس...
    مدیر و معاون و ...همه نگران شدن که یکی از دبیرا پیشنهاد یه روانشناسو داد که بیاد با ما راجع به این سال حساس صحبت کنه ولی قبول نکردن شاید چون این آقا ناراحت میشدن و قهر میفرماییدن...
    جالبه رشته این آقا مهندسی بود و هنوز که هنوزه من در عجبم که یک مهندس چطور میتونه مشاور تحصیلی بده؟؟؟؟!!!
    ببخشید دلم خیلی پر بود...

10. 5 کاربر از پست مفید homeyra سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    حقوق
    ارسال تشکر
    6,407
    دریافت تشکر: 4,742
    قدرت امتیاز دهی
    536
    Array
    golden3's: جدید103

ممنون از آبجی گلم بابت ایجاد این بحث
    به نظر من اونطور که باید فرهنگ سازی نشده واینکه مردم باور غلطی از روانشناس و روان پزشک دارن فکر میکنن امکان داره روانی یا دیوانه جلوه داده بشن وتا زمانی که این باور وجود داره اوضاع همچنان ادامه داره
    تو کشورهای خارجی مردم بابت هرمشکل کوچیکی از مشاور کمک میگیرن از روانشناس گرفته تا روان پزشک و وکیل ولی مردم ما عادت کردن زمانی به این افراد مراجعه کنن که دیگه راه چاره ای ندارن.
    ومسئله ی بعدی هم برمیگرده به هزینه هاش که به نظرم هزینه مشاوره زیاد نیست وقتی هزینه زیاد میشه که مراحل درمان طولانی بشه که میشه همون ضرب المثل معروف پیشگیری بهتر از درمان است.
    سنگی که طاقت ضربه های تیشه را ندارد تندیسی زیبا نخواهد شد!
    از زخم تیشه خسته نباش که وجودت شایسته ی تندیسی زیباست.

12. 5 کاربر از پست مفید golden3 سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مدیریت بازرگانی
    ارسال تشکر
    2,879
    دریافت تشکر: 2,609
    قدرت امتیاز دهی
    1786
    Array
    میلاد صفری's: جدید107

با عرض سلام خدمت دوستان عزیز به نظر من مهمترین علت میتونه علت فرهنگی باشه یعنی اینکه متاسفانه ما اینقدری که حاضریم برای دکتر زیبایی خرج کنیم حاضر نیستیم بابت دکتر روانشناس پول بدیم حتی عده ای از ما ها فکر میکنیم که داریم پولمون رو دور میریزیم. خلاصه از لحاظ فرهنگ سازی در این زمینه و بستر سازی در این مورد واقعا ضعیف عمل شده در ایران خیلی ضعیف تازه از این حرفا که بگذریم من اگر به شما بگم میخوام برم پیش روانشناس سریع پیش خودتون فکر میکنید طرف دیوانه هست که این جای تاسف داره حتی این فرهنگ غلط و دید اشتباه در مورد دکترای روانشناس مورد شوخی هم داره و واسه مسخره بازیم کاربرد داره

خوب دوستان بیان سر راه حل این مشکل بحث کنیم بهتر نیست

14. 5 کاربر از پست مفید میلاد صفری سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    روانشناسی بالینی
    ارسال تشکر
    29,978
    دریافت تشکر: 25,422
    قدرت امتیاز دهی
    43643
    Array
    نارون1's: لبخند

نقل قول نوشته اصلی توسط میلاد صفری نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت دوستان عزیز به نظر من مهمترین علت میتونه علت فرهنگی باشه یعنی اینکه متاسفانه ما اینقدری که حاضریم برای دکتر زیبایی خرج کنیم حاضر نیستیم بابت دکتر روانشناس پول بدیم حتی عده ای از ما ها فکر میکنیم که داریم پولمون رو دور میریزیم. خلاصه از لحاظ فرهنگ سازی در این زمینه و بستر سازی در این مورد واقعا ضعیف عمل شده در ایران خیلی ضعیف تازه از این حرفا که بگذریم من اگر به شما بگم میخوام برم پیش روانشناس سریع پیش خودتون فکر میکنید طرف دیوانه هست که این جای تاسف داره حتی این فرهنگ غلط و دید اشتباه در مورد دکترای روانشناس مورد شوخی هم داره و واسه مسخره بازیم کاربرد داره

خوب دوستان بیان سر راه حل این مشکل بحث کنیم بهتر نیست

دقیقا ...... به نظر من اکثر افرادی که برای جراحی زیبایی مراجعه میکنن ، باید یه مشاوره روانشناسی بگیرن ......

ولی متاسفانه هرگز اینکار صورت نمیگیره ......یا در زندگی مشترک ، اگه اکثر افراد از یک روانشناس برای حل مشکل زناشویی کمک بگیرن شاید طلاق کمتر بشه

.............

با هاتون موافقم ...... دوست دارم ، راهکارهای شما رو بدونم.......

برای فرهنگ سازی چیکار کنیم ؟؟

اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي أَخْشَاكَ كَأَنِّي أَرَاكَ وَ أَسْعِدْنِي بِتَقْوَاكَ
    مجلـــه رویش ذهــن

16. 3 کاربر از پست مفید نارون1 سپاس کرده اند .

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع