پس از 3 مورد حمله كوسه به شناگران در سواحل استرالیا ظرف 24 ساعت گذشته در بسیاری از مناطق ساحلی این كشور وضعیت فوق العاده اعلام شده و سواحل به روی شناگران بسته شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، در آخرین مورد این حوادث مردی كه در حال شنا در زیر آب در دهانه رودخانه ایلاوارا در نیوساوث ولز بوده مورد حمله قرار گرفته است.
استیون فوگارتی كه متحمل 40 سوراخ در پای خود شده است می‌گوید:"من با ضربه زدن به صورت كوسه موفق به نجات خود شدم. یك چیزی ناگهان مرا از پشت گرفت و من فقط متوجه شدم خون هر دو پای مرا در بر گرفته است و سریعاً نگاه كردم ببینم پاهایم سر جایشان هستند یا نه كه خوشبختانه بودند."
فوگارتی 24 ساله افزود: سپس مشت زدن به صورت كوسه را رو شروع كردم و فكر می‌كنم همین كار باعث نجاتم شد.
این حمله تنها یك روز پس از حمله كوسه به یك دختر 13 ساله رخ می‌دهد. كوسه‌ای 5 متری به هانای 13ساله حمله كرده و هر دو به هم می پیچند. شاهدان این حادثه را مانند صحنه‌ای از فیلم مشهور "آرواره‌ها" می‌دانند و می‌گویند دختر مرتباً توسط كوسه به زیر آب برده می‌شد.
به گزارش گاردین، پسر عموی 33 ساله هانا كه همراه وی در حال شنا در سواحل تاسمانی بود با ضربه زدن به صورت كوسه باعث رهایی پای دخترعمویش از آرواره‌های این حیوان مهاجم شد. سیب ماندی به یك روزنامه استرالیایی گفت: من چشم‌ها و سر كوسه را می‌دیدم كه از آب بیرون می‌آمد و سعی می‌كردم به آنها ضربه بزنم.
كوسه سرانجام دختر را رها كرد اما تخته شنای او را كه با طناب به زانویش متصل شده بود گرفت و هانا دوباره به زیر آب رفت، ماندی گفت:كوسه مرتب دور ما می‌چرخید و بالا می‌آمد و پایین می‌رفت. سرانجام ما هم ایستادیم و تصمیم گرفتیم با او روبه رو شویم تا بلكه بتوانیم به چشمانش ضربه بزنیم. آب اطراف ما كاملا به رنگ خون شده بود. سرانجام موجی بزرگ از پشت آمد و من به هانا گفتم كه مهم نیست چقدر ضعیف هستی تنها سعی كن روی پشت من سوار شوی این موج جان ما را نجات خواهد داد.
هانا شب گذشته در بیمارستان در شرایط پایداری به سر می‌برد.
حمله دیگر كوسه 6 ساعت قبل از آن در شمال نیوساوثولز رخ داده بود و جاناتان بیر 31 ساله كه مورد حمله كوسه قرار گرفته بود سرانجام موفق شده بود خود را به ساحل برساند.
این 3 حمله در حالی رخ می‌دهند كه 2 هفته قبل نیز یك شناگر توسط یك كوسه سفید بزرگ در غرب استرالیا مورد حمله قرار گرفته و كشته شده بود.
عده‌ای از كارشناسان بر این باورند كه زیاده روی در صید ماهی باعث بروز این پدیده شده است. ویك هیسلاپ یك كوسه شناس هشدار می دهد كه این حملات تكرار خواهد شد چرا كه كوسه‌ها به عنوان جایگزین منبع غذایی خود به انسان‌ها روی آورده‌اند.