مجيد انتظامي، در گفت و گويي صميمانه با خبرنگار حوزه موسيقي ايرنا هم چنين گفت:از روزي که آهنگ ساختم ، و نت موسيقي نوشته ام ، هدف من آن بوده که به نوعي با شنونده آثارم ،درد و دل کنم .
وي افزود: شايد آن روزها تصور نمي کردم ، اين گونه مردم با موسيقي ام ارتباط برقرار کنند، ولي خوشبختانه برخي از اين آثار با آنکه 25 سال از ساختشان گذشته هنوز مردم با آنها زندگي مي کنند.
انتظامي که بسيار متواضعانه سخن مي گويد،‌هم چنين گفت: شايد يک دليل براي اين ارتباط ، بين کارهايم و مردم ، سخني بوده که از دل برآمده و به همين دليل بر دل نشسته است.
وي با بيان اينکه "خوشحالم که در ارتقا ذوق شنيداري "موسيقي بدون کلام " هموطنانم کمکي کرده ام، " افزود: در عين حال فراموش نمي کنم که اين موسيقي ها ، اول بار بر روي فيلم هايي اجرا شده که مردم در ابتداي کار با اين فيلم ها ارتباط برقرار کرده اند، و بعد موسيقي از طريق تداعي بخشي صحنه هاي فيلم براي آنها ملموس شده است.
انتظامي درباره اينکه چگونه کار مي کند، گفت: من به سختي کار قبول مي کنم ، به دليل اينکه هنگامي که مردم شما را قبول مي کنند، اگر کاري را سمبل کنيد به هيچ وجه از شما نمي پذيرند.
وي افزود: شايد اوايل کارم ، راحت تر کارها را مي پذيرفتم ، اما مردم با اعتمادي که به من کردند ، امروز مرا در جايي قرار داده اند که توقعه هر کاري را از من ندارند، براي همين بارها مي شود که نتي را مي نويسم ، و بار ديگر پاک مي کنم .
انتظامي در اين باره هم چنين گفت: به طور مثال "سمفوني مقاومت" که قرار است سال آينده اجرا شود را ، سه چهار ماه است که نوشن نتش را شروع کرده ام ، اما تاکنون تنها ده دقيقه اوليه آن، يعني موومان اول را به انتها رسانده ام ، در حقيقت نوعي " وسواس" که لازمه ارائه کار در حدي است که مردم توقع دارند را ضروري مي دانم.
انتظامي درباره نوشتن تت هاي موسيقايي اش گفت : در نوشتن نت ها ، خود را به نوعي رياضت مي کشانم ، تا به هنگام اجرا ، بازتاب آن مشخص باشد.
وي افزود: اين رياضت لازمه ساخت موسيقي معناگراست.
انتظامي تاکيد کرد:از ابتداي کارم هم به دنبال کارهاي موسيقايي رفتم که معنويت را ترويج کند، به همين دليل آثار مرا در فيلم هاي خانوادگي نمي بينيد.بيشتر به سراغ کارهايي رفتم که معنويت قوي داشت، چرا که موسيقي بود که به آن اعتقاد داشتم ، و من هر چه نيرو داشته ام در تمام اين سال ها در اين راه گذاشته ام .
قرار است مجيد انتظامي موسيقي-نمايش "اين فصل را با من بخوان" را از چهارم مهرماه در تالار وحدت به صحنه ببرد.
اين برنامه سال گذشته نيز توسط انتظامي به نام "بيا با من بخوان "اجرا شد که به دليل استقبال گسترده مردمي ، امسال با تغييرات در بخش هاي نمايشي ، و اضافه شدن موسيقي ميان قطعات، اجرا خواهد شد.
‌در اين موسيقي - نمايش ، قطعات " روز واقعه" ، " حماسه خرمشهر" ، " از کرخه تا راين" ، "بوي پيراهن يوسف" ، "آژانس شيشه اي" ،‌" قطعه چهارم سمفوني ايثار" ، که همگي ساخته مجيد انتظامي هستند، به اجرا در خواهد آمد.
از جمله تغييرات اجراي سال جاري اين موسيقي - نمايش ، آن است که به جاي راوي، که سال گذشته مهتاب نصيرپور ، نقش آن را ايفا کرد، شاخص ترين بازيکنان فيلم هايي که آهنگ فيلمهايشان نواخته مي شود، در اين موسيقي _ نمايش حضور مي يابند.
کارگرداني بخش هاي نمايشي اين موسيقي _ نمايش که از چهارم تا دوازدهم مهرماه در تالار وحدت به صحنه مي رود را حسين پارسايي به عهده دارد.