PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد لامپ مگنترون؟

عرفان سلیم زاده
18th June 2011, 04:59 PM
سلام خدمت عزیزان برقی[nishkhand]!
ما از خودتونیم[golrooz][golrooz][golrooz]
من دارم برروی پروژه انتقال انرژی با امواج مایکروویو کار میکنم.البته نمیخوام اخرش ولتاز dc داشته باشم بلکه میخوام از گرماش استفاده کنم.
راستش میخوام از راه دور یه چند متر الیاژ حافظه دار رو با بهترین راندمان گرمش کنم.
پس از کلی تحقیق مناسب ترین راه برای من استفاده از امواج مایکروویو هستش.
البته اگر راه های دیگه ای به جز سیم المنت بود بگید ها!!!
خب سوالات من:
من طرز روشن کردن این لامپ
-اینکه از کجا باید بخرم(اگر شد یک نمونه کوچک و کم توان!)
راستی من میتونم از یک مولد واندو گراف برای منبع تغذیه اش استفاده کنم البته ولتاژشو میتونم با دیود زنز محدود کنم ولی واندوگراف حداکثر چه توانی رو تحویل می ده؟[eynaki]

عرفان سلیم زاده
19th June 2011, 12:56 PM
میشه کسی جواب بده؟

عرفان سلیم زاده
19th June 2011, 05:01 PM
خب مثل اینکه سوالم رو جور دیگه بپرسم
من برای راه اندازی یک لامپ مگنترون نیاز به یک منبع تغذیه دارم.البته مدارات اماده اون که در اجاق های مایکروویو بکار میره وجود داره ولی نه میدوم این لامپ رو از کجا بخرم و نه مداراتشو کسی هست که به من کمک کنه...

msd21
19th June 2011, 07:58 PM
سلام دوست من
بهترین کار برای شما اینه که قبل از خرید قطعات و آزمایش مدارو با نرم افزاری بررسی کنی که قطعات رو در موج مایکروویو بررسی میکنه
از نرم افزار hfss استفاده کن و مداری که میخوای ببندی رو شبیه سازی کن این نرم افزار تحلیل مدارو به صورت سه بعدی انجام میده یعنی شدت ارسال تشعشعات یا دریافت اونا رو بهت نشون میده و خیلی چیزهای دیگه در ضمن تو میتونی با شبیه سازی شکل مداری که در ذهن داری بهترین آلیاژی که میتونی استفاده کنی و مناسب ترین اندازه منبع تغذیه رو براش پیدا کنی
در نظر داشته باش که مهم ترین پارامترها در مسائل مایکروویو(\beta \alpha \lambda \omega \gamma )هستند

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد