به نقل از سايت باشگاه پرسپوليس، ايمون زايد گفت: اميدوارم بتوانم برابر داماش بازي و خودم را به مانوئل ثابت کنم. با توجه به اينکه ديرتر از سايرين در تمرينات شرکت کرده بودم، کمي زمان را از دست دادم اما الان در شرايط خوبي هستم و از نظر بدني هم مشکل ندارم. خوشحالم در اولين بازي هم هر چند دوستانه گلزني کردم. اين براي خودم يک شروع خوب بود اما اينکه در بازي‌هاي بعدي باشم يا نه، بستگي به نظر سرمربي دارد.

وي ادامه داد: پرسپوليس امسال مهاجمان خوبي را جذب کرده است که در بالاترين سطح بازي مي‌کنند. البته اين وضعيت کار را سخت مي‌کند ولي من از رقابتي که وجود دارد خوشحالم. اين وضعيت باعث پيشرفت همه ما مي‌شود اما اينکه چقدر بازي کنيم بستگي به عملکرد خود ما و نظر مربي دارد. اميدوارم بتوانم برابر داماش بازي کنم و همانجا خود را به مانوئل ژوزه ثابت کنم.

زايد در اين ارتباط که آيا در بازي دربي حاضر خواهد شد يا خير، تصريح کرد: خيلي دلم مي‌خواست جواب اين سوال را بدانم. تمام تلاش خودم را مي‌کنم که باشم، اميدوارم برابر داماش بازي کنم تا بتوانم با عملکردم شانس خودم را بيشتر کنم. براي اين بازي برنامه‌هاي خاص خودم را دارم ولي اول بايد ديد سرمربي چه تصميمي مي‌گيرد.

مهاجم پرسپوليس درباره شرايط تيم و نتايج کسب شده در هفته‌هاي گذشته خاطر نشان کرد: شرايط سختي است اما تغيير خواهد کرد. پرسپوليس در عمل يک تيم جديد درست کرده است و نياز به زمان است که هماهنگي لازم ايجاد شود و من هيچ دليل ديگري براي اين شرايط نمي‌بينم. البته فکر مي‌کنم بازي دربي با توجه به اينکه يک بازي ويژه است و شرايط تيم‌ها در آن کاملا تغيير مي‌کند، مي‌تواند نقطه شروع مجدد براي ما باشد.