PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مصاحبه با کریس رونالدو

* Robo milad *
6th July 2011, 03:37 PM
ثروتم روز به روز در حال افزایش است. برادرم اداره برخی اموال من را به عهده دارد . دارایی های من زیاد است ولی من همان کریستیانوی سابق هستم.
گل: کریستیانو رونالدو از اینکه مجله اقتصادی ‘ فوربس’ ثروت او را با تردید ۱۶۰ میلیون دلار اعلام کرده ناراضی است و می‌گوید: ثروت من روی کاغذ بیش از ۲۴۵ میلیون دلار است. فوربسی‌ها از رونالدو به عنوان مظهر ثروت درفوتبال امروز جهان مصاحبه‌ای گرفته‌اند که رونالدو در آن از زوایای کمتر گفته شده زندگی‌اش می‌گوید. رونالدو در این مصاحبه گفته است: پول برایش در درجه سوم اهمیت است. ابتدا پسر و خانواده اش و سپس فوتبال برایش مهمترین هستند. این یک گفت‌وگوی جذاب است که با یکی از مهم‌ترین نشریات اقتصادی جهان انجام شده است.
ثروتمند بدون تکبر: من عاشق خانواده‌ام هستم
ستاره رئال‌مادرید که به تازگی پیشنهاد ۲۰ میلیون پوند در سال برای پیوستن به منچسترسیتی را رد کرد، در فقر کامل در پرتغال رشد کرد و می‌گوید نمی‌گذارد ثروتش روحیه پسرش را فاسد کند.
او که کاتولیک معتقدی با یک گردنبند صلیب است در این مورد می‌گوید اگرچه در فقر بزرگ شده و اکنون بسیار ثروتمند است ولی متکبر نیست و اجازه نخواهد داد پسرش هم متکبر شود.
رونالدو گفت: ما بسیار فقیر بودیم، نه اسباب بازی داشتیم و نه هدیه کریسمس. با برادرم و دو خواهرم در یک اتاق می‌خوابیدیم. اتاقمان کوچک بود اما من اهمیت نمی‌دادم. به برادر و خواهرانم بسیار نزدیک هستم. به هم عشق می‌ورزیم. آن زمان از نظر من همه چیز طبیعی بود و همه در یک اتاق با خوشحالی زندگی می‌کردیم.
پلاک cr7
با این حال برای پسر رونالدو زندگی در چنین اتاقی غیرقابل تصور است. کریستیانو ۲۶ ساله مبلغ زیادی خرج کرد تا پلاک “cr7” را بر خانه پنج میلیون پوندیش در مادرید نصب و این خانه را به اسباب و وسایل راحت و مدرن مجهز کند.
ماه پیش شیخ منصور مالک باشگاه منچسترسیتی پیشنهادی نجومی به رونالدو داد ولی او می‌گوید در حال حاضر قصد ندارد مادرید را ترک کند. هرچند که اگر یک روز بخواهد از اسپانیا برود قطعا لیگ برتر و شمال غرب انگلیس را ترجیح خواهد داد.
رونالدو که دو سال پیش در ازای ۸۰ میلیون پوند به رئال مادرید پیوست و گرانترین بازیکن جهان لقب گرفت، گفت: این بیشترین ولخرجی بود که من تا بحال کرده ام.
اولین‌باری که سوار هواپیما شدم
رونالدو که نام کامل او ‘ کریستیانو دوس سانتوس آویرا’ است در سال ۲۰۰۳ مورد توجه سر الکس فرگوسن سرمربی منجستریونایتد قرار گرفت و قراردادی ۱۲ میلیون پوندی با این باشگاه امضا کرد.
وی گفت: این نخستین بار بود که سوار هواپیما می‌شدم. آن موقع فقط بازی فوتبال بلد بودم. اما امروز شرکت‌های مختلف با رونالدو قرارداد تبلیغاتی می‌بندند و او اکنون یکی از فوتبالیست‌های میلیونر و ثروتمند دنیا است.
مادر آشپز و پدر باغبان
زندگی خانواده آویرا بسیار ساده بود. مادر او ‘ دولورس’ آشپز و پدرش ‘ ژوزه’ باغبان بود و به سختی نان شب خود را تامین می‌کردند. مادرش زن سرسختی است که پسرش را هم سرسخت و مذهبی تربیت کرده ، البته در کنار عشق بسیار زیاد مادری.
رونالدو می‌گوید: «به دلیل شرایط خاص زندگی، هرگز به آرزوهای کودکی‌ام نرسیده‌ام. اما از نظر عاطفی لوس و وابسته به خانواده و پدر و مادرم هستم.»
وقتی از مدرسه اخراج شدم
هنگامی که صحبت از دوران کودکی و مدرسه می‌شود او نمی‌خواهد برخی خاطرات را به یاد بیاورد. رونالدو می‌گوید: من در مدرسه بسیار محبوب بودم اما با دیگران چندان ارتباط برقرار نمی‌کردم. تنبل نبودم ولی مدرسه را هم دوست نداشتم. یک بار به طرف معلم کلاس صندلی پرتاب کردم که مرا اخراج کردند.
وی در پاسخ به این سوال که چرا چنین کرد، گفت: چون به من بی احترامی کرد. دولورس که از رفتارهای خودسرانه پسرش ناامید شده بود تصمیم گرفت توجه او را معطوف فوتبال کند.
رونالدو گفت: می‌دانستند که من بچه بااستعدادی هستم. هنگامی که ۱۴ ساله شدم فکر کردم بد نیست به طور نیمه حرفه ای به فوتبال بپردازم. همه چیز خوب پیش می‌رفت ولی وقتی ۲۲ ساله شدم و به منچستریونایتد رفتم به این فکر رسیدم که بهترین هستم.
من خیلی حرفه‌ای، قوی و سریع هستم
این بازیکن پرتغالی فصل گذشته بهترین دوران حرفه ای فوتبال خود را در رئال مادرید گذراند ، ۵۳ گل زد و صاحب کفش طلای اروپا به عنوان بهترین گلزن در دو لیگ متفاوت شد.
او درباره علت موفقیت خود می‌گوید: برای این است که من به بازی مسلط ، قوی ، بسیار سریع و خیلی حرفه ای هستم.
به کلوپ‌های شبانه نمی‌روم
در حالی‌که شایعات بسیاری درباره حاشیه‌های این بازیکن مطرح می‌شود، اما شرایط بدنی وی نشان می‌دهد که رونالدو کاملا مراقب خود هست. وی در باره اوقات فراغت و دوران تعطیلات خود می‌گوید: ترجیح می‌دهم در خانه با دوستانم باشم.خیلی از جوانان دنبال خوشگذرانی در کلوپ‌ها هستند ، این وضعیت بخصوص در انگلیس بدتر است. جوانان اسپانیا از این نظر بهتر و سالم تر هستند.
رونالدو گفت که چندان با سایر بازیکنان فوتبال رابطه دوستی برقرار نمی‌کند. یکی از دوستان واقعی من ریو فردیناند است، خنده‌های او واقعی است، با وین رونی هم مرتب صحبت می‌کنم. من دوستان و کلوپ خاص خود را دارم ، دوستانم کسانی هستند که مرا مدتی طولانی می‌شناسند.
وی اضافه کرد: مراقب دوستانم هستم ، آنها را به هتل‌های پنج ستاره می‌برم ، برایشان هواپیمای خصوصی می‌گیرم و مشکلی با آنها ندارم. دوست دارم دوستانم شاد باشند.
دست و دل‌بازی برای خانواده
رونالدو از این که توانسته با ثروت خود خانواده اش را حمایت کند هم خوشحال است. او گفت: برای مادرم یک خانه ۴۰۰ هزار پوندی در پرتغال خریدم . او با پسرم زندگی می‌کند. برای خواهرم هم یک خانه خریدم.
این بازیکن پرتغالی کارهای تجاری هم انجام می‌دهد که اداره و کنترل آن به عهده خانواده اش است.
وی گفت: من روی پول نشسته ام. هفته ای ۴۰۰ هزار پوند درآمد دارم ولی همه آن را خرج نمی‌کنم، ثروتم روز به روز در حال افزایش است. برادرم اداره برخی اموال من را به عهده دارد . دارایی‌های من زیاد است ولی من همان کریستیانو سابق هستم.
هرچند که رونالدو برای اطرافیانش دست و دلباز است ولی مبلغی هم در ماه به خودش اختصاص می‌دهد. او هر ماه هشت هزار پوند خرج لباس هایش می‌کند و یک کلکسیون کفش دارد.
او در تعطیلات اخیر خانواده اش را به میامی برد و آنها را در هتلی اسکان داد که بهای آن هر شب ۱۳ هزار و ۵۰۰ پوند بود.گاهی ۱۸۰ هزار پوند در سال بابت پرواز خصوصی برای دوستان و خانواده اش می‌پردازد.
این بازیکن پرتغالی کلکسیونی از گردنبند‌های صلیب هم دارد و اعتقاد دارد تمام هدایایش موهبتی از جانب خداست.
پدرم یک الکلی بود…
رونالدو برخلاف آنچه نشان می‌دهد یک انسان خجالتی و درون گرا است که می‌گوید اغلب نسبت به رفتارش سوء برداشت می‌شود.
او دلتنگ پدرش است که هنگامی که ۱۹ ساله بود درگذشت و می‌گوید موفقیت‌های او در عرصه فوتبال و تجارت هرگز نتوانسته از اندوه فقدان پدرش بکاهد.
وی گفت:‌ البته پدر من یک الکلی بود و هیچوقت نمی‌فهمید من چه کار می‌کنم. من بازیکن با استعدادی بودم که به انگلیس رفتم. خیلی از بازیکنان به انگلیس میروند ولی باید قبول کرد دشوار است به کشوری بیگانه بروید و در آنجا بهترین باشید.
رونالدو در پاسخ به این سوال که اگر فوتبالیست نبود چه حرفه ای را انتخاب می‌کرد، با خنده پاسخ داد: نمی‌دانم… شاید یک نویسنده یا یک مدل.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد