دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 3 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 67

موضوع: بررسی تمام سناریو های مربوط به حمله به ایران وپاسخ های احتمالی

همکار تالار نیروی نظامی وهوانوردی
    ارسال تشکر
    1,675
    دریافت تشکر: 6,529
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array
    "مهدی"'s: جدید17

پیش فرض پاسخ : بررسی تمام سناریو های مربوط به حمله به ایران وپاسخ های احتمالی

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi42 نمایش پست ها
    با تشکر ازهمه

بله. اطلاعات کاملا موثقی هست که البته نمیخواد زیاد زحمت بکشین.فقط کافیه اسم ارتش اونا رو در گوگل سرچ کنید به نتایج خوبی میرسین که البته خوشحال کننده نیست. فقط در مورد امریکا فرضا ناو های هواپیما برشون به طور موتسط88 جنگنده اف18 رو نگهداری میکنن که همه رو طی کمتر از چند دقیقه میتونن بال بدن بعلاوه چند اواکس وچند هوا پیمای پراولر جنگ الکترونیک که توانایی منحرف کردن واختلال در جنگنده ها وموشک های ما رو دارن. با احتساب 5 ناو هواپیمابر به هنگام حمله 440 جنگنده کاملا سرحال با خلبانان تاپ گان ایالات متحده که برگزیده ترینها هستن میتونن حال هر کشوری رو بگیرن البته هر ناو هواپیما بر توسط قریب به8 ناو غول پیکر (نه از این کوچولوها) وصدها شناور و..... اسکورت میشه که دیگه واقعا نور علی نوره.این فقط محاسبه سر انگشتی نیروی دریایی. حالا اگه کمه تمام کشور های عضو ناتو واروپا رو محاسبه کنم تا روحیه همه بالا بره.

بابا این خیالات چیه میگی مهدی؟؟؟؟؟؟؟؟

440 جنگنده؟؟؟؟؟ میدونی چقدر هزینه بر میداره؟ هزنیه هر ساعت پرواز چقدر است؟

از طرفی موشک خلیج فارس رو ساختیم همین ناوها رو ناکار کنیم دیگه........

فناوری رادارهای چهاربعدی که تازگی توی مشرق زده و رادار نبو و..... + موشک مرصاد و شاهین و....... بسه شونه دیگه.......

در ضمن اف-14 ها و میگ های -29 رو هم حساب کن!
    تو روحتو به من فروختی، لازمه بهت یادآوری کنم؟ یادته اون شبی رو که به خدا گفتی حاضری هر کاری بکنی تا یه قرار داد ضبط بگیری؟ تو نمی تونی یه روحو بکشی حتی اگه بخوای

2. 4 کاربر از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند .

ارسال تشکر
    1,675
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array

مارشال جان

بابت همون استراتژی مزخرف ....... است.

استراتژی مزخرف چیه؟؟؟؟؟؟

هر موقع آمریکا سیاست های تجاوز کارانش رو تغییر داد، دوست ما بحساب میاد وگرنه وضعیت همینه.....
    تو روحتو به من فروختی، لازمه بهت یادآوری کنم؟ یادته اون شبی رو که به خدا گفتی حاضری هر کاری بکنی تا یه قرار داد ضبط بگیری؟ تو نمی تونی یه روحو بکشی حتی اگه بخوای

4. 5 کاربر از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    17,332
    دریافت تشکر: 8,680
    قدرت امتیاز دهی
    15646
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط a3eman نمایش پست ها
    فناوری رادارهای چهاربعدی که تازگی توی مشرق زده و رادار نبو و..... + موشک مرصاد و شاهین و....... بسه شونه دیگه.......

خوب این سامانه های راداری برای منهدم کردن جنگنده های دشمن هستش ، ولی شاید قبل از اینکه بتونه جنگنده های دشمن رو منهدم کنه ، خودش توسط موشکهای کروز و بالستیک امریکا از بین بره .

برای انهدام یه وسیله چندین راه هستش .

من نمی خوام ضعف نیروهای مسلح ایران رو بگم ولی باید این نکته رو هم بدونیم که برای حفاظت از رادارها و سامانه های موشکیمون چه راه کارهایی داریم . فرض کنیم که یه منطقه موشکی مورد تهاجم 600 فروند موشک کروز قرار بگیره . ایا اون موقع هم میشه گفت که جنگنده های دشمن راه عبوری برای اومدن به ایران ندارند ؟

جنگنده های تامکت هم که تحریم هستند . به علت خستگی بدنه و سازه نمی تونند توی یه جنگ فرسایشی شرکت کنند . چند فروند تامکت عملیاتی داریم ؟ خیلی باشه 30 فروند . با این 30 فروند چه کار می تونیم کنیم ؟ تامکتها به دو گونه موشک فینیکس رو حمل می کنند :
    1 -یه نوعشون که 4 تیر موشک فینیکس رو زیر بدنه دارند + 2 تیر موشک سایدوایندور + 2 تیر اسپارو . که موشک اسپارو در کل موشک مرخصی هستش و نمیشه روش حساب باز کرد .
    2- گونه دوم هم که 4 تیر موشک اسپارو زیر بدنه دارند + 2 تیر اسپاروی دیگه در زیر بخش بال ثابت + 2 تیر سایدوایندور . البته در این گونه موشک سجیل هم گذاشتند که هنوز معلوم نیست که ایا با کل تامکت ها قراره ست بشه یا نه . که اگه ست بشه اون هم 40 تا 80 کیلومتر برد داره .

با این دودوتا ، میشه گفت از اون 30 فروند تامکت تنها 15 فروندشون توانایی حمل 4 تیر موشک فینیکس زیر بدنه رو دارند و اگه هم بخوایم سنت شکنی کنیم فقط بتونیم برای اون دسته از تامکتها که 4 تیر موشک اسپارو زیر بدنه حمل می کنند ، به جای دو تیر اسپاروی زیر بال ثابت بشه 2 تیر فینیکس گذاشت . اگه بخواند این کار رو انجام بدهند .

با میگ -29 هم کاری نداریم چون تعدادشون اون قدرها هم زیاد نیست .

6. 4 کاربر از پست مفید Joseph Goebbels سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    4,020
    دریافت تشکر: 6,802
    قدرت امتیاز دهی
    8985
    Array
    312's: جدید84

در روزهاى سوم چهارم جنگ بود ، توى اتاق جنگ ستاد مشترک ، همه جمع بودیم ؛ بنده هم بودم ، مسئولین کشور ؛ رئیس جمهور ، نخست وزیر – آن وقت رئیس جمهور بنى‌صدر بود ، نخست وزیر هم مرحوم رجائى بود – چند نفرى از نمایندگان مجلس و غیره ، همه آنجا جمع بودیم ، داشتیم بحث میکردیم ، مشورت میکردیم . نظامى‌ها هم بودند . بعد یکى از نظامى‌ها آمد کنار من ، گفت: این دوستان توى اتاق دیگر ، یک کار خصوصى با شما دارند . من پا شدم رفتم پیش آنها . مرحوم فکورى بود ، مرحوم فلاحى بود – اینهائى که یادم است – دو سه نفر دیگر هم بودند . نشستیم ، گفتیم : کارتان چیست ؟ گفتند : ببینید آقا ! – یک کاغذى در آوردند . این کاغذ را من عیناً الان دارم توى یادداشتها نگه داشته‌ام که خط آن برادران عزیز ما بود – هواپیماهاى ما اینهاست ؛ مثلاً اف ۵ ، اف ۴ ، نمیدانم سى ۱۳۰ ، چى ، چى ، انواع هواپیماهاى نظامىِ ترابرى و جنگى ؛ هفت هشت ده نوع نوشته بودند . بعد نوشته بودند از این نوع هواپیما ، مثلاً ما ده تا آماده‌ى به کار داریم که تا فلان روز آمادگى‌اش تمام میشود . اینها قطعه‌هاى زودْتعویض دارند – در هواپیماها قطعه‌‌هائى هست که در هر بار پرواز یا دو بار پرواز باید عوض بشود – میگفتند ما این قطعه‌ها را نداریم . بنابراین مثلاً تا ظرف پنج روز یا ده روز این نوع هواپیما پایان میپذیرد ؛ دیگر کأنه نداریم . تا دوازده روز این نوعِ دیگر تمام میشود ؛ تا چهارده پانزده روز ، این نوع دیگر تمام میشود . بیشترینش سى ۱۳۰ بود . همین سى ۱۳۰ هائى که حالا هم هست که حدود سى روز یا سى و یک روز گفتند که براى اینها امکان پرواز وجود دارد . یعنى جمهورى اسلامى بعد از سى و یک روز، مطلقاً وسیله‌ى پرنده‌ى هوائى نظامى – چه نظامى جنگى ، چه نظامى پشتیبانى و ترابرى – دیگر نخواهد داشت ؛ خلاص ! گفتند : آقا ! وضع جنگ ما این است ؛ شما بروید به امام بگوئید . من هم از شما چه پنهان ، توى دلم یک قدرى حقیقتاً خالى شد ! گفتیم عجب ، واقعاً هواپیما نباش د، چه کار کنیم ! او دارد با هواپیماهاى روسى مرتباً مى‌آید . حالا خلبانهایش عرضه‌ى خلبانهاى ما را نداشتند ، اما حجم کار زیاد بود . همین طور پشت سر هم مى‌آمدند ؛ انواع کلاسهاى گوناگون میگ داشتند .
    گفتم خیلى خوب . کاغذ را گرفتم ، بردم خدمت امام ، جماران ؛ گفتم: آقا ! این آقایان فرماندهان ما هستند و ما دار و ندار نظامیمان دست اینهاست . اینها اینجورى میگویند ؛ میگویند ما هواپیماهاى جنگیمان تا حداکثر مثلاً پانزده شانزده روز دیگر دوام دارد و آخرین هواپیمایمان که هواپیماى سى ۱۳۰ است و ترابرى است ، تا سى روز و سى و سه روز دیگر بیشتر دوام ندارد . بعدش ، دیگر ما مطلقاً هواپیما نداریم . امام نگاهى کردند ، گفتند – حالا نقل به مضمون میکنم ، عین عبارت ایشان یادم نیست ؛ احتمالاً جائى عین عبارات ایشان را نوشته باشم – این حرفها چیست ! شما بگوئید بروند بجنگند ، خدا میرساند ، درست میکند ، هیچ طور نمیشود . منطقاً حرف امام براى من قانع کننده نبود ؛ چون امام که متخصص هواپیما نبود ؛ اما به حقانیت امام و روشنائى دل او و حمایت خدا از او اعتقاد داشتم ، میدانستم که خداى متعال این مرد را براى یک کار بزرگ برانگیخته و او را وا نخواهد گذاشت . این را عقیده داشتم . لذا دلم قرص شد ، آمدم به اینها – حالا همان روز یا فردایش ، یادم نیست – گفتم امام فرمودند که بروید همینها را هرچى میتوانید تعمیر کنید ، درست کنید و اقدام کنید .
    همان هواپیماهاى اف ۵ و اف ۴ و اف ۱۴ و اینهائى که قرار بود بعد از پنج شش روز بکلى از کار بیفتد ، هنوز دارد تو نیرو هوائى ما کار میکند ! بیست و نُه سال از سال ۵۹ میگذرد ، هنوز دارند کار میکنند ! البته تعدادى از آنها توى جنگ آسیب دیدند ، ساقط شدند ، تیر خوردند ، بعضیشان از رده خارج شدند ، اما از این طرف هم در قبال این ریزش ، رویشى وجود داشت ؛ مهندسین ما در دستگاه‌هاى ذى‌ربط توانستند قطعات درست کنند ، خلأها را پر کنند و بعضى از قطعات را على‌رغم تحریم ، به کورى چشم آن تحریم کننده‌ها ، از راه‌هائى وارد کنند و هواپیماها را سرپا نگه دارند . علاوه بر اینها ، از آنها یاد بگیرند و دو نوع هواپیماى جنگى خودشان بسازند . الان شما میدانید که در نیروى هوائى ما ، دو نوع هواپیماى جنگى – البته عین آن هواپیماهاى قبلىِ خود ما نیست ، اما بالاخره از آنها استفاده کردند . مهندس است دیگر ، نگاه میکند به کارى ، تجربه مى‌اندوزد ، خودش طراحى میکند – دو کابینه‌ى براى آموزش و یک کابینه‌‌ى براى تهاجم نظامى ، ساخته شده. علاوه بر اینکه همانهائى هم که داشتیم ، هنوز داریم و توى دستگاه‌هاى ما هست.
    این ، توکل به خداست ؛ این، صدق وعده‌‌ى خداست . وقتى خداى متعال با تأکید فراوان و چندجانبه میفرماید : و لینصرنّ اللَّه من ینصره ؛ بى‌گمان ، بى‌تردید ، حتماً و یقیناً خداى متعال نصرت میکند ، یارى میکند کسانى را که او را ، یعنى دین او را یارى کنند – وقتى خدا این را میگوید – من و شما هم میدانیم که داریم از دین خدا حمایت میکنیم ، یارىِ دین خدا میکنیم . بنابراین ، خاطرجمع باشید که خدا نصرت خواهد کرد .
    “بیانات در دیدار اعضای دفتر رهبری و سپاه ولى امر ۵/۵/۱۳۸۸″
    ..............
    خيانت فــقـر مي آورد

8. 6 کاربر از پست مفید 312 سپاس کرده اند .

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    10,146
    دریافت تشکر: 10,426
    قدرت امتیاز دهی
    25391
    Array
    SaSaMc2's: جدید25

نقل قول نوشته اصلی توسط 312 نمایش پست ها
    كار بي نقد وجود خارجي نداره.

هروقت دوستان نخبگان اومدند لو دادند كه دارند روي كدوم پروژه هاي استراتژيك كشورمون فعاليت ميكنند ماهم رو ميكنيم كه توي كشور چه خبرهايي قراره به گوش برسه.
    سلام...

ممنون از وقت زيادي كه گذاشتين...

اين مرعوب رو نميدونم يعني چي؟

از نظر من سهم ليوان 20 به 80 هست...

و عتقاد هم دارم كه به طور نا محسوس در جنگ 8 ساله عراق، آمريكا طرف ايران بود...

حتما هم لزومي نداره كسي با تير بزنه آدم رو...

انزوا خودش ميتونه كار هر كسي رو تموم كنه...

كافيه ماهواره ها و اينترنت رو قطع كنن رومون و سرعت پيشرفتمون يك صدم بشه...

نتيجه: هميشه راه هاي راحت تر و عاقلانه تري هم وجود داره و ضريب امنيتشم بالاتر هست...

اميدوارم همه چي همون جور پيش بره كه اين نسل هاي زجر ديده وطن روي خوش دنيا رو تجربه كنن...

10. 5 کاربر از پست مفید SaSaMc2 سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    مهندسی عمران
    ارسال تشکر
    11,136
    دریافت تشکر: 25,270
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    M@hdi42's: لبخند

بابا این خیالات چیه میگی مهدی؟؟؟؟؟؟؟؟

440 جنگنده؟؟؟؟؟ میدونی چقدر هزینه بر میداره؟ هزنیه هر ساعت پرواز چقدر است؟

از طرفی موشک خلیج فارس رو ساختیم همین ناوها رو ناکار کنیم دیگه........

بله این فقط مال امریکا بود. درباره هزینه هم بگم بله برای همینه هزینه نظامی امریکا700 میلیارد دلاره.اوکی؟

من نمیخواستم بگم و دوستان رو نا امید کنم ولی باید به دوستان عادی که اطلاعات نظامی ندارن بگم ایران تقریبا هیچ شانسی در برابر ایالات متحده امریکا نداره حتی یک درصد. شاید ایران خسارات نا چیزی بزنه اما در برابر دکترین امریکا این خسارات عادیه. وضع نیروی هوایی افتضاحه با مثلا جنگنده های 50 سال پیش . نیروی موشکی ما روی زمین نابود میشه مطمئنا. سپاه پاسداران از هم میپاشه.ارتش فرو میریزه.هرج ومرج میشه. همین برادران کفن پوش برای یک قرص نان به جون هم میفتن و ادم میکشن. این اینده ایرانه.حالا هی برید بگید ایران فلان موشکو داره یا نداره. فناوری که 100 سال پیش شوروی استفاده کرده وهیچ غلطی نکرده حالا شده فناوری فوق پیشرفته بومی و100 درصد ایرانی. اگه ایران رو دوست دارین برین دعا کنین جنگی اتفاق نیفته.برادرانه میگم. این نوشته منم دلخوشکنک بود برای اینکه نا امید نشین وگرنه وضع خرابه.

به ولله صادقانه ترین حرفایی بود که تا حالا تو این سایت زدم

- - - به روز رسانی شده - - -

اطلاعاتی در مورد ناو هواپیما بر:

http://www.njavan.com/forum/showthre...a7%d8%a8%d8%b1
    ویرایش توسط Joseph Goebbels : 13th July 2012 در ساعت 08:20 PM دلیل: قرار دادن لینک صفحه مورد نظر به صورت فعال .

12. 3 کاربر از پست مفید M@hdi42 سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    17,332
    دریافت تشکر: 8,680
    قدرت امتیاز دهی
    15646
    Array

بله این فقط مال امریکا بود. درباره هزینه هم بگم بله برای همینه هزینه نظامی امریکا700 میلیارد دلاره.اوکی؟

من نمیخواستم بگم و دوستان رو نا امید کنم ولی باید به دوستان عادی که اطلاعات نظامی ندارن بگم ایران تقریبا هیچ شانسی در برابر ایالات متحده امریکا نداره حتی یک درصد. شاید ایران خسارات نا چیزی بزنه اما در برابر دکترین امریکا این خسارات عادیه. وضع نیروی هوایی افتضاحه با مثلا جنگنده های 50 سال پیش . نیروی موشکی ما روی زمین نابود میشه مطمئنا. سپاه پاسداران از هم میپاشه.ارتش فرو میریزه.هرج ومرج میشه. همین برادران کفن پوش برای یک قرص نان به جون هم میفتن و ادم میکشن. این اینده ایرانه.حالا هی برید بگید ایران فلان موشکو داره یا نداره. فناوری که 100 سال پیش شوروی استفاده کرده وهیچ غلطی نکرده حالا شده فناوری فوق پیشرفته بومی و100 درصد ایرانی. اگه ایران رو دوست دارین برین دعا کنین جنگی اتفاق نیفته.برادرانه میگم. این نوشته منم دلخوشکنک بود برای اینکه نا امید نشین وگرنه وضع خرابه.

سلام عزیزم .
    حرفتون کاملا درسته و من شکی در اون ندارم . به هر حال امریکا نخواد از خاورمیانه ضربه بزنه حتما از همون خود خاک خودشون این کار رو می کنه .

تمام جنگها چه نرم و چه سخت از داخل خاک خودشون طرح ریزی شده .

سپاه هم هیچ کاری نمی تونه کنه . 100 تا موشک به اسراییل بزنه ، 1000 موشک از امریکا می خوریم . تحریم شدید می شیم و ....

الان که مرغ کیلویی 8200 تومن هست در زمان خدای نکرده جنگ میشه کیلویی 80000 تومن ! الان گوشت گاو نزدیک 30000 تومن هستش !

به هر حال من هم نظریات خودم رو دادم و سپاه هیچ کاری نمی تونه کنه . ما نه از نظر هوایی/دریایی/زمینی هیچ قدرتی نداریم .

با تانک t-72 که نمیشه در برابر ابرامز a2 امریکا وایساد .

14. 5 کاربر از پست مفید Joseph Goebbels سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    مهندسی عمران
    ارسال تشکر
    11,136
    دریافت تشکر: 25,270
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    M@hdi42's: لبخند

به نام حق

با توجه به اینکه بعضی دوستان گلایه داشتن که سناریو قبلی کمی غیر واقعیه پس تصمیم گرفتم اونچه رو که خودم فکر میکنم بر سر ایران میاد رو براتون نقل کنم.

حالا با جزئیات کمتر یا بیشتر .

نکته:تاریخ ها غیر واقعیست

جنگ موعود

امروز اول مهر ماهست مثل همیشه دانش اموزان به مردسه میرن ودانشجویان سالن های دانشگاه ها رو پر میکنن. اصناف مثل همیشه دم از گزانی میزنن

وناله میکنن .اوضاع تحریم ها غیر قابل تحمل شده. امروز که به نانوایی میرفتم چه صفی بود خیلی خیلی طولانی .دست اخر هم نانوا اعلام کرد که دیگر ارد نداریم

وسهمیه مان تمام شده است. کسانی هم که ته صف بودن مجبور شدن برن اونم با نثار کردن چند تا فحش ابدار به زمین وزمان وحکومت و دیوار و.... . اوضاع در

صف های شلوغ برای یک قرص نان:

سایر اقلام نیز همینطور است .گوشت که پیدا نمیشود. مرغداری ها هم به علت نبود غذای مرغ دیگر مرغ تولید نمیکنند. چند تن از ترکیه وارد شده بود ولی کفاف

اینهمه گرسنه را نمیدهد. اقلام دریایی را که خون پدر ادم میفروشند. دیروز کیف خانم دوستم را زدند البته به قول خودش جز شپش چیزی در ته ان پیدا نمیشد.

به خانه میروم تلویزیون را روشن میکنم باز هم اخبار تکراری باز هم دم از انکار زدن. اعصابم خورد است.ماهواره را روشن میکنم و چون زبانم خوب است شبکه را

میزنم روی فرانس 24 .اینها هم ول نمیکنند با این تحریمهایشان. بالاخره اغلام خوراکی ودارویی نیز تحریم شد. وای خدای من ,چه باید کرد؟

دیگر این مردم چه دارند که تحمل کنند؟ امریکا دیگر شورش را دراورده. میرم لبتاب رو روشن میکنم بعد از چند دقیقه میرم رو سایت میلیتاری چند تاخبر میخونم.

تو اخبار نوشته که هشت ناو هواپیمابر امریکا در سواحل جنوبی خلیج فارس وحتی اقیانوس هند مستقر شده اند. باز هم همان تهدید های همیشگی ولی ایندفعه کمی

اوضاع فرق میکند.چند روز پیش سپاه وارتش رزمایش موشکی وپدافندی داشتند ولی سخنگوی دولت امریکا ایندفعه ایران را به شدت کوبید ومورد تهدید قرار داد.

در متن خبر نوشته بود:«ایران دیگر باید این بازی را تمام کند وگرنه این بچه نق نقو را سر جایش می نشانیم» از لحن خبر وتمسخر ایران کمی ترس از وقوع جنگ مرا فرا میگیرد.

باز خودم را ارامش میدهم که این هم همان تهدید های پوچ است. میروم میخوابم. چند روزی همینطوری سر میشود. در روزهایی که هیچ کس فکر و انتظار

دخالت نظامی را ندارد کم کم تنش بالا میگیرد. سپاه یک قایق گشتی امریکایی را توقیف کرده. امریکا هم که انگار فرصت را غنیمت شمرده سر فرماندهی ناوگان

پنجم خاور میانه را جلوی لنز دوربین های خبری رسانه ها میکشد. او در بیانیه ای تند این اقدام ایران را بر خلاف عرف بین المللی دانسته وبه ایران التیماتیوم میدهد

که اگر ظرف48 ساعت این افراد امریکایی ازاد شدند که هیچ وگرنه امریکا ایران را مورد حمله نظامی قرار خواهد داد.در بیانیه هایی جدا گانه فرمانده ناتو, وزیر دفاع بریتانیا

و وزیر جنگ اسرائیل نیز با محکوم کردن ایران هرکدام به اعزام تمام نیروهای موجود در زیر مجموعه خود به خلیج فارس تاکید میکنند. تمام نیروهای ناتو از

سرتاسر اروپا احضار میشوند. در افغانستان وترکیه واذر بایجان ودیگر پایگاه های مشترک ناتو وامریکا مستقر میشوند.البته فعلا این نیروها محدود به نیرو های هواییست.

امریکا چیزی بالغ بر 800 جنگنده را از شرق اسیا وخود خاک امریکا و مجموع جنگنده های موجود در منطقه در اطراف ایران مستقر کرده. ناتو نیز جز نیروی هوایی ترکیه

قول در اختیار قرار دادن 200 جنگنده وپرنده پشتیبانی واواکس وترابری این جمع را کامل کرده. ایران از مواضع خود عقب نشینی میکند وحتی گرگان های امریکایی را ازاد میکند

اما الان دیگر غربی ها ول کن نیستند.دیگر خبری از ان چه چه های مستانه فرماندهان ایران نیست و در گفته هایشان چیزهایی مانند دعوت امریکا به خویشتنداری به چشم میخورد.

امریکا در شامگاه 10 مهر آن روز موعود را عملی میکند. در ساعات3 صبح در اولین فاز حمله از کشتی های امریکایی هزاران موشک کروز توم هاوک وانواع

دیگر شلیک میشود. از خاک کشور های عربی نیز چیزی به همان مقدار به سمت مولضعی در ایران شلیک میشود.بیش از 70 درصد سیلوهای ثابت موشک مورد

اصابت قرار گرفته اند والباقی نیز کم وبیش خساراتی را متحمل شده اند.جاسوسان کار خورد ار کرده اند تمام جاسوسان سیا وام ای سیکس تک تک مواضع نظامی

ایران را شناسایی کرده اند ومختصات سانتیمتر به سانتیمتر آنها را به سر فرماندهی نیروهای ناتو وامریکایی داده اند. بیش از 85 درصد موشک ها به اهداف خود

اصابت میکنند. به علت نبود دید کافی توپ های ضد هوایی غیر اتوماتیک کاری از پیش نمیبرند.

تصاویری از ساختمان های تخریب شده در تهران:

سپاه محمد رسولله تهران با خاک یکسان شده.مردم شوکه شده ودر اطراف ساختمان های ویران شده تجمع کرده اند.جنازه پشت جنازه. در فاز دوم حمله در

ساعت4:30 دقیقه وبعد از فرود امدن هزاران موشک بر سر اهداف خود تیمی متشکل از 8 بمب افکن بی 2 با تقسیم شدن به سه گروه به سوی سه هدف خود

که همان نیروگاه های هسته ای هستند روانه میشوند. یک گروه 4 فروندی تک به تک در سکوت راداری بمب های15 تنی خود را بر سر فردو فرود می اورند .

دود غلیظ ونور خیره کننده ای تمام اطراف نیروگاه را در تاریکی شب فرا گرفته. وروشن کرده است.دو عامل باعث شده که این عملیات موفق شود یکی عدم موفقیت

توپ های ضد هوایی وموشک های تور ام یک به علت پرواز بی2 ها در ارتفاع بالاست ودوم عدم موفقیت شناسایی رادار های ایرانی متعلق به موشک های میانبرد

بود که نتوانستند بی 2 ها را کشف کنند وانها با خیال راحت مسیر خود را طی کردند ورفتند. 4 بی2 باقیمان به دو تیم 2 فروندی تقسیم شده وبه بوشهر ونطنز حمله کرده اند.

هر دو هدف یکی به طور کامل(نیروگاه بوشهر) نابود شده ودیگری خسارات جدی دیده است. الان 6 صبح است و با طلوع افتاب صدها جنگنده بر فراز ایران

به پرواز در امده اند. تمام باند های پرواز نابود شده اند .همون کاری که ایران بر سرعراق در عملیات کمان99 اورد.

تمام کلان شهر ها مورد اصابت موشک های خوشه ای پرتاب شده از جنگنده های اف18 واف16 واف15 قرار گرفته اند. پایگاهای فعال سپاه در محل خرد شده اند

وهزاران کشته بر روی دست کشور گذاشته اند. الان یگانهای زیادی از سپاه در حال رفتن به سواحل خلیج هستند. از لابلای جزیره ابوموسی موشک های ضد کشتی قادر

به سمت ناوشکن Arleigh Burke امریکا شلیک شده و موجب غرق شدن آن شده است. شاهدان شمار کشته ها را234 ملوان ذکر کرده اند.

تصویر غرق شدن ناوشکن بروک از بالگرد امریکایی:

موشک خلیج فارس نیز 5 کشتی جنگی دیگر از جمله یک ناوچه انگلیسی ( ناوچه آرکایل) و یک شناور فرانسوی را غرق نموده.البته متاسفانه صبح امروز

در ساعت 9:20 دقیقه ناوچه الوند مورد اصابت دو موشک ضد کشتی فرانسوی قرار گرفته وغرق شده وتمام ملوانان شجاع این ناوچه به شهادت رسیدند اخبار

حاصله بسیار وحشتناک است واز نبردی تاریخی وسنگین بین دوطرف حکایت میکند.

تصویر غرق شدن ناوچه الوند:

در حال حاظر صدها قایق تندرو به سمت ناو هواپیما بر یو اس اس ابرهام لینکن یورش برده اند.وهمزمان این ناو هواپیمابر با حمله 126 فروند پهباد کرار مواجه شده

که این عمل باعث مختل شدن رادار های این ناو شده و ماکسیمم اهداف قابل شناسایی را پر کرده. موشک ههای خلیج فارس ورادار زن نیز قبلا شلیک شده اند که

همگی یا منحرف شده ویا مورد اصابت پدافند امریکایی قرار گرفته اند. با یورش قایق ها وموشک های ضد کشتی وپهباد ها این ناو هواپیمابر با خسارات جدی

مواجه شده وشاهدان عینی از بلند شدن دود سفید رنگی از ناو مذکور خبر میدهند. منابع امریکایی به خسارات جدی به این ناو وجنگنده های موجود اذعان کرده اند

ولی غرق شدنش را تکذیب کرده اند. در انسوی خشکی ها دو موشک به ظلع جنوبی کاخ ریاست جمهوری اصابت کرده و و کارکنان دفتر ریاست جمهوری را به قتل رساند.

البته خوشبختانه شخص رئیس جمهور در کاخ حضور نداشت.صدای غرش جنگنده های فرانسوی که از ترکیه برخواسته اند بر تهران سنگینی میکند.

سپاه از هدف قرار دادن اکثر پایگاه های امریکا در منطقه خبر میدهد.بی بی سی فارسی نیز امروز کشته شدن 1200 نظامی امریکایی و معدوم شدن شماری تجهیزات

پدافندی وزرهی را در پایگاه بگرام افغانستان تایید کرده است. البته پایگاه بیشکک نیز در همان اوایل نبرد از کار افتاده بود. ایران چند صد موشک سجیل را به

سمت سرزمین های اشغالی شلیک کده وهمزمان به حزب لله دستور داده که حملات موشکی خود را شروع کند. حزب لله بر خلاف ایران در حملات خود تا حد زیادی

موفق بوده وتمام حیفا وتلاویو را از موشک های خود بی نصیب نگذاشته .سپر دفاعی گنبد اهنین به اعتراف وزیر دفاع اسرائیل در نشست خبری موفق نبوده.

موشک های سجیل ایران بر خلاف انتظارات بوسیله رادارهای ناتو کشف شده و تعدا غیر قابل انتظاری مورد هدف قرار گرفته اند. البته ظهر امروز تاسیسات اتمی اسرائیل و

همچنین بزرگراه یاهنون در قلب تلاویو مورد هدق قرار گرفته اند و لی خبری از کشته های ان نیست. پلیس بیت المقدس نیز به طور کامل ویران شده است.

ودر شعاع200 متری خانه ها به طور95 درصد تخریب شده اند. در تمام تهاجم های موشکی ایران یک چیز مشترک بوده وآن بلند شدن دود های سفید است که

به طرز عجیبی مردم سرزمین های اشغالی را نگران کرده است. مردم غزه از اخبار اصابت موشک های ایران به تلاویو در خیابان های این شهر

مشغول پایکوبی هستند.حزب لله عالی عمل کرده وحسابی نفس اسرائیلی ها را به تنگ اورده ولی ایران در حال نبرد سنگینی با امریکاست وجنگنده های غربی

قسمتی از پالایشگاه پارس جنوبی که بوسیله جنگنده امریگایی بمباران شده:

بر فراز ایران جولان میدهند. خسارات زیادی به دو طرف وارد شده . سد دز و سد کارون4 مورد هدف موشک های توم هاوک فقرار گرفته و فروریخته اند.

الان بخش های زیادی از نیروگاه های قسمت جنوبی کشور مورد هدف قرار گرفته است و قسمت اعظم مرکزی وجنوب غرب کشور را در خاموشی کامل برده اند.

هم اکنون به علت این نبرد ها یک قطره نفت نیز از خلیج فارس خارج نشده است. ایران راهبرد هدف قرار دادن نفتکش ها را در پیش گرفته است وحتی

تا الان 8 نفتکش را که متعلق به عربستان-قطر وکویت بودند مورد هدف قرار داده وغرق کرده است.

بعد از دو روز نبرد شورای امنیت جلسه تشکیل داده وفقط به دعوت به خویشتنداری دو طرف اکتفا میکند. امریکا بسیاری از صنایع کشور را مورد هدف

قرار داده ولی اینها را تکذیب میکند . عصر ساعت3:43 دقیقه ذوب اهن اهواز در اتش میسوزد. امریکا این را به طو ر تمسخر امیزی اشتباه خلبان در تعین هدف میخواند.

بعد از نبردی سنگین امریکا با رسیدن به اهداف خود یعنی تضعیف نظامی ایران-نابودی نیروی هوایی-نابودی نیروگاه های هسته ای- معدوم کردن اقتصاد ایران

والبته وصد البته با دیدن خسارات سنگین عقب نشینی کرده وچون ایران توان پاسخگویی خود را بر زمین نابود شده میبیند دیگر کاری نمیتواند بکند. نا رضایتی های داخلی زیاد شده .........................

والسلام علیکم ورحمت لله وبرکته

16. 6 کاربر از پست مفید M@hdi42 سپاس کرده اند .

ارسال تشکر
    1,675
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط فیلدمارشال رومل نمایش پست ها

خوب این سامانه های راداری برای منهدم کردن جنگنده های دشمن هستش ، ولی شاید قبل از اینکه بتونه جنگنده های دشمن رو منهدم کنه ، خودش توسط موشکهای کروز و بالستیک امریکا از بین بره .

برای انهدام یه وسیله چندین راه هستش .

من نمی خوام ضعف نیروهای مسلح ایران رو بگم ولی باید این نکته رو هم بدونیم که برای حفاظت از رادارها و سامانه های موشکیمون چه راه کارهایی داریم . فرض کنیم که یه منطقه موشکی مورد تهاجم 600 فروند موشک کروز قرار بگیره . ایا اون موقع هم میشه گفت که جنگنده های دشمن راه عبوری برای اومدن به ایران ندارند ؟

جنگنده های تامکت هم که تحریم هستند . به علت خستگی بدنه و سازه نمی تونند توی یه جنگ فرسایشی شرکت کنند . چند فروند تامکت عملیاتی داریم ؟ خیلی باشه 30 فروند . با این 30 فروند چه کار می تونیم کنیم ؟ تامکتها به دو گونه موشک فینیکس رو حمل می کنند :
    1 -یه نوعشون که 4 تیر موشک فینیکس رو زیر بدنه دارند + 2 تیر موشک سایدوایندور + 2 تیر اسپارو . که موشک اسپارو در کل موشک مرخصی هستش و نمیشه روش حساب باز کرد .
    2- گونه دوم هم که 4 تیر موشک اسپارو زیر بدنه دارند + 2 تیر اسپاروی دیگه در زیر بخش بال ثابت + 2 تیر سایدوایندور . البته در این گونه موشک سجیل هم گذاشتند که هنوز معلوم نیست که ایا با کل تامکت ها قراره ست بشه یا نه . که اگه ست بشه اون هم 40 تا 80 کیلومتر برد داره .

با این دودوتا ، میشه گفت از اون 30 فروند تامکت تنها 15 فروندشون توانایی حمل 4 تیر موشک فینیکس زیر بدنه رو دارند و اگه هم بخوایم سنت شکنی کنیم فقط بتونیم برای اون دسته از تامکتها که 4 تیر موشک اسپارو زیر بدنه حمل می کنند ، به جای دو تیر اسپاروی زیر بال ثابت بشه 2 تیر فینیکس گذاشت . اگه بخواند این کار رو انجام بدهند .

با میگ -29 هم کاری نداریم چون تعدادشون اون قدرها هم زیاد نیست .
    توی آخرین دستاوردها ما توانایی دستیابی به فناوری سپر موشکی رو هم داریم پیدا میکنیم. از طرفی اصلا کل رادارهای کشور هم از بین بره....... یه سری رادار جایگزین هست که!

اگر اون ها هم نباشن مطمئن باش پایگاه های هوایی آمریکا کلا با موشک های ایران با خاک یکسان میشه.......

برای ناو هواپیمابر هم حتما راهکارهایی اندیشده شده که فکر کنم اول استفاده از موشکهایی مثل خلیج فارس باشه و بعدش درگیری مستقیم و حتی با قایق های تندرو!

====

در مورد تامکت ها باید بدونید که اونها الان میتونن به تسلیحات روسی نظیر موشک هایی نظیر r-60 و r-73 مجهز شوند که می تواند از اسپارو و ساید ویندر بهتر عمل کند.
    موشک سجیل م در جنگ ایران و عراق با زدن یک میگ-29 عراقی به نوعی امتحان خودش را پس داده و مسلما در نمونه های ارتقا یافته بهتر هم عمل می کند.
    فونیکس هم با نام "عصر-67" شبیه سازی شده است و کمبود فونیکس نداریم. در اسکورت اسکادران روسی نیز فونیکس بر روی تامکت های ایرانی مشاهده می شود.

در ضمن ما فقط نباید نیروی هوایی را قیاس بزنیم.

18. 3 کاربر از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند .

ارسال تشکر
    1,675
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array

- - - به روز رسانی شده - - -

اطلاعاتی در مورد ناو هواپیما بر:

http://www.njavan.com/forum/showthre...a7%d8%a8%d8%b1

در مورد بودجه باید عرض کنم که کمبود بودجه ایران به خاطر اینه که اکثر تجهیزات در داخل تولید میشن و وارداتی نیستن که پول بیشتری پرداخت بشه!

بابا نمی دونم چرا شما اینقدر نا امید هستید؟؟؟؟؟؟؟ پس با این وجود آمریکا با این همه معادن و چاه های نفت مرض داشته بلانسبت حمله نکرده و کلی پول جنگ نرم داده؟؟؟؟؟؟؟

منم صادقانه میگم، اگر نابودی کل پایگاه های هوایی و غیر هوایی آمریکا در منطقه و آسیب رسیدن به ناوگان پنجمش و ..... + نابودی اسرائیل و آسیب رسیدن به ترکیه+ بالا رفتن قیمت نفت، خسارت اندک باشه! ما همینقدر میتونیم الان خسارت بزنیم.

20. 2 کاربر از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند .

صفحه 3 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)