دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 1 از 13 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 158

موضوع: مجموعه نثر ادبی عبدالرحیم سعیدی راد (فصل اول)

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    کاربر حرفه ای
    رشته تحصیلی
    آب و خاک
    ارسال تشکر
    36,121
    دریافت تشکر: 19,588
    قدرت امتیاز دهی
    34267
    Array
    *FATIMA*'s: جدید75

Lightbulb مجموعه نثر ادبی عبدالرحیم سعیدی راد (فصل اول)

نامه 1
    سلام ! حال من بهتر از حال تو نیست . دلم که میگیرد ، با تو حرف میزنم و این تنها چیزی است که دیگران نمی توانند مانعی برای آن باشند . درست مثل فکرم و دغدغه هایم که کسی نمیتواند آنها را از من بگیرد !
    امروز هم دوباره دلم هوای تو را کرده است . شاید اگر تو نبودی این جاده های شب هیچ گاه به سپیده صبح ختم نمیشد .به این اشکهای بی صدا قسم که بدون خیال سبز نگاهت ، خواب به چشمهای خسته ام نمی آید .
    باور کن بدون اشاره ای از جانب تو ، هیچ نسیمی از کوچه باغ دلم عبور نمی کند ....
    گاه بی قراری به هر دی می زنم تا بلکه نشانی از نگاه معصوم تو را بیابم . هرچند که خوب میدانم که این خیابان های شلوغ ، این مردمان سر درگریبان و حتی همین درختان مغرور هیچ نشانی از مهربانی تو را ندارند .
    تو را باید در زمزمه های رود و در ترنم یک باران صبحگاهی جستجو کرد . شک ندارم که هر چشمه یک نکته از زلالی دل تو را به همراه دارد .
    تو را میشود در رؤیای جنگلی از ستاره یافت وقتی که نورانی تر از همه خود را نشان می دهی و از دوردستها دست تکان می دهی .
    راستی ! " جال من خوب است ... اما تو باور نکن ! "
    دیگر عرضی ندارم
    برگرفته از کتاب حق با آفتاب گردان هاست
    تهیه و تنظیم : سایت علمی نخبگان جوان
    علف هرز چيست ؟!
    گياهى است كه هنوز فوايدش كشف نشده است
    ....
    بحث: زندگی با گیاهان دارویی

2. 10 کاربر از پست مفید *FATIMA* سپاس کرده اند .

کاربر حرفه ای
    رشته تحصیلی
    آب و خاک
    ارسال تشکر
    36,121
    قدرت امتیاز دهی
    34267
    Array

پیش فرض پاسخ : مجموعه نثر ادبی عبدالرحیم سعیدی راد (فصل اول :نامه ها)

نامه 2
    هر روز صبح با نام تو آغاز میشوم . تویی که وقتی پلک باز میکنی ، زندگی جریان می یابد . انگار تو زودتر از همه بیدار میشوی و به ماه و ستاره ها می گویی که وقت خواب است . خورشید را بیدار میکنی که بدرخشد . به پرنده ه میسپاری که شعر بخوانند و به نسیم نهیب می زنی که ارام از کوچه های دل بگذرد .
    چه بگویم ! گاهی احساس میکنم که ناتوان شده ام . نگو : نه !...آیا کسی که نتواند تمام حرف های دلش را برایت بگوید ناتوان نیست ؟
    ... چقدر سنگین شده ام از حرفهایی که در گلویم روییده شده ولی اجازه نمو نداشته اند ! شاید روزی که حرف های دلم جاری شوند درختان به رقص بیایند و پرنده ها سمفونی زیبای خود را سر دهند . آن روز گلهای محمدی از هم سبقت می گیرند تا انها را بچینم و به تو هدیه دهم .
    چه اتفاق جالبی ! من و تو در یک چیز با هم مشترکیم : اشک ! ... اشک هایی که صداقانه نثار همدیگر می کردیم ...
    راستی آیا میشود کسی را که روزی سر بر شانه های دلش گریسته ای از یاد ببری ؟
    ... و من خوب میدانم که مرگ هم نمی تواند نام بلند تو را زا لبهای من پاک کند . همین !

علف هرز چيست ؟!
    ....

4. 8 کاربر از پست مفید *FATIMA* سپاس کرده اند .

کاربر حرفه ای
    رشته تحصیلی
    آب و خاک
    ارسال تشکر
    36,121
    قدرت امتیاز دهی
    34267
    Array

پیش فرض پاسخ : مجموعه نثر ادبی عبدالرحیم سعیدی راد (فصل اول: نامه ها)

نامه 3
    سلام . بی صبرانه منتظرم تا در شبهای خیال من طلوع کنی و من چقدر این شبهای روشن از نام تو را دوست دارم . نام زیبای تو به من رهایی میبخشد . روحم را پرواز میدهد طوری که انگار در خلأ جریان پیدا میکنم .
    خدای عشق را شکر میکنم که نام تو را بر زبانم نوشت و نگاه مهربانت را به من هدیه داد . همان خدایی که بی قراری را به من بخشید و در کاسه انتظارم صبر ریخت !
    شکی ندارم ابرهایی را که در اطراف چشمم پرسه می زنند دوست داری و من هر شب برای آمدنت جاده منتهی به چشمهایم را با همین ابرهای سرگردان می شویم !
    یادم باشد وقتی امدی سجاده ای را که هرشب فرشته ها بر آن نماز میخوانند نشانت دهم .
    همان سجاده ای که میزبان عطر نفسهای بهشتی توست ...
    بی صبرانه منتظرم تا در شبهای خیال من طلوع کنی .
    دیگر عرضی ندارم ...
    علف هرز چيست ؟!
    ....

6. 5 کاربر از پست مفید *FATIMA* سپاس کرده اند .

کاربر حرفه ای
    رشته تحصیلی
    آب و خاک
    ارسال تشکر
    36,121
    قدرت امتیاز دهی
    34267
    Array

نامه 5
    سلام . دیشب در حالی که بارانی ام را پوشیده بودم به استقبالت امدم . هدیه ای برایم داشتی : اشکهایی که از چشمه سارهای بهشت زلال تر بود ... و من چقدر این گوهرهای نایاب را دوست دارم .
    امروز صبح در باتلاقی از مه فرو رفتم . خود را فناشده می دیدم . آن قدر دست و پا زدم تا افتاب مهربانی ات باریدن گرفت !..
    ...اشک ... اشک ... اشک ! ... هنوز این ریزش الهی ادامه دارد . آن قدر آسمان دلم عقده گشایی کرده است که تمام چشمه های زلال عشق سیراب شده اند . دلتنگیها پایانی ندارند . کم کم صدای طفیان سیل به گوش می رسد .
    کاش ! رنگین کمانی از نگاه معصومانه ات در آسمان دل نگرانیهایم نمایان شود ! همین !
    علف هرز چيست ؟!
    ....

8. 3 کاربر از پست مفید *FATIMA* سپاس کرده اند .

کاربر حرفه ای
    رشته تحصیلی
    آب و خاک
    ارسال تشکر
    36,121
    قدرت امتیاز دهی
    34267
    Array

نامه 6
    سلام . با اینکه در خطوط نفس هایم حضور داری و نگاه مستم جز تو را جستجو نمی کند ، با اینکه خورشید مهربانی ات روشن افزای همیشگی دل من است ، اما هنوز هم مشتاقم تا برایت بنویسم و با تو حرف بزنم .
    هر وقت از تو می نویسم آرامشی شبیه یک شامگاه کویری همه وجودم را فرا می گیرد . هر چند خودم خوب می دانم که چیزی برای نوشتن ندارم جز نگرانی ها و دغدغه هایی که ادامه دلتنگی های همیشگی من است .
    یادت می آید که به من گفتی حاضری همه غم هایم را با یک لبخند عوض کنی و من چقدر از این جمله ات به وجد امدم ؟ ...
    این روزها ولی دوست دارم تسبیحی از ستاره به دست بگیرم و نام تو را که ذکر هر شب من است تکرار کنم ... بیشتر به فکر دل بی قرار من باش ! همین .
    علف هرز چيست ؟!
    ....

10. 3 کاربر از پست مفید *FATIMA* سپاس کرده اند .

کاربر حرفه ای
    رشته تحصیلی
    آب و خاک
    ارسال تشکر
    36,121
    قدرت امتیاز دهی
    34267
    Array

نامه 7
    سلام . همیشه آمدنی هست . من به سوی آرامش دلپذیرتو می آیم و تو به سوی دغدغه های بی پایان من !
    خوب می دانم هیچ کس تا به حال به این سادگی با تو حرفی از پیراهن صبح و چشم ستاره و خواب رنگین کمان نزده است .
    اما من تشنه ام ... تشنه!... و یک شب یه اشتیاق جرعه ای از نوازش نگاه معصوم تو قدم به پلی گذاشتم که پل نبود ... گردابی بود پل گونه که مرا از تو می ربود .
    حالا ولی خسته ام ! ... نه از راهی که آمده ام یا از انتظاری که گاه امانم را می برد . نه !... خسته از تکرار ندیدن تو ! می ترسم عادت کنم به این ندیدنها و این نگاه های دور !
    ... کم کم دارد صبح می شود . بروم دو رکعت اشک بخوانم ! ...
    خداحافظ !
    علف هرز چيست ؟!
    ....

12. 3 کاربر از پست مفید *FATIMA* سپاس کرده اند .

کاربر حرفه ای
    رشته تحصیلی
    آب و خاک
    ارسال تشکر
    36,121
    قدرت امتیاز دهی
    34267
    Array

نامه 8
    سلام ! اینبار سعی می کنم کمتر از پاییزهای بی غروب برایت بنویسم و حرفی از شنبه های ملال آور به میان نیاورم .
    دیگر نمی خواهم از کلاغ هایی که واژه ها را از زبانم می ربایند حرفی به میان بیاورم . حتی دویت ندارم از خیابان های فاصله و پنجره های دم کرده بی خیالی چیزی برایت بگویم .
    تنها دوست دارم از چمدان لبخندی که انتظار دیدنت را می کشد بنویسم و از آهوی مضطرب قلبم ، که جنگل نگاه تو را جستجو می کند .
    ... و دوست دارم از برکه خیالم و ماهیانی که نام تو را می برند حرف بزنم و از چکاوک هایی که آمدنت را جشن گرفته اند .
    حتی دوست دارم برایت بگویم که شاعر شده ام و با واژگانی از جنس ابر ، غزلی با ردیف "دل تو" سروده ام .
    حالا هر شب خواب می بینم که امده ای و من چمدان لبخند را گشوده ام و برایت شعر می خوانم ... و هر صبح می بینم که چقدر خوشبو شده ام ! ...
    همین !
    علف هرز چيست ؟!
    ....

14. 3 کاربر از پست مفید *FATIMA* سپاس کرده اند .

کاربر حرفه ای
    رشته تحصیلی
    آب و خاک
    ارسال تشکر
    36,121
    قدرت امتیاز دهی
    34267
    Array

نامه 9
    سلام ! ... همه پروانه هایی که دور و برت می چرخند ، همه سیب های سرخ ، همه گل های محمدی و همه شعرهای حافظ سلام های من هستند که از اتاق کوچک دلم برایت پست کرده ام .
    وقتی از تو می نویسم واژه هایم پرنده میشوند ،دفترم به رقص می آید و آهسته آهسته از پلک هایم خورشید می ریزد !
    اگر خودخواهی نبود برایت می نوشتم که خداوند تو را برای دل من آفریده است . برای لحظه های آسمانی من ... اما چقدر دور ؟ ... چقدر فاصله ؟ ... چقدر انتظار ... انتظار ... انتظار ...
    انگار سهم من و تو از عشق همین انتظاری است که مثل یک سیب بین ما تقسیم شده است ...
    حالا به سیب سرخ عشق فکر می کنم و به روزهایی که پشت در منتظرند ... زودتر بیا ... دلتنگ تو هستم ! ... همین !
    علف هرز چيست ؟!
    ....

16. 3 کاربر از پست مفید *FATIMA* سپاس کرده اند .

کاربر حرفه ای
    رشته تحصیلی
    آب و خاک
    ارسال تشکر
    36,121
    قدرت امتیاز دهی
    34267
    Array

نامه 10
    سلام . تا وقتی عطر نفسهای تو در هوای عشق پراکنده است ، حال من و این پنجره های رو به باغ خوب است .
    خوب که می گویم نه آن قدر است که آرامشی در جانم ریشه دوانده باشد . نه ! بلکه آن مقدار که به شوق دیدن تو زنده باشم . وگرنه این آدم ها و کلاغ ها و این خیابان های تکراری چه لطفی برای زندگی دارند ؟
    با هر آهی که در انتظار دیدنت می کشم یک بیدمجنون می روید . بیدی که به جای هر برگ یک "دوستت دارم" بر آن می درخشد .
    عزیزترینم !
    می گویی ابرهای پریشانی را کنار بزنم ؟ ... می گویی ... باشد ! ... ولی خودت که می دانی بدون نیم نگاهی از جانب تو قامت خمیده واژه هایم راست نمی شود .
    خودت که می دانی تحمل این زمستان دل نگرانی بدون رایحه ای از نیلوفر وجودت ناممکن است .
    باشد ، قبول ! باز هم مثل همیشه در مسیر دلنواز حضور تو ، بر چوب دستی خاطره ها تکیه می زنم و تا رسیدن تو صبر می کنم ...
    دیگر عرضی ندارم .
    علف هرز چيست ؟!
    ....

18. 3 کاربر از پست مفید *FATIMA* سپاس کرده اند .

کاربر حرفه ای
    رشته تحصیلی
    آب و خاک
    ارسال تشکر
    36,121
    قدرت امتیاز دهی
    34267
    Array

نامه 12
    سلام . حال من خوب است ، آنقدر که باد هرزه گرد هم این را فهمیده است .
    امروز دلم را در یک ترانه شرقی شستشو دادم تا وقتی که صدای تو را از گلهای رازقی می شنوم بال های شعرم جان بگیرند . این را که خوب میدانی همه جاده های خیالم به رویش صبح نگاه تو ختم می شود .
    باورت می شود ؟ امروز به هر کجا که سر می زدم تو را می دیدم و از هر چیز صدای مهربان تو را می شنیدم . حتی از ماه که مثل گلدان ترک خورده ای نگاهم می کرد صدای تو می آمد که : "صلوات های روز جمعه فراموشت نشود !"
    دیروز ولی اندوهی عتیق مثل دیوی خشمگین دلم - این کلبه مالامال از عشق - را به اتش کشید . انگار در باتلاقی از غم فرو می رفتم که با واژه هایی از جنس ابر دستم را گرفتی و با خود به آسمان بردی و اهسته آهسته سایه های اندوه را از شانه های خسته ام تکاندی .
    امشب هم مثل اولین روزهای عاشقی خورشیدی بی غروب به شبهای بی ستاره ام بخشیدی . از تو به خاطر این عشق بی زوال ممنونم .
    دیگر حرفی ندارم !
    علف هرز چيست ؟!
    ....

صفحه 1 از 13 1234567891011 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)