دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: نگاهی به افت و خیزهای سیستم عامل سیمبین در سالهای اخیر / پیش بینی فروش قابل توجه گوشی های سیمبین تا پنج سال آینده

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    الکترونیک
    ارسال تشکر
    2,530
    دریافت تشکر: 10,158
    قدرت امتیاز دهی
    3885
    Array
    داداشی's: جدید130

پیش فرض نگاهی به افت و خیزهای سیستم عامل سیمبین در سالهای اخیر / پیش بینی فروش قابل توجه گوشی های سیمبین تا پنج سال آینده

اتفاقات زیادی برای سیستم عامل سیمبیان در ۳ سال گذشته پس از عرضه آن از سوی موسس سیمبیان در ژوئن ۲۰۰۸ رخ داده است به ویژه در سال ۲۰۱۱ که نوکیا دو اطلاعیه درباره آن صادر کرد، چهره سیمبیان را تغییر داد.

به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات، نوکیا در فوریه ۲۰۱۱ اعلام کرد که روی سیمبیان کار نخواهد کرد و از این پس روی ویندوزفون مایکروسافت تمرکز خواهد کرد و در آوریل ۲۰۱۱ فعالیت‌های نرم‌افزاری سیمبیان را به Accenture برون سپاری کرد.

نوکیا بطور تاریخی بیشترین حجم گوشی‌های با سیستم عامل سیمبیان را به بازار عرضه کرده است هرچند که برند هایی همچون ال‌جی، موتورولا، سامسونگ و سونی اریکسون از سیمبیان دور شده‌اند.

به دلیل قدرت نوکیا در بازار گوشی‌های تلفن همراه، سیمبیان برای سال‌های متمادی در صدر سیستم‌های عامل تلفن همراه قرار داشت و بیشترین قدرت خود را در سال ۲۰۱۰ به دست آورد اما به دلیل افول سهم بازارش، نوکیا به سمت پلتفرم مایکروسافت تغییر رویه داد و پیش‌بینی می‌شود میزان فروش آن طی ۳ سال آینده کاهش یابد.

آخرین نسخه سیمبیان ۳ بطور رسمی در فصل چهارم سال ۲۰۱۰ عرضه شد. در ماه می سال ۲۰۱۱ نسخه به روز شده آن به نام سیمبیان آنا بطور رسمی وارد بازار شد و پس از آن در ماه آگوست سال ۲۰۱۱ سیمبیان Belle عرضه شد.

اینفورما پیش‌بینی کرده است که سیمبیان همچنان طی ۵ سال آینده از فروش خوبی برخوردار باشد و حجم فروش آن به بیش از یکصد میلیون دستگاه گوشی هوشمند برسد.

انتظار می‌رود سهم سیمبیان از فروش گوشی هوشمند از ۳۵ درصد در سال ۲۰۱۰ و ۱۶٫۵ درصد در سال ۲۰۱۱ به کمتر از یک درصد در سال ۲۰۱۵ کاهش یابد.

معرفی سیمبیان Belle که برخی منتقدان آن را مشابه آندروید خواندند، در کاهش تمایل مشتریان به این پلتفرم نقش کاتالیزور را ایفا کرد اما این موضوع از مشکلات گسترده این اکوسیستم نکاست.

هنوز هیچ تبلتی مبتنی بر سیستم عامل سیمبیان به بازار عرضه نشده است و این پلتفرم مشکلاتی را در گذشته برای توسعه دهندگان برنامه‌های کاربردی ایجاد کرده بود.

در میان مدت، سیمبیان پلتفرم مناسبی برای تقویت گوشی‌های ارزان قیمت که بخش متوسط بازار گوشی موبایل را هدف گرفته‌اند، محسوب می‌شود که این امر با استفاده از شبکه توزیع قوی نوکیا در بازارهای درحال توسعه به شدت با استقبال مواجه شد.
    مبر ز موی سپیدم گمان به عمـــــــــــــــر دراز

جوان ز حادثه ای پـــــــــــــــــیر می شود گاهی

2. 2 کاربر از پست مفید داداشی سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک - طراحی جامدات
    ارسال تشکر
    3,247
    دریافت تشکر: 14,584
    قدرت امتیاز دهی
    29855
    Array

پیش فرض پاسخ : نگاهی به افت و خیزهای سیستم عامل سیمبین در سالهای اخیر / پیش بینی فروش قابل توجه گوشی های سیمبین تا پنج سال آینده

سیستم عامل سیمبین حرف نداره؛
    چه از اون زمان که با 6600 انقلابی به پا کرد
    چه اون زمان که با n73 راهشو ادامه داد
    و چه الآن که ورژن های مختلفشو ارائه کرده.
    این سیستم عامل به دلیل پیچیدگی نسبیش ( که این امر خوراک برنامه نویسا و موبایل بازهاست) مخصوصاً تو ایران کاربرد خیلی زیادی نداشته و در عوض نوکیا با گوشی های فاقد سیستم عامل (جاوا) و گوشی های ساده نبض بازار رو در بسیاری از مواقع در دست گرفت.
    آشوبم آرامشم تویی
    به هر ترانه ای سر می کشم تویی
    بیا که بی تو من غم دو صد خزانم

4. کاربرانی که از پست مفید م.محسن سپاس کرده اند.

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    خسته
    ارسال تشکر
    4,545
    دریافت تشکر: 11,806
    قدرت امتیاز دهی
    83289
    Array

پیش فرض پاسخ : نگاهی به افت و خیزهای سیستم عامل سیمبین در سالهای اخیر / پیش بینی فروش قابل توجه گوشی های سیمبین تا پنج سال آینده

من از طرفدارهای سرسخت سیمبیان بودم تا اینکه تصمیم گرفتم یه گوشی اندرویدی وایدفایرا اس بگیرم
    بعد از یک ماه استفاده از اندروید فهمیدم که نوکیا در مقابل htc حرفی برای گفتن نداره
    گرافیک بالای گوشی های htc
    روان بودن صفحه نمایش که اصلا قابل قیاس با نوکیا نیست
    تاچ بسیار قوی htc حتی مدل های معمولی مثل همین وایدفایر نسبت به مدل های گرانقیمت نوکیا
    و سیستم عامل قدیمی سیمبیان
    هنگ بسیار زیاد گوشی های سری جدید مثل C7 , C6-01
    همین دلایل باعث شده منی که عاشق نوکیا بودم از این برند خسته بشم
    چو کوروش از اهورا یاد می کرد زمین از عدل او بیداد می کرد
    ترفند امروز......... سایر موضوعات دیجیتالی.......... کلاس فتوشاپ

6. 2 کاربر از پست مفید vahid5835 سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک - طراحی جامدات
    ارسال تشکر
    3,247
    دریافت تشکر: 14,584
    قدرت امتیاز دهی
    29855
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid5835 نمایش پست ها
    من از طرفدارهای سرسخت سیمبیان بودم تا اینکه تصمیم گرفتم یه گوشی اندرویدی وایدفایرا اس بگیرم
    بعد از یک ماه استفاده از اندروید فهمیدم که نوکیا در مقابل htc حرفی برای گفتن نداره
    گرافیک بالای گوشی های htc
    روان بودن صفحه نمایش که اصلا قابل قیاس با نوکیا نیست
    تاچ بسیار قوی htc حتی مدل های معمولی مثل همین وایدفایر نسبت به مدل های گرانقیمت نوکیا
    و سیستم عامل قدیمی سیمبیان
    هنگ بسیار زیاد گوشی های سری جدید مثل C7 , C6-01
    همین دلایل باعث شده منی که عاشق نوکیا بودم از این برند خسته بشم

این استدلال vahid5835 عزیز هم محترمه و قابل پذیرش
    ولی یه نکته هست و اون هم اینکه دریچه ورود خیلی از افراد به دنیای دیجیتال و تأمین اشتهای سیری ناپذیر ذهن کنکاشگر این افراد ( که من هم به نوعی جزئی از اون افراد بودم) با همین سیستم عامل سیمبین انجام گرفت و این پیش نیازی بود تا بشه با سیستم عامل آندروید راحت و حرفه ای تر کار کرد.
    این اقتضای تکنولوژیه که با اومدن تکنولوژی جدید، ورژن قبلی اون کنار گذاشته بشه
    وقتی سیمبین اینقدر انعطاف داشت که رو گوشی 6600 که فقط زنگ wave رو قبول میکرد فقط با نصب یه برنامه زنگ mp3 میذاشتم یا با نصب یه برنامه کیفیت دوربینش خیلی بالاتر رفته بود ( حجم عکس های گرفته شده به 600 کیلو بایت هم می رسید)...
    وقتی تو n70 که فارسی نداشت با نصب یه فایل 2 کیلو بایتی زبون فارسی رو به اون اضافه کردم و مشکل اون چهار تا حرف رو هم با انواع فونت های مختلف ( که حتی نستعلیق هم جزء اونا بود) حل کردم...
    وقتی تو گوشی های مدل بالاتر با هک کردن گوشی دیگه میشد همه کار کرد ...
    تازه این همه کار توسط من مصرف کننده انجام میشده و مطمئناً اساتید دیگه ای تو زمینه تولید این برنامه ها بودن
    من هم که تا الآن همه اش نو نوکیا بودم شاید یه روز برم سراغ یه برند دیگه
    ولی همیشه سیمبین رو به خاطر خواهم داشت
    آشوبم آرامشم تویی
    به هر ترانه ای سر می کشم تویی
    بیا که بی تو من غم دو صد خزانم

8. کاربرانی که از پست مفید م.محسن سپاس کرده اند.

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    خسته
    ارسال تشکر
    4,545
    دریافت تشکر: 11,806
    قدرت امتیاز دهی
    83289
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط مازرون نمایش پست ها
    این استدلال vahid5835 عزیز هم محترمه و قابل پذیرش
    ولی یه نکته هست و اون هم اینکه دریچه ورود خیلی از افراد به دنیای دیجیتال و تأمین اشتهای سیری ناپذیر ذهن کنکاشگر این افراد ( که من هم به نوعی جزئی از اون افراد بودم) با همین سیستم عامل سیمبین انجام گرفت و این پیش نیازی بود تا بشه با سیستم عامل آندروید راحت و حرفه ای تر کار کرد.
    این اقتضای تکنولوژیه که با اومدن تکنولوژی جدید، ورژن قبلی اون کنار گذاشته بشه
    وقتی سیمبین اینقدر انعطاف داشت که رو گوشی 6600 که فقط زنگ wave رو قبول میکرد فقط با نصب یه برنامه زنگ mp3 میذاشتم یا با نصب یه برنامه کیفیت دوربینش خیلی بالاتر رفته بود ( حجم عکس های گرفته شده به 600 کیلو بایت هم می رسید)...
    وقتی تو n70 که فارسی نداشت با نصب یه فایل 2 کیلو بایتی زبون فارسی رو به اون اضافه کردم و مشکل اون چهار تا حرف رو هم با انواع فونت های مختلف ( که حتی نستعلیق هم جزء اونا بود) حل کردم...
    وقتی تو گوشی های مدل بالاتر با هک کردن گوشی دیگه میشد همه کار کرد ...
    تازه این همه کار توسط من مصرف کننده انجام میشده و مطمئناً اساتید دیگه ای تو زمینه تولید این برنامه ها بودن
    من هم که تا الآن همه اش نو نوکیا بودم شاید یه روز برم سراغ یه برند دیگه
    ولی همیشه سیمبین رو به خاطر خواهم داشت
    جناب مازرون حرف هایتان برای من متین هست و محترم
    در کل به نظر من نوکیا فضای رقابت رو برای دیگر رقبایش باز کرد
    یه زمانی همه میگفتن گوشی نخر اگه میخری نوکیا بخر
    ولی حالا با اشکالات مدلهای پر تبلیغ و ایراداتی نظیر هنگ بسیار زیاد گوشی های سری جدید مثل c7 , c6-01 . و.......
    یه جورایی دل من و امثال من رو زد
    البته مطالب گفته شده نظر شخصی بنده حقیر است
    چو کوروش از اهورا یاد می کرد زمین از عدل او بیداد می کرد
    ترفند امروز......... سایر موضوعات دیجیتالی.......... کلاس فتوشاپ

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)