دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: نرم افزار قفل شکسته یا اوریجینال؟ مساله این است!‏

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مهندسی معدن- مکانیک سنگ
    ارسال تشکر
    6
    دریافت تشکر: 31
    قدرت امتیاز دهی
    24
    Array

پیش فرض نرم افزار قفل شکسته یا اوریجینال؟ مساله این است!‏

شاید عده ای اصلا با این واژه ها آشنا نباشند. تو ایران استفاده از نرم افزارهای قفل شکسته به قدری متداوله
    که شاید کسی اصلا به فکرش نرسه که چیزی هم به اسم نرم افزار اوریجینال هست یا نه. به عنوان نمونه
    ویندوز اکس پی رو که نسخه اصل اون نزدیک 100 دلار قیمت داره همگی به قیمت چند هزار تومن از فروشگاه های
    محلشون خریداری می کنند. من خودم شخصا یه بار به فکر خرید ویندوز اوریجینال افتادم؛ نتیجه اش این شد که
    آخر سر، 50 هزار تومن پول مفت دادم و یک نسخه OEM خریدم که خوب، اصلِ اصل هم نبود. همچنین وضعیتی
    در مورد نرم افزارهای مهندسی هم وجود داره.
    کسانی که کارهای ژئومکانیکی و مکانیک سنگی کرده اند به احتمال زیاد با نرم افزار های UDEC یا Phase2 و امثال
    اینها آشنایی دارند. نرم افزارهای اینچنین رو میشه به صورت یک پک کامل اونم با قیمت زیر 20 هزار تومن از بازار
    خریداری کرد. اما بد نیست که یه نگاهی هم به قیمت واقعی اونها که nدر پایین آورده شده بندازیم.
    FLAC 16170 USD (شانزده هزار و صد و هفتاد دلار آمریکا)
    FLAC3D 26250 USD
    UDEC 16582 USD
    3DEC 40800 USD
    Phase2 5000 USD

همانطور که می بینین قیمت اوریجینال بسیار بالاست.
    حالا ما چکار کنیم!؟
    اگر بخواید نرم افزارهایی همچون ویندوز رو خریداری کنید که قیمتش در مقایسه با اون آیفونهایی که تو دست هر
    بچه ای دیده میشه خیلی زیاد نیست. اما وقتی که کار به نرم افزارهای تخصصی می رسه احتمالا باید خونه تونو
    بفروشید تا بتونید یکی از اونها رو خریداری کنید. البته اینطور که من فهمیدم نرم افزارهای مهندسی رو به اشخاص
    حقیقی نمی فروشند. در واقع خرید این نرم افزارها کار شرکتهای مهندسیت که با ارقام بالا سرو کار دارن و بعد ما
    به عنوان کارمند اونها می تونیم از اونها استفاده کنیم.
    اما اگر یک شرکت ایرانی طالب یکی از نرم افزار های شرکت Itasca که یک شرکت آمریکایی هست باشه احتمالا
    به دلیل تحریم قادر به خرید اون نخواهد بود. در مقابل شرکت rocscience یک شرکت کاناداییست و نرم افزار Phase2
    که یک نرم افزار ژئومکانیکی است متعلق به اونه و درنتیجه در این مورد تحریمی در کار نیست.
    نتیجه اخلاقی این که در هر جای ایران چه خوب و چه بد نرم افزارها همگی قفل شکسته بوده و من نوعی که
    خواستم فرضا اخلاقی عمل کنم و از نسخه قفل شکسته استفاده نکنم به این نتیجه رسیدم که بدون بلد بودن
    نرم افزار اصلا بهم کار نمیدن. بنابراین پیش به سوی نرم افزار های قفل شکسته!!!!!!!!!!!!
    ولی حالا که با خرید نسخه قفل شکسته این نرم افزارها پولی تو شرکت های سازنده شون نمیره و برخی از شرکتهای
    داخلی به راحتی نسخه های قفل شکسته اش رو بدون هیچ هزینه ای روی سی دی کپی می گیرن و به قیمت گزاف
    می فروشن تو این فکر افتادم که لینک نرم افزارهای مکانیک سنگی رو در اینجا برای دانلود بگذارم؛ البته اونهایی رو که
    حجم کمی دارند. برای آگاهی بیشتر سعی می کنم فقط به لینک اکتفا نکرده و یک معرفی مختصر از هر نرم افزار نیز ارائه کنم.
    مسعود

2. 2 کاربر از پست مفید ژوراسیک سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    زمین شناسی اقتصادی
    ارسال تشکر
    0
    سپاس شده 2 در 1 پست
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

پیش فرض پاسخ : نرم افزار قفل شکسته یا اوریجینال؟ مساله این است!‏

کسی میدونه چه جوری دیتاماین رو رو ویندوز 7 نصب کنم؟

4. 2 کاربر از پست مفید mahrou سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مهندسی عمران
    ارسال تشکر
    3
    سپاس شده 1 در 1 پست
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

