PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کنکوری های ارشدِ سال 90 شیمی ، بیاین تو !

*مینا*
11th July 2011, 08:40 PM
" به نام دوســـــت که هر چه داریــــم از اوســـــت "

سلام خدمت بچه های کنکوریِ ارشدِ سال 90 و البته بچه هایی که ارشد هستن یا قراره در آینده ارشد شیمی بشن

این تاپیک مخصوص کنکوری های ارشد هست ...

[B]ارشدی ها ( و ارشد به بالا ) :
لطفا اول بگین رتبه اتون چند شده بود و بعد از رموز موفقیتتون برامون حرف بزنید ، ما الان به شدت نیاز به راهنمایی های خوب شما داریم ... چه کتابایی می خوندین؟ کلاس کنکور رفتین ؟ کنکور آزمایشی چی ؟ نحوه ی تست زدن و .... خلاصه هر چی به نظرتون برامون خوبه

با توجه به این که مدتی تو رشته ی خودتون بودین ، از مزایا و سختی های رشته ی خودتون برامون بگین 8->

کنکوری ها :
بچه ها لطفا شروع کنید تو بحث شرکت کنید ، در مورد رشته ی مورد علاقه اتون بنویسید ، در موردش تحقیق کردین ؟ ملاک انتخاب این رشته غیر از علاقه چی بوده ؟ پایه تون قوی هست ؟ برای تقویتش چه کارایی تصمیم دارین بکنین ؟ تست زدن رو از همین الان که دارین می خونین شروع می کنین یا بعد از چند مدت ؟ کلاس چی؟ کنکور آزمایشی؟

خلاصه هر چه می خواهد دل تنگت بگو اما سعی کن چیزایی دلِ تنگت بخواد که به درد کنکوری ها بوخوره

[B]قبلِ کنکوری ها :
شما هم مثِ بچه مثبتا بشینین و گوش بدین تا موقعش ازشون استفاده کنین [nishkhand]

غیرِ شیمی ها :
لطفا شما هم از ضمنِ ذکرِ رتبه ، از نکات و رموز موفقیتتون برامون حرف بزنید [golrooz]

http://www.kolobok.us/smiles/artists/mother_goose/MG_234.gif

باستان شناس
14th July 2011, 05:18 PM
درود به مینا گلی خوبم و همه دوستانی که به دنبال موفقیت هستن [golrooz][golrooz]

از دیدن این تاپیک خوشحال شدم[esteghbal]

مطمنا در حد توانم حداقل مواردی که شاید از نظر دوستانم باعث موفقیت تحصیلیم شده براتون بگم [khejalat][khejalat]

نخست باید اینطوری براتون بگم که :
داشتن انگیزه و اراده اولین و تنها موردی هست که حتی درس خوندن به پای اونا نمیرسه چون به هر حال شما بعد از قبولی در دانشگاه بازم به همت و اراده و صد البته پشتکار نیاز بیشتری خواهید داشت !

پس برای اول راه داشتن تصمیم اخر برای درس خواندن با همه سختی هایی که مثل کوه هستن.....نیاز هست.
سختی هایی از قبیل :
کم کردن تفریح و کم کردن خواب و کم کردن وقتایی که باعث کشته شدن وقت درس خوندن میشه....
البته با کمی برنامه ریزی همه اونا رو میشه در کنار هم داشت !

چون اگه سرگرمی نباشه انگیزه سست و خستگی غالب میشه !

مطمنا من سعی میکنم اشتباهات خودم رو براتون بگم تا شما راه رفته رو دوباره پیاده روی نکنید !

باستان شناس
15th July 2011, 03:15 PM
من همه نکات رو سعی میکنم با دید تازه و نویی که بعد از درسم پیدا کردم براتون بگم امیدوارم براتون جای موفقیتی بهتر باز بشه !

راستش من امیدوارم حرفای منو پای تعریف از خودم نزارید چون مطمنا منم شاید چند سالی ازتون بزرگتر باشم ولی به همتون علاقه دارم و دوست دارم همتون به ارزو و اهدافتون توی زندگ برسید چون مطمنا زندگی اینده ما از اهدافمون یا نزدیک به اهدافمون سرچشمه خواهد گرفت پس حرفای منو پای فخرفروشی نزارید ...

من همیشه از بچگی میخواستم ی باستان شناس باشم البته پدربزرگم که خدا بیامرزدش میتونید همون که جانباز رو میگم ایشون ی کتابخونه بزرگ داشت با کتابای مختلف درباره ایران و بخصوص تاریخ قبل از ایران و خودش هم خیلی اطلاعات داشت و کم کم این علاقه با من بزرگ شد وکتاب های مختلفی در مورد مصر میخوندم برام جالب بود و بسیار جالب توجه و ذهنم هر روز بیشتر کشیده شد به سمت باستا شناسی و تاریخ و در انتخاب رشته وارد علوم انسانی شدم تا بتونم بعدا مستقیم وارد رشته باستان شناسی بشم و بالاخره این ارزو تحقق پیدا کرد و البته قبول شدم رشته جغرافیا دانشگاه تاریخ دانشگاه شیراز و در دانشگاه ازاد قبول شدم رشته باستان شناسی و منم رفتم دانشگاه ازاد برای رسیدن به باستان شناسی و بسیار پر انگیزه و قوی و تونستم 7 ترمه دانشگاه رو تموم کنم و ارشد بود که تونستم وارد دانشگاه تهران بشم و رویای ادامه تحصیل ....که الان یک سال هست درسم تموم شده در مقطع دکترا و البته مصایب بسیار زیادی پشت سر گذاشتم که گفتنش به تدریج برای دوستان امیدوارم مفید واقع شود.....

B a R a N
15th July 2011, 11:13 PM
سلام

اولین توصیه من به کنکوریها (انقد دوست دارم تیریپ نصیحتی برم [nishkhand]) اینه که دور خودتون رو با کتاب شلوغ نکنید
اینکه 100 تا کتاب رو بخونید کارآیی نداره، سعی کنید اونایی رو که جامع ترن بخونید ولی عمیق بخونید و در کنارش حتما تست بزنید، برای سراسری واقعا کمک کننده ست

من با توجه به شناختی که از خودم داشتم و میدونستم کلاس کنکور بدردم نمیخوره نرفتم کلاس کنکور (البته دوستم که میرفت کلاس کنکور، درسایی رو که میرفت 1% زد!!!)

ولی در کنار درس باید یکم هم تفریح داشته باشید چون تا 6 ماه دیگه مطئمنا کم میارید

!nesa
16th July 2011, 08:43 PM
مینا جون مرسسسسسسسسی به خاطر این تاپیک.[golrooz][golrooz][golrooz][golrooz][golrooz][golrooz]
اگه بتونی سوالای ارشدم توی این تاپیک بذاری که دیگه محشر میشه.

باستان شناس
22nd July 2011, 10:59 AM
برای ارشد فقط و فقط انگیزه و پشتکار مهمه[cheshmak]
درست میگه باران عزیز با کتاب زیادی فقط و فقط سرتون شلوغ میشه و ترس شما رو میگیره که کی باید این کتابا خونده بشه و این خودش ی استرس که تا عمق وجودتون میره !

کنکورهای ازمایشی اگه برای رشته های شما باشن خیلی عالیه حتمن امتحان کنید محک خوبی خواهد بود....

و البته سوالات سال قبل و کلید اونا رو حتمن داشته باشید خیلی مفید و عالیه
چون بیشتر سوالات همونه ولی با تغیر گزینه ها
داشتن جزوات سال های قدیمی هم عالیه

البته دوستان ازتون خواهش میکنم اونایی که به سختی میخونن کمی هم تفریح کنن متاسفانه من فکر میکردم فقط درس مهم هست هیچ جا نمیرفتم ولی الان متوجه میشه برای کم کردن استرس درس و کتاب بهترین راه کمی تفریح بجا هست...

باستان شناس
24th July 2011, 07:49 PM
مشکلاتی که در راه داشتم خب بیشتر به وضعیت متاهل بودن من برمیگشت و اینکه در موزه کار میکردم ...
به هر حال این راهی بود که خودم انتخاب کرده بودم و برگشتن ازش یک نقطه ضعف بود البته از نظر خودم..[nadidan]

و اینکه در رشته من منبع واضح و رو شنی نبود و باید خیلی جستجو میکردم برای یافتن جزوات و کتاب های موردنیازم.........این مشکلی عمد بود برام...

و البته کتاب های بسیار گرون قیمتی هم خریداری کردم که به جرات میتونم بگم ده صفحه ازشون نخوندم به علت نبود وقت کافی......[nadidan]

بیشترین وقتم صرف جزواتی بود که خریده بودم از کتابفروشی ها و یا از دوستان گرفته بودند و البته دوستان در زمینه تبادل جزوه خیلی بی معرفتی میکردند چون ترس بود که شاید اون ازت در کنکور جلو بیفته به هر حال رقابت اصولش حتمن همینه دیگه !

ولی اینکه برای رشته من اصلا کلاس کنکور نبود و باید خودم سوال پیدا میکردم و مشکلات و مسایلی که برام گنگ بود از استادانم که بیشتر خارج از ایران بودن و یا اصلا تهران زندگی میکردند می پرسیدم که پیدا کردن اونا دشوار بود....و این خودش مشکل بزرگی بود....

و اینکه محدودیت های زیادی برای خودم گذاشته بود که شایددرست نبود به کل تفریحات گذاشتم [taajob]کار که کار صد در صد اشتباهی بود که امیدوارم شما انجام ندید چون واقعا به استرس و حساسیت بیهوده شما اثر میزاره و وقتایی که باید صرف شادی بشه حیف هست با درس پر بشه....[labkhand]
به هر حال هر زمان جای خودش محاسبه میشه ![esteghbal]

و اینکه مشکلات دیگه ای که باید زمان صرف اونا هم میشد خانواده من بودکه واقعا باید با برنامه پیش میرفتم البته اینو تا حدی موفق بودم چون بدون وجود اونا اصلا ارشد رو نیازی نداشتم با کمک و یاری اونا و اینکه به انتخاب من احترام گذاشتن اینا خیلی برام مهم بود....

silent
6th August 2011, 11:48 PM
سلام به همه دوستان
اولا که دوستان چرا هیچ کدوم از رتبه هاشون حرفی نمیزنن ؟
دوما بگم که من نمی دونم میشه گفت موفقم یا نه
من امسال کنکور دادم رتبم هم 58 شد
اگه اینو بشه اسمشو موفقییت گذاشت و بخوام از عوامل موفقیتم بگم منم معتقدم اولین عامل یه هدف بزرگه البته به شرطی که ایمان داشته باشی بهش می رسی در این صورت انگیزه ی درسخوندن تامین میشه
بعدش عاملی که خیلی مهمه اینه که چی بخونی و از اون مهمتر چجوری بخونی و به قول باران عزیز نیازی نیست که 100 تا کتاب بخونی چون فقط یه حجم زیادی کتاب خوندن هیچ سودی نداره اگه بدون هدف باشه

*مینا*
7th August 2011, 07:58 PM
سلام به همه دوستان
اولا که دوستان چرا هیچ کدوم از رتبه هاشون حرفی نمیزنن ؟
دوما بگم که من نمی دونم میشه گفت موفقم یا نه
من امسال کنکور دادم رتبم هم 58 شد
اگه اینو بشه اسمشو موفقییت گذاشت و بخوام از عوامل موفقیتم بگم منم معتقدم اولین عامل یه هدف بزرگه البته به شرطی که ایمان داشته باشی بهش می رسی در این صورت انگیزه ی درسخوندن تامین میشه
بعدش عاملی که خیلی مهمه اینه که چی بخونی و از اون مهمتر چجوری بخونی و به قول باران عزیز نیازی نیست که 100 تا کتاب بخونی چون فقط یه حجم زیادی کتاب خوندن هیچ سودی نداره اگه بدون هدف باشه
دوستانِ بالایی رشته شون شیمی نیست اما دکتری و ارشدِ دانشگاه دولتی رو دارن ، اگه اشتباه نکنم دانشگاه تهران ... [golrooz]

رتبه تون خیلی عالی بوده ، آفرین [tashvigh]
شما 58 کدوم گرایش رو آوردید ؟ روزانه چند ساعت مطالعه می کردید ، هرچند که برای هر فرد این مورد متفاوت هست ....

بیشتر از کدوم منابع استفاده کردین ؟ ... چیزی که من شنیدم و اکثرا مطالعه می کنن جزوات پارسه هست :-??

silent
8th August 2011, 12:21 AM
رتبه شیمی فیزیکم 58 شد ایبته بقیه هم تو همین رنج بود
تعداد ساعت مطالعه ام هم متغیر بود اما روزهایی دانشگاه نداشتم بین 8تا 10 ساعت درس می خوندم
در مورد منابع هم من خودم فقط پارسه استفاده کردم اما نمیشه گفت بهترینه مثلا برای آلی خوبه برای تجزیه هم تاحدی خوبه اما کامل نیست و بقیه درساش را هم من خیلی خوشم نیومد(و بیشتر از جزوات دانشگاهم استفاده کردم)
واسه همین من به دوستان توصیه می کنم واسه هر گرایش بهترین منبع را انتخاب کنن والزامی هم نداره اگر یک موسسه توی یک درس موفق بود واسه بقیه گرایش ها هم موفق باشه
یه چیز دیگه هم که هست من خیلی با کلاس کنکور رفتن موافق نیست هر چند خودم کلاس شیمی فیزیک رفتم اما واسه یه گرایشی مثل همین شیمی فیزیک اگه پایه ی فرد قوی نباشه نمی تونه با کتاب و جزوه خیلی موفق باشه
واسه همین به نظرم اگه کلاس شیمی فیزیک خوب باشه رفتنش ضرر نداره

*مینا*
9th August 2011, 11:56 PM
در مورد منابع هم من خودم فقط پارسه استفاده کردم اما نمیشه گفت بهترینه مثلا برای آلی خوبه برای تجزیه هم تاحدی خوبه اما کامل نیست و بقیه درساش را هم من خیلی خوشم نیومد(و بیشتر از جزوات دانشگاهم استفاده کردم)

سلام من در مورد موسسات کنکور آزمایشی پرس و جو کردم ، پارسه ، سنجش و کانون قلم چی رو پیشنهاد دادن ... که سنجش ارزون تر بود :-"
فک نمی کنم تفاوتی تو این باشه که کدومشون رو ثبت نام کنیم [tafakor] مهم اینه که معتبر باشه و مهمتر اینه که بتونیم ازش استفاده کنیم ، نه ؟

[golrooz]

silent
10th August 2011, 04:22 PM
سلام
اونکه درسته اینا همشون معتبر اند اما من بیشتر بحثم سر جزوه هاییه که دارن مثلا جزوه تجزیه ی پوران پژوهش را میگن خوبه (البته من خودم نخوندم فقط شنیدم)
میشه واسه تجزیه در کنار پارسه پوران پژوهش هم خوند
و یه چیزه دیگه که مهمه این که میشه تو هیچ کدوم از این موسسه ها ثبت نام هم نکرد زیاد هم ضرر نمی کنی به شرطی که یک کتاب مدرسان شریف که 14 کنکور سال اخیر را چاپ کرده بخری و هر دو هفته یا سه هفته یکبار جمعه صبح شریط را مثل آزمون فراهم کنی یعنی میز و صندلی و پاسخنامه آماده و ... واز خودت آزمون بگیری با ان کار مشکل مدریت زمانت حل میشه به علاوه این که تستای کنکور سال های قبل را هم مرور کردی فقط اگه خواستی انکارو بکنی بجای 210 دقیقه مدت آزمون را واسه خودت 180دقیقه تنظیم کن یعنی 30دققیه کمتر از زمان واقعی کنکو که البته این بجای استرسی هست که سر کنکور واقعی به آدم وارد میشه
اگه این کارو بکنی دیگه نیازی نیست بری این موئسسه ها ثبت نام کنی ومی تونی فقط کتاب هاشون را از تو بازار بخری هم هزینه نصف میشه وهم به نظر من کارایی بالاتری داره

*مینا*
16th September 2011, 05:07 PM
تابستون ما که گذشت .... تصمیم گرفتم از مهر شروع کنم
نظرتون چیه 8->

باستان شناس
16th September 2011, 05:42 PM
سلام من در مورد موسسات کنکور آزمایشی پرس و جو کردم ، پارسه ، سنجش و کانون قلم چی رو پیشنهاد دادن ... که سنجش ارزون تر بود :-"
فک نمی کنم تفاوتی تو این باشه که کدومشون رو ثبت نام کنیم [tafakor] مهم اینه که معتبر باشه و مهمتر اینه که بتونیم ازش استفاده کنیم ، نه ؟

[golrooz]

راستش تا جایی که من از اطرافیان دیدم و شنیدم و اینکه بعضی از موسسات خوب هستن به قرار زیر هستن ....و البته بعضی از اونا زیاد معروف نیستن ولی بسیار عالی هستن و بیشتر در سطح شهر خودشون معروف هستن...

مثلا برادر خودم در کلاس کنکور طراحان شیراز بود که بیشتر جزوه و البته کلاس در بعضی از دورس و امتحان بود که البته سعی و تلاش خودش هم بود و با رتبه خوبی در دانشکده معماری شیراز(سراسری) قبول شد .....

و اینکه قلم چی واقعا عالی عمل میکنه البته در سطح علو انسانی خودم به شخصه در دوستم که برای کنکور میخوند برای رشته جغرافیا بسیار عالی بود هم امتحان و هم جزوات و البته گاهی کلاس رفع اشکال که در اخر اونم قبول شد در همون رشته جغرافیا گرایش مردم شناسی دانشگاه تهران ...

و کلاس های پارسه نیز در رشته کامپیوتر ...خواهر همسرم شرکت میکرد البته برای ارشد برای رشته کامپیوتر و البته با سعی خودش قبول شد دانشگاه صنعتی شریف ایشون لیسانس کامپیوتر دانشگاه ازاد در گرایش نرم افزار بودن که برای ارشد دولتی قبول شدن البته خدایی خیلی درس خوند من شاهد بودم ....

و کلاس سنجش رو در زمینه دکترا دیدم که که جزوه و امتحان خوبی داشت البته اینو نتیجه اش رو ندیدم ولی شنیدم جزوات و امتحانات خوبی داره ...

بازم موردی بود در این مورد بهتون میگم...

البته دوستان عززم به امید خدا و سعی و تلاش میشه نتیجه گرفت امیدوارم همگی شما موفق باشید ![golrooz]

110213
12th October 2011, 09:25 PM
سلام رتبه معدنی من 580 بود الان معدنی دانشگاه شیراز می خونم [labkhand] هم از جزوات پارسه استفاده کردم و هم جزوات دانشگاهی دوستانم
توصیه می کنم بچه ها حتما روی زبان زیاد کارکنن passage زیاد بخونن و سعی کنن سوالات اونو حل کنن.

hadi.blue.chem
13th February 2012, 01:26 PM
سلااااااااااام[golrooz]
بچه ها یعنی 4 روز بعد، جمعه امتحان دارین دگه؟! نه؟....[negaran][cheshmak]
احتمالا الان شدین این شکلی : [khabalood]
آرزوی موفقیت دارم براتون[shaad][movafaghiyat]
آزمونو دادین حتما بیاین اینجا واسه کنکوریای سال بعد مشاوره بدیناااا[shaad]

macan329
17th February 2012, 08:16 PM
سلام دوستان.من یک دانشجوی ترم 6شیمی کاربردی دانشگاه آزاد هستم.وخیلی استرس برای کنکور دارم نمیدونم از کجا باید شروع کنم.منابعی که ما خوندیم بعضیاش خیلی با منابع کنکور متفاوته مثلا ما آلی مکموری خوندیم! البته کتابه خوبیه چون المپیاد دانشجویی شیمی منطقه 9 دانشگاه آزاد بیشتر سوالای آلی شو با خوندن اون کتاب تونستم جواب بدم .درسمم بد نیست معدل کلم 17.5.حالا اگه میشه کمی راهنماییم کنید نمیدونم چیکار کنم.به نظر شما از الا ن شروع کنم خوبه ؟اصلا چی باید بخونم؟هدفم انشاالله شیمی آلی فردوسی مشهد.

1=1+1
4th April 2012, 02:48 PM
منم ترم دومم فک کنم
یه 6 ترم دیگه بخونم بعد باید ارشد بدم بعدم دکترا [entezar2]

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد