دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: 10 فناوری که زندگی ما را نابود کردند!

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    تجربیـــ
    ارسال تشکر
    3,734
    دریافت تشکر: 2,645
    قدرت امتیاز دهی
    2247
    Array
    haniye.R's: جدید105

Ok 10 فناوری که زندگی ما را نابود کردند!

همه ما از تکنولوژی لذت می بریم در حالیکه می دانیم تکنولوژی زندگی ما را نابود کرده است و کاملا ضد زندگی اجتماعی است. با این حال ما نمی توانیم هیچ کاری برای متوقف کردن آن انجام بدهیم. کم شدن فعالیت بدنی، عدم مکالمه واقعی، عدم زندگی واقعی حاصل اعتیاد ما به فناوری هایی است که نه تنها لازم نیست بلکه به ما آسیب هم می رسانند. شما چه فکر می کنید ؟ اجازه دهید یک لیست ۱۰ تایی را از این دست فناوری ها بررسی کنیم.

۱. کتاب خوان

واقعا مشخص نیست که چرا برخی از مردم ترجیح می دهند کتاب را به صورت الکترونیکی بخوانند. در حال حاضر مردم در سراسر دنیا بیشتر ترجیح می دهند به جای نسخه کاغذی کتاب، نسخه الکتریکی آن را از فروشگاه هایی چون آمازون دریافت کنند.

۲. اینترنت بی سیم

من در عصر حجر زندگی نمی کنم، من عاشق فناوری هستم و از آن استفاده می کنم. اما اینترنت بی سیم اعتیاد به اینترنت را خیلی زیاد می کند. در حال حاضر اینترنت در رختخواب، در تعطیلات در کنار ساحل دریا و حتی در توالت همراه ماست !

3. بازی های ویدیویی

من مطمئن هستم بسیاری از بچه ها بازی های ویدیویی می کنند من هم یکی از آنها بودم. اما بدیهی است که این خیلی برای فرزندان ما خوب نیست. آنها با نشستن در مقابل یک صفحه نمایش و کشتن یکدیگر، بازی در خارج از محیط خانه، در برف، یا بالا رفتن از درختان را عملا فراموش کرده اند.

4. تبلت

کارش از بین بردن زندگی ما نیست، اما زندگی را از ما می گیرد … این چیزی است حتی کوچکتر از یک لپ تاپ که واقعا به اندازه کافی بد و طول عمر باطری آن نیز بالاتر است، بنابراین در همه جا همراه ماست و در نتیجه فیس بوک و توییتر هم هستند ! آیا وقتی که با دوست خود صحبت کنید و یک تبلت در دست شما باشد باز هم تمرکز صحبت کردن دارید ؟

5. تلویزیون کابلی

نگاهش همیشه رو به تلویزیون است و این باعث تنبلی، چربی اضافی و قطع ارتباط با دنیای واقعی است. تماشای همه چیز در تلویزیون جای بیرون رفتن و تفریح را گرفته است.

6. کنترل از راه دور

ایده تلویزیون فوق العاده است! این چیزی است که ما از این اختراع که زندگی ما را ویران کرده است ساخته ایم. در حال حاضر ما حتی لازم نیست برای تغییر کانال از جای خود حرکت کنیم و همین موضوع برای چراغ ها، درب گاراژ و غیره نیز صادق است. آخرین کنترل که خواهد آمد همه را در یکی خواهد داشت و ما دیگر نیاز به هیج حرکتی نداریم. من تعجب نمی کنم اگر روزی بیایید.

7. دی وی دی

زمانی لازم بود که به فروشگاه برویم و یک فیلم را برای تماشا انتخاب کنیم که کار جذابی بود …نه؟ ولی امروزه ما حتی مجبور به بلند شدن از تخت هم نیستیم. ما فقط فیلم را دانلود می کنیم و آن را بدون پیاده روی، بدون هزینه مقداری پول، بدون گفتگو با فروشنده، بدون ملاقات همسایه در راه خانه تماشا می کنیم.

8 . تلفن همراه

نه تنها به مغز ما صدمه می زند، بلکه حریم خصوصی ما را از بین برده است! ما نمی توانیم از دست رئیس فرار کنیم! ما مجبور هستیم تلفن هوشمند خود را همیشه همراه خود داشته باشیم و نمی توانیم به دوستان خود بگوییم جواب آنها را ندادیم چون از ما خیلی دور بوده اند!

9. سیستم خدمات تلفنی

حتما بارها با خدمات پشتیبانی، شرکت ها و غیره تماس گرفته و به دنبال جواب پاسخ خود بوده اید ولی مجبور به صحبت کردن با یک ماشین شده اید! حداقل امیدواریم این ماشین بیشتر شبیه یک انسان شود …

10. پخش DVD قابل حمل

این دستگاه به ما اجازه می دهد هرگاه در بیرون از خانه فرصتی پیدا کردیم از آن استفاده کنیم در لحظاتی که ممکن است چیز بهتری برای انجام آن وجود داشته باشد …
    تو بخــــواه تا به سویتـــ ز هـوا سبکــــ ـتر آیـــم ...

یار همراه
    ارسال تشکر
    4,020
    دریافت تشکر: 6,802
    قدرت امتیاز دهی
    8985
    Array
    312's: جدید84

پیش فرض پاسخ : 10 فناوری که زندگی ما را نابود کردند!

تكنولوژي نابودگر شعور نبايد باشه.مونده به اين كه ما مغلوب فن آوري بشيم يا اونو مغلوب خودمون بكنيم.
    هر پديده اي تا مدتي جاذبه ناشناختگي داره و بعد از اون زمان كاربران مجبور به رعايت اشكالات چسبناكش ميشند و نسبت بهش هوشمندانه كسب فايده ميكنند.
    البته تاثيرات محيطي هم بر طول زمان اين مجذوبيت بي تاثير نيست.اگه وسط يك سري عاقل باشيم خدا زودتر مارو از دردسر كنار ميكشه اما خدا نياره اون زماني رو كه يك پديده وسط يك جماعت ضعيف النفس خودنمايي بكنه.ديگه تا آخرين گوسفند گله ميرند دنبال اون بز اولي
    خيانت فــقـر مي آورد

3. 11 کاربر از پست مفید 312 سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    علوم تربیتی
    ارسال تشکر
    1,120
    دریافت تشکر: 1,093
    قدرت امتیاز دهی
    28
    Array

استفاده از تکنولوژی بدون فرهنگ سازی ، کنجکاوی سیری ناپذیر و کنترل نشده انسان ها ، همسویی با اکثریت و ابراز خودنمایی افراطی و ... از عوامل مخرب آرامش حاکم بر زندگی و حتی خود زندگی می باشد.
    چون با امید زنده ایم ، ارزنده ایم.

5. 5 کاربر از پست مفید deepdrip سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    شيمي كاربردي
    ارسال تشکر
    5
    دریافت تشکر: 55
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

فناوري توليد پليمر ها كه باعث الوده شدن طبيعت شده را هم اضافه كنيد

7. 6 کاربر از پست مفید ghafar1369 سپاس کرده اند .

دوست جدید
    رشته تحصیلی
    فیزیک کاربرذی
    ارسال تشکر
    860
    دریافت تشکر: 462
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    HBE's: جدید11

خیلی ممنون فقط میخواستم بگم بین این 10 تا خیلی چیزا میشه جا داد
    پست زیبایی بود
    دیدی آن ترک خطا دشمن جان بود مرا
    گرچه عمری به خطا دوست خطابش کردم

9. 4 کاربر از پست مفید HBE سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    سخت افزار
    ارسال تشکر
    3
    دریافت تشکر: 29
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

فناوری بد نیست ، طرز استفاده مهم است که چگونه استفاده بشود که متاسفانه ما این رو بلد نیستیم .
    خیلی چیزهایی که نام بردی شعور میخواهد که ما همگی دارای اون هستیم اما طرز استفاده ی انها خیلی مهم است که بلد نیستیم
    هیچ انسانی به خدا نمیرسد مگر آنکه خود را بشناسد

11. 3 کاربر از پست مفید مهندس امید سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مهندسی فناوری اطلاعات
    ارسال تشکر
    5
    دریافت تشکر: 6
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

فناوری در حال حاضر لازمه زندگی بهتره

13. 2 کاربر از پست مفید pari-2719 سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع