دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 22 , از مجموع 22

موضوع: مشکلات حل میشن با یکم خلاقیت

همکار تالار شیمی عمومی
    رشته تحصیلی
    ♥♥♥♥
    ارسال تشکر
    5,978
    دریافت تشکر: 4,121
    قدرت امتیاز دهی
    9174
    Array
    1=1+1's: جدید40

پیش فرض پاسخ : مشکلات حل میشن با یکم خلاقیت

چند روزه دغدغه داشتم که چه مدل موکتی برا اتاقم بخرم که وقتی چای میریزه روش داخل موکت نفوذ نکنه موکتم لکه شه . یه فکرایی فرا تخصصی کردم

تازه به این نتیجه رسیدم که لیوان در دار بخرم که چپه شد چاییهای توش نریزن

- - - به روز رسانی شده - - -

چند روزه دغدغه داشتم که چه مدل موکتی برا اتاقم بخرم که وقتی چای میریزه روش داخل موکت نفوذ نکنه موکتم لکه شه . یه فکرایی فرا تخصصی کردم

تازه به این نتیجه رسیدم که لیوان در دار بخرم که چپه شد چاییهای توش نریزن

2. کاربرانی که از پست مفید 1=1+1 سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    شیمی محض
    ارسال تشکر
    1,598
    دریافت تشکر: 2,720
    قدرت امتیاز دهی
    7219
    Array

پیش فرض پاسخ : مشکلات حل میشن با یکم خلاقیت

نقل قول نوشته اصلی توسط nabaghe nashenas نمایش پست ها
    من از اونی که فکر می کنین بالاترم مغرور نیستم اخه واقعا بالا ترم یه سوال دارم هیچ جا جوابشو نگرفتم
    چطوری میشه امواج صوتی رو با استفاده از نور یا لیزر یا هر طول نوری دیگه ای محدود کرد چند ساله دارم رو یه دستگاه کار میکنم که صدارو با استفاده از نور انتقال میده خیلیا دنبالش اومدن که اصلا چیه اخه استفاده بدش از خوبش بیشتر 70% ساختم البته توی7 سال فقط همین محدود کردنش مونده طرحم اگه ساخته بشه وسیله ای میشه که امواج صوتی رو به سرعت نور انتقال میده که با 5 نظریه فیزیک تناقض داره...صوت یا طول موج صوتی با کمک مولکول های هوا منتقل میشن وجای که خلا کامل باشه صدای وجود نداره من این طرح که بشه این امواجو با استفاده از نور انتقال بدیم رو پیشو گرفتم و دستگاهی ساختم که زیر دیپلمش میشه با یه لامپ اهنگ پخش می کرد البته مثل بلندگو حالا میخوام یه جوری محدودش کنم که بجای استفاده از مولکول هوا برای انتقال از فوتون نور استفاده کنیم که 1000 قابلیت ومزیت داره که حوصله ندارم توضیح بدم برای این محدود کردن امواج صوتی تو نور نیاز به یه محدود کننده دارم که نمیدونم چیه امواج با طول موج بالارو ازمایش کردو که جواب نداد مثل فیبر نوری هست ولی خیلی پیشرفته تر با کلی مزیت
    دوست عزیز، امواج صوتی از جنس امواج مکانیکی هستند. یعنی تارهای صوتی ما با فرکانس متوسط 5 کیلوهرتز به ارتعاش در می آیند که این لرزش از طریق مولکولهای هوا منتقل می شود و در نهایت هم انرژی آن در فواصل دورتر میرا می شود.
    از طرف دیگر، امواج نوری از جنس امواج الکترومغناطیسی و فوتون هستند.
    بنابراین شما بایستی تغییرات فرکانس، دامنه و طنین صدا را تبدیل به تغییرات یک کمیت الکتریکی یا مغناطیسی نمائید. سپس از طریق انواع مدولاسیون، آنها را سوار بر پالسهای نوری کنید و سپس ارسال کنید. در واقع چند دهه است که این کار، کم و بیش در تجهیزاتی مثل فیبر نوری، مدیا کانورتور ها، تلگرافهای نوری و ... انجام می شود. در هیچ کجای مکانیسم این انتقالات نوری، کسی دنبال محدود کردن نور نیست. ولی اگر شما خیلی نیاز دارید، تجهیزاتی مثل شیشه دودی، شیشه فلکسی مات و ...، اینکار را در مورد نور visible و موادی مثل ZnS اینکار را در بخش IR و مواد پولاروئید در مورد بخش UV طیف انجام می دهند.
    آئینه چو نقش تو بنمود راست _ بفهم که از ماست که بر ماست!

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)