دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 19 , از مجموع 19

موضوع: ...واردات های باورنکردنی به کشور ...تاسف بزرگ برای ایران !

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق صنعتی
    ارسال تشکر
    13,909
    دریافت تشکر: 12,140
    قدرت امتیاز دهی
    32623
    Array
    mamadshumakher's: جدید136

پیش فرض پاسخ : ...واردات های باورنکردنی به کشور ...تاسف بزرگ برای ایران !

مسئولان که ماشالا به فکر نیستند
    ماهم به فکر نباشیم پس کی به فکر ما باشه؟؟؟
    حرفا میزنیا!
    ولی اینجا بحث به نتیجه نمیرسه
    باید 1 اطلاع رسانی عمومی کنیم
    محصولات چینی رو بیایم کلا تحریم کنیم؟!!
    البته اونایی که مشابه ایرانی دارند
    نه اونایی که خودمون نداریم
    خب ما که کاره ای نیستیم چه کاری ازمون بر میاد.چند نفر رو میتونی متقاعد کنی که از محصولات ارزونتر خرید نکنند و در عوض در این اوضاع بی پولی سراغ محصولات ایرانی بروند.واقعا بعضی از محصولات ما قیمت های فضایی دارن.
    ما تو یه سایت دیگه خواستیم اطلاع رسانی کنیم جهت تحریم محصولات غیر مطمئن ایران خودرو و سایپا که مردم فقط برای 1ماه نخرنداگه خیلی ضروریه ماشینای چینی بخرن اما ایرانی نخرند.
    جالب بود قسمت مشاوره ی خرید خودرو تو همون سایت مثل قبل بیشترین تیترها مقایسه ی بین محصولات ایرانی بود.
    افراد همون سایت همراه نشدن چه برسه مردم عادی.

2. 7 کاربر از پست مفید mamadshumakher سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    الکترونیک
    ارسال تشکر
    1,853
    دریافت تشکر: 4,068
    قدرت امتیاز دهی
    46
    Array
    master_mind's: جدید10

از ماست که بر ماست

4. 4 کاربر از پست مفید master_mind سپاس کرده اند .

استعدادهای برتر
    رشته تحصیلی
    تخصص=ایده پردازی +ارزیابی محصول
    ارسال تشکر
    18,873
    دریافت تشکر: 9,270
    قدرت امتیاز دهی
    11669
    Array
    حسین متقی's: پر حرف

نقل قول نوشته اصلی توسط mamadshumakher نمایش پست ها
    خب ما که کاره ای نیستیم چه کاری ازمون بر میاد.چند نفر رو میتونی متقاعد کنی که از محصولات ارزونتر خرید نکنند و در عوض در این اوضاع بی پولی سراغ محصولات ایرانی بروند.واقعا بعضی از محصولات ما قیمت های فضایی دارن.
    ما تو یه سایت دیگه خواستیم اطلاع رسانی کنیم جهت تحریم محصولات غیر مطمئن ایران خودرو و سایپا که مردم فقط برای 1ماه نخرنداگه خیلی ضروریه ماشینای چینی بخرن اما ایرانی نخرند.
    جالب بود قسمت مشاوره ی خرید خودرو تو همون سایت مثل قبل بیشترین تیترها مقایسه ی بین محصولات ایرانی بود.
    افراد همون سایت همراه نشدن چه برسه مردم عادی.
    خب کار شما 100 درصد اشتباهه
    محصولات وطنی نخرن برن چینی بخرند؟؟؟
    اینجوری که ایرانخودرو ورشکست میشه که!!!
    اون قضیه دست مردم حل نمیشه
    باید مسئولان 1 تقلایی بکنن فکر نمیخواد بکنن فقط کار کنن کافیه چون راه حل رو همه میدونن ولی چون منافعشون به خطر میفته مردمو دارن قربونی منافع زود گذر میکنن
    تحریم محصولات چینی 1 چیز دیگس اونم نه همه ی محصولات -اونایی که خودمون داریم
    مثلا میوه و گوشت و اینجور موارد مصرفی دیگه خودمون توش خود کفاییم چرا باید خارجیشو بیاریم؟؟؟
    ولی دیگه الان محصولات اپل وقتی تو چین داره تولید میشه دیگه نمیشه نخرید که!!

http://news.iranema.ir/ سامانه هوشمند جمع آوری و انتشار اخبار روز ایران

6. 4 کاربر از پست مفید حسین متقی سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق صنعتی
    ارسال تشکر
    13,909
    دریافت تشکر: 12,140
    قدرت امتیاز دهی
    32623
    Array
    mamadshumakher's: جدید136

باید مسئولان 1 تقلایی بکنن فکر نمیخواد بکنن فقط کار کنن کافیه چون راه حل رو همه میدونن ولی چون منافعشون به خطر میفته مردمو دارن قربونی منافع زود گذر میکنن
    خب وقتی همچین وضعی هست همون بهتر ورشکست شن.واسه چی مردم قربونی شن؟وقتی دیروز دیدم یه تاکسی با 50kmh سرعت توانایی ترمز گیری نداشت و به یک عابر زد .....
    وقتی میبینیم تو جاده های کشور چه تصادفات سطحی کشته میده و یه خانواده رو داغدار میکنه فقط به خاطر اینکه یکی این وسط میخواد سود زیادی عایدش بشه ....

وقتی میبینیم نیسان وانت ما که سهم بزرگی از وانت های کشور رو به خودش تعلق داده دور از هرگونه ایمنی و پایداری هست ....
    وقتی میبینیم با پولی که ما برای یک خودرو در ایران میدیم با همون پول توی کشورهای دیگه چه سطحی از خودرو رو میتونن بخرن ...
    واسه چی این دو شرکت باید به فعالیتشون ادامه بدن؟
    در مورد واردات حق با شماست.باید کالاهایی رو خودمون میتونیم و داریم رو از خودمون بخریم.مخصوصا مواردی که در بالا ذکر شد.
    اما راه حل چیست ؟؟؟؟؟؟
    چطوری میتونیم اگاه کنیم مردم رو که اجناس ایرانی بخرند؟اصلا اجناس ایرانی رو از کجا پیدا کنیم؟
    مردم عادی که فقط به پایگاه های خرید داخل شهر دسترسی دارن .باز هم پای مسئولان میاد وسط.پای مسئولانی که از مردمان خودمون هستن.هموطن خودمون هستن.باید اجناس ایرانی توسط همین دلال های محترم که نبض بازار دستشونه به دست مردم برسه .
    کسی راه حلی داره؟

8. 3 کاربر از پست مفید mamadshumakher سپاس کرده اند .

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    10,146
    دریافت تشکر: 10,426
    قدرت امتیاز دهی
    25391
    Array
    SaSaMc2's: جدید25

چند روز پيش مهندسين كره اي رو فرستاديم كشورشون و يك ماه ديگه دوباره برميگردن...

جالبه اونا ميگن ما فقط پخش صوتي ماشي رو از ژاپن ميخريم چون خودمون خوبش رو نداريم...

ممكنه دريل هاي كره اي به آمريكايي و آلماني نرسن ولي اونقدر فرق نميكنن كه مجبور شيم آمريكاييش رو بخريم...

تجارت آزاد و حمايت واقعي از توليد كننده تنها راه كمك به توليد داخليست...

10. 5 کاربر از پست مفید SaSaMc2 سپاس کرده اند .

استعدادهای برتر
    رشته تحصیلی
    تخصص=ایده پردازی +ارزیابی محصول
    ارسال تشکر
    18,873
    دریافت تشکر: 9,270
    قدرت امتیاز دهی
    11669
    Array
    حسین متقی's: پر حرف

نقل قول نوشته اصلی توسط mamadshumakher نمایش پست ها
    خب وقتی همچین وضعی هست همون بهتر ورشکست شن.واسه چی مردم قربونی شن؟وقتی دیروز دیدم یه تاکسی با 50kmh سرعت توانایی ترمز گیری نداشت و به یک عابر زد .....
    وقتی میبینیم تو جاده های کشور چه تصادفات سطحی کشته میده و یه خانواده رو داغدار میکنه فقط به خاطر اینکه یکی این وسط میخواد سود زیادی عایدش بشه ....

وقتی میبینیم نیسان وانت ما که سهم بزرگی از وانت های کشور رو به خودش تعلق داده دور از هرگونه ایمنی و پایداری هست ....
    وقتی میبینیم با پولی که ما برای یک خودرو در ایران میدیم با همون پول توی کشورهای دیگه چه سطحی از خودرو رو میتونن بخرن ...
    واسه چی این دو شرکت باید به فعالیتشون ادامه بدن؟
    در مورد واردات حق با شماست.باید کالاهایی رو خودمون میتونیم و داریم رو از خودمون بخریم.مخصوصا مواردی که در بالا ذکر شد.
    اما راه حل چیست ؟؟؟؟؟؟
    چطوری میتونیم اگاه کنیم مردم رو که اجناس ایرانی بخرند؟اصلا اجناس ایرانی رو از کجا پیدا کنیم؟
    مردم عادی که فقط به پایگاه های خرید داخل شهر دسترسی دارن .باز هم پای مسئولان میاد وسط.پای مسئولانی که از مردمان خودمون هستن.هموطن خودمون هستن.باید اجناس ایرانی توسط همین دلال های محترم که نبض بازار دستشونه به دست مردم برسه .
    کسی راه حلی داره؟
    همونطور که گفتم مشکل از طرف ما قابل حل نیست
    مسئولان باید فکر کنند
    سیستمشون بسته و دولتی و با کارکنان و کارگران مردمیست
    اگر نخریم مردم بیکار میشن
    اگه بخریم دولت سود میکنه

http://news.iranema.ir/ سامانه هوشمند جمع آوری و انتشار اخبار روز ایران

12. 2 کاربر از پست مفید حسین متقی سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    باستان شناسي
    ارسال تشکر
    7,753
    دریافت تشکر: 30,245
    قدرت امتیاز دهی
    891
    Array

میدونید دوستان عزیز

خیلی خوشحالم حرف همه شما یکی هست و اون اینه که ایران و کشور ایران سر پا بمونه و البته با عزت و سر بلندی !

ولی زمانی که دولت یک نام برای سال انتخاب میکنه ایا فقط به دنبال گذاشتن یک نام بوده و میخواسته سال بدون نام نباشه ایا قصد همینه ! و یا واقعا دنبال هدف خاص دفاع و حمایت از تولیدات داخلی بوده ....

من قبلا در یک تاپیک دیگه گفتم که چند وقت قبل رفتم یک هایپر مارکت بزرگ نزدیک خونمون رفتم سر یخچال محتوی ابمیوه های ایرانی خدایی خیلی ناراحت شدم دیدم در کنار محصولات خوب ایرانی
    انواع و اقسام ابمیوه های خارجی اونم مال کشور مالزی گذاشته ....مثلا نمیخوام تبلیغ کنم از محصولی ولی نیاز هست که نام رو بگم در کنار ابمیوه ای سن ایچ ...ی ابمیوه خارجی مالزی گذاشته بودن همون نوع میوه و تقریبا در بسته بندی هم شکل هم بود .....

الان من ی سوال دارم از شما ....به نظرتون ابمیوه کالای واجب مملکت هست که از خارج وارد میشه ...نه واقعا بهتره یکمی فکر کنیم !

من میخوام از مسولینی که این نوع ابمیوه رو مجوز ورود به کشور دادند سوال کنم کم شرکت ابمیوه سازی و کیکی و بستنی داریم که شما مجوز خارجی صادر میکنید ؟

هرگز زانو نخواهم زد،حتی اگر سقف آسمان کوتاهتر از قامتم باشد.

