دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 24

موضوع: آسیب شناسی طلاق

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برنامه ریزی اموزشی نیروی انسانی
    ارسال تشکر
    6,414
    دریافت تشکر: 9,022
    قدرت امتیاز دهی
    5174
    Array
    ساناز فرهیدوش's: لبخند

پیش فرض پاسخ : آسیب شناسی طلاق

مهم ترین مسئله ایی که به نظرم می رسه اینکه زوجین حتی بعد از جدایی رفتار ا نا خوشایندی با یکدیگر دارند و وجهی طرف مقابل را پیش فرزند خود از بین می برند . چه قدر زیباست مدارا با یکدیگر را بیاموزیم و حداقل افرادی که جدا می شوند پس از پایان زندگی مشترک به خاطر داشته باشند که فرزندانشان آینده ایی دارند .
    به قول استاد گرانقدر ایرج شجاع : گویی این افراد به جایی که وارد جامعه شوند بدان پرتاب می شوند
    در عین حال مشاوره قبل از طلاق و حمایت های واقعی در عمل جلوی خیلی از طلاق ها را خواهد گرفت .
    در عین حال ازدواج مجدد والدین برای فرزندان بیشترین مشکل را خواهد داشت .
    http://roksana65.blogfa.com/ساناز فرهیدوش
    وبلاگ خودشکوفایی

2. 7 کاربر از پست مفید ساناز فرهیدوش سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    داروسازی
    ارسال تشکر
    4,102
    دریافت تشکر: 8,277
    قدرت امتیاز دهی
    2253
    Array
    ارغنون's: جدید11

سلام
    من فکر میکنم گاهی اوقات افرادی از جامعه صدمه ی زیادی رو به افرادی که تحت این شرایط هستن اعمال میکنن.
    مثلا تو همین نظرات خوندم که "این افراد به جامعه پرتاب میشن"
    یعنی واقعا جامعه اینقدر نامنعطفه که نمیتونه این افراد رو پذیرش کنه؟
    یه مسئله ی دیگه هم خواستم بگم که شرایط تحقیق و همه پرسی باید کنترل شده باشه
    گاهی اوقات ما داریم تاثیر اعتیاد و یا نابسامانی های والدین رو در بچه ها بررسی میکنیم بعد میگیم تاثیر طلاقه.
    تو اینجور موارد طلاق خودش معلوله نه علت.

من فکر میکنم بهتره برای رفع آسیبهای حاصله فقط دید خودمون و جامعمون رو بهتر کنیم.
    نه با این همه برچسب های نچسب زدن به افرادی که به هر دلیلی تو این موقعیت قرار گرفتن.
    درسته هیچکس از طلاق حمایت نمیکنه اما به هر حال یه حقیقت کاملا حلاله و شاید بعضی وقتا بهترین راه حل.
    اگه این افراد آسیب دیده ان پس بهتره با این تفسیرها عمق جراحت رو بیشتر نکنیم.

4. 3 کاربر از پست مفید ارغنون سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    باستان شناسي
    ارسال تشکر
    7,753
    دریافت تشکر: 30,245
    قدرت امتیاز دهی
    891
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط جامعه شناس نمایش پست ها
    با تشکر از پاسخ دهیتون
    دراینجور مطالعات بعد از پاسخ به اینکه چه کسی بیشتر تحت خطر است و آسیب پذیر تر است.
    باید بررسی شود که برای این افراد چه باید کرد.
    در برخی از کشورها حمایتهای اجتماعی وضعیت خوبی دارن اما به هر حال در کشور ما بیشتر حول علت میگردیم.
    به هر حال طلاق در جامعه ی ما هم وجود دارد.
    برای کاهش آسیبهای وارده چه کنیم؟
    باز هم سپاس

برای کاهش این اسیب های باید کمی با دید باز و بینش بیشتر به مقوله گزینش همسر و ایده ال ها
    و اینکه خواسته اصلی ما از ازدواج چیست فکر کنیم ....

فکر کنم اینقدر جامعه بزرگ و پیشرفته شده که بهتر همسر گزینش کنیم
    و اینکه شناخت کمی سخت شده ولی با کمی کنکاش میشه بهترین تصمیم رو گرفت تا فردا با یک مقوله ناهنجار به نام طلاق روبرو نشیم ....
    هر چند متاسفانه به گفته جامعه شناس عزیز در جامعه طلاق هست و خواهد بود ولی باید اسیب ها رو کمتر نمود
    ولی مطمنا از نظر من پیشگیری بهتر از درمان خواهد بود ....

هرگز زانو نخواهم زد،حتی اگر سقف آسمان کوتاهتر از قامتم باشد.

"
    کوروش بزرگ"

6. 4 کاربر از پست مفید باستان شناس سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    4,223
    دریافت تشکر: 4,799
    قدرت امتیاز دهی
    2454
    Array

سلام دوستان
    این بحث را ایجاد کردم برای بررسی تاثیر طلاق بر زن و مرد و فرزند و جامعه و خانواده
    خوشحال میشم نظرات و تجربیاتتون را در این باره اعلام کنید.
    توضیح فرمایید که بر کدوم یک از این طبقات تاثیر مخربتری میگذارد و برای بهبود آن چه باید کرد.
    باتشکر
    اسیب وارده بر فرزند به مراتب بیشتر از میزان صدمه رسیده به زن و یا مرد است چرا که این اوست که در مقابل کار انجام شده قرار گرفته و بعبارتی بدون مقدمه خلع سلاح شده است

طلاق برای زن مثل یک شوک شکننده است که در یک پروسه زمانی 6 تا 9 ماهه با شیب نسبتا ملایم او را دگرگون میکند تا زمانی که اوضاعش نرمال شود و با شرایط جدید خو بگیردوتازه متوجه میشود کجاست

طلاق برای مرد یک تغییر است / مرد توان تغییر شرایط و فراموشی تبعات طلاق را مسلط تر اجرایی میکند - گاهی خاطرات قبل ازارش میدهد اما فکر به گزینه های جایگزین سریعا اورا بخود می اورد

هرسه حالت فوق درواقع لطمه ایست که در قالب بزرگتر بر جامعه وارد شده است /درست است که طلاق و موضوعات خانواده در حوزه خصوصی اشخاص است اما وقتی از نورم معمول فراتر میرود اسیبش بر اجتماع وارد میشود /

اوضاع و احوال پایتخت و بعضی از مراکز استان ما چنین است
    توحرف مفت میزنی و من مفتی حرف میزنم و هر 2 به این تفاهم خود می بالیم !

8. 4 کاربر از پست مفید Sookoot سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    برق
    ارسال تشکر
    1
    دریافت تشکر: 8
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

سلام دوستان
    این بحث را ایجاد کردم برای بررسی تاثیر طلاق بر زن و مرد و فرزند و جامعه و خانواده
    خوشحال میشم نظرات و تجربیاتتون را در این باره اعلام کنید.
    توضیح فرمایید که بر کدوم یک از این طبقات تاثیر مخربتری میگذارد و برای بهبود آن چه باید کرد.
    باتشکر

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    برق
    ارسال تشکر
    1
    دریافت تشکر: 8
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

طلاق به عنوان مسأله اجتماعی یکی از مهم ترین پدیده های حیات انسانی است. می توان گفت کمتر پدیده اجتماعی به پیچیدگی طلاق وجود دارد. علل و عوامل طلاق متفاوتند .
    برخی از این علل و عوامل عبارتند از:
    -عدم تفاهم و توافق اخلاقی،- ناسازگاری و عدم سازش، - بداخلاقی و بدرفتاری، - خشونت (کتک زدن)، - تفاوت و تضاد در زندگی،
    - تفاوت های فرهنگی، - سوءظن - اعتیاد - اختلاف سن - عدم علاقه - بیماری روحی - بیکاری و فقر مالی و ...
    امای اینرا فراموش نکنیم که در جامعه ی سنتی ایران طلاق جایی ندارد مثلا دربعضی از اقوام که اکثرا ازدواج فامیلی و یا بین دو طایفه و از سوی برزگترها مطرح میشد هم دوام خیلی زیاد داردوهم پیوندودلبستگیهای دو قوم ویا طایفه ویافامیل بیشتر میشودوهنوزاین رسم ورسومات در بعضی از اقوام بااینهمه پیشرفت تکنولوژی اجرایی است.

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    داروسازی
    ارسال تشکر
    4,102
    قدرت امتیاز دهی
    2253
    Array

من یه سوال برام پیش اومد.شاید به عنوان این بحث مربوط نباشه ولی خیلی هم دور نیست!

خیلی از کسایی که نظر گذاشتن یا حتی اونایی که همین جوری رد شدن و یه نگاهی انداختن!
    این طور بررسی کردن و نتیجه گرفتن که بچه ها آسیب بیشتری میبینن.و یک کم اگه جلوتر پیش بریم میرسیم به نتایج تحقیقات!که گفته شده این افراد اعتماد به نفس پایین و اضطراب و حتی مهارت ریاضی پایین ! دارن.

خب این تحقیق حتی اگه مدارکش موجود باشه من یه مشکل اساسی باهاش دارم.
    تو این تحقیقا چی بررسی شده یا میشه؟
    اعتیاد والدین ؟
    نا بسامانی رفتاری والدین؟
    یا خود جدایی...

منظورم به عبارتی دیگه اینه که دارید خود طلاق رو بررسی میکنید یا عوامل ایجادشو یا هیچکدوم؟

اصلا مهارت ریاضی چه ربطی داره به طلاق والدین؟

اصلا به نظرتون کی یه پدر و مادر حق دارن جدا شن...امیدوارم نگین هیچ وقت!

با اجازه جناب جامعه شناس

12. 3 کاربر از پست مفید ارغنون سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    4,223
    قدرت امتیاز دهی
    2454
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط b A h A r نمایش پست ها
    من یه سوال برام پیش اومد.شاید به عنوان این بحث مربوط نباشه ولی خیلی هم دور نیست!
    خیلی از کسایی که نظر گذاشتن یا حتی اونایی که همین جوری رد شدن و یه نگاهی انداختن!
    این طور بررسی کردن و نتیجه گرفتن که بچه ها آسیب بیشتری میبینن.و یک کم اگه جلوتر پیش بریم میرسیم به نتایج تحقیقات!که گفته شده این افراد اعتماد به نفس پایین و اضطراب و حتی مهارت ریاضی پایین ! دارن.خب این تحقیق حتی اگه مدارکش موجود باشه من یه مشکل اساسی باهاش دارم.
    تو این تحقیقا چی بررسی شده یا میشه؟
    اعتیاد والدین ؟
    یا خود جدایی...
    منظورم به عبارتی دیگه اینه که دارید خود طلاق رو بررسی میکنید یا عوامل ایجادشو یا هیچکدوم؟
    اصلا مهارت ریاضی چه ربطی داره به طلاق والدین؟
    اصلا به نظرتون کی یه پدر و مادر حق دارن جدا شن...امیدوارم نگین هیچ وقت!
    با اجازه جناب جامعه شناس
    باتوجه به سوال بحث :
    صرفنظر از دلیل و یا دلایل یک طلاق ظاهرا دراین سوال میزان تاثیر و اسیب ان بر زوجین و فرزندان وجامعه و خانواده مد نظراست/ پست من در خصوص اولویت اسیب فرزندان طلاق شامل یک رشته تحقیقات و مواردی است که به لحاظ ارتباط شغلی برایم قابل مشاهده است

زن و یا مرد مدتی پس از طلاق به هرترتیب ضمن خو گرفتن با شرایط جدید توان تغییر ان راپیدا می کنند اما این خلا برای فرزند براحتی و بدست خود وی پر نمیشود

اعتیاد والدین ؟
    یا خود جدایی...
    هیچکدام !
    فقدان - یعنی نبود یکی از اضلاعی که به هویت کودک نقش اساسی میدهد برای همین است که فرزندان طلاق از غیبت بدون باز گشت یکی از پدر و یامادر خود بیشتر ناراحتند تا خود طلاق و جدایی انان !

14. 3 کاربر از پست مفید Sookoot سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    داروسازی
    ارسال تشکر
    4,102
    قدرت امتیاز دهی
    2253
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Sookoot نمایش پست ها
    باتوجه به سوال بحث :

صرفنظر از دلیل و یا دلایل یک طلاق ظاهرا دراین سوال میزان تاثیر و اسیب ان بر زوجین و فرزندان وجامعه و خانواده مد نظراست/ پست من در خصوص اولویت اسیب فرزندان طلاق شامل یک رشته تحقیقات و مواردی است که به لحاظ ارتباط شغلی برایم قابل مشاهده است

زن و یا مرد مدتی پس از طلاق به هرترتیب ضمن خو گرفتن با شرایط جدید توان تغییر ان راپیدا می کنند اما این خلا برای فرزند براحتی و بدست خود وی پر نمیشود

هیچکدام !
    فقدان - یعنی نبود یکی از اضلاعی که به هویت کودک نقش اساسی میدهد برای همین است که فرزندان طلاق از غیبت بدون باز گشت یکی از پدر و یامادر خود بیشتر ناراحتند تا خود طلاق و جدایی انان !
    خب پس دقیقا باید همین نتایج رو در صورت مرگ یکی از والدین داشته باشیم.
    اما این طور نیست.چرا؟

جواب احتمالیتون اینه که در اون صورت اون شخص اصلا تو زندگی اون کودک قرار نداره.
    مشکل من دقیقا اینه که ما هیچ وقت نمیتونیم خیلی صریح بگیم طلاق این چیزارو ایجاد کرده.
    چون خود طلاق عواملی داشته
    چیزاییم که شما تو شغلتون باهاش مواجه شدین قطعا تحت تاثیر عوامل اولیه هم بوده.
    ویرایش توسط ارغنون : 2nd December 2011 در ساعت 07:03 PM

16. 2 کاربر از پست مفید ارغنون سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    4,223
    قدرت امتیاز دهی
    2454
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط b A h A r نمایش پست ها
    خب پس دقیقا باید همین نتایج رو در صورت مرگ یکی از والدین داشته باشیم.
    اما این طور نیست.چرا؟
    جواب احتمالیتون اینه که در اون صورت اون شخص اصلا تو زندگی اون کودک قرار نداره.
    مشکل من دقیقا اینه که ما هیچ وقت نمیتونیم خیلی صریح بگیم طلاق این چیزارو ایجاد کرده.
    چون خود طلاق عواملی داشته
    چیزاییم که شما تو شغلتون باهاش مواجه شدین قطعا تحت تاثیر عوامل اولیه هم بوده.
    دقیقا همین نتایج خیر ، چون جنس فقدان متفاوت میشه
    در مرگ یکی از والدین ، این فقدان به شکلی جلوه میکنه و در جدایی موقت و یا طلاق به شکل دیگر

درسته ، طلاق دلیل بروز همه کژی ها و انحرافات نیست اتفاقا گاهی لازمه و باعث رسیدن به چیزهایی میشه که تا قبل از ان ممکن نبوده
    اما دوستانه ترین نوع جدایی هم بدون تردید برفرزند مشترک تاثیر منفی میذاره
    یک مثال :
    تصورکنید کودک سرنشین قایقیه که دونفر قراره به موازات هم پارو بزنند تا اون از سیر و گردش لذت ببره اما وقوع طلاق باعث میشه بقیه مسیر رو باپارو زدن فقط یک نفر طی کنه !
    خب ! این نوسان و تلاطم های تهوع اور حتما براش ازار دهنده اس !

18. 2 کاربر از پست مفید Sookoot سپاس کرده اند .

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)