پیش فرض پاسخ : نرم افزار قفل شکسته یا اوریجینال؟ مساله این است!‏

نقل قول نوشته اصلی توسط ژوراسیک نمایش پست ها
    شاید عده ای اصلا با این واژه ها آشنا نباشند. تو ایران استفاده از نرم افزارهای قفل شکسته به قدری متداوله
    که شاید کسی اصلا به فکرش نرسه که چیزی هم به اسم نرم افزار اوریجینال هست یا نه. به عنوان نمونه
    ویندوز اکس پی رو که نسخه اصل اون نزدیک 100 دلار قیمت داره همگی به قیمت چند هزار تومن از فروشگاه های
    محلشون خریداری می کنند. من خودم شخصا یه بار به فکر خرید ویندوز اوریجینال افتادم؛ نتیجه اش این شد که
    آخر سر، 50 هزار تومن پول مفت دادم و یک نسخه oem خریدم که خوب، اصلِ اصل هم نبود. همچنین وضعیتی
    در مورد نرم افزارهای مهندسی هم وجود داره.
    کسانی که کارهای ژئومکانیکی و مکانیک سنگی کرده اند به احتمال زیاد با نرم افزار های udec یا phase2 و امثال
    اینها آشنایی دارند. نرم افزارهای اینچنین رو میشه به صورت یک پک کامل اونم با قیمت زیر 20 هزار تومن از بازار
    خریداری کرد. اما بد نیست که یه نگاهی هم به قیمت واقعی اونها که nدر پایین آورده شده بندازیم.
    Flac 16170 usd (شانزده هزار و صد و هفتاد دلار آمریکا)
    flac3d 26250 usd
    udec 16582 usd
    3dec 40800 usd
    phase2 5000 usd

همانطور که می بینین قیمت اوریجینال بسیار بالاست.
    حالا ما چکار کنیم!؟
    اگر بخواید نرم افزارهایی همچون ویندوز رو خریداری کنید که قیمتش در مقایسه با اون آیفونهایی که تو دست هر
    بچه ای دیده میشه خیلی زیاد نیست. اما وقتی که کار به نرم افزارهای تخصصی می رسه احتمالا باید خونه تونو
    بفروشید تا بتونید یکی از اونها رو خریداری کنید. البته اینطور که من فهمیدم نرم افزارهای مهندسی رو به اشخاص
    حقیقی نمی فروشند. در واقع خرید این نرم افزارها کار شرکتهای مهندسیت که با ارقام بالا سرو کار دارن و بعد ما
    به عنوان کارمند اونها می تونیم از اونها استفاده کنیم.
    اما اگر یک شرکت ایرانی طالب یکی از نرم افزار های شرکت itasca که یک شرکت آمریکایی هست باشه احتمالا
    به دلیل تحریم قادر به خرید اون نخواهد بود. در مقابل شرکت rocscience یک شرکت کاناداییست و نرم افزار phase2
    که یک نرم افزار ژئومکانیکی است متعلق به اونه و درنتیجه در این مورد تحریمی در کار نیست.
    نتیجه اخلاقی این که در هر جای ایران چه خوب و چه بد نرم افزارها همگی قفل شکسته بوده و من نوعی که
    خواستم فرضا اخلاقی عمل کنم و از نسخه قفل شکسته استفاده نکنم به این نتیجه رسیدم که بدون بلد بودن
    نرم افزار اصلا بهم کار نمیدن. بنابراین پیش به سوی نرم افزار های قفل شکسته!!!!!!!!!!!!
    ولی حالا که با خرید نسخه قفل شکسته این نرم افزارها پولی تو شرکت های سازنده شون نمیره و برخی از شرکتهای
    داخلی به راحتی نسخه های قفل شکسته اش رو بدون هیچ هزینه ای روی سی دی کپی می گیرن و به قیمت گزاف
    می فروشن تو این فکر افتادم که لینک نرم افزارهای مکانیک سنگی رو در اینجا برای دانلود بگذارم؛ البته اونهایی رو که
    حجم کمی دارند. برای آگاهی بیشتر سعی می کنم فقط به لینک اکتفا نکرده و یک معرفی مختصر از هر نرم افزار نیز ارائه کنم.
    مسعود
    سلام دوست عزیز
    اینطور که متوجه شدم شما قصد دارید برنامه های کرک شده رو اینجا برا دانلود بگذارید . خوب منم تا همین هفته دنبال نرم افزر اصل بودم ولی با هزینه های گزاف که دانشگاه از پسش بر نمی اومد و همان نتیجه...

شما به عنوان مثال 3dec ورژن 4.1 رو دارید که حالت ویژوال داره و محصول 2007 هست و در ویندوز 7 کار میکنه؟؟
    چون نسخه های قبلی تحت داس بود. این باید خیلی بهتر شده باشه که در 7 کار میکنه.

با تشکر.

6. کاربرانی که از پست مفید mbm66 سپاس کرده اند.

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    معدن - مکانیک سنگ
    ارسال تشکر
    0
    دریافت تشکر: 0
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

پیش فرض Datamine

نقل قول نوشته اصلی توسط mahrou نمایش پست ها
    کسی میدونه چه جوری دیتاماین رو رو ویندوز 7 نصب کنم؟
    شما سعی کن نرم افزار جدید Datamine3 رو تو سیستمتون نصب کن.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)