دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 20

موضوع: انسان نئاندِرتال (Homo neanderthalensis)

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    باستان شناسي
    ارسال تشکر
    7,753
    دریافت تشکر: 30,245
    قدرت امتیاز دهی
    891
    Array

پیش فرض پاسخ : انسان نئاندِرتال (Homo neanderthalensis)

مسکن طبیعی و محدوده
    فسیل‌های کلاسیک نئاندرتال‌ها در همه جا پیدا شده‌اند.

از شمال آلمان در شمال، تا اسراییل و کشورهای حوزهٔ مدیترانه مانند ایتالیا و اسپانیا در جنوب، و از انگلستان در غرب تا ازبکستان در شرق.

احتمالا این مناطق، در تمامی دوره‌های زمانی مسکون نبوده است؛ به ویژه مرزهای شمالی این محدوده، پیوسته در معرض هجوم دوره‌های سرما قرار داشته‌است.

از سوی دیگر، مرز شمالی که به واسطهٔ وجود فسیل‌ها تعیین شده، ممکن است با مرز شمالی واقعی محدوده‌ای که این نئانتدرتال‌ها در آن اسکان داشته‌اند، یکسان نباشد، چرا که مصنوعاتی که به نظر می‌رسد به میانهٔ دوران پارینه سنگی تعلق داشته باشند، در حدود شمالی دورتری، حتی تا °۶۰ عرض جغرافیایی واقع در جلگهٔ روسیه پیدا شده‌اند.

آیین اندام- بری یا آدم خواری تدفین آگاهانه و عامدانه، و قرار دادن اشیایی در گور، متداول‌ترین تجلی رفتارهای آیینی نئاندرتال‌ها است، و گویای طرز تفکری رو به پیشرفت است.

اما نمایش بحث بر انگیز و جنجالی دیگری از رفتارهای آیینی با اموات را می‌توان در علائم بریدگی روی استخوان‌ها یافت، که در طولب تاریخ، به عنوان گواهی بر آدم خواری تلقی می‌شده‌اند. استخوان‌های نئاندرتال‌ها که در سایت‌های مختلف، از جمله (
    کن گرنال و ابری مولا در فرانسه، کراپینا در کرواسی، و گروتا گواتاری در ایتالیا) به دست آمده‌اند، همگی بریدگی‌هایی داشته‌اند که به وسیلهٔ ابزارهای سنگی ایجاد شده بود.

به هر رو، بررسی دوبارهٔ این علامت‌ها با میکروسکپ‌های بسیار قوی، مقایسه با بقایای حیواناتی که ذبح شده‌اند، و نمونه‌های تازه‌ای از شیوه‌های تدفینی که در آنها گوشت مرده از استخوان‌های وی جدا می‌شد
    EXCARNATION نشان می‌دهند که احتمالا نمونه‌هایی از اندام- بری آیینی پیش روی ماست. بر روی تکه‌های استخوانی که در کراپینا پیدا شده‌اند، علامت‌هایی دیده می‌شود که مشابه علائمی است که روی استخوان‌هایی از یک تدفین ثانویه متعلق به مرده خانه‌ای در میشیگان (قرن ۱۴ میلادی)وجود دارند، و نشان دهندهٔ جدا کردن گوشت از جسدی هستند که تا حدودی تجزیه شده‌است. در گروتاگواتاری، به نظر می‌رسد کف جمجمه‌ای عمدا باز شده باشد (برای دسترسی به مغز)، کاری که ثابت شده توسط یک جانور گوشتخوار انجام شده؛ آثار دندان‌های کفتار روی جمجمه و آرواره دیده می‌شود.

آثار و شواهدی که گویای آدم خواری هستند، لزوما عامل تفکیک نئاندرتال‌ها از «هومو ساپی ینس»های مدرن نمی‌شوند. «هومو ساپی ینس»های کنونی
    کورووای نیز به آدم خواری و اندام- بری هنگام تدفین اقدام می‌کنند.

هرگز زانو نخواهم زد،حتی اگر سقف آسمان کوتاهتر از قامتم باشد.

"
    کوروش بزرگ"

2. 8 کاربر از پست مفید باستان شناس سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    باستان شناسي
    ارسال تشکر
    7,753
    قدرت امتیاز دهی
    891
    Array

محلهای یافت سنگواره نئاندرتال‌های معمولی

"
    کوروش بزرگ"

4. 7 کاربر از پست مفید باستان شناس سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    انسانیت
    ارسال تشکر
    9,863
    دریافت تشکر: 9,333
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    محسن آزماینده's: جدید21

ممنون

بات توجه به اطلاعات زمین شناسی احتمال می رود عانل انقراض این نسل از انسانها،عصر یخبندان دوم باشد

6. 5 کاربر از پست مفید محسن آزماینده سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    باستان شناسي
    ارسال تشکر
    7,753
    قدرت امتیاز دهی
    891
    Array

قالب ساخته شده از انسان نئاندرتال در
    موزه پارینه سنگی زاگرس در کرمانشاه

"
    کوروش بزرگ"

8. 10 کاربر از پست مفید باستان شناس سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    انسانیت
    ارسال تشکر
    9,863
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط محسن آزماینده نمایش پست ها
    ممنون

با توجه به اطلاعات زمین شناسی احتمال می رود عانل انقراض این نسل از انسانها،عصر یخبندان دوم باشد

10. 2 کاربر از پست مفید محسن آزماینده سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    باستان شناسي
    ارسال تشکر
    7,753
    قدرت امتیاز دهی
    891
    Array

ممنون

بات توجه به اطلاعات زمین شناسی احتمال می رود عانل انقراض این نسل از انسانها،عصر یخبندان دوم باشد

جناب ازماینده در از بین رفتن انسان های گذشته موارد مختلفی مزید بر علت بود نه فقط اب و هوا ...
    بیماری و اسیب های طبیعت به اندام های این انسان که در حال تکامل بوده ...

از قبیل بیماری شناخته شده ای مثلب یماری هیپوپلاستیک و زخم و شکستگی ها و التهاب مفاصل بویژه درانسانهای نئاندرتال شایع است مخصوصا مفاصل از قبیل مچ پا و انواع عفونت.

علائم عفونت در اسکلتهای نئاندرتال معمولاً به شکل آسیب‌هایی بر روی استخوان قابل روئت است که به صورت عفونت سیستماتیک در نواحی ای که به استخوان نزدیک تر هستند، به وجود آمده‌است.

"
    کوروش بزرگ"

12. 6 کاربر از پست مفید باستان شناس سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    انسانیت
    ارسال تشکر
    9,863
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط باستان شناس نمایش پست ها

قالب ساخته شده از انسان نئاندرتال در
    موزه پارینه سنگی زاگرس در کرمانشاه

[/size]جناب ازماینده در از بین رفتن انسان های گذشته موارد مختلفی مزید بر علت بود نه فقط اب و هوا ...
    بیماری و اسیب های طبیهت به اندام های این انسان که در حال تکامل بوده ...

از قبیل بیماری شناخته شده ای مثلب یماری هیپوپلاستیک و زخم و شکستگی ها و التهاب مفاصل بویژه درانسانهای نئاندرتال شایع است مخصوصا مفاصل از قبیل مچ پا و انواع عفونت.

علائم عفونت در اسکلتهای نئاندرتال معمولاً به شکل آسیب‌هایی بر روی استخوان قابل روئت است که به صورت عفونت سیستماتیک در نواحی ای که به استخوان نزدیک تر هستند، به وجود آمده‌است.

[/size][/color]
    درست است

البته این قبیل انسانها پوست بدنشان پوشیده از مو بوده است

در مورد بیماری های شایع اطلاعاتی در دسترس نیست

چیزی که من گفتم از کتاب زمین شناسی عمومی/حسن مدنی/انتشارات دانشگاه صنعتی امیر کبیر بود.

14. 4 کاربر از پست مفید محسن آزماینده سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    باستان شناسي
    ارسال تشکر
    7,753
    قدرت امتیاز دهی
    891
    Array

درست است

البته این قبیل انسانها پوست بدنشان پوشیده از مو بوده است

در مورد بیماری های شایع اطلاعاتی در دسترس نیست

چیزی که من گفتم از کتاب زمین شناسی عمومی/حسن مدنی/انتشارات دانشگاه صنعتی امیر کبیر بود.

ببنید جناب ازماینده شما میفرمایید ...زمین شناسی عمومی ....مطمنا زمین شناسی عمومی با باستان شناسی صد در صد فرق داره و اطلاعات اونا در اهداف مختلفی بدست میات...

خود من در حفاری که در محوطه تخت جمشید داشتم در چند سال قبل ...در زمانی که خود سرپرست و حفار بودم...
    خودم با اولین بیلی که به زمین زدم یک دندان پوسیده شده و که هنوز یک قسمت کوچکی از مینای دندان بر روی اون بود کشف کردم ...ابتدا بدون ازمایش گفتم شاید مال حیوانی باشد ولی بعدا در ازمایشگاه دیدم متعلق به یک انسان اولیه می باشد که دچار یک سایش بسیار فرسودهدر قسمت جلوی دندان بود و کنده شده بود و دندان طوری بود که از جا کنده شده بود نشان میدهد در دراز مدت در محل فرسایش و پوسیدگی بوده و عفونت کرده بوده و متاسفانه عفونت چرکی بسیار بزرگ رو نشان میداد .....

مطمنا حتمن نباید از بیماری ها اطلاعات مکتوب در کتاب ها دید من خودم بارها و بارها در اشیای ساخته شده و اسکلت های بدست امده از حفاری دیدم و بیماری همیشه اثرشو میزاره بر اسکلت مخصوصا ....

و من با کشف اون دندان با دست خودم دقیق بدون اینکه پزشک باشم دیدم که دندان عفونی شده و جدا شده و مطمنا این انسان با از دست دادن دندان جلوی خودش دچار مشکل در غذا خوردن شده و مطمنا مرگ نهایتش بوده ....

اطلاعات کتابی و با اطلاعات حفاری مطمنا گاهی فرق داره و باستان شناسی برای همین همیشه در گود هست تا اطلاعات غلط کتابی رو درست و مدرن کند.

"
    کوروش بزرگ"

16. 9 کاربر از پست مفید باستان شناس سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    انسانیت
    ارسال تشکر
    9,863
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

ببنید جناب ازماینده شما میفرمایید ...زمین شناسی عمومی ....مطمنا زمین شناسی عمومی با باستان شناسی صد در صد فرق داره و اطلاعات اونا در اهداف مختلفی بدست میات...

خود من در حفاری که در محوطه تخت جمشید داشتم در چند سال قبل ...در زمانی که خود سرپرست و حفار بودم...
    خودم با اولین بیلی که به زمین زدم یک دندان پوسیده شده و که هنوز یک قسمت کوچکی از مینای دندان بر روی اون بود کشف کردم ...ابتدا بدون ازمایش گفتم شاید مال حیوانی باشد ولی بعدا در ازمایشگاه دیدم متعلق به یک انسان اولیه می باشد که دچار یک سایش بسیار فرسودهدر قسمت جلوی دندان بود و کنده شده بود و دندان طوری بود که از جا کنده شده بود نشان میدهد در دراز مدت در محل فرسایش و پوسیدگی بوده و عفونت کرده بوده و متاسفانه عفونت چرکی بسیار بزرگ رو نشان میداد .....

مطمنا حتمن نباید از بیماری ها اطلاعات مکتوب در کتاب ها دید من خودم بارها و بارها در اشیای ساخته شده و اسکلت های بدست امده از حفاری دیدم و بیماری همیشه اثرشو میزاره بر اسکلت مخصوصا ....

و من با کشف اون دندان با دست خودم دقیق بدون اینکه پزشک باشم دیدم که دندان عفونی شده و جدا شده و مطمنا این انسان با از دست دادن دندان جلوی خودش دچار مشکل در غذا خوردن شده و مطمنا مرگ نهایتش بوده ....

اطلاعات کتابی و با اطلاعات حفاری مطمنا گاهی فرق داره و باستان شناسی برای همین همیشه در گود هست تا اطلاعات غلط کتابی رو درست و مدرن کند.
    درست است

در زمین شناسی انسانهای ماقبل تاریخ در مبحث سن زمین مورد مطالعه قرار میگیرند

در آنجا ،گونه های زیستی با توجه به رخدادهای زمین شناسی نظر بمباران شهاب سنگ،آتشفشان،زمین لرزه عظیم و عصر یخبندان و ... و با توجه به دوره زمانی بین 2 علمل انقراض نسل مطالعه میشود

البته این گفته نادرست نیست و میتوان آن را از نظر ریاضی میتوان تفسیر کرد

18. 5 کاربر از پست مفید محسن آزماینده سپاس کرده اند .

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    10,146
    دریافت تشکر: 10,426
    قدرت امتیاز دهی
    25391
    Array
    SaSaMc2's: جدید25
    ویرایش توسط SaSaMc2 : 6th June 2012 در ساعت 01:42 AM دلیل: ايرانسل...

20. 7 کاربر از پست مفید SaSaMc2 سپاس کرده اند .

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع