PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال درخواست برای پاسخ دادن به 15 سوال برنامه نویسی ++c

javad1404
16th June 2011, 07:40 PM
سلام دوستان ؛
15 تا سوال برنامه نویسی ++C داشتم که ضمیمه اش کردم. می خواستم خواهش کنم جواباشون رو برام ارسال کنید. [soal]خیلی هم فوری.[negaran] انشاءالله جبران می کنم.[nadanestan]

LUCKLY
17th June 2011, 11:18 AM
سلام دوست عزیز این جواب تمرین 8 وجواب تمرین 7 هم تو پستای همین بخش هست که خودم جواب کامل رو برای 10 تا عدد که از ورودی خونده میشه نوشتم امیدوارم تونسته باشم کمکت کنم #include <iostream.h>
int main()
{
int number;
int counter=1;
int initial=1;
cout<< "Please enter a number";
cin>> number;
while (counter<=number)
{
while(initial<=counter)
{
cout<<"*"<< ' ';
initial++;
}
cout<< endl;
initial=1;
counter++;
}
return 0;
}
[labkhand]

LUCKLY
17th June 2011, 11:24 AM
اینم برنامه ی کاملی که وارون 10تا عدد رو حساب میکنه

[cheshmak]#include<iostream.h>
int main()
{
int num,r,q;
int count=1;
while(count<=10)
{
cout<<"please enter num"<<endl;
cin>>num;
if(num>=10)
{
while(num>0)
{
q=num/10;
r=num%10;
num=q;
cout<<r;
}
}count++;}
if(num<10)
{
cout<<num;
}
return 0;
}

NameEly
17th June 2011, 07:07 PM
سلام دوستان ؛
15 تا سوال برنامه نویسی ++c داشتم که ضمیمه اش کردم. می خواستم خواهش کنم جواباشون رو برام ارسال کنید. [soal]خیلی هم فوری.[negaran] انشاءالله جبران می کنم.[nadanestan]

فقط من چون سرعتی نوشتم چک نکردم چی نوشتم اگه مشکلی داشت بگین تا براتون درست کنم و ایراد های گرامری رو هم یا خودتون برطرف کنید یا بازم بگید

سوال 1 :

NameEly
17th June 2011, 07:23 PM
سلام دوستان ؛
15 تا سوال برنامه نویسی ++c داشتم که ضمیمه اش کردم. می خواستم خواهش کنم جواباشون رو برام ارسال کنید. [soal]خیلی هم فوری.[negaran] انشاءالله جبران می کنم.[nadanestan]

اینم جواب 2 :

فقط باز هم نکاتی که توی سوال قبلی نوشتم پا برجاست دوست من

NameEly
17th June 2011, 07:29 PM
سلام دوستان ؛

اینم جواب 3 :

NameEly
18th June 2011, 12:51 AM
سلام دوستان ؛

اینم سوال 4 :

ولی بازم مسائل گذشته رو گوش زد می کنم
چون من سرعتی برنامه ها رو نوشتم و تست نشدست
اگه مشکلی بود بگید تا رفع کنم

NameEly
18th June 2011, 12:52 AM
سلام دوستان ؛

اینم سوال 5 :

NameEly
18th June 2011, 12:54 AM
سلام دوستان ؛

سوال 9 :

سوال 6 و 7 و 8 رو زحمتش رو دوستان مثل اینکه کشیدن

NameEly
18th June 2011, 01:12 AM
سلام دوستان ؛

سوال 10 :

این سوال رو با یکم تغییرات از خودم بخاطر اینکه نفهمیدم نوشتم

NameEly
18th June 2011, 01:14 AM
برنامه ی 11 تون یکم مشکل داره
چون به چند حالت نوشته میشه :
1) تاریخ روز رو از بایوس سیستم بگیره و حساب کنه
2) تاریخ رو همراه با تاریخ تولد بگیره
3) یک تاریخ در هنگام نوشتن برنامه ثبت کنی که طبق همون حساب کنه

اگه میشه یک اشاره بکنید

NameEly
18th June 2011, 01:24 AM
سلام دوستان ؛

سوال 13 :

اون چندتای باقی مونده هم انشاء ا... فردا یا پس فردا

با تشکر

NameEly
18th June 2011, 08:09 PM
سلام دوستان ؛

سلام :

این سوال 11 :

NameEly
18th June 2011, 08:11 PM
سلام دوستان ؛

اینم سوال 15 :

javad1404
18th June 2011, 10:59 PM
اینم سوال 15 :

سلام دوست عزیز
از اینکه برای حل این سوالات وقت گذاشتی ازت ممنونم. فقط تو چند جا به مشکل برخوردم که می خواستم اگه زحمتی نیست به شون یه نگاه بندازی.
1- هر کاری می کنم سوال اول و دوم و سوم اجرا نمیشن.
2-در سوال 4 برنامه دو زمان را جمع نمی کنه.
3-در سوال 9 خواسته شده که نام گرانترین و ارزانترین کتاب در خروجی چاپ شود (نه اولین و آخرین کتاب)
4-در سوال 13 نیز حاصاضرب اعداد زوج کمتر از 50 را 0 نتیجه می دهد.
لطفا یه کنترلی بکن. بازم از محببتت خیلی ممنونم...

NameEly
18th June 2011, 11:10 PM
سلام دوست عزیز
از اینکه برای حل این سوالات وقت گذاشتی ازت ممنونم. فقط تو چند جا به مشکل برخوردم که می خواستم اگه زحمتی نیست به شون یه نگاه بندازی.
3-در سوال 9 خواسته شده که نام گرانترین و ارزانترین کتاب در خروجی چاپ شود (نه اولین و آخرین کتاب)

سلام به شما دوست عزیزم :

بله من که گفتم احتمالا به مشکل زیادی بر بخورید چون من اینها رو بدون تست می نویسم فقط یک جورایی ساختمان رو میبرم بالا ولی جزئی کاریاش یکم لنگ میزنه ولی چشم
اون دو تا سوال دیگتون رو هم الان می نویسم
برای قسمت 1 الان چک می کنم اون با کلاس نوشتم یکم مشکل داره
برای قسمت 2 هم چشم
برای قسمت 3 اولین کتاب همان گرانترین کتاب هست و ارزانترین کتاب اخرین کتاب است
چشم این رو هم الان چک می کنم

NameEly
19th June 2011, 12:00 AM
سلام دوست عزیز

این سوال 4 و 13 :

که احتمال زیاد می دم که درست باشه دیگه

NameEly
19th June 2011, 12:05 AM
سلام دوست عزیز

دوست عزیز میمونه سوال 1 و 2 و 3 که با کلاس نوشته شده یکم قانون های
گرامریش زیاده اگه اجازه بدید فردا چک کنم
برای این دو سوال ماشین حساب و اون انتگراله هم یکم بیشتر توضیح بدید ممنون میشم ( مخصوصا انتگرال )
ماشین حساب که فکر کنم عدد اول رو میگیره بعد یک علامت + یا - یا * یا / رو بگیره و بعد عدد دوم و نتیجه رو حساب کنه

NameEly
20th June 2011, 02:53 AM
با سلام به شما دوست عزیز :

این هم سوال های تست شده :

javad1404
22nd June 2011, 10:32 AM
سلام دوستان ؛
15 تا سوال برنامه نویسی ++C داشتم که ضمیمه اش کردم. می خواستم خواهش کنم جواباشون رو برام ارسال کنید. [soal]خیلی هم فوری.[negaran] انشاءالله جبران می کنم.[nadanestan]

سوالاتی رو که چند وقت پیش گذاشته بودم رو به کمک برخی دوستان حل کردم. حالا پاسخ ها رو یکجا میذارم تا بلکه دیگران هم بتونند استفاده کنند.
فقط سوال 1و 5 رو نتونستم بنویسم. اگه هر کدوم از دوستان می تونند، بنویسند تا بقیه هم استفاده کنند. فقط اگه کسی خواست بنویسه با class ننویسه.

javad1404
24th June 2011, 06:21 AM
اینم حل مسائل 1 و 5 . امیدوارم براتون مفید باشه.
یا علی

5000
4th November 2011, 04:15 PM
یه سوال داشتم در مورد نحوه درک برنامه نویسی .. من کلاً از پایه برنامه نویسیم ضعیفه می خواستم نحوه یادگیری و درک برنامه نویسی رو به من بگید....؟

NameEly
4th November 2011, 06:51 PM
یه سوال داشتم در مورد نحوه درک برنامه نویسی .. من کلاً از پایه برنامه نویسیم ضعیفه می خواستم نحوه یادگیری و درک برنامه نویسی رو به من بگید....؟

با سلام به دوست گلم :
شما در چه قسمتی مشکل دارید ؟
خوشحال میشم اگه بتونم کمکتون کنم , تا حدی که توانم باشه
سوالاتون رو با پیام خصوصی بفرستید

با تشکر

5000
6th November 2011, 11:21 AM
می خواستم فقط یه تکنیک به من بگید من همشو اشکال دارم نمی تونم بدون همراهی استاد چیزی بنویسم. اگه میشه با مثال به من بگید خیلی ممنون میشم؟.......

NameEly
6th November 2011, 12:54 PM
می خواستم فقط یه تکنیک به من بگید من همشو اشکال دارم نمی تونم بدون همراهی استاد چیزی بنویسم. اگه میشه با مثال به من بگید خیلی ممنون میشم؟.......

با سلام به دوست گلم :

شما می تونید حل کنید ولی اعتماد به نفس ندارید

تکنیک های برنامه نویسی هر کس واسه خودش بوجود میاد , شاید تکنیک من با تکنیک شما تفاوت داشته باشه , این نکته رو نباید فراموش کرد

2 تا مثال میزنم یکی ساده یکی هم یکم مشکل تر که یکی از پروژه های ساختمان داده ی ما بود چند ترم پیش

برنامه ای بنویسید که 2 عدد رو با هم جمع بزند ( قسمت 1 ) و جمع ان دو را به توان 2 برساند
ما داریم درباره عمل جمع صحبت می کنیم پس باید نحوه ی این عمل در ریاضی کاملا به ذهنمان بیاد که به این صورت بود A + B , A عدد اول ما هست و B هم عدد دوم ما
پس ما باید این دو عدد را بگیریم چون ما برنامه نویس هستیم و این برنامه رو برای USER می خوایم بنویسیم
پس مرحله ی شد دو عدد را بگیر
در مرحله ی بعد ما باید این رابطه رو توی ریاضی پیاده کنیم A + B = C پس جمع ما مساوی با C میشه
در برنامه نویسی همه ی عملیات ها بر روی متغیر ها انجام میشه
پس یک متغیر باید تعریف کرد که جمع این دو را داخل اون ریخت , این هم از حل این سوال ( در اخرین مرحله ی قسمت 1 اون رو چاپ می کنیم )

حال میریم سراغ قسمت 2 این مسئله که گفته اون رو به توان 2 برسونیم
این عمل به این صورت انجام میدیم ( به عنوان مثال اگه A = 2 و B = 3 باشه C =5 میشه )
حال ما می خوایم این C رو به توان 2 برسونیم پس با یک روش ریاضی کوچیک حل میشه یعنی C * C ولی یک نکته اینجا هست که جواب رو کجا بریزه پس باید یک متغیر دیگه هم در نظر بگیریم به عنوان مثال D پس ریاضیش میشه C * C = D

این روش حل مسائل در برنامه نویسی هست

یک نکته که یادم نرفته بگم اینکه برنامه نویسی با تخیل بالا باید همراه باشه یعنی شما بتونید تصور کنید مسئله رو توی ذهنتون
ما 2 نوع برنامه نویسی داریم یکی برنامه نویسی مثل قسمت بالا که با مسائل ریاضی همراه هست و یک نوع دیگه هم که زیاد توش ریاضی وجود نداره مانند مثال پایین

سوال : برنامه ای بنویسید که با استفاده از اشاره گر ها ولیست های پیوندی نام دانشجو رو بگیرد تعداد واحد درسی اون ترمش را بگیرد فیلدی برای معدل داشته باشد و تعداد درس ها را هم بگیرید و بعد از اینها اسامی درس ها را با واحد و نمره یشان را هم بپذیرد

خوب مسئله به این صورت باید حل شود که در تصویر می بینید :

http://www.uc-njavan.ir/images/i6w7qazbdmes0n63g3n3.jpg
ما اینجور طرحی باید واسه خودمون پیاده کنیم در دهنمون که اول یک فیلدی باشه که اینها رو بگیره بعد باید فیلد اشاره گری داشته باشه که به دانشجوی بعد اشاره کنه که من متاسفانه یادم رفت اینجا قرارش بدم یعنی کنار NAME و معدل و تعداد واحد و تعداد درس باید 2 فیلد اشاره گری هم داشته باشه یکی باید به دانشجوی بعد اشاره کنه یکی هم به درس های خود دانشجو

خوب حال به عنوان مثال می خوایم برنامه نویسی رو شروع کنیم طرح رو داریم پس فقط کد نویسیش می مونه
در مرحله ی اول شما باید یک حلقه مانند تشکیل بدید و چون لیست پیوندی هست و ما هر وقت بخواهیم می تونیم انشجو اضافه کنیم باید از حلقه ای مانند حلقه WHILE استفاده کنیم که هنگامی که TRUE بدیم یکی به لیست پیوندیمون اضافه کنه
بعد در داخل حلقه باید صفت های فیلد ها رو بگیریم یعنی بگه اسم و فامیل را وارد کنید ؟
تعداد واحد درسی را وارد کنید ؟
تعداد درس رو وارد کنید ؟
فقط یادتون باشه معدل رو باید با استفاده از درس هایی که ثبت کرده شما وارد اینجا کنید

خوب حال میرسیم به قسمتی که باید نمرات را وارد کنه
یک مثال دیگه واستون میزنم شما می خواین حساب بانکی درست کنید اول میاین حساب رو درست می کنید و بعد پول میریزید توش اینجا هم تقریبا همون قضیه هست یعنی شما اول باید دانشجو رو ایجاد کنید بعد درس های ان را وارد کنید

نکته »: شما باید برای برنامه ی خود یک منو داشته باشید به این صورت
1 ) ایجاد دانشحوی جدید
2 ) اضافه کردن درس به دروس دانشجو
3 ) حذف دانشجو
و
و
و
پس ما بعد اینکه دانشجو رو وارد کردیم میایم درس ها رو اضافه می کنیم
این قسمت هم دقیقا به همون صورت ایجاد دانشجو هست که توضیح دادم

نکته ای که در برنامه نویسی هست اینکه یک برنامه نویس ماهر همیشه باید حواسش به حوادث که احتمال افتادنش هست باشه
به عنوان مثال شما باید معدل رو جوری تنظیم کنید که با وارد کردن هر درس معدل خودش تنظیم بشه به صورت خودکار
من برنامش رو می نویسم به صورت فارسی

1 )در قسمت منو شما گزینه ی 2 را وارد می کنید یعنی اضافه کردن درس به دروس دانشجو
یعنی حلقه ی WHILE اجازه میگیره که حلقه رو اجرا کنه یعنی WHILE ( TRUE )
2 ) شما باید در لیست پیوندی برای پیدا کردن دانشجو یک سرچ قرار دهید به عنوان مثال با کلید نام و نام خانوادگی وقتی فرد نام و نام خانوادگی دانشجو را وارد کند مشخصات دانشجو را برایش نشان دهد
3 ) حال سوال هایی از شما پرسیده می شود که شما باید انها رو پر کنید
الف ) نام درس را وارد کنید
ب ) نمره ی درس را وارد کنید
ج ) تعداد واحد درس را وارد کنید
4 ) خود برنامه نویس باید اینجا معدل را بصورت پنهان محاسبه کند و در فیلدی که در جای نام دانشجو بود قرار دهد

البته باید SEARCH هایی رو هم قرار داد EDIT هایی رو هم قرار داد که دست USER باز باشد

میدونم خیلی گیج کننده توضیح دادم[nishkhand] هر جاش رو که متوجه نشدید و نیاز به توضیح بیشتر بود بگید خوشحال میشم
و اگه سوال دیگه هم بود خوشحال میشم جواب بدم [golrooz]

5000
7th November 2011, 12:16 PM
از صمیم قلب سپاسگزارم که راهنماییم کردید وممنون که وقتتون رو به من دادید اگه بازم سوال داشتم حتماً می پرسم.. مشکرم...!!!![golrooz][golrooz][golrooz]

narjes.
29th November 2011, 01:54 PM
.

NameEly
29th November 2011, 01:59 PM
با سلام. لطفا به این سوال پاسخ دهید . با تشکر سؤال: برنامه ای بنویسید که عبارت میانوندی را به پیشوندی و پسوندی تبدیل کند. (پرانتز گذاری شده باشد . اگر به صورت دو برنامه جدا از هم باشه مشکلی نیست .)

خوب این سوال که کاری نداره دوست گل من
با شئی گرایی باشه ؟

amir sheykhzadeh
17th November 2012, 03:55 PM
سلام اول از همه خوشحالم که این انجمن رو پیدا کردم ممنون از همه افرادی که اینجا به مشکلات ما رسیدگی میکنند جواب میدن [golrooz]

من چند تا سوال داشتم که میخواستم اگه میشه لطف کنین با توضیح مختصر برام حل کنین با برنامه ++c ممنون

1.برنامه بنویسید که یک آرایه 10 عضوی بگیرد و به سعودی مرتب کند؟

2.برنامه ای که یک عدد را بگیرد صفر های عدد را حذف کند و عدد را نمایش دهد؟

3.آرایه ای 10 عضوی گرفته بزرگ ترین و کوچک ترین را حساب کند؟

4.دو آرایه6 عضوی گرفته عناصر آن در هم ضرب و در آرایه سومی قرار دهد؟

من منتظر جوابتون هستم ممنون[golrooz]

amir sheykhzadeh
17th November 2012, 04:30 PM
.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد