دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 33 , از مجموع 33

موضوع: عوامل موثر در بروزخلاقیت

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    شیمی محض
    ارسال تشکر
    1,598
    دریافت تشکر: 2,720
    قدرت امتیاز دهی
    7219
    Array

پیش فرض پاسخ : عوامل موثر در بروزخلاقیت

مغز انسان، بسته به ژنهائی که شخص به ارث برده؛ ممکن است در برخی شاخه ها و حوزه های فکری، به طور مادرزادی توانائی بیشتری داشته باشد. اغلب تستهای تعیین هوشبهر استاندارد، فقط موفق به سنجش یک بخش کوچک از توانائیهای بالفعل درآمده شخص مورد آزمون می شوند و هیچگاه معیار کاملی نبوده اند. (اگرچه در مراکز استعدادهای درخشان ما، همچنان تست استاندارد IQ معیار قرار می گیرد).
    بعضی ها دارای مغز بهتری از نظر تحلیلگری و ارزیابی هستند. بعضی ها دارای حافظه بلند مدت قویتری هستند (که معمولا به همین جهت، توانائی محاسبات ریاضی سریعتر ذهنی را نیز پیدا می کنند). این گونه افراد، دارای توانائی بیشتری در بارگذاری سریع تر مطالب در حافظه خود و همچنین قدرت فراخوانی سریعتر و کاملتر از حافظه خود (و یا هر دو) هستند. این گونه افراد معمولا هم سریعا به عنوان استعداد تحصیلی برتر، در مدارس تشخیص داده می شوند.بعضیها در برقراری ارتباطات کلامی و عاطفی، قویتر ظاهر می شوند. برخی افراد توانائی تجسم فضائی سه بعدی بهتری دارند(این حالت در زنان کمتر است). بعضیها در زمینه خلاقیت، نوآوری و نوگزینی(ابداع) توانائی بیشتری دارند. این گونه افراد در واقع به نوعی، متفاوت از دیگران می اندیشند. از هوش عمومی نسبتا بهتری از سطح متوسط جامعه برخوردار هستند(ولی کاملا ممکن است یک استعداد تحصیلی برتر نباشند). وقتی در مورد راه حل یک مسئله می اندیشند، همه جوانب آن را در نظر می آورند. مثلا وقتی همه دارند فکر می کنند که «الآن چکار کنیم؟»، ممکن است شخص خلاق به این فکر کند که « الآن چکار نکنیم؟!» . بنابراین، در مسیر یافتن راه حلها، مغز آنها تنها روی داشته ها و پیش قضاوتهای معمول ذهن مانور نمی دهد، بلکه به دنبال یافتن مسیرهای واقعا جدید و تازه است. این توانائی، تا حدی آموختنی است. در یک کلام، این گونه افراد هستند که پیشرفت کشورهای صنعتی را رقم زده اند. بنابراین، در پدیده شکار مغزها، هدف هستند
    .
    ویرایش توسط نو آور : 26th September 2013 در ساعت 06:48 PM
    آئینه چو نقش تو بنمود راست _ بفهم که از ماست که بر ماست!

2. 4 کاربر از پست مفید نو آور سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    تکنولوژی اموزشی
    ارسال تشکر
    7,649
    دریافت تشکر: 2,149
    قدرت امتیاز دهی
    6006
    Array
    سمیه نجفی's: نگران

به نظر من یکی از عوامل موثر در خلاقیت کمبودها هستش کمبود ها در زندگی باعث میشن که بعضی افراد به راه های عجیب وجالبی برای رفع اونها پیدا کنن درباره شخص خود من این مورد صدق کرده وبه تجربه خودم میگم واقعا برام اتفاق افتاده

4. 3 کاربر از پست مفید سمیه نجفی سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک-ساخت و تولید
    ارسال تشکر
    11,215
    دریافت تشکر: 9,945
    قدرت امتیاز دهی
    3451
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط سمیه نجفی نمایش پست ها
    به نظر من یکی از عوامل موثر در خلاقیت کمبودها هستش کمبود ها در زندگی باعث میشن که بعضی افراد به راه های عجیب وجالبی برای رفع اونها پیدا کنن درباره شخص خود من این مورد صدق کرده وبه تجربه خودم میگم واقعا برام اتفاق افتاده
    کمبود ها را احساس کردیم حالا چطور باید مشکل را حل کنیم؟
    کمبود یا نیاز ها عامل اصلی در خلاقیت نیست باید یک پله به عقب رفت تا عامل اصلی را پیدا کنیم
    مهمترين لذت در زندگي، كمك به سايرين براي برنده شدن است. حتي اگر به قيمت آهسته تر رفتن و تغيير در نتيجه مسابقه اي باشد كه ما در آن شركت داريم

6. کاربرانی که از پست مفید hossien سپاس کرده اند.

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)