دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 35

موضوع: تکامل؛ باور، فرضیه، نظریه یا واقعیت2؟!

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    زیست شناسی سلولی مولکولی
    ارسال تشکر
    4,038
    دریافت تشکر: 4,690
    قدرت امتیاز دهی
    167
    Array
    artadokht's: جدید21

پیش فرض پاسخ : تکامل؛ باور، فرضیه، نظریه یا واقعیت2؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط زهرا قربانی نمایش پست ها
    دوستان من خودم تا نزدیک به دو ماه پیش یکی طرفداران سرسخت نظریه تکامل بودم اما خوندن یک مقاله باعث شد بیشتر در این مورد فکرکنم
    و اونهم همین مقاله ای بود که در اول این تاپیک مشاهده کردید البته من اون رو از یک سایت دیگه خونده بودم
    اما باز هم چند سوال اساسی برای من باقی موند
    یکی اینکه اگه جانوران با تکامل به وجود نیومدن پس چه طوری این همه جانور مختلف با سازگاری هی بالاداریم
    اگه تکاملی نبوده پس چطوری میشه فسیل جانوران مختلف از یک گونه که تغیر کردن و سازگار تر شدن رو توضیح داد؟
    لطفا به اگه جواب هارو میدونید به صورت علمی و اثبات شده پاسخ بدید

اگر تئوریم درست باشد ، تعداد بیشماری از نوع های گذر میانی که رابط میانی نوع ها میباشد،حتما میبایستی زندگی کرده باشند و دلایل زیستن انها را هم فقط از میان فسیل ها می توان یافت.

چارلز داروین

این گفته نشون میده که ما باید به دنبال هزاران فسیلی بگردیم که حد واسط بین تنها دو گونه باشد . اما...

اگر واقعا نوع ها به طور تدریجی از نوع های دیگر مشتق شده اند پس چرا به اثار بیشماری از فرم های گذر میانی دست نمیابیم ؟

چرا تمام طبیعت در یک حالت اغتشاش نبوده ،دقیقا و به طور کامل سر جای خود میباشد؟می بایستی تعداد بیشماری از این فرم های میانی باشد.فقط چرا در لایه های بیشمار کره ی زمین مدفون شده و آنرا نمیابیم؟

...

چرا هر ساختار ژئولوژیک و هر قشر زمین سرشار از چنین اتصالاتی نمی باشد؟

ژئولوژی یک طیف خوب درجه بندی شده زمان را به میان نمیگذارد و شاید این بزرگترین اعتراضی می تواند باشد که در مقابل تئوری من مطرح کرد

چالز داروین

اما موضوعی که جالبه اینه که نوع های حد واسط رو فقط باید در فسیل ها جستجو کرد؟
    تغییر و تحول در طول زمان وجود داره پس چرا موجودات حد واسط رو در طبیعت نمی بینیم؟
    it takes years to build trust"
    and a few seconds
    "to destroy it

2. کاربرانی که از پست مفید artadokht سپاس کرده اند.

همكار تالار باغبانى
    رشته تحصیلی
    مهندسی طراحی فضای سبز
    ارسال تشکر
    13,309
    دریافت تشکر: 5,462
    قدرت امتیاز دهی
    4851
    Array
    زهرا قربانی's: جدید157

نقل قول نوشته اصلی توسط پیمان هادی فرکوش نمایش پست ها
    سلام دوست عزيزاز شما خواهش مي كنم در صورت امكان نوشته منو هم يك بار بخونيد شايد قانع كننده باشد.البته ميدونم كه شما خودتان بهتر از من ميدونيد ولي شايد پاسخ سوالات شما در پاسخ اول من باشد.البته خودم خلاصه شو پايين آوردم.
    من در اولين پست مربوط به اين موضوع گفتم كه اصلا نيازي به آزمايش وايزمن نيست چون كهروشن تر از همه اين آزمايشات بكارت دختران است، از روزى كه تمايلات جنسى ميان مرد و زن بوجود آمده است، همواره مادران اين پرده را از دست داده اند ولى هرگز اين صفت به اخلاف منتقل نگرديده است و تقريباً تمام دختران با پرده بكارت پا به عرصه وجود نهاده و اين خصيصه را از مادران خود به ارث نبرده اند.مسلمانان و كليميان قرن هاست كه فرزندان خود را ختنه مى كنند ولى كمتر پسرى ختنه شده پا به دنيا مى گذارد. اينها تمام گواه بر اين است كه هرگز اختصاصاتى كه با قطع شدن اعضا به جانورى دست مى دهد، موروثى نمى شود.درضمن در مورد زايده الت تناسلي كه احتياجي بهش نيست بايد از بين ميرفت ولي تا به حال اين اتفاق نيوفتاده.
    چون مردان(طبیعت )دخترانی را انتخاب میکردن که بکارت داشتند و آنهایی که نداشتند موفق به جفت گیری و انتقال ژنهی خود نمیشدن
    آخرین برگ سفرنامه باران اینست
    که زمین چرکین است

همكار تالار باغبانى
    رشته تحصیلی
    مهندسی طراحی فضای سبز
    ارسال تشکر
    13,309
    قدرت امتیاز دهی
    4851
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط artadokht نمایش پست ها
    اگر تئوریم درست باشد ، تعداد بیشماری از نوع های گذر میانی که رابط میانی نوع ها میباشد،حتما میبایستی زندگی کرده باشند و دلایل زیستن انها را هم فقط از میان فسیل ها می توان یافت.

چارلز داروین

این گفته نشون میده که ما باید به دنبال هزاران فسیلی بگردیم که حد واسط بین تنها دو گونه باشد . اما...

اگر واقعا نوع ها به طور تدریجی از نوع های دیگر مشتق شده اند پس چرا به اثار بیشماری از فرم های گذر میانی دست نمیابیم ؟

چرا تمام طبیعت در یک حالت اغتشاش نبوده ،دقیقا و به طور کامل سر جای خود میباشد؟می بایستی تعداد بیشماری از این فرم های میانی باشد.فقط چرا در لایه های بیشمار کره ی زمین مدفون شده و آنرا نمیابیم؟

...

چرا هر ساختار ژئولوژیک و هر قشر زمین سرشار از چنین اتصالاتی نمی باشد؟

ژئولوژی یک طیف خوب درجه بندی شده زمان را به میان نمیگذارد و شاید این بزرگترین اعتراضی می تواند باشد که در مقابل تئوری من مطرح کرد

چالز داروین

اما موضوعی که جالبه اینه که نوع های حد واسط رو فقط باید در فسیل ها جستجو کرد؟
    تغییر و تحول در طول زمان وجود داره پس چرا موجودات حد واسط رو در طبیعت نمی بینیم؟
    من فکر میکنم احتمال تغیر تدریجی بیشتر از تغیره نقطه ای(گفتم که فکر میکنم)به خاطر همین هم جانوران حد واسط کم هستنداما برای مثال میتوان به فسیل آرکئوپتریس اشاره کرد
    که زمین چرکین است

5. کاربرانی که از پست مفید زهرا قربانی سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    زیست شناسی سلولی مولکولی
    ارسال تشکر
    4,038
    دریافت تشکر: 4,690
    قدرت امتیاز دهی
    167
    Array
    artadokht's: جدید21

من فکر میکنم احتمال تغیر تدریجی بیشتر از تغیره نقطه ای(گفتم که فکر میکنم)به خاطر همین هم جانوران حد واسط کم هستنداما برای مثال میتوان به فسیل آرکئوپتریس اشاره کرد
    دوست عزیز ،گونه های حد واسط رو که باید در تغییر تدریجی دید!!!!!
    it takes years to build trust"
    and a few seconds
    "to destroy it

7. کاربرانی که از پست مفید artadokht سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    علوم سلولي و مولكولي
    ارسال تشکر
    1,528
    دریافت تشکر: 1,938
    قدرت امتیاز دهی
    119
    Array

چون مردان(طبیعت )دخترانی را انتخاب میکردن که بکارت داشتند و آنهایی که نداشتند موفق به جفت گیری و انتقال ژنهی خود نمیشدن
    اين دليل منطقي نمي تواند باشد ولي با قبول پاسخ شما نكته اي كه باقي مي ماند ختنه در پسران است .درمورد ختنه پسران هم ميتونيد توضيح بدين چرا موروثي نشده؟
    اؤزگه چيراغينا ياغ اولماق بسديــر
    دوغما-ائـــللريميز قـارانليق داديــر
    يانيب ، يانديرماياق يادين اوجاغين
    ائويميز سويوقدور،قيشدير شاختادير

9. کاربرانی که از پست مفید پیمان هادی فرکوش سپاس کرده اند.

همكار تالار باغبانى
    رشته تحصیلی
    مهندسی طراحی فضای سبز
    ارسال تشکر
    13,309
    قدرت امتیاز دهی
    4851
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط پیمان هادی فرکوش نمایش پست ها
    اين دليل منطقي نمي تواند باشد ولي با قبول پاسخ شما نكته اي كه باقي مي ماند ختنه در پسران است .درمورد ختنه پسران هم ميتونيد توضيح بدين چرا موروثي نشده؟
    ببنید ختنه کردن فقط در پسران مسلمان و اگر اشتباه نکنم یهودی مرسومه وبقیه ادیان پسرهاشون رو ختنه نمیکنن
    و من اصلا کسی نیستم که بخوام نظر بدم ولی فکر میکنم این اندام وستجیاله و ما باید انسان های خیلی قدیمیتر رو مورد بررسی قرار بدیمشاید اون موقع کاربردی داشته و من نمیدونم
    که زمین چرکین است

11. کاربرانی که از پست مفید زهرا قربانی سپاس کرده اند.

همكار تالار باغبانى
    رشته تحصیلی
    مهندسی طراحی فضای سبز
    ارسال تشکر
    13,309
    قدرت امتیاز دهی
    4851
    Array

یا حتی جانوران شبیه مثل میمون یا شانپانزه رو باید بررسی کنیم
    که زمین چرکین است

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    فیزیک
    ارسال تشکر
    1,177
    دریافت تشکر: 1,246
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

ختنه که اصلا چیز جامعی نیست و در جوامع اروپایی اکثر پسرها ختنه نمیشن

البته ختنه در ادیان مختلفی وجود داره ولی الان بیشتر خانواده ها انتخاب رو به خود پسرها واگذار میکنن تا اگه دوست داشتن در زمانی که قدرت تصمیم گیری پیدا کردن بین انجام دادن و ندادن این کار انتخاب کنن

دلیل وجودش در اون زمان به خاطر این بوده که چون انسان ها پوشش خوبی نداشتن و محیط زندگیشون زیاد تمیز و بهداشتی نبوده این پوست اضافه باعث جلوگیری از عفونت و ورود خاک و موراد غیر بهداشتی به محیط حساس داخل آلت شده ولی در این زمان وجودش توجیهی نداره و بعد از مدتی به مرور از بین میره

در مورد پرده بکارت دخترها هم اصلا مسئله کلی نیست و در جوامع پیشرفته اصلا به این مسئله توجهی ندارند و دخترها برای ازدواج خودشون رو نگه نمیدارن و فقط بعضی از جوامع مذهبی هستند که این کار رو عفت و پاکدامنی دونسته و دخترها بایستی خودشون رو نگه دارند تا بتونن ازدواج کنن پس نمیتونه دلیل از بین نرفتنش تا امروز این باشه و به نظر من باید دنبال دلیل دیگه ای باشیم یا اینکه ببینیم که به مرور زمان این پرده هم از بین بره

14. کاربرانی که از پست مفید Mr.Geo22 سپاس کرده اند.

همكار تالار باغبانى
    رشته تحصیلی
    مهندسی طراحی فضای سبز
    ارسال تشکر
    13,309
    قدرت امتیاز دهی
    4851
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.Geo22 نمایش پست ها

البته ختنه در ادیان مختلفی وجود داره ولی الان بیشتر خانواده ها انتخاب رو به خود پسرها واگذار میکنن تا اگه دوست داشتن در زمانی که قدرت تصمیم گیری پیدا کردن بین انجام دادن و ندادن این کار انتخاب کنن

دلیل وجودش در اون زمان به خاطر این بوده که چون انسان ها پوشش خوبی نداشتن و محیط زندگیشون زیاد تمیز و بهداشتی نبوده این پوست اضافه باعث جلوگیری از عفونت و ورود خاک و موراد غیر بهداشتی به محیط حساس داخل آلت شده ولی در این زمان وجودش توجیهی نداره و بعد از مدتی به مرور از بین میره

در مورد پرده بکارت دخترها هم اصلا مسئله کلی نیست و در جوامع پیشرفته اصلا به این مسئله توجهی ندارند و دخترها برای ازدواج خودشون رو نگه نمیدارن و فقط بعضی از جوامع مذهبی هستند که این کار رو عفت و پاکدامنی دونسته و دخترها بایستی خودشون رو نگه دارند تا بتونن ازدواج کنن پس نمیتونه دلیل از بین نرفتنش تا امروز این باشه و به نظر من باید دنبال دلیل دیگه ای باشیم یا اینکه ببینیم که به مرور زمان این پرده هم از بین بره
    شما باز هم بیشتر از میدونید اما در اروپا هم مدت زیاری نمیگذره که این مسئله براشون بی اهمیت شده و قبلا مهم بوده و من فکر نمیکنم با گذشت 300یا400سال اندامی از بین بره
    که زمین چرکین است

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    علوم سلولي و مولكولي
    ارسال تشکر
    1,528
    دریافت تشکر: 1,938
    قدرت امتیاز دهی
    119
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.Geo22 نمایش پست ها

دوست عزيز به هرحال ختنه خيلي بيش تر از 20نسل بريدن دم موش ها انجام شده.وما لزومي نداره همه رو در نظر بگيريم يك قوم براي اين آزمايش كافيه.
    در مورد اينكه جوامع پيشرفته توجهي بهش نمي شه اين به نفع آزمايش مربوطه است چون مردان بدون توجه به اين موضوع ازدواج مي كنندو انتخاب طبيعي تاثيري
    ندارد و بايد تا به حال تحول ايجاد مي شد.
    ویرایش توسط پیمان هادی فرکوش : 3rd August 2012 در ساعت 08:10 PM
    اؤزگه چيراغينا ياغ اولماق بسديــر
    دوغما-ائـــللريميز قـارانليق داديــر
    يانيب ، يانديرماياق يادين اوجاغين
    ائويميز سويوقدور،قيشدير شاختادير

17. 2 کاربر از پست مفید پیمان هادی فرکوش سپاس کرده اند .

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع