دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.

مکالمه بین عرفان سلیم زاده و mamadshumakher

70 پیغام بازدید کنندگان

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
  1. پس زودتر قوانین رو تکمیل کن.در مورد علاقه باید بگم اره.کلا دوست دارم از چیزهای سبک و پر کاربرد شروع کنم.چیزهای عمومی که یه نقص و مشکل رو برطرف کنه.تا بتونم زودتر به پولی برسم که برای طرح های مهم تر نیاز دارم.ولی کلا به اختراعات سبک هم علاقه دارم.در مورد ماشین باید بگم اره.خیلی علاقه دارم.اون عکس بی ام و سری 7 هست.اما روندن و سرعت و هیجانش بیشتر منو جذب میکنه.اما چون از تکنولوژی هم خوشم میاد میدونم اگه تو حیطه ی کاریه خودرو هم برم میتونم طرح هایی بدم.مثل وقتی که اون اولا اومده بودم تو سایت گفتم خودروی هیبریدی هم بنزین مصرف میکنه.خودروی الکتریکی هم محدودیت مسافت داره.خب ما بجاش بیایم یه موتور بنزینی کوچیک قرار بدیم که فقط برق تولید کنه.همه گفتند نه.نمیشه.جواب نمیده... اما متوجه شدم که شورلت این کار رو کرده.یکی از پر فروش ترین محصولات الکتریکی جهان هم هست.شورلت ولت.
  2. مرسی عزیزم معلومه به این چیزا فکر کردی
    اره دیگه ربات رو برنامه ریزی می کنند تا یه کاری رو انجام بده.
    واقعیت اینه که هیچ دانشگاهی تو کشور رشته مهندسی اختراع نداره و هیچ استانداری وجود نداره.
    ولی من میخوام یه سری قوانین اساسی طرح کنم که تمام مخترع ها تو محیط کاری ازش پیروی کنن.
    حدود 5 تاست فعلا ولی فکر کنم نهایتا تا 50 قانون تکمیل بشه.
    قبل از این که نظرم رو بگم اول دقیق بگو واقعا به این طرح علاقه داری؟
    اصلا حیطه کاریت این هست به نظرت؟
    من که عکس یه bmw رو دارم کنار پروفایلت می بینم.
    البته علاقه با وابستگی فرق می کنه. منم به ماشین علاقه دارم ولی وابسته اش نیستم.
  3. متوجه شدم دقیقا چی میگی عرفان.همش به خاطر اینه که چند تا انسان هستیم.اگه رباط بودیم میتونستیم در غالب یک گروه کار کنیم.ممنون از راهنماییت.راستی نظرت درباره ی اون صفحه کتاب چیه؟برم دنبال کسی که سالید ورک بلد باشه تا برام طراحیش کنه؟به نظرت واسم سود اور هست؟
  4. در مورد مالکیت فکری هم خیلی بحث ها داشتیم و معمولا افراد در این رابطه کمی حساس هستند و ممکنه با حرکات تند باعث رنجش دیگر اعضای گروه بشن.محمد اگر طرحی داری و نیاز به تکمیل داره بهترین کار اینه که بری سر یه کاری و پول دربیاری. این پول رو صرف تکمیل طرح کنی.ببین الان دیگه ساخت نمونه محصول اخرین کاریه که یه گروع انجام میده.پیوست فنی و طرح توجیهی دیگه الان با شبیه سازی های کامپیوتری انجام میشه.نمونه آزمایشگاهی کم کم داره حذف میشه. تو هم برای تکمیل طرحت کافیه با چند نفر که با نرم افزار انالیز ریاضی مثل متلب یا نرم افزار های شبیه سازی مثل سالیدورک اشنا هستند اشنا باشی. این طور افراد بیشتر تو دانشگاه ها و پژوهشکده ها می چرخند و به محقق ها کمک می کنند.معمولا هزینه کل بیشتر از 1 تا 2 میلیون تومان نمیشه که تو 3 تا 4 ماه میتونی درش بیاری. در عوض یه طرح کامل داری که چند میلیارد تومان ارزش داره!
  5. راستش این کار جز جنگ و دعوا چیز دیگه ای نداره.
    میدونم داری به چی فکر می کنی ولی هر مخترعی حیطه و علاقه های خودش رو داره.
    مثلا من که تو حوزه پیشرانش و مبدل های تولید برق طرح میدم سخته که بخوام روی پکیج اموزشی الکترونیک کار کنم.
    این یه مثال واقعی بود! چون بهم پیشنهاد شد و نتونستم انجامش بدم.
    یا تیم رباتیک سایت دو تا طرح داشت که ربات نقاش و ربات حفار بود.
    این دو تا طرح به دلیل هم عقیده نبودن مخترعان و محدود بودن ارتباطات نتونست زیاد جلو بره.
    البته موضوع دیگه میزان مسئولیت پذیری افراد هست.ما تو این تیم ها شاهد بودیم که افراد به قول و قرار هاشون به راحتی عمل نمی کردند.
    یا میرفتند و پیداشون نمیشد یا کار ها رو ناقص انجام میدادند.
    همه چی اونقدر ها هم ایده ال نیست!همش هم برمی گرده به همون بحث حوزه ها و علاقه و استعدادهای مخترعین گروه.
    شرکت ها در این مواقع به درد می خورند چون اگر گروه درست کار نکنند به شرکت ضرر می زنند بنابراین افراد گروه به جای فرار، نیاز هاشون رو بیان می کنند.
  6. نظرت چیه؟مثل گروه های تحقیقاتی که میگن مثلا محققان فلان چیز را ساختند.اسم یک شخص وسط نیست.بلکه کار یه گروهه.اگه مایلی تاپیکشو بزنم.عین شرکتی میشه که خودت میخواستی بزنی با این تفاوت که دیگه کسی تنها روی طرحی کار نمیکنه.همه روی یه طرح.
    اگر هم نیاز به تاپیک نیست افرادی که خودت میشناسی رو خبر میکنیم تا گروه رو راه بندازیم.و زود بریم سر ایده ی اول.
  7. ببین شاید تکراری باشه.شاید قبلا انجام شده باشه.شایدم الان هم باشه.و شاید هم بشه شروع کرد.ولی به نظرم برای برداشتن یه قدم بزرگ شاید میانبری بشه.
    ببین من میگم بیایم یه گروه بشیم به نام روه مخترعین.البته ببخشید خودمو غاطی شما کردما.ما هم پیش شما سود ببریم.
    خب این گروه بیاید با هم اختراع کنن.یعنی چی؟یعنی چند نفر با رضایت همه یک گروه میسازن.بعد ایده ها ریخته میشه وسط.بعد با هم بررسی میکنن که ایده ی کی شدنی تر و به درد بخورتر هست.همه با هم بررسی میکنن.و به هم اعتماد دارن.وقتی توسط همه ایده ای برای ساخت انتخاب شد اونوقت صاحب ایده دیگه تنها نباشه.همه با هم به تکمیل ایده کمک کنند.همه با هم به جمع اوری اطلاعات بپردازن.همه با هم مکانیزمارو طراحی کنند.بعد دوباره دور هم جمع بشن تمام مکانیزما و اطلاعات و طرح های مخصوص ایده توسط همگی بررسی بشه.و از مجموع طرح ها و مخلوط کردنشون یک طرح ناب بیاد بیرون.و شروع بشه به تکمیل پرونده ی اختراع به جهت ثبت.حالا یا با ساخت نمونه.یا با طراحی دقیق نمونه.مثل کار خودت.هر کسی به اندازه ی زحمتش تو کار سهیم میشه.ولی همه ی این کارا واسه چی؟واسه اینکه چند نفر علاقه مند دور هم جمع بشن.از اختراعات کوچک خیلی کوچیک شروع کنند و زود به اتمام برسونن و سعی کنن برای گروه منبع در امد ایجاد کنن با فروش اختراع.
  8. اره گرمسار غنی از اورانیوم هست.راستی عرفان جان.یه چیزی تو کله ی پوکمه که داره اذیتم میکنه.نگم میترکم
  9. سلام راست میگی؟
    منم رو تویسرکان مطالعه کردم خیلی گاز رادون اون ناحیه بالا!(حدود 3 برابر)
    احتمالا یا منابع رادیم داره یا اورانیم!
    ولی از دولت هم میتونیم بخریم مگه چقدر میخوایم؟
    فوقش 2 کیلو اورانیم ضعیف شده(دور ریز از سانتریفیوژ)
  10. سلام داداش.خوبی؟میگم یه مدتی میگفتن خاک گرمسار اورانیوم خوبی داره.بیا گرمسار زمین بخریم
  11. خدا کنه اینطور که میگی باشیم.خودمو مایکلو میگم
  12. تیز و خفن!کلا با شوماخر ها حال می کنم!
    والا تو دنیا دو تا شوماخر ندیدم.یکی مایکل شوماخر و یکی ممدشوماخر!
  13. مگه شوماخر ها چجورین؟ اصلا مگه با چندتا شوماخر برخورد کردی؟
  14. بابا شکسته نفسی نکن مثل اینکه شما شوماخری نه من ها
  15. اولا نابغگی از خودته داداشم.چشات نابغه میبینه.
    دوما تا وقتی طوفانی به نام عرفان هست دیگه فوت ما به چشم نمیاد.

سوما دیگه اومدم.یعنی تونستم بیام.همه چی غاطی پاتی شده بود.
    چهارما چکارا میکنی؟کارات به کجا رسید؟
  16. سلام خوبی داداشم؟
    ای بابا مگه این باد های خورشیدی یه کانال سالم واسه تله پاتی گذاشتن؟
    خوبی تو چه خبرا عزیزم؟ نیستی چرا نابغه؟ اینجا رو گرد و خاک گرفته دیگه!
    بیا یه گرد و خاک به پا کن یه روح و جان تازه به تالار اختراعات بده
  17. سلااااااااااااااااااااااا اااااااااااااااام داداش گلم.چطوری؟اقا ما تلفن نداریم شما نباید یه زنگ بزنی خبر مارو بگیری؟

چطوری و در چه حالی؟چه خبرا؟
  18. سلام
    پیغام:شاد باش

19. سلام عزیزم. والا برنامه ها هنوز چیده نشده اما میام. احتمالا هر روز با اقا مصطفی میام و برمی گردم. وگرنه یه روز میام که همه بچه ها باشن.موفق باشی.
  20. سلام داش عرفان خوبی؟
    اقا برنامه حضورت تو نمایشگاه کی خواهد بود؟یعنی چه روزی؟
نمایش پیغامهای بازدید کننده 41 از 60 تا 70
صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین