دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.

کتابخانه: شوهرم جلال،غروب جلال

شوهرم جلال،غروب جلال

امتیاز دادن به این کتاب
ارسال شده توسط hoora - 1st January 2010
نویسنده نویسنده سیمین دانشور
اندازه فایل اندازه فایل اندازه نامشخص
کتابخانه کتابخانه 10
+ دریافت فایل
خواندنی ترین کتابی که درباره آل احمد نوشته شده، به قلم سیمین دانشور، همسر اوست، «غروب جلال». این کتاب اولین بار زمستان سال 60 در 48 صفحه منتشر شده. دانشور این کتاب را در دوبخش نوشته، «شوهرم جلال» بخش اول این کتاب است، دانشور در 22 صفحه درباره زندگی و اندیشه‌های آل احمد نوشته. بخش دوم کتاب درباره غروب جلال است، این بخش 19 صفحه‌ای روایت روزهای پایانی زندگی آل احمد و فوت اوست. این کتاب را سال 84 انتشارات «آیینه جنوب» منتشر کرده است، همراه با عنوان فرعی « از آن چه رفته حکایت». دانشور در چاپ دوباره کتاب چند صفحه به بخش‌های شوهرم جلال،غروب جلال و بخشی نیز به کتاب اضافه کرده.

متن بخش آخر درباره خود کتاب غروب جلال، است. دانشور در ابتدای این بخش نوشته است « بارها خواسته ام غروب زندگی جلال را بنویسم و نتوانسته‌ام و حالا هم می‌دانم که چیزی درخور شأن او از چنته برون نخواهم داد، چه زنگار غم هجران باقی است. یکبار اینطور شروع کردم: اینک داستانی کنم پر آب چشم از جلال آل احمد، هرچند من نه بیهقیم و نه او حسنک وزیر که هیچ گاه نخواست باشد.»

تصاویر

خالی

نظرات کاربران

تا به حال نظری ثبت نشده است.