PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : معرفی معرفی ویژگی های جدیدMicrosoft Windows 7

FIREBOY
1st January 2009, 12:07 PM
این نسخه نسبت به نسخه های قبلی بهبود چشمگیری پیدا کرده. در حال حاضر من تمام فعالیتهام رو روی این سیستم عامل منتقل کرده ام، و در طول ده روز گذشته مشکل خاصی باهاش نداشتم.و اما ویژگی های جدید Microsoft Windows 7 - Build 6956 :بالا رفتن سرعت و کیفیت در کنار پائین آمدن استفاده سیستم عامل از منابع سیستمی:ویندوز هفت، بدون شک بسیار کمتر از ویستا از منابع سیستمی همچون CPU و RAM استفاده می کند و بخش زیادی از قدرت آنها را در اختیار نرم افزارهای دیگر قرار می دهد.همانگونه که قبلاً هم وعده داده شده بود، مایکروسافت تمام تلاش خود را بکار گرفته است تا زمانهای پرت سیستم عامل (مانند زمان لود شدن، زمان خاموش شدن، زمان برگشت از Standby و…) را کاهش دهد. بهبود یافتن این زمانها در نسخه بتایی که به تازگی عرضه شده است، به روشنی مشهود می باشد.استفاده مطلوبتر از باتری:با توجه به توسعه یافتن تعداد کاربران کامپیوترهای همراه، سیستم عاملها باید توجه بیشتری به استفاده از باطریها داشته باشند. ویندوز ۷ نیز نسبت به سیستم عاملهای قبلی مایکروسافت دارای ویژگیهای برتری در این زمینه است. که از آن جمله می توان به کم نور شدن صفحه مانیتور در زمانهای بیکاری اشاره نمود.بهینه شدن نوار Taskbar:نسخه جدید نوار Taskbar ویندوز کاملاً با آنچه که پیش از این دیدید متفاوت است. در نوار جدید، هر برنامه با یک آیکن نمایش داده می شود و تمام پنجره های برنامه مذکور بر روی همان آیکن تجمیع می شوند، بطوری که با قرار دادن نشانگر ماوس روی آیکن مربوطه نسخه thumbnail هر پنجره قابل مشاهده خواهد بود.حتی شما می توانید برخی از برنامه های پر کاربرد را در این نوار Pin کنید تا دسترسی سریعتری به آنها داشته باشید (نسخه پیش رفته QuickLunch).Taskbar جدید ویندوز ۷البته ویژگی Thumbnail با محصولات مایکروسافت فعلآً سازگارتر است. مثلاً با نگه داشتن ماوس روی آیکن IE همه Tabهای باز هم به نمایش در می آیند. این در صورتی است که در مورد Firefox فقط پنجره ها نمایش داده می شوند و Tabهای داخلی دیده نمی شوند!نامرئی کردن پنجره ها:ویژگی Show Desktop از گزینه های گاهاً پر کاربرد و به درد بخوری است. این ویژگی نیز در ویندوز ۷ دستخوش بهبود گردیده. با نگه داشتن نشانگر ماوس روی آیکن Show Desktop که حالا در انتهای سمت راست نوار Taskbar و بعد از ساعت قرار گرفته است، همه پنجره های باز حالت نامرئی پیدا می کنند و کاربر قادر خواهد بود تا صفحه میزکار را ببیند. البته همچنان با کلیک کردن روی این آیکن، پنجره ها به حالت Minimize در می آیند.ویژگی نامرئی شدن پنجره ها در ویندوز ۷بهبود یافتن مدیریت شبکه:بنا به تجریه دریافته ام که سرعتِ یافتن و رد و بدل کردن اطلاعات در شبکه (حداقل در مورد شبکه Workgroup - Lan و Wireless با Access Point) نسبت به Windows XP بسیار بسیار و نسبت به Windows Vista کمی بهبود یافته است!در مورد اتصالات VPN، نوع IKEv2 نیز به انواع PPTP، L2TP و SSTP اضافه شده که متاسفانه فعلآً به دلیل عدم سازگاری با سرور موجود در ISP موفق به تجربه آن نشده ام.همچنین Connect کردن انواع اتصالات در Windows 7 نسبت به Vista کم دردسرتر شده است و Wizard بی موردی که ایجاد شده بود، حذف گردید!نمایش اتصالات فعلی شبکه در ویندوز ۷Share کردن منابع در Windows 7 نیز نسبت به Vista راحتتر شده است و کاربران عمومی می توانند تنظیمات حرفه ای تری را با کمک Wizard موجود اعمال نمایند.توسعه یافتن مدیریت Deviceها:علاوه بر اینکه ویندوز۷ از Bluetooth بصورت پیشفرض پشتیبانی می کند، صفحه Devices and Printers آن نیز تغییرات زیادی داشته است که همه آنها در جهت راحتتر کردن کارها صورت گرفته اند.صفحه مدیریت سخت افزارهای جانبی در ویندوز ۷Paint و WordPad جدید:برنامه های ساده Paint و WordPadی که در تمام نسخه های سیستم عامل Windows موجود هستند، این بار با شکل و شمایل جدیدی ظاهر می شوند:شکل و شمایل جدید Paint در ویندوز ۷ظاهر جدید WordPad در ویندوز۷شاهوار مطلب کاملی در رابطه با WordPad ویندوز۷ نوشته است، که در صورت علاقمندی می توانید آنرا بخوانید.سازگاری با نرم افزارها و سخت افزارها:من براحتی توانستم تمام درایورهای ویندوز ویستا را روی نسخه بتای ویندوز ۷ برای سخت افزارهایم بکار ببرم. در مورد نرم افزارها هم مشکل خاصی نبود جز اینکه Kaspersky 7 روی ویندوز ۷ با نرم افزار BW Meter مشکل داشت و با نصب این دو، هنگام لود شدن سیستم هنگ می کرد! به همین دلیل مجبور شدم از آنتی ویروس Mcafee Enterprise 8.7 استفاده کنم.نرم افزار حسابدار کامپیوتر هم در هنگام اجرا پیغام خطاهای متعددی می داد! و هر کاری کردم مشکلاتش برطرف نشد.نرم افزار Acrobat Professional 8 ME با اینکه درست اجرا می شود و خوب هم کار می کند، ولی پس از نصب خبری از پرینتر مجازی Adobe PDF نبود! لذا من مجبورم ابتدا فایلها را با پرینتر Microsoft XPS Document Writer به فایل XPS تبدیل کنم و سپس از بخش Create PDF from File در نرم افزار Acrobat Pro آنرا به PDF تبدیل نمایم!غیر از این موارد نه تنها مشکلی با این سیستم عامل نداشته ام، که از کارکرد آن نسبت به ویندوز ویستا، چندین برابر راضیتر هستم.و در آخر:آنچه که در بالا آمد، تنها گوشه ای از ظواهر نسخه بتای سیستم عامل جدید مایکروسافت مشهور به Windows 7 بود که در نخستین نگاه به چشم می آیند! مسلماً در آینده شاهد تغییرات چشمگیرتری در این سیستم عامل خواهیم بود تا آن زمان من نیز مشتاقانه منتظر نسخه های بعدی این سیستم عامل قدرتمند خواهم نشست تا از آنچه که Microsoft به ارمغان می آورد لذت ببرم!

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد