PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پسوردي كه هرگز هك نمي شود

MoniSoft
21st June 2011, 09:14 PM
براي همه ما امنيت و حفاظت از آن يك مساله دايم و هميشگي بوده است. اما با انجام اين ترفند ديگر نگران هك شدن پسورد خود نباشيد. در واقع شما مي توانيد براي انتخاب نام پسورد از يكي از كاركترهاي خاص از جمله √ وⁿ و ... استفاده كنيد. براي تست و مشاهده اين كاركتر ها مي توانيد برنامه Notepad و ياWord را باز كرده كليد Alt را پايين نگه داشته و مثلا عدد 252 را تايپ نمائيد. خواهيد ديد كه علامت √ ظاهر مي گردد و يا عدد 252 را تايپ كرده و علامت ⁿ ظاهر مي گردد. همچنين در نظر داشته باشيد كه در صورتي كه در اسامي رمز خود از تركيب كليد هاي ياد شده و كاراكتر هاي مورد نظر استفاده كنيد در اين صورت حتي نرم افزارهاي كشف پسورد كه اين روز ها در اينترنت فراوان يافت مي شوند نيز نخواهند توانست رمز شما را كشف كنند ويا اگر هم مهاجمين بخواهند در اين مورد اصرار داشته باشند مايوس مي شوند.

Sabo3eur
30th June 2011, 11:59 AM
سلام اره این هم یک راه ؟
ولی چیز نشود نیست و اگر هکر علم هکری رو داشته باشه میتونه؟

Sabo3eur
30th June 2011, 12:07 PM
حفاظت از رمز عبور

1 .به هيچ وجه از اسامي استفاده نكنيد

فرقي نمي كند كه اسم فاميلتان باشد، يا باشگاه فوتبال مورد علاقه تان. بسياري از برنامه هاي هكر، رمزهاي عبور را با كمك فرهنگ لغت هك مي كنند. فقط چند ساعت طول خواهد كشيد كه با كمك لغات يك فرهنگ لغت، دستيابي به رمز عبور امكان پذير شود.

2.براي رمز عبور خود حداقل از 8 حرف استفاده كنيد:
براي رمز عبوري كه از 4 حرف تشكيل شده است، حدود 45000 حالت وجود دارد. اما براي رمز عبوري كه از 8 حرف و علامتهاي ويژه تشكيل شده است، يك ميليارد حالت مختلف وجود دارد!

3.براي رمز عبور، از حروفي كه در كنار هم قرار گرفته اند استفاده نكنيد!
رمزهاي عبوري مانند “qwert” يا “asdf” ، كار هكرها را براي دستيابي به رمز عبور بسيار آسان مي كند، اين مطلب در تركيب اعداد نيز به همين صورت است؛ مثل " 12345678 ". در كنار هم قرار گرفتن حروف و يا اعداد، دستيابي به هكرها به رمز عبور شما را بسيار راحت مي كند!

4.براي رمز عبور خود، تركيبي از حروف بزرگ و كوچك يا اعداد و علامتهاي ويژه را انتخاب كنيد.
استفاده از علامتهاي ويژه به تنهايي كافي نيست. 5 درصد همه كاربرها بر اين امر اتفاق نظر دارند كه رمز عبوري مثل Martin! را به كار برند!

5.رمز عبور خود را تا حد امكان جايي ننويسيد
حتي اگر كاغذي كه رمز عبور خود را بر روي آن نوشته ايد، در جاي امني مانند كيف تان باشد، از اين كار اجتناب كنيد. عنوان كاغذي كه رمز عبور خود را بر روي آن نوشته ايد، به هيچ عنوان زير صفحه كليد يا به مانيتور خود نچسبانيد!

6.رمز عبور خود را همواره تغيير دهيد.
هر قدر، مدت زمان استفاده از رمز عبورتان بيشتر باشد، خطر هك شدن شما بيشتر خواهد بود. اداره فناوري اطلاعات آلمان فدرال، توصيه مي كند كه هر 90 روز يكبار رمز عبور خود را تغيير دهيد.

7.رمز عبور خود را در كامپيوتر ذخيره نكنيد!
كامپيوتر قادر است رمز عبور شما را ذخيره كند تا شما مجبور نباشيد هر بار آن را وارد كنيد. با اين حال، كسي كه براي هر بار ورود، احتياج به وارد كردن رمز عبور نداشته باشد، خيلي سريع آن را فراموش مي كند: دقت داشته باشيد كه براي تغيير رمز عبور ، بايد حتماً رمز عبور قبلي را وارد كنيد!

8.رمز عبور خود را به شخص ديگري ندهيد!
اگر از شما تلفني يا با ايميل، رمز عبورتان را خواستند، آن را بازگو نكنيد! هكرها معمولاً خود را به عنوان همكاران شركتهاي بزرگ معرفي مي كنند. اين اشخاص كه خود را سرويس كار كامپيوتر معرفي مي كنند، معمولاً توسط تماس تلفني يا ايميل رمز عبور شما را براي حل مشكل كامپيوترتان طلب مي كنند. ولي هيچ شركت معتبر و صاحب نامي از شما رمز عبورتان را نمي خواهد.

ssoal
30th June 2011, 06:29 PM
یه سوالی دارم .
نمی دونم به چه هدفی می شه وبلاگو حک کرد ؟
وبلاگمو جای دیگه ای هم دیدم خواستم از سایتش بپرسم که جای تماس نداشت .
پسووردمو عوض کردم و با افزودن مطالب جدید ، متوجه شدم در اون سایت مطالبم افزوده نمی شه فهمیدم دومی تحت کنترل من نیست . علتش یعنی حک می تونه باشه ؟
آخه به چه هدفی یه وبلاگ ساده رو جک کنند .
می شه منو روشن کنین ؟

NameEly
30th June 2011, 08:27 PM
منظورتون رو میشه واضح تر بگین ؟

هیچ فردی بیکار نیست وبلاک هک کنه

من در ضمینه هک تخصص ندارم ولی تا همین حد اطلاعاتم هست که

برای رمز عبور هم یک نکته رو یاد اور بشم پسور ها باید ویژگی هایی داشته باشند وگر نه پسورد های معمولی در کمتر از 10 ثانیه توسط مبتدی ترین هکر هم هک میشه
پسورد کامپیوتره خوده من (البته سیستمی که باهش به نت وصل نمی شم در کمتر از 2 ثانیه هک میشه )

برای ویژگی هایی هم که دوستان گفتند باید بگم در برنامه ای که توسط هکر نوشته میشه اگه اگاهی داشته باشه اون رمز ها رو هم باز میکنه فقط با زمان یکم بیشتر که باید سیستم شما از ایمنی برخوردار باشه که با طولانی شدن زمان هک به اطلاع دادن به شما شما جلوی اون نفوذ رو با ترفند خودتون بگیرید

هر پسوردی هک میشود ( بسته به اطلاعات هکر )

ssoal
1st July 2011, 08:13 PM
ممنون از راهنمایی تون .
ادرس سایتی که وبلاگ خودمو نیز اونجا دیدمو می زارم . البته با انتخاب یکی از وبلاگهای دوستان ، تا علتشو بدونم . این سایتو رفتبن http://sibbaran.cafeserial.ir/ البته به جای اسم وبلاگ هر کسی فقط ---- گذاشتم که اینجوری می شه : http:/-----.cafeserial.ir/ (http://s-----.cafeserial.ir/) و در واقع اصل وبلاگ با عوض کردن پسورد ان به بلاگفا ، خود وبلاگ می یاد http://sibbaran.blogfa.com/ . حتی قسمت تماسش هم برای من بسته است نمس تونم بپرسم وبلاگ من اونجا چیکار می کنه !

با برخی از بچه ها که ادرس وبلاگشون اونجا بود صحبت کردم برای اونا هم تازگی داشت . جالبه من پسووردمو عوض کردم و با اضافه کردن مطلب جدید در وبلاگم ، متوجه شدم در سایت cafeserrial.irدیگه وبلاگم به روز نمی شه پس اون دومی دست من نبود . علتش چی می تونه باشه ؟

ssoal
3rd July 2011, 10:07 AM
?

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد