PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کریستال برای تغییر ولتاژ با تغییر وزن(لودسل)

masoomehsaki
13th July 2011, 06:19 PM
سلام دوستان
ازتون متشکرم که در کمک به دیگران کوشا هستید . چند روز پیش درخواست کمک کرده بودم برای انجام پروژه م . دوستان لطف کردند یه چیزایی برام فرستادند با خوندن اون مطالب و اطلاعات کمی که داشتم به این نتیجه رسیدم که برای ساخت سنسور وزن با استفاده از کریستال باید از کریستالی استفاده کنم که با تغییر فشار ولتاژش تغییر کنه و میشه اونو تو دسته کریستالهای کوارتزی پیدا کرد ولی هرچی سرچ میکنم چیزی پیدا نمیشه فقط تبلیغات ظاهر میشه . کسی میتونه توی پیدا کریستال مورد نظر کمکی کنه . استاد راهنمای من هیچ کمکی بهم نمیکنه . تور رو خدا کمکم کنید فقط چند روز فرصت دارم اون کریستال رو پیدا کنم .

عرفان سلیم زاده
13th July 2011, 07:31 PM
سلام کلا میشه گفت که کار با این سنسور کمی پیچیده است اینو از ویکیپدیا گرفتم:

از اثر پیزو الکتریک در مواد معین همانند کوارتز استفاده می‌کند تا کشش ناشی از فشار را اندازه بگیرد. این تکنولوژی برای اندازه گیری فشارهای پویا استفاده می شود. انواعی از کریستال‌ها به نام پیزوالکتریک در اثر تغییر شکل مکانیکی سیگنال الکتریکی تولید می کنند که سطح ولتاژ این سیگنال متناسب با میزان تغییر شکل است. کریستال به یک دیافراگم فلزی متصل است . یک سمت دیافراگم برای اندازه گیری فشار، در تماس با سیال فرایند می‌باشد و سمت دیگر دیافراگم به طور مکانیکی به کریستال متصل است. سیگنال ولتاژ خروجی کریستال دامنه کوچکی دارد( در محدوده میکرو ولت ) پس باید یک تقویت کننده با امپدانس (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D9%85%D9%BE%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B3) ورودی بالا به کار گرفته شود . به منظور جلوگیری از اتلاف سیگنال، تقویت کننده باید در نزدیکی سنسور نصب شود. کریستال تا دمای 400°F را تحمل می کند. تغییرات دما کریستال را تحت تاثیر قرار می دهد بنابراین جبران سازی دما باید صورت گیرد.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد