آيا وزارت خارجه درباره حضور رئيس‌جمهور در پارالمپيك كاركارشناسي كرده بود

خبرگزاري فارس: نماينده مردم سمنان در مجلس گفت: آيا وزارت خارجه براي اصل عزت، مصلحت و حكمت نظام و جايگاه رفيع رئيس جمهور اسلامي كار كارشناسي مي‌كند كه رئيس جمهور در مراسم افتتاحيه پارالمپيك حضور پيدا كند، اما در المپيك پكن شركت نكند.

به گزارش خبرنگار امور مجلس خبرگزاري فارس، مصطفي كواكبيان در جلسه علني امروز يكشنبه با استناد به اصل 122 قانون اساسي گفت: رئيس جمهور در مقابل رهبر، ملت و مجلس با توجه به مسئوليتي كه دارد، مسئول است.
وي خطاب به لاريجاني اظهار داشت: شما امروز از مدال آوران مسابقات المپيك تقدير كرديد كه دستتان درد نكند، اما سئوال من اين است كه آيا وزارت خارجه براي اصل عزت، مصلحت و حكمت نظام و جايگاه رفيع رئيس جمهور اسلامي كار كارشناسي مي‌كند كه رئيس جمهور بايد در مراسم افتتاحيه پارالمپيك حضور پيدا كند، اما در المپيك پكن شركت نكند.
رئيس مجلس در پاسخ به اين تذكر گفت: بحث شما ربطي به اداره جلسه علني مجلس ندارد.
نماينده سمنان نيز پاسخ داد: من بحث قانون اساسي را مطرح كردم و تذكر من راجع به اداره جلسه نيست.
علي لاريجاني نيز در پاسخ به وي اظهار داشت: شما اگر بحثي در اين زمينه داريد، مي‌توانيد در نطق پيش از دستور بيان كنيد.
كواكبيان مجددا ادامه داد: اگر رئيس جمهور در افتتاحيه پارالمپيك شركت كرد، مجلس هيچ نظري ندهد؟ كه لاريجاني پاسخ داد: اگر ثلمه‌اي به عالم اسلام وارد شود، مجلس مي‌تواند نظر دهد و اخطار شما وارد نيست.
انتهاي پيام/