دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 25

موضوع: درخواست راهنمایی از اساتید مدیریت...

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    الکترونیک و فیزیک هسته ای
    ارسال تشکر
    4,930
    دریافت تشکر: 13,220
    قدرت امتیاز دهی
    12295
    Array
    عرفان سلیم زاده's: خجالت

Unhappy درخواست راهنمایی از اساتید مدیریت...

سلام من یه مشکلی دارم و اونم به شرح زیره:
    من اینده ی شغلی رو برای خودم پیش بینی کردم که در اون :
    1-من یه اختراع ثبت خواهم کرد
    2- اونرو در ایران با کمک دولت تجاری سازی خوام کرد
    3- پول پارو خواهم کرد
    مشکل این پیش بینی ساده انگاری مراحل بالا نیست و من به سختی هایی که در مراحل بالا باید بکشم واقفم اما موضوع عجیب اینه که من اصلا به تجارت علاقه ای ندارم و حدالامکان نمیخوام خودمو وقت این کار های کوچک کنم چون فردی با خلاقیت ذاتی بالا هستم میخوام برای هر اختراعی که میکنم یک کارخانه برای تولید انبوه بزنم تا مشکل شغلی جوونا رو حل کرده باشم!میدونید چی میگم؟

درواقع من میخوام مالک شرکت هایی که برای انبوه سازی اختراعاتم میزنم باشم اما نمیخوام که مدیر یا واحد اجرایی اون شرکت باشم!حتی نمیخوام که رییس اون شرکت باشم و فقط پرداخت ماه به ماه سود فروش کارخونه واسم کافیه!
    شاید این حرف های من براتون به نظر شوخی بیاد اما همه این کارها فقط بخاطر اینه که من ذهن پر ارامش میخوام که بتونم طرح های جدید بدم و واسش یه کارخونه بزنم همین...

2. 7 کاربر از پست مفید عرفان سلیم زاده سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    4,223
    دریافت تشکر: 4,799
    قدرت امتیاز دهی
    2454
    Array

پیش فرض پاسخ : درخواست راهنمایی از اساتید مدیریت...

بسیار خب الان برای کدوم قسمتش نیاز به :

درخواست راهنمایی از اساتید مدیریت...
    دارید؟
    توحرف مفت میزنی و من مفتی حرف میزنم و هر 2 به این تفاهم خود می بالیم !

4. 5 کاربر از پست مفید Sookoot سپاس کرده اند .

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    4,930
    قدرت امتیاز دهی
    12295
    Array

درمورد اینکه ایا این هدف میتونه به واقعیت بپیونده؟ یعنی من نوعی در این مملکت میتونم فقط با تجاری سازی اختراعاتم ایجاد اشتغال کنم و در ازاء اون فقط انتظار بخشی از سود سالیانه اون کارگاه و یا کارخونه و شرکت داشته باشم؟ باتوجه به اینکه اون شرکت و کارخونه و شرکت کاملا رونق گرفته باشه و بدهی زیادی هم نداشته باشد!

6. 2 کاربر از پست مفید عرفان سلیم زاده سپاس کرده اند .

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    4,930
    قدرت امتیاز دهی
    12295
    Array

کسی نیست مرا یاری کند؟!

8. 2 کاربر از پست مفید عرفان سلیم زاده سپاس کرده اند .

همکار بخش مذهبی
    ارسال تشکر
    7,424
    دریافت تشکر: 12,850
    قدرت امتیاز دهی
    7192
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan.s نمایش پست ها
    درمورد اینکه ایا این هدف میتونه به واقعیت بپیونده؟ یعنی من نوعی در این مملکت میتونم فقط با تجاری سازی اختراعاتم ایجاد اشتغال کنم و در ازاء اون فقط انتظار بخشی از سود سالیانه اون کارگاه و یا کارخونه و شرکت داشته باشم؟ باتوجه به اینکه اون شرکت و کارخونه و شرکت کاملا رونق گرفته باشه و بدهی زیادی هم نداشته باشد!
    بله تحقق اهدافتون که بسته به خودتون داره و اراده تون . شک نکنید .جوینده ، یابنده است.

اون انتظارتون ، واسه شروع یه کم زوده . هر چند آرزو بر جوانان عیب نیست. تقسیم کردن هدف کلی تون به اهداف ریزتر و دستیابی مرحله ای به اونها ، میتونه ضامن موفقیت شما باشه.
    با خدا باش پادشاهی کن
    بی خدا باش ، هر چه خواهی کن.
    اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر

10. 4 کاربر از پست مفید طلیعه طلا سپاس کرده اند .

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    4,930
    قدرت امتیاز دهی
    12295
    Array

من با خدام اما وقتی بنده های خدا کارتو می زارند تو گیره از کی باید شکایت کنی؟

12. 2 کاربر از پست مفید عرفان سلیم زاده سپاس کرده اند .

همکار بخش مذهبی
    ارسال تشکر
    7,424
    قدرت امتیاز دهی
    7192
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan.s نمایش پست ها
    من با خدام اما وقتی بنده های خدا کارتو می زارند تو گیره از کی باید شکایت کنی؟
    شک نکنین تو این موضوع که با خدایید. منظورم این بود تنها و بهترین حامی شما هم او می تواند باشد.

منتها اونایی که توکل داشته باشن ( و البته به این مسئله ایمان هم داشته باشند نه این که لقلقه ی زبونشون باشه ) ، و با پشتوانه درایت و تفکر ،تلاششون رو هم بکنن ، به نتیجه می رسند.

خودتون خوب می دونید که ما انسان ها به شدت عجولیم. کسی که می خواد کار های بزرگی رو به دست بگیره ، باید صبوری پیشه کنه.( ببخشید ،دور از جون شما : تا گوساله گاو شود ، دل صاحابش آب شود. )
    مهم تر این که اگه کاری رو شروع کردید و حسابی ارزیابی کردید تا انتها پیش ببرید . اگر چه مثل الان ناهمواری هایی ایجاد شه.

در بیابان گر به شوق کعبه خواهی زد قدم
    سرزنش ها گر کند خار مغیلان غم مخور

14. 4 کاربر از پست مفید طلیعه طلا سپاس کرده اند .

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    4,930
    قدرت امتیاز دهی
    12295
    Array

الان مهمترین چیز تو دنیا برای من اینه که جوری جلو برم که کمترین دغدغه رو داشته باشم اما
    همین الان به دلیل نداشتن سرمایه و حامی مراحل ثبت اختراعم نیمه کاره خوابیده...

همین امروز واسه گرفتن یه بخشی از هزینه تاییدیه ثبت اختراع با دل خوش داشتم میرفتم تهران که تصمیم گرفتم قبلش با تلفن یه سری هماهنگی هایی انجام بدم که متوجه شدم اصلا بنیاد از این طرح هیچ خبری نداره و رییس بنیاد نخبگان فقط میخواسته جلوی خبرنگار های ایرنا خود شیرینی کنه... اخه چرا ها؟چرا...

از اون طرف هم سازمان پژوهش ها برای صادر کردن یه تاییدیه صد هزارتومان پول میگیره(محض حمایت از مخترع های پول دار که فقط دوست دارند برای کار های کوچیکشون عین ریگ پول خرج کنن)

16. 3 کاربر از پست مفید عرفان سلیم زاده سپاس کرده اند .

همکار تالار مدیریت
    رشته تحصیلی
    مدیریت
    ارسال تشکر
    4,502
    دریافت تشکر: 2,488
    قدرت امتیاز دهی
    184
    Array

اول از همه شما کاملا در تعریف تجاری سازی اشتباه کردید

برای تجاری سازی تعاریف مختلفی وجود داره، بعضیا کل مراحل تبدیل ایده به کالا را تجاری سازی در نظر میگیرن، بعضیا میگن هم مرحله اول رو انتقال فناوری در نظر میگیرن و وقتی ایده تبدیل به کالایی ملموس تبدیل شد وارد فاز تجاری سازی و ورود به بازار میشه

پس لزوما محقق نباید تمامی این مراحل رو طی کنه، محقق نمیتونه مدیر تجاری یا اجرایی ایده ش هم بشه چون خیلیاشون مهارتهای مدیریتی لازمه رو ندارن

در بحث تجاری سازی، چندین استراتژی مطرح میشه

1- محقق میتونه ایده رو بفروشه (البته طی تحقیقات ما در ایران کسی این کار رو انجام نمیده، بخاطر جو عدم اعتماد و دزدین ایده)

2- محقق میتونه با مشارکت شرکتهای موجود و فعال فعلی ایده را محقق کنه (با توجه به ضعف قوانین مالکیت معنوی در کشور درصد کمی اینکار رو انجام داده بودن ولی در نهایت این مشارکتها اکثرا پایدار نبودن)

3- محقق میتونه با تاسیس شرکت راسا اقدام به فعالیت و تولید محصول کنه (اکثرا از این روش استفاده کردن)

اوایل فعالیت اکثر شرکتها با تعداد پرسنل 3 یا 4 نفر شروع کرده بودن، خیلی از مراکز رشد هم هستن که در صورت داشتن طرح کسب و کار و امکان سنجی مناسب حمایت میکنن

شما بعنوان محقق توانایی به عهده گرفتن کل مسئولیتها رو ندارید، خیلی از محققین که در حال حاضر محصول رو تولید کردن، در بازاریابی و فروش اون ضعیفن
    پس هیچوقت کار تیمی رو فراموش نکنید

و پیشنهادم اینه که قبل از شروع به فعالیت در برخی از زمینه های مدیریتی اطلاعاتی کسب کنید و مقالات و پایان نامه های مرتبط با انتقال فناوری و تجاری سازی رو مطالعه کنید، در رابطه با نوشتن طرح کسب و کار (Business Plan) هم مطالعه داشته باشید و با کسی که در این زمینه تجربه داره مشورت داشته باشید
    درخت دافعه دارد که

سیب می افتد

وگرنه هیچ سقوطی نشان جاذبه نیست

18. 4 کاربر از پست مفید B a R a N سپاس کرده اند .

همکار بخش مذهبی
    ارسال تشکر
    7,424
    قدرت امتیاز دهی
    7192
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط b a r a n نمایش پست ها
    اول از همه شما کاملا در تعریف تجاری سازی اشتباه کردید

برای تجاری سازی تعاریف مختلفی وجود داره، بعضیا کل مراحل تبدیل ایده به کالا را تجاری سازی در نظر میگیرن، بعضیا میگن هم مرحله اول رو انتقال فناوری در نظر میگیرن و وقتی ایده تبدیل به کالایی ملموس تبدیل شد وارد فاز تجاری سازی و ورود به بازار میشه

پس لزوما محقق نباید تمامی این مراحل رو طی کنه، محقق نمیتونه مدیر تجاری یا اجرایی ایده ش هم بشه چون خیلیاشون مهارتهای مدیریتی لازمه رو ندارن

در بحث تجاری سازی، چندین استراتژی مطرح میشه

1- محقق میتونه ایده رو بفروشه (البته طی تحقیقات ما در ایران کسی این کار رو انجام نمیده، بخاطر جو عدم اعتماد و دزدین ایده)

2- محقق میتونه با مشارکت شرکتهای موجود و فعال فعلی ایده را محقق کنه (با توجه به ضعف قوانین مالکیت معنوی در کشور درصد کمی اینکار رو انجام داده بودن ولی در نهایت این مشارکتها اکثرا پایدار نبودن)

3- محقق میتونه با تاسیس شرکت راسا اقدام به فعالیت و تولید محصول کنه (اکثرا از این روش استفاده کردن)

اوایل فعالیت اکثر شرکتها با تعداد پرسنل 3 یا 4 نفر شروع کرده بودن، خیلی از مراکز رشد هم هستن که در صورت داشتن طرح کسب و کار و امکان سنجی مناسب حمایت میکنن

شما بعنوان محقق توانایی به عهده گرفتن کل مسئولیتها رو ندارید، خیلی از محققین که در حال حاضر محصول رو تولید کردن، در بازاریابی و فروش اون ضعیفن
    پس هیچوقت کار تیمی رو فراموش نکنید

و پیشنهادم اینه که قبل از شروع به فعالیت در برخی از زمینه های مدیریتی اطلاعاتی کسب کنید و مقالات و پایان نامه های مرتبط با انتقال فناوری و تجاری سازی رو مطالعه کنید، در رابطه با نوشتن طرح کسب و کار (business plan) هم مطالعه داشته باشید و با کسی که در این زمینه تجربه داره مشورت داشته باشید

دستت درد نکنه باران جان،
    من اینا رو نمی دونستم .
    آقا عرفان سبب خیر شد.

20. 4 کاربر از پست مفید طلیعه طلا سپاس کرده اند .

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)