"
    کوروش بزرگ"

14. 5 کاربر از پست مفید باستان شناس سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    انسانیت
    ارسال تشکر
    9,863
    دریافت تشکر: 9,333
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    محسن آزماینده's: جدید21

نقل قول نوشته اصلی توسط باستان شناس نمایش پست ها
    میدونید دوستان عزیز

خیلی خوشحالم حرف همه شما یکی هست و اون اینه که ایران و کشور ایران سر پا بمونه و البته با عزت و سر بلندی !

ولی زمانی که دولت یک نام برای سال انتخاب میکنه ایا فقط به دنبال گذاشتن یک نام بوده و میخواسته سال بدون نام نباشه ایا قصد همینه ! و یا واقعا دنبال هدف خاص دفاع و حمایت از تولیدات داخلی بوده ....

من قبلا در یک تاپیک دیگه گفتم که چند وقت قبل رفتم یک هایپر مارکت بزرگ نزدیک خونمون رفتم سر یخچال محتوی ابمیوه های ایرانی خدایی خیلی ناراحت شدم دیدم در کنار محصولات خوب ایرانی
    انواع و اقسام ابمیوه های خارجی اونم مال کشور مالزی گذاشته ....مثلا نمیخوام تبلیغ کنم از محصولی ولی نیاز هست که نام رو بگم در کنار ابمیوه ای سن ایچ ...ی ابمیوه خارجی مالزی گذاشته بودن همون نوع میوه و تقریبا در بسته بندی هم شکل هم بود .....

الان من ی سوال دارم از شما ....به نظرتون ابمیوه کالای واجب مملکت هست که از خارج وارد میشه ...نه واقعا بهتره یکمی فکر کنیم !

من میخوام از مسولینی که این نوع ابمیوه رو مجوز ورود به کشور دادند سوال کنم کم شرکت ابمیوه سازی و کیکی و بستنی داریم که شما مجوز خارجی صادر میکنید ؟
    خانم دکتر نامگذاری سال برای سیاستگذاری در اجراست

اجرا جدا از سیاست گذاری است

کشور ما به دلیل تحریم از سوی بانک مرکزی،نمیتواند در قبال کالا یا بهتر است بگوییم صادرات نفتی پول جهانی دریافت کند

برای همین مجبوریم که پول کشورها یا کالاهای غیرضروری را از آن کشورها بگیریم.در هر صورت کشوری که از ایران وادات دارد،به همان اندازه کالا به ایران صادر می کند.کالایی که مورد نیاز کشور نیست

با یک مقایسه ساده میتوان دید که سیاسیت گذاری در کشور ما تناقض دارد.

برای مثال وقتی خواهان حمایت از تولید ملی هستیم،باید به فکر کیفیت و بازار مصرف هم باشیم

این در حالی است که کشور ما در بعضی از تولیدات نیاز به مواد اولیه خارجی و در بعضی نیاز به بازار مصرف خارجی دارد.

برای یک مثال ساده سیاست خارجی باید در جهتی باشد که مواد اولیه و بازار مصرف را مهیا کند تا از تولید ملی ه این نحو حمایت شود

حکایت حمایتی باید از تولید کننده باشد ( و نیست) شبیه پر کردن چاه با آبی است که از بیرون به آن ریخته میشود

هم آب از دست میرود و هم چاه پر نمیشود.چرا که مشکل از جایی دیگر است

ممنون

16. 4 کاربر از پست مفید محسن آزماینده سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک - طراحی جامدات
    ارسال تشکر
    3,247
    دریافت تشکر: 14,584
    قدرت امتیاز دهی
    29855
    Array

اگه خاطر عزیزان باشه یه مدت تو مترو هر کی می خواست کارت اعتباری بگیره دست خالی بر می گشت چون اون هم وارداتی بود
    آشوبم آرامشم تویی
    به هر ترانه ای سر می کشم تویی
    بیا که بی تو من غم دو صد خزانم

18. 4 کاربر از پست مفید م.محسن سپاس کرده اند .

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع