PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بيماري فضايي

مسافر007
7th July 2011, 08:10 PM
بيماري فضايي http://www.hupaa.com/upload/thumb/thumb_3391495.jpg (http://www.hupaa.com/page.php?id=4786) «ساتوشي فوكوراوا» يكي از فضانوردان ايستگاه فضايي است كه اوايل ژوئن( اواسط خرداد ماه) به فضا رفت.
او مانند خيلي ديگر از فضانوردان كه دچار بيماري‎هاي فضايي مي‎شوند، طي سفر كمي حالش بد بود و به اصطلاح «فضازده» شده بود؛ البته بعد اعلام كرد كه بهتر شده است.

بيماري‏هاي فضايي به دليل شرايط بسيار خاصي كه در فضا وجود دارد، پيش مي‌آيند. به همين دليل فضانوردان قبل از حركت به سمت ايستگاه بايد آزمايش‌هاي مختلفي بدهند و شرايط بي‏ وزني را تجربه كنند. اين اتفاق هم در طي سفر براي آنها مي‏ افتد (مانند وقتي كه مدتي طولاني در ماشين مي ‏نشينيم) و هم در ايستگاه فضايي ممكن است بدنشان دچار اختلال شود.

بي ‏وزني از يك سو روي حس تعادل اثر مي‌گذارد و از سوي ديگر كمبود گرانش باعث مي‏ شود گلبول‌‏هاي قرمز خون فضانوردان كاهش پيدا كند و آنها به‌ سرعت خسته شوند. ضعيف‌بودن نيروي جاذبه حتي مي‏ تواند قد فضانوردان را تا چند سانتي‏متر بلندتر و ماهيچه‏ هايشان را ضعيف كند.

دانشمندان در حال انجام تحقيقاتي وسيع روي اين موضوع هستند تا سلامت فضانوردان به خطر نيفتد، تا آن‌جا كه ورزشگاه‏ هايي در ايستگاه فضايي وجود دارد كه فضانوردان موظف‌اند هر روز تمرين‏ هاي خاصي در آن‌جا انجام دهند و از نظر تغذيه هم بايد تحت مراقبت باشند. واقعاً كه اين فضانوردان زندگي سختي دارند!

عرفان سلیم زاده
8th July 2011, 09:24 AM
وای خدا!
با این وضع میخواییم فضا رو جر بدیم؟
به نظر من باید تغییراتی در dna فضانوردان بدن وگرنه از دست وسایل گوناگون کاری پس نمی اید
من شخصا به منهدسی ژنتیک خیلی اعتقاد دارم چون با بکار بردن ان در اینده دیگه نیاز به وقف دادن محیط با خودمون نداریم!
مثلا در وسط زمستان با میتونیم بدون لباس بریم بیرون یا با گاز های دیگه به غیر از اکسیژن یا نیتروژن نفس بکشیم!
بله این مهدسی ژنتیکه امیدوارم به زودی شاهد پیشرفت های جدی در این شاخه علمی باشیم...

HBE
21st July 2011, 01:11 AM
عجب بیماریه خوبیه ما هم بریم شاید قدمون یکم بلتد شد [cheshmak]

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد