دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 17

موضوع: میزان سازگاری شما با افراد مختلف و مکانهای مختلف

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    الکترونیک
    ارسال تشکر
    1,772
    دریافت تشکر: 1,457
    قدرت امتیاز دهی
    38
    Array
    Maani Parvaz's: جدید65

پیش فرض میزان سازگاری شما با افراد مختلف و مکانهای مختلف

" میزان سازگاری شما با افراد مختلف و مکانهای مختلف"

با سلام خدمت همگی دوستانی که در این بحث شرکت کرده اید

در این تاپیک مبحث میزان سازگاری شما با افراد مختلف و مکانهای مختلف را بررسی خواهیم کرد

در خانواده با اعضای خانواده هستید

شما در شهر دیگه دانشجو هستید و همکلاسی هایی دارید و مجبور هستید با تعدادی از افراد هم اتاقی شوید

در اداره یا دانشگاه هستید و همکارانی در کنار شما هستند

در واقع شما در کنار این افراد که دارای عادات و رفتار متفاوتی هستند زندگی میکنید

سوالاتی از شما دارم و خوشحال میشم که اولا تجربه خودتان را در این موقعیتها بیان کنید

ثانیا بگید که در چنین موقعیتهایی و با این افراد چگونه باید واکنش نشان داد

1- آیا با یکی از اعضای خانواده یا اقوام خود ناسازگاری دارید؟, مثلا پدر حرف شما را گوش ندهد
    با برادرتان همیشه اختلاف نظر دارید. خب اگه تجربه ای دارید بنویسید و راه حل پیشنهادی شما چیست؟

2- آیا با همکلاسی یا هم اتاقی خود ناسازگاری دارید؟ تجربه ای بیان کنید و سپس راه حل پیشنهادی شما چیست؟

3- هر تجربه دیگر در این زمینه دارید بیان کنید و سپس راه حل پیشنهادی خودتان را بگید

با تشکر از همگی
    ویرایش توسط Maani Parvaz : 28th August 2012 در ساعت 07:25 PM

همکار تالار هنر های تجسمی
    رشته تحصیلی
    میراث فرهنگی: صنایع دستی (سرامیک) / مرمت و حفظ آثار
    ارسال تشکر
    2,414
    دریافت تشکر: 3,522
    قدرت امتیاز دهی
    409
    Array

پیش فرض پاسخ : میزان سازگاری شما با افراد مختلف و مکانهای مختلف

بنام خدای مهربان

شاید اشاره به این موضوع از طرف نسل ماها پاسخهای مثبتی رو ارائه بده و تقریبا تا این مدت از زمان به عنوان فرد سازگاری شناخته شده باشیم .در این حد خلاصه کنم توی خوابگاه سر و دست می شکستند برای هم اتاقی بودن با بنده. در ضمن قانونای سختی هم دارم اینطور نیست که بگم در یک گروه هر چی شد چشم بپوشم در ابتدا قانون گفته می شه و همفکری و بعد در کنار هم بودن رو تجربه می کنیم. الحمدالله مشکل حادی هم پیش نیومده. اینم شنیدنش خالی از لطفت نیست که وقتی از قانونای ثابت توی خوابگاه برا داداش کایکو (برادرم) می گفتم گفتن خدا به داد دوستات برسه که از دستت چی می کشن از دست این قانونات ...

ولی جدای از شوخی ، واقعا همینطور هم بود و یا در تجربیات کاری سعی کردم با همه نوع رفتاری برای به شناخت رسیدن و اشتراک اطلاعات نگاه کنم که اذیتی رو هم موجب نمی شه.

ستاره * : راز موفقیت و آرامش و آسودگی و همزیستی خوب: اعتقاد و عملی ساختن این جمله که در صحبتها و زندگی گروهی سعی بر این می شهحرف کسی که خودش حضور نداره هم نباشه. (قانون اول)

یا رب با تو سخن می گویم:
    گر به تو افتدم نظر؛ چهره به چهره، رو به رو
    شرح دهم غم فراق؛ نکته به نکته، مو به مو

(پروردگارا! مرا و والدین مرا و مومنان را روزی که حساب برپا شود، ببخشا) 41سوره ی ابراهیم

3. 6 کاربر از پست مفید تاری سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق صنعتی
    ارسال تشکر
    13,909
    دریافت تشکر: 12,140
    قدرت امتیاز دهی
    32623
    Array
    mamadshumakher's: جدید136

من با دوست صمیمیم الان 2ترم هست مجبور شدیم با 2تا از همکلاسی هامون همخونه بشیم.
    اینم بگم دانشگاهمون سلف نداره اشپزی با خودمونه.3روز در هفته اونجاییم.در نتیجه تمیز کردن خونه, خرید مواد لازم, ظرف شستن و .... همه چی هست.
    وقتی ما 2نفر به جمع اون 2تا پیوستیم نشستیم خوب درباره ی همه چی با هم صحبت کردیم و برنامه ریختیم.
    من هر هفته موظف بودم پولهارو جمع کنم و خرید با من بود.چون ازین کار خوشم میومد.حتی هر روز صبح ساعت 6 که برای دویدن میرفتم بیرون براشون نون داغ میاوردم.
    موند اشپزی و ظرف شستن.که من تو ظرف شستن هم کمک میکردم.اشپز هم 2 نفر بودن که با هم کنار میومدن.
    اما بعد از مدتی سست شدن.هر کی واسه خودش کار میکرد.پول نمیدادن به من.ظرفا نشسته میموند.اشپزها با هم کنار نمیومدن.منم هلاک شدم از بس تنهایی یه خونه ی بزرگ رو تمیز میکردم.جالب بود همشون میومدن پیش من پشت سر یکی دیگه گلایه میکردن.
    دیگه منم خل شده بودم.کار به جایی رسیده بود که هر کی بیرون واسه خودش یه چیزی میخورد.هیچوقت تو خونه چیزی واسه خوردن و اشپزی نبود.وضع تمیزیه خونه افتضاح.
    تنها راه حلی که به ذهنم رسید این بود که بهشون ثابت کنم با تنبلی و غر زدن و بی قانونی چیزی حل نمیشه.
    1ماه کاری به کارشون نداشتم.بعدش کم کم زمزمه های محمد بیا یه کاری کنیم اینجوری نمیشه شروع شد.خرجشون 3برارب وقتی شده بود که بهم پولاشونو میدادن و منم همه چی میخریدم تا اشپزی کنن.دلشونم حتی واسه همدیگه و شوخیهای داخل خونه تنگ شده بود و خیلی موارد دیگه که دوباره خودشون قانع شدن از قانونهای خونه فرار نکنن تا همه چی منظو پیش بره.

5. 6 کاربر از پست مفید mamadshumakher سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    1,826
    دریافت تشکر: 4,412
    قدرت امتیاز دهی
    2953
    Array
    BaAaroOoN's: جدید134

من که ازین تجربه ها نداشتم!ولی اگه خواهربزرگه دستور بدن(!)ما تو خونه یه سری مسؤلیت هایی داریم.اینطور نیس که هرکی بیاد خونه بریزه بپاشه بره!!!!مامان بیچاره هم که...!ما خودمون میاریم،میخوریم،میشوریم و جمع میکنیم!تو خونه ما هرکسی وظیفه ای داره....حتی برداشت پول از حساب بانکی هم نوبتیه!که من باید انجامش بدم(اونوخ خوش به حال من میشه!چ.ن با پولا د برو که رفتیم!الفرار...!)

7. 5 کاربر از پست مفید BaAaroOoN سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    الکترونیک
    ارسال تشکر
    1,772
    قدرت امتیاز دهی
    38
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط سهیلا.م نمایش پست ها
    من که ازین تجربه ها نداشتم!ولی اگه خواهربزرگه دستور بدن(!)ما تو خونه یه سری مسؤلیت هایی داریم.اینطور نیس که هرکی بیاد خونه بریزه بپاشه بره!!!!مامان بیچاره هم که...!ما خودمون میاریم،میخوریم،میشوریم و جمع میکنیم!تو خونه ما هرکسی وظیفه ای داره....حتی برداشت پول از حساب بانکی هم نوبتیه!که من باید انجامش بدم(اونوخ خوش به حال من میشه!چ.ن با پولا د برو که رفتیم!الفرار...!)
    خیلی خوبه که هر کس وظایفی انجام میده اما تو کارها هم قدری بیشتر به مادر گرامیتون کمک کنید اینو میگم چون در آینده باید برای سازگاری, قوی تر باشید

9. 6 کاربر از پست مفید Maani Parvaz سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    نرم افزار
    ارسال تشکر
    1,661
    دریافت تشکر: 952
    قدرت امتیاز دهی
    26
    Array
    reyhane.R's: جدید4

خوشبختانه با همه سازگارم البته این سازگاری همش از طرف من نیست چون همه ی دوستا و آشناهام خدا رو شکر خیلی با من خوبن و متقابلا من هم با اونا...
    باران رحمت خدا همیشه می بارد، تقصیر ماست که کاسه هایمان را بر عکس گرفته ایم

11. 7 کاربر از پست مفید reyhane.R سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    1,826
    دریافت تشکر: 4,412
    قدرت امتیاز دهی
    2953
    Array
    BaAaroOoN's: جدید134

آدم باید با کسایی دوستی کنه که باهاشون سازگاره.اما بدنیست که ما باکساییی هم زیاد راحت نیستیم سازگار شیم.چون درطول زندگی ممکنه مجبورشیم که یه رابطه ی طولانی مدت با اونا داشته باشیم.مثلا همین خوابگاه و ....که نه تنها اونا تا الان همدیگرو نمیشناختن و با هم غریبه بودن بلکه از قومیت ها مختلف ممکنه باشن

13. 7 کاربر از پست مفید BaAaroOoN سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    روانشناسی بالینی
    ارسال تشکر
    29,978
    دریافت تشکر: 25,422
    قدرت امتیاز دهی
    43643
    Array
    نارون1's: لبخند

سلام دوستان

خیلی جالبه ، اکثرا برای سازگاری با افراد قوانین میذارن انگار .......

به جز قانون گذاشتن چه کارایی میشه برای سازگاری انجام داد ؟؟

یا بیاین اول تعریف خودتون از سازگاری و ناسازگاری بدین ...... هرکس با شما مخالف باشه ، میشه ناسازگار؟؟

اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي أَخْشَاكَ كَأَنِّي أَرَاكَ وَ أَسْعِدْنِي بِتَقْوَاكَ
    مجلـــه رویش ذهــن

15. 3 کاربر از پست مفید نارون1 سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    الکترونیک
    ارسال تشکر
    1,772
    قدرت امتیاز دهی
    38
    Array

سلام نارون1

به نظر من سازگاری یعنی اینکه از دید طرف مقابل هم به قضیه نگاه کنیم.

ما در مقابل کسی که دوستش داریم سازگاری بهتری داریم چون با علاقه و انگیزه به علایقش احترام میگذاریم.

اگر ما با یکی هم اتاقی هستیم که دارای مذهب و زبان و فرهنگ متفاوتی باشه, به نظرم باید به همان موارد ذکر شده احترام گذاشت

در واقع با دیدگاه های متفاوت هم میشه در کنار هم بود و سازگار بود

این نوع سازگاری و انعطاف باعث میشه زندگی بهتری هم داشته باشیم

مثلا اگر همسری داشته باشیم که از نوعی غذا خوشش میاد ولی ما از اون غذا خوشمان نیاید, به هر حال برای یک بار هم شده از همون غذا را بچشیم
    ( مهم نیست بد مزه هم باشه ) اما در عوض از این قبیل کارها که انجام دهیم به مرور زمان انعطاف بالاتر میرود و در واقع لذت زندگی هم به همین موارد هست.
    ویرایش توسط Maani Parvaz : 27th May 2012 در ساعت 11:16 AM

17. 6 کاربر از پست مفید Maani Parvaz سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    computer-software
    ارسال تشکر
    8,825
    دریافت تشکر: 5,728
    قدرت امتیاز دهی
    3259
    Array

خدارو شکر من با اعضای خونوادم سازگاری دارم،امادر مورد بقیه مثلا دوستانم نه کاملا،خیلی چیزا هست که ممکنه من قبول داشته باشم،دلیل منطقی هم بیارم ولی اونا نپذیرن یا برعکس،البته من از این موضوع ناراحت نیستم به نظرم طبیعیه...تعریف از خود نباشه ولی من به همه احترام میذارم و درکشون میکنم تا جایی که یه وقتایی خودم از دست خودم عصبانی میشم و میگم پس کی نوبت بقیست،اما گذشته از این حرفا میزان سازگاریمون با بقیه برمیگرده به میزان شناختمون از همدیگه........

19. 5 کاربر از پست مفید elinaaa سپاس کرده اند .

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)