دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 33

موضوع: اگه به شما بگن یه خانه مسکونی طراحی کنید که قرار 30 ساله دیگه اجرا بشه به چه نکاتی دقت میکنید؟؟؟؟؟؟؟؟

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    25,003
    دریافت تشکر: 20,366
    قدرت امتیاز دهی
    2457
    Array

پیش فرض اگه به شما بگن یه خانه مسکونی طراحی کنید که قرار 30 ساله دیگه اجرا بشه به چه نکاتی دقت میکنید؟؟؟؟؟؟؟؟

سوالو در تیتر دیدین ....به نظرم نظر دوستان خیلی مهمه باشه...حداقل برای من.....امیدوارم نظر بدین ...خوشحال میشم
    منتظر شما هستم
    ​​

2. 5 کاربر از پست مفید وحید 0319 سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق صنعتی
    ارسال تشکر
    13,909
    دریافت تشکر: 12,140
    قدرت امتیاز دهی
    32623
    Array
    mamadshumakher's: جدید136

پیش فرض پاسخ : اگه به شما بگن یه خانه مسکونی طراحی کنید که قرار 30 ساله دیگه اجرا بشه به چه نکاتی دقت میکنید؟؟؟؟؟؟؟؟

اول از همه خب باید ظاهر طرح مانند طرح های امروزی نباشه چون 30 سال دیگه میشه سنتی.دوم :از نظر مصرف انرژی باید جزء خانه های سبز باشه.مثل سیستم های توربینهای بادی خانگی.پنلهای خورشیدی.استفاده از پیزوالکتریک در کف خانه و حیاط.سیستم روشنایی کم مصرف.نوردهی ساختمان جوری باشه که حداکثر استفاده رو از نور خورشید ببره در عین حال عیق حرارتی خوبی باشه.

من دوست دارم طرح خونه جوری باشه که با ماشین بری کنار اتاق پذیرایی .
    موقعیت خونه هم یجای خلوت و سرسبز.یا بهتر بگم مثل این خونه هایی که رو ر و دیوارش گل رشد میکنه میره بالا.واسه 30 سال دیگه این چیزا ضرورت میشه.البته به نظر من.و یه چیز دیگه.طرح کلی خونه اینقد سبک باشه که موقعیت خونه قابلیت جابجایی داشته باشه.

4. 8 کاربر از پست مفید mamadshumakher سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    computer-software
    ارسال تشکر
    8,825
    دریافت تشکر: 5,728
    قدرت امتیاز دهی
    3259
    Array

پیش فرض پاسخ : اگه به شما بگن یه خانه مسکونی طراحی کنید که قرار 30 ساله دیگه اجرا بشه به چه نکاتی دقت میکنید؟؟؟؟؟؟؟؟

فکر کنم باید یه خونه ای باشه که بمب اتمم نتونه تکونش بده چون معلوم نیست 30 سال دیگه چی میشه...
    تازه این خونه آشپز خونه هم نمیخواد چون دیگه اون موقع کسی آشپزی نمیکنه...
    یه چیز دیگه اینکه فکر کنم این خونه اگه دوتا اتاق با یه سرویس بهداشتی داشته باشه کفایت میکنه...یه اتاق واسه خواب و یکیم واسه پذیرایی مهمون که اگه خدایی نکرده اومد اونم 30 دیگه...
    ولی جدای از شوخی دوستمون نکات خوبیو اشاره کرد...منم فکر میکنم باید این خونه از هر لحاظ طبق یه سری استانداردهای 30 سال دیگه ساخته بشه...مثل همون نمای ظاهری خونه...استفاده از مصالح مرغوب و سبک با توجه به شرایط اقلیمی اون منطقه و اینکه طراحی خونه جوری باشه که از هر لحاظ تو مصرف انرژی صرفه جویی بشه مثلا استفاده از در و پنجره های مناسب...دیگه اینکه به وضعیت اون منطقه دقت بشه چون ممکنه تو 30 سال آینده با تغییر شرایط دیگه مناسب برای ساخت خونه نباشه و اینکه دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه...

6. 6 کاربر از پست مفید elinaaa سپاس کرده اند .

همکار تالار نجوم
    ارسال تشکر
    4,170
    دریافت تشکر: 6,219
    قدرت امتیاز دهی
    16868
    Array

از آشنایتون خوش حال شدم!
    معماریم خوب نیست ولی دوست دارم و فقط طراحی برونیم تا حدودی خوبه!
    ممنون

8. 3 کاربر از پست مفید kahrupay سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مامایی
    ارسال تشکر
    36,060
    دریافت تشکر: 18,520
    قدرت امتیاز دهی
    28276
    Array
    yas-90's: خواهش

نقل قول نوشته اصلی توسط elinaaa نمایش پست ها
    فکر کنم باید یه خونه ای باشه که بمب اتمم نتونه تکونش بده چون معلوم نیست 30 سال دیگه چی میشه...
    تازه این خونه آشپز خونه هم نمیخواد چون دیگه اون موقع کسی آشپزی نمیکنه...
    یه چیز دیگه اینکه فکر کنم این خونه اگه دوتا اتاق با یه سرویس بهداشتی داشته باشه کفایت میکنه...یه اتاق واسه خواب و یکیم واسه پذیرایی مهمون که اگه خدایی نکرده اومد اونم 30 دیگه...
    ولی جدای از شوخی دوستمون نکات خوبیو اشاره کرد...منم فکر میکنم باید این خونه از هر لحاظ طبق یه سری استانداردهای 30 سال دیگه ساخته بشه...مثل همون نمای ظاهری خونه...استفاده از مصالح مرغوب و سبک با توجه به شرایط اقلیمی اون منطقه و اینکه طراحی خونه جوری باشه که از هر لحاظ تو مصرف انرژی صرفه جویی بشه مثلا استفاده از در و پنجره های مناسب...دیگه اینکه به وضعیت اون منطقه دقت بشه چون ممکنه تو 30 سال آینده با تغییر شرایط دیگه مناسب برای ساخت خونه نباشه و اینکه دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه...
    یعنی شما هم مثل داروین با نظریه تحلیل رفتن معده با گذر زمان موافقید؟؟؟......یعنی آدما 30 سال دیگه غذا نمیخوان؟؟؟ یعنی همه اینقدر پول دارن که هر روز غذاشونو از بیرون تهیه کنن؟؟؟ بعد یخچالو تو نشیمن میذارن؟؟؟ ....البته این خونه ای که شما میگید رو هر کسی نمیتونه بخره پس احتمالا پول غذا رو هم خواهد داشت...............جدی نگیرید
    طلب كردم ز دانائي يكي پند .......مرا فرمود: با نادان نپيوند

10. 6 کاربر از پست مفید yas-90 سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق صنعتی
    ارسال تشکر
    13,909
    قدرت امتیاز دهی
    32623
    Array

این طرح ها تو ذهنم وول میخوره.دوست دارم کف خونه از شیشه باشه و زیرش استخر اب.دوست دارم دیواری نداشته باشه و یجور سازه داشته باشه که با جابه جا کردنش طرح داخل خونه رو عوض کنی.یعنی اگه خواستی دیوار اتاق خواب رو بکشی عقب مساحتش بیشتر شه.یا اصلا جابه جا کنی و پذیرایی رو به دونیم تقسیم کنی.مثلا اگه واسه همسایه بغلیت مهمون زیادی اومد نصف خونه رو بدی اون ببره

چندتا درخت خورشیدی(منظورم پنلهایی که چیدمانش بر اساس زاویه برگ درختا طراحی شده و مثل یه درخت میمونه)تو حیاط باشه.دیوار خونه این قابلیت رو داشته باشه که هر چقد بخوایم شفاف باشه مثل شیشه و هر چقد بخوای تیره بشه.

12. 7 کاربر از پست مفید mamadshumakher سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    computer-software
    ارسال تشکر
    8,825
    دریافت تشکر: 5,728
    قدرت امتیاز دهی
    3259
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط yas-90 نمایش پست ها
    یعنی شما هم مثل داروین با نظریه تحلیل رفتن معده با گذر زمان موافقید؟؟؟......یعنی آدما 30 سال دیگه غذا نمیخوان؟؟؟ یعنی همه اینقدر پول دارن که هر روز غذاشونو از بیرون تهیه کنن؟؟؟ بعد یخچالو تو نشیمن میذارن؟؟؟ ....البته این خونه ای که شما میگید رو هر کسی نمیتونه بخره پس احتمالا پول غذا رو هم خواهد داشت...............جدی نگیرید
    فکر نمیکردم با داروین هم عقیده باشم...البته آره دیگه این خونه یه خونه ی خیلی خاصه به درد آدمایی با روحیه من میخوره...شاید تا 30 سال دیگه که میلیاردر شدم یه همچین خونه ای دادم برام بسازن و غذامم از بیرون واسم بیارن و یخچال هم که احتمالا نسلش تا اون موقع منقرض بشه یه چیز عجیب و غریب جاش بیاد...تازه این خونه ای که من میگم یه زیر زمینم داره با تمامی امکانات رفاهی واسه مواقع خاص...

14. 5 کاربر از پست مفید elinaaa سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق صنعتی
    ارسال تشکر
    13,909
    قدرت امتیاز دهی
    32623
    Array

داداش وحید بیا یه بررسی کن ببین ما چه کردیم.نکنه منظورت موقعیت جغرافیایی محل ساخت باشه؟

16. 4 کاربر از پست مفید mamadshumakher سپاس کرده اند .

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    25,003
    قدرت امتیاز دهی
    2457
    Array

ممنون از همه دوستان خوبم ....خیلی خوشحالم ......اول گفتم یه نظر بدم ...بعد تجزیه وتحلیل کنیم باهم.....
    بله همونطور که گفتین .....طرح های آینده خیلی پیشرفته تره ...هم ساختمان ...هم مبلمان ...هم سازه ....ولی زمین همون زمینه.....منتهی اسیر فکر ماشده
    زمین همیشه....زلزله داره-سیل داره-بلایا داره-گاهی سرده -گاهی گرمه-گاهی بارون میاد-گاهی برف میاد -گاهی هم اشتباهات انسانی -چیزی که مهمه اول تامین سلامت ساختمانه ...که باید بررسی بشه.....مهم اصل اینه که ساختمان ما مثل یه جسم زنده باشه.....یعنی اگه بارون و برف میاد چتر بگیره .....اگه زلزله میاد باهاش راه بیاد ...نه اینکه سفت باشه...اونموقع میشکنه.....اگه آفتاب میبینه .....عینک بزنه...یا جذبش کنه......فعلا تا اینجا.... برم نظرات دوستامو بخونم.....
    ​​

18. 4 کاربر از پست مفید وحید 0319 سپاس کرده اند .

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    25,003
    قدرت امتیاز دهی
    2457
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط mamadshumakher نمایش پست ها
    اول از همه خب باید ظاهر طرح مانند طرح های امروزی نباشه چون 30 سال دیگه میشه سنتی.دوم :از نظر مصرف انرژی باید جزء خانه های سبز باشه.مثل سیستم های توربینهای بادی خانگی.پنلهای خورشیدی.استفاده از پیزوالکتریک در کف خانه و حیاط.سیستم روشنایی کم مصرف.نوردهی ساختمان جوری باشه که حداکثر استفاده رو از نور خورشید ببره در عین حال عیق حرارتی خوبی باشه.

من دوست دارم طرح خونه جوری باشه که با ماشین بری کنار اتاق پذیرایی .
    موقعیت خونه هم یجای خلوت و سرسبز.یا بهتر بگم مثل این خونه هایی که رو ر و دیوارش گل رشد میکنه میره بالا.واسه 30 سال دیگه این چیزا ضرورت میشه.البته به نظر من.و یه چیز دیگه.طرح کلی خونه اینقد سبک باشه که موقعیت خونه قابلیت جابجایی داشته باشه.

بله ...درسته ....اینم حرفیه
    معماری سبز آفرین....
    با ماشین کنار اتاق پذیرایی .....نظر شماست خوبه اتفاقا .....
    بله ممنون.....
    ​​

20. 2 کاربر از پست مفید وحید 0319 سپاس کرده اند .

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)