دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12

موضوع: به مناسبت شهادت امام جواد علیه السلام

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    کلام,فقه,اصول,
    ارسال تشکر
    27,914
    دریافت تشکر: 19,740
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    kamanabroo's: جدید150
    ویرایش توسط kamanabroo : 28th October 2011 در ساعت 12:36 AM

2. 12 کاربر از پست مفید kamanabroo سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    4,223
    دریافت تشکر: 4,799
    قدرت امتیاز دهی
    2454
    Array

پیش فرض پاسخ : به مناسبت شهادت امام جواد علیه السلام

توسل ...

صلی الله علیک یا ابا جعفر یا محمد بن علی ایها التقی الجواد یابن رسول الله(ص)

یا حجه الله علی خلقه یا سیدناو مولانا انا توجهنا واستشفعنا و توسلنا بک الی الله وقدمناک بین یدی حاجاتنا یا وجیها عندالله اشفع لنا عندالله ...

توحرف مفت میزنی و من مفتی حرف میزنم و هر 2 به این تفاهم خود می بالیم !

4. 8 کاربر از پست مفید Sookoot سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    4,020
    دریافت تشکر: 6,802
    قدرت امتیاز دهی
    8985
    Array
    312's: جدید84

ما كه ميريم مشهد اگه خيلي بخواهيم خودمونو براي امام قريب للغربا لوس كنيم ميگيم تورو به اون جوادالائمه ات كار مارو رديف كن
    الانم عرض تسليتمون به صاحب الزمان(عج) و به صاحب الارض ايران(امام ضامن آهو) هست
    آقا سرتون سلامت
    لا يوم كيومك يا ابا عبدا..
    لا حول و لا قوة الا بالله العلى العظیم
    خيانت فــقـر مي آورد

6. 6 کاربر از پست مفید 312 سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    فیزیک
    ارسال تشکر
    13,668
    دریافت تشکر: 24,625
    قدرت امتیاز دهی
    299
    Array

8. 6 کاربر از پست مفید Rez@ee سپاس کرده اند .

کـــــــاربر فــــعال
    ارسال تشکر
    9,700
    دریافت تشکر: 12,916
    قدرت امتیاز دهی
    1271
    Array

شهادت مظلومانه جوانترین شمع هدایت و نهمین بحر کرامت، تسلیت و تعزیت.
    . . .
    شهادت غریبانه ی امام مسموم، جواد مظلوم(ع) بر شما تسلیت باد.
    . . .
    شهادت مظهر جود و سخا و علم و معرفت، امام جواد(ع) تسلیت و تعزیت.
    . . .
    غروب شفق¬گون نهمین آفتاب ولایت را تسلیت عرض می¬کنیم.
    . . .
    ای باب الحوائج، یا جواد الائمه! ای بهارِ نُهُم، تو را شهید کردند؛ در حالی که هنوز بیش از ۲۵ گُل در باغِ عمرت شکوفا نشده بود.
    . . .
    ستاره جوان آسمان ولایت، با غروب سرخش، زمین را از داغ فراق پیر خواهد کرد.

. . .

سلام بر امام جواد(ع) که ۲۵ سال، خورشید فضیلت را رویاند و شکوفاند و خود، فروزان تر از خورشید تابید و درخشید.
    . . .
    سلام بر امام جواد(ع) که «جود» قطره ای بود در پیشانی بلندش و «علم» غنچه ای بود از گلستانِ وجودش و «حلم» گوهری بود از گنجینه فضایلش.
    . . .
    سلام ما به رخ انور امام جواد
    درود ما، به تن اطهر امام جواد
    غریب بود و غریبانه جان سپرد و نبود
    کسى به وادى غم، یاور امام جواد
    . . .
    خورشید سپهر عدل و داد است جواد
    سر لوحه دفتر رشاد است جواد
    در جود و سخا کسی به پایش نرسد
    چون مظهر جود حق جواد است، جواد
    . . .
    ای شیعه بزن ناله و فریاد امشب
    از غربت آن غریب کن یاد امشب
    مسموم شد از زهر، جواد بن رضا
    در حجره ی در بسته ی بغداد امشب

. . .

ابن الرضا به حجره غریبانه جان سپرد
    او شمع جمع بود و چو پروانه جان سپرد
    مسموم شد ز زهر جگر سوز اُمّ فضل
    از روی شوق در ره جانانه جان سپرد
    . . .
    گشته عالم غرق ماتم در عزاى جوادالائمه
    کرده زهرا ناله بر پا از براى جوادالائمه
    یوسف زهرا به سن نوجوانى گشته مسموم
    مى‏ دهد جان در میان حجره ‏ى در بسته مظلوم
    . . .
    یاجواد الائمه! ای خورشید عشق
    ای مولای جوان من
    چه زود غروب کردی!
    . . .
    گشته عالم، غرق ماتم
    در عزای جواد الائمه
    کرده زهرا ناله برپا
    در عزای جواد الائمه
    شد ز بیداد، شهر بغداد
    کربلای جواد الائمه

. . .

امام جواد(ع):
    بدان که از دید خداوند پنهان نیستی
    پس بنگر که چگونه هستی!
    . . .
    در میان حجره یا رب کیست غوغا میکند
    شکوه زیر لب ز بی رحمی دنیا میکند
    همسرش از فرط شادی و شعف کف میزند
    زین عمل خود را به عالم خوار و رسوا میکند

. . .

می زنم امروز در کوی توَلاّیت قدم
    تا بگیری دست این افتاده را فردا جواد
    در گلستان محمد، نخل سرسبز رضا
    میوه قلب علی، ریحانه زهرا جواد
    . . .
    مظلوم تر از جواد، بغداد نداشت
    آن مظهر داد، تاب بیداد نداشت
    می خواست که فریاد کند تشنه لبم
    از سوز عطش، طاقت فریاد نداشت
    کتیبهٔ بالای ضریح مطهر امام‌جواد (ع)

جهت مشاهده ی تصویر در ابعاد واقعی 550x291 پیکسل اینجا کلیک کنید.

بازی تمام شد همه با هم کلاغ پر !!

- – – ––•(-•LaDy Ds DeMoNa •-)•–– – – -

10. 5 کاربر از پست مفید LaDy Ds DeMoNa سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مهندسی علوم دامی
    ارسال تشکر
    320
    دریافت تشکر: 1,150
    قدرت امتیاز دهی
    41
    Array

السلام علیک یا ابا جعفر یا محمد بن علی ایها التقی الجواد یابن رسول الله(ص)

معجزات و كراماتامام جواد(ع)

معجزه و كرامات به اذن خداوند سبحان از نشانه هاي ائمه معصومين(ع) است .
    نمود معجزات و كرامات ائمه اطهار(ع) از آغاز دوره امامت امام جواد(ع) به بعد در زندگي و سيره معصومين (ع) از جايگاه ويژه اي برخوردار است؛ چرا كه محدوديت شديد ائمه در اين دوره از سوي مخالفين و ظهور فرقه ها و نحله هاي گوناگون موجب گشت تا امام جواد (ع) و ائمه پس از او براي اثبات حقانيت و امامت خويش بيش از ائمه قبل، از قدرتي كه خداوند سبحان در اين خصوص به آنها عطا كرده بود استفاده كنند.

شفاي چشم
    محمد بن ميمون مي گويد : به همراه امام رضا(ع) در مكه بودم. به حضرت عرض كردم مي خواهم به مدينه بروم، نامه اي براي ابي جعفر بنگار تا با خودم ببرم .امام رضا(ع) تبسمي كرد و نامه اي نوشت . به مدينه رفتم در حاليكه چشمهايم به دردي مبتلا بود . به درب خانه امام جواد (ع) رفتم، نامه را تحويل دادم . موفق غلام امام ، گفت : سر نامه را بگشا و در پيش روي امام قرار ده . اين كار را كردم، آنگاه حضرت جواد (ع) فرمود : اي محمد وضعيت چشمت چگونه است ؟ عرض كردم يا بن رسول الله ، همانگونه كه مشاهده مي فرماييد بيمار است و نورش رفته است .
    حضرت جواد (ع) دستش را دراز كرد ، بر چشمم كشيد ، بيناييم چون سالمترين زمانش گشت . دستها و پاهاي حضرت را بوسيدم و در حالي بازگشتم كه بينايي ام را بازيافته بودم و اين در زماني بود كه سن حضرت كمتر از سه سال بود.
    مسندالامام الجواد (ع) ،ص117 � الخرائج والجرائح ،ج1،ص 372 - موسوعة الامام الجواد(ع) ،ج1، ص235 - اثبات الهداه ، ج3 ،338 - بحارالانوار ، ج 50 ،ص 46
    - مدينة المعاجز ،ج 7 ، ص372 � كشف الغمة ،ج2، ص365 � حلية الابرار،ج4، ص540

آزادي از زندان
    اباصلت مي گويد : پس از دفن حضرت رضا(ع) ، به دستور ماُمون يك سال زنداني شدم. پس از يك سال از تنگي زندان و شب نخوابي به ستوه آمدم ، دعا كردم و براي رهايي از زندان محمد(ص) و آل محمد (ص) متوسل شوم. از خداوند خواستم به بركت آل محمد (ص)در كار من گشايشي انجام دهد .
    هنوز دعايم به آخر نرسيده بود كه حضرت ابي جعفر(ع) نجات بخش گرفتاران عالم ، وارد زندان شد و فرمود: اي اباصلت از تنگناي زندان بي تاب شده اي .عرض كردم به خدا سوگند سخت بي تابم .
    فرمود: برخيز ، دستي به زنجيرها زد و غل و زنجيرها از دست و پاي من بر زمين افتاد. سپس دست مرا گرفت و از كنار نگهبانان زندان عبور داد .نگهبانان در حالي كه مرا نظاره مي كردند ، توان سخن گفتن با مرا نداشتند و از زندان خارج شدم . سپس حضرت فرمود : برو در امان خدا كه هرگز نه دست مامون به تو مي رسد و نه دست تو به مامون.
    اباصلت مي گويد : همانگونه كه حضرت فرمود تا حال مامون را نديده ام. عيون اخبار الرضا (ع) ،ج 2، ص678

خشك شدن دست نوازنده
    محمد بن ريان نقل مي كند : مامون براي رسيدن به هدفش (بدنام كردن حضرت امام جواد(ع) ) همه نوع نيرنگي را در خصوص امام جواد(ع) به كار برد اما هيچ كدام از آنها براي وي سودي نداشت .
    به عنوان نمونه پس از به عقد درآوردن دخترش ام الفضل با امام جواد (ع)، صد كنيز زيبا را انتخاب كرد كه هر يك جامي پر از گوهر درخشان در دست داشتند .مامون به كنيزان دستور داد تا پس از نشستن حضرت در جايگاه دامادي به استقبال وي رفته و به او خوشامد گويند .كنيزكان به سوي حضرت شتافتند و خوشامد گفتند ولي امام هيچ التفاتي به آنها نكرد .
    در دربار مامون مردي به نام مخارق كه ريشي بلند وصوتي خوش داشت و عود مي نواخت وجود داشت . وي به مامون گفت من توان آنرا دارم كه نقشه ات را - وادار كردن حضرت به لهو و لعب - عملي سازم .
    از اينرو در مقابل امام جواد (ع) نشست و شروع به خواندن آواز كرد. كساني كه در آنجا حضور داشتند گرد مخارق حلقه زدند. هنگاميكه مخارق شروع به نواختن عود و آواز خواني كرد، امام جواد (ع) سر مبارك خود را متوجه او كرد و بر وي نهيب زد و فرمود: "اتق الله يا ذالعثنون " از خدا بترس اي ريش بلند . دست مخارق از حركت ايستاد ، عود از دستش افتاد و ديگر هرگز نتوانست عود بنوازد.
    روزي مامون از بلايي كه بر سر مخارق آمده بود از وي سئوال كرد . مخارق پاسخ داد چون امام جواد(ع) بر من نهيب زد چنان ترسي از هيبت او بر من مستولي شد كه دستم فلج شد و هرگز بهبود نيافت .
    الكافي ،ج1،ص 494 - اثبات الهداة ،ج3 ،ص332 - مدينة المعاجز ،ج7 ،ص 303 - حلية الابرار ،ج4،ص565 - الوافي ،ج3،ص 828 - المناقب ،ج4 ،ص396 - البحار ،ج50،ص61

شهادت عصا بر امامت
    يحيي بن اكثم از علماي دربار عباسي مي گويد :
    روزي براي زيارت قبر رسول خدا (ص) رفته بودم كه امام جواد (ع) را ديدم، با او در خصوص مسائل گوناگوني مناظره كردم ، همه را پاسخ داد. به او گفتم : خواستم از شما چيزي بپرسم اما شرم دارم از پرسش.
    امام فرمودند : بدون آنكه سئوالت را بپرسي من پاسخ آنرا مي دهم . تو ميخواهي بپرسي امام كيست ؟
    گفتم : آري به خدا سوگند همين است ؟!
    فرمود: منم
    گفتم: بر اين مدعا نشانه و حجتي داريد ؟
    در اين لحظه عصايي كه در دست امام بود به سخن آمد و گفت :
    " اّنه مولايي امام هذا الزمان و هو الحجة "همانا مولاي من حجت خداوامام اين زمان است.
    الكافي ،ج1،ص 353 - الامام الجواد (ع) من المهد الي اللحد ، ص 72

ميوه دادن درخت سدر
    شيخ مفيد در ارشاد نقل مي كند : زماني كه حضرت جواد (ع) با همسرش ام الفضل از بغداد به مدينه مراجعت كرد، به كوفه كه رسيد مردم او را مشايعت كردند ، هنگام غروب در خانه مسيب فرود آمد و به مسجد وارد شد .
    در صحن مسجد درخت سدري قرار داشت كه هنوز ميوه آن به بار ننشسته بود، امام كوزه آبي خواست و در پاي آن درخت سدر وضو گرفت و نماز مغرب را با مردم اقامه كرد .امام در ركعت نخست سوره حمد و اذا جاءنصرالله و در ركعت دوم حمد و قل هو الله را خواند. پيش از ركوع قنوت گرفت. پس ازخواندن ركعت سوم تشهد و سلام داد . پس از نماز مدتي در حال نشسته مشغول تعقيبات و ذكر شد، سپس بلند شد و چهار ركعت نماز نافله مغرب را به جاي آورد و تعقيب خواند و دو سجده شكر به جاي آورد و ازمسجد خارج شد. امام جواد(ع) هنگامي كه به كنار درخت سدر رسيد، مردم متوجه شدند كه آن درخت به بار نشسته و ميوه داده است. از اين جريان شگفت زده شدند و از ميوه آن خوردند در حالي كه ميوه هاي سدر هسته نداشت آنگاه حضرت را براي وداع بدرقه كردند.
    موسوعة الامام الجواد (ع) ،ج1 ،ص246- الارشاد ،ص323- كشف الغمة ،ج2،ص358 - بحار الانوار ،ج83 ،ص100- وسائل الشيعة ،ج6 ،ص 490 - مدينة معاجز،چ7،ص357

اللهم ارزقنا زیارت لبیتک الحرام

12. 3 کاربر از پست مفید Number One سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مهندسی علوم دامی
    ارسال تشکر
    320
    قدرت امتیاز دهی
    41
    Array

دلایل ازدواج امام جواد(ع) با دختر مأمون

مأمون خلیفه عباسی که چون سایر خلفای بنی‌عباس از نفوذ باطنی امامان معصوم در بین مردم هراس داشت سعی کرد ابن الرضا را تحت مراقبت خاص خویش قرار دهد که یکی از حیله‌های وی برای اینکار ازدواج دخترش با امام بود.

امام نهم شیعیان حضرت جواد (ع) در سال ۱۹۵هجری در مدینه ولادت یافت . نام آن بزرگوار محمد و معروف به جواد و تقی است . القاب دیگری مانند رضی و متقی نیز داشته ولی تقی از همه معروفتر است .

امام محمد تقی (ع ) هنگام وفات پدر ۸ ساله بود و پس از شهادت جانگداز حضرت رضا (ع) مقام امامت به فرزند ارجمندش حضرت جوادالأئمه (ع ) انتقال یافت .

مأمون خلیفه عباسی که همچون سایر خلفای بنی عباس از پیشرفت معنوی و نفوذ باطنی امامان معصوم و گسترش فضایل آنها در بین مردم هراس داشت سعی کرد پسر امام رضا را تحت مراقبت خاص خویش قرار دهد .

ازدواج امام

مأمون نخستین کاری که کرد، دختر خویش ام الفضل را به ازدواج حضرت امام جواد (ع ) درآورد تا مراقبی دائمی و از درون خانه، بر امام گمارده باشد .

دلیل دیگری که مأمون دختر خود را به ازدواج امام در آورد کشاندن امام به سمت خود بود، چرا که تصور می کرد امام با این وصلت مجذوب مادیات و جاه و مقام شده، قداست وی خدشه دار و از راه اصلی منحرف، شیعیان متفرق شده و مأمون خود قوی می شود .

مأمون همچنین می خواست با این وصلت علویان را از اعتراض و قیام بر ضد خود باز داشته، خود را دوستدار و علاقمند به آنان نشان دهدد.

و البته باید در نظر داشت امامان از آنجا که از آینده اطلاع دارند، هیچ کاری را بدون آگاهی انجام نمی دهند، امام جواد نیز بخوبی از دسیسه های مأمون آگاه بود و با علم به وصلت با دختر وی رضایت داد .

برای پذیرش این وصلت از سوی امام دلایلی ذکر شده است، از جمله اینکه: حفظ شیعیان از جمله دلایل امام محمدتقی(ع) برای این وصلت بوده است، امام با وجود آگاهی از حیله و نیرنگ مأمون به این وصلت رضایت می دهد تا شیعیان را از دسیسه های کینه توزانه مأمون حفظ کند .

امام اگرچه تن به این ازدواج داد، اما شواهد تاریخی گواه این حقیقت است که مأمون نتوانست به حیله های از پیش تعیین شده خود دست یابد.

دوران امامت

امام جواد (ع) در سال ۲۰۳ هجری قمری پس از شهادت پدرش امام رضا (ع)، در سن هشت سالگی، به امامت رسید دوران هفده ساله امامت او با حکومت مأمون و معتصم، خلفای عباسی، همزمان بود.

هنگامی که امام رضا (ع) به دعوت مامون از مدینه به توس رفت امام جواد (ع) که کودک بود، مانند دیگر افراد خانواده حضرت رضا (ع) در مدینه ماند و در سال ۲۰۲ هجری قمری برای دیدار پدر به مرو رفت و سپس به مدینه بازگشت .

از ویژگیهای بارز و شناخته شده امام، جود و بخشش آن بزرگواراست .

سفر حج و شهادت

امام جواد (ع) به سفر حج رفت و از آنجا به مدینه بازگشت و تا پایان خلافت مأمون در آن شهر ساکن بود. پس از مرگ مأمون به دستور معتصم عباسی، در سال ۲۲۰ هجری قمری، به همراه همسرش ام الفضل، به بغداد رفت و بنابر برخی روایتها به دستور معتصم مسموم شد و در همان سال به شهادت رسید.

امام نهم آخر ماه ذیقعده سال ۲۲۰ هجری به سرای جاویدان شتافت . مزار مطهر وی در کاظمین است .

منبع: خبرگزاری مهر

14. 3 کاربر از پست مفید Number One سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مهندسی علوم دامی
    ارسال تشکر
    320
    قدرت امتیاز دهی
    41
    Array

جملات قصاری از امام جواد(ع)

«من اصغی الی ناطق فقد عبده فان کان الناطق عن الله فقد عبدالله و ان کان الناطق عن لسان ابلیس فقد عبد ابلیس»
    «آن که به گوینده‌ای گوش فرا می‌دهد، همانا وی را پرستیده است. پس هرگاه، گوینده سخن از خداوند بگوید، شنونده خداوند را پرستیده است و اگر گوینده زبان شیطان باشد، شنونده شیطان را پرستش کرده است.»ـ «الایام تهتک لک الأمرعن الاسرار الکامنة.»
    «روزگار از رازهای پنهان، برایت پرده بر می‌دارد.»
    ـ «من انقاد الی الطمأنینة قبل الخبرة فقد عرض نفسه للهلکة و العاقبة المتعبة»
    «آن که پیش از آزمودن، اعتماد کند، خویشتن را در معرض هلاکت و عاقبت ناگوار قرار داده است.»
    ـ «قد عاداک من ستر عنک الرشد اتباعا لما تهواه.»
    «آن که برای پیروی از خواسته‌های تو، راه رشد را بر تو پنهان دارد، با تو دشمنی کرده است.
    ـ «راکب الشهوات لاتقال عثرته.»
    «آن که بر مرکب شهوات می‌راند، لغزش‌های نابخشودنی دارد.»
    ـ «الثقة باالله ثمن لکل غال و سلم لکل عال»
    «اطمینان به خداوند، بهای هر چیز ارزشمند است و برای ترقی و بلند مقامی، چونان نردبان است.»
    ـ «کیف یضیع من الله کافله»
    «چگونه کسی که خدای تعالی کفیل اوست، هلاک می‌شود»
    ـ «کیف ینجو من الله طالبه.»
    «چگونه کسی که خدای تعالی در تعقیب اوست، نجات می‌یابد.»
    ـ «من انقطع الی غیر الله وکله الله الیه.»
    «کسی که از خداوند منقطع گردد، خدایتعالی او را به خود وا می‌گذارد.»
    ـ «من عمل علی غیر علم کان ما یفسد اکثر مما یصلح.»
    «کسی که از روی ناآگاهی عمل کند، فساد و تباهی عمل او، از صلاح آن بیشتر است.»
    ـ «مصاحبة الشریر کالسیف المسلول، یحسن منظره و یقبح أثره»
    «همنشینی با بدکار همچون شمشیر برهنه است که منظره‌اش زیبا و اثرش زشت و ناپسند است.»
    ـ «لا تکن ولیاً لله تعالی فی العلانیة و عدواً له فی السر»
    «در آشکارا دوست خدا و در پنهانی دشمن او مباش.»
    ـ «کفی بالمرء خیانة ان یکون امیناً للخونة»
    «از خیانت همین مقدار برای آدمی بس که مورد اطمینان خائنان باشد.»
    ـ «العافیة احسن عطاء»
    «عافیت بهترین بخشش (الهی) است.»
    ـ «عز المؤمن غناه عن الناس»
    «عزت مؤمن بی‌نیازی او از مردم است.»
    ـ «الشهوات من ضعف القلب.»
    «شهوت‌ها ناشی از ضعف و زبونی دل است.»
    ـ «القصد الی الله بالقلوب ابلغ من اتعاب الجوارح بالاعمال»
    «رفتن به سوی خدا با قلب، از به زحمت انداختن تن، به واسطه عمل، رساننده‌تر است.»
    ـ «ماهدم الدین مثل البدع».
    «دین را چیزی مانند بدعت‌ها از بین نبرده است.»
    ـ «بالدعاء تصرف البلیة.»
    «بلا به وسیله دعا مرتفع می‌شود.»
    ـ «عنوان صحیفة المؤمن حسن خلقه.»
    «حسن خلق، در رأس نامه اعمال مؤمن است.»
    ـ «عنوان صحیفة السعید حسن الثناء علیه.»
    «در رأس نامه اعمال سعادتمند، ستایش و تمجید (مردم) از اوست.»
    ـ «خفض الجناح زینة العلم.»
    «فروتنی، زینت علم است.»
    ـ «الجمال فی اللسان.»
    «زیبایی (انسان) در زبان اوست.»
    ـ «من طلب البقاء فلیعد للمصائب قلباً صبوراً.»
    «هر که طالب بقاست، باید دلی صبور داشته باشد.»
    ـ «العلماء غرباء لکثرة الجهال بینهم.»
    «علما به سبب فراوان بودن نادانان، در میانشان غریب هستند.»
    ـ «من نصح اخاه سراً فقد زانه و من نصحه علانیة فقد شانه»
    «هرکس پنهانی برادرش را نصیحت کند، او را آراسته است و اگر آشکارا چنین کند، وی را زشت گردانده.»
    منابع:
    1ـ بحارالانوار، ج 17، ص 24.
    2ـ نگاهی گذرا به زندگی امام جواد، عبدالرزاق مقدم، ص 76، 79، 82.
    3ـ نزهة الناظر، ص 48.
    4ـ اتحاف شبرادی، ص 77.
    /6262

16. 3 کاربر از پست مفید Number One سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مهندسی علوم دامی
    ارسال تشکر
    320
    قدرت امتیاز دهی
    41
    Array

پخش مستقیم کــاظـــمین

http://alatash.com/index7.htm

التماس دعا

18. 3 کاربر از پست مفید Number One سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مهندسی علوم دامی
    ارسال تشکر
    320
    قدرت امتیاز دهی
    41
    Array

يك توصيه‌ي ويژه از حضرت امام جواد عليه‌السلام

شيخ صدوق نقل كرده كه اسماعيل بن سهل گفته است، من در نامه‌اي به حضرت ابوجعفر دوم (امام جواد) عليه السلام نوشتم: «ذكري را به من بياموزكه چون بگويم، در دنيا و آخرت با شما باشم!»
    حضرت در جواب من به خط خود، كه آن را مي‌شناختم نوشتند:
    اَكْثِرْ مِنْ تِلاوَةِ اِنّا اَنْزَلْناهُ وَ رَطِّبْ شَفَتَيْكَ بِالاِسْتِغْفارِ
    هر چه بيشتر سوره انا انزلناه را بخوان و لب‌هاي خود را به استغفار مرطوب گردان.

برگرفته از كتاب بهار جان‌ها (ص 132) / آيت الله كريمي جهرمي

20. 3 کاربر از پست مفید Number One سپاس کرده اند .

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع