PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال برنامه نویسی ++c جمع , تفریق , ضرب , اعداد 50 کاراکتری

m.basiri.68
11th June 2011, 09:51 PM
سوال : برنامه ای بنویسید که دو رشته عددی حداکثر 50 کاراکتری را از ورودی دریافت و نتیجه جمع و تفریق و ضرب آن دو را محاسبه و در خروجی نمایش دهد.

NameEly
11th June 2011, 10:46 PM
با سلام به شما دوست عزیز :

اولا سوال شما دارای اشتباست چون :

دو رشته عدد
رشته برای حروف است و برای عدد نیست

و برای جوابتون
اگه خواسته باشید با متغیر های معمولی استفاده کنید از این برنامه استفاده کنید
شما در این برنامه چون تعداد ارقام زیاد است باید از نوع long int استفاده کنید
پس به این صورت

من برنامه رو توی ویرایش گر nodepad می نویسم و توی فایل rar قرار می دهم
تا جایی که تونستم به اسون ترین شیوه و زبان قابل فهم نوشتم
اگه قسمتی کموکسر داره بهش اضافه کنید
چون من فقط اصل مطلب رو نوشتم
با تشکر

m.basiri.68
12th June 2011, 02:21 PM
سلام با تشکر از جواب شما .
منظور از رشته عددی ، رشته ای است که از 0 تا 9 می باشد . برای مثال "14259876 " کاراکتر است ولی 14259876 عدد است. و برای این برنامه ابتدا باید کاراکتر ها را به عدد تبدیل کرده و سپس با هم جمع و تفریق و ضرب کنیم .
دوم :در این برنامه از نوع long int نمی توان استفاده کرد زیرا 10 کاراکتری است در صورتی که long int فقط 8 کاراکتر (عدد ) می گیرد.
با تشکر مجدد از شما

sara13
12th June 2011, 03:56 PM
سلام
من پیشنهاد میکنم رشته رو به دو عدد تبدیل کنید
پنج رقم کم ارزش رو توی یک متغیر نگه دارید و با ارزش رو در متغیر دیگر
دو متغیر بولین هم برای سرریز و رقم قرضی در نظر بگیرید
سئوالی باشه؟[soal]

NameEly
12th June 2011, 04:04 PM
سلام با تشکر از جواب شما .
منظور از رشته عددی ، رشته ای است که از 0 تا 9 می باشد . برای مثال "14259876 " کاراکتر است ولی 14259876 عدد است. و برای این برنامه ابتدا باید کاراکتر ها را به عدد تبدیل کرده و سپس با هم جمع و تفریق و ضرب کنیم .
دوم :در این برنامه از نوع long int نمی توان استفاده کرد زیرا 10 کاراکتری است در صورتی که long int فقط 8 کاراکتر (عدد ) می گیرد.
با تشکر مجدد از شما

خوب این که کاری نداره شما با یک حلقه switch این کار رو می توانید انجام داهید البته با استفاده از حلقه while یا for
برای سوال نکته دومتون هم شما می تونید از از long int استفاده کنید چون این نوع متغیر از -2147483647 تا 2147483647 است و می شود 10 کاراکتر یا حداقل می شود 9 کاراکتر
و بالا تر از این نوع من تا حالا استفاده نکردم به شخصا

NameEly
12th June 2011, 04:09 PM
سلام
سئوالی باشه؟[soal]

فکر خوبی هستش که از این روش ولی یکم برنامه نویسی با این روشی که شما گفته پیچیده می شه
شما امدید از نوع برنامه نویسی اسمبلی در c++ استفاده کردید کار درستی است ولی باید سازماندهی مناسب بشه متغیر هاتون پیاده سازیش به نظرتون چطوری هستش ؟

ولی واقعا من به این روشی که شما گفتید فکر نکرده بودم تاحالا ولی عالی هست [tashvigh]

NameEly
12th June 2011, 04:12 PM
من الان که یکم کار دارم ولی اخر شب براتون دوباره می نویسمش اگه خودتون با این تفاسیر انجامش نمی دید [cheshmak]

m.basiri.68
12th June 2011, 06:31 PM
با سلام مجدد.
درسته می شه از long int استفاده کرد ولی زمانی که مثلا دو رشته عددی را با هم ضرب می کنیم حاصل از تعداد 10 کاراکتر بیشتر می شود و این مشکل ساز است.

m.basiri.68
12th June 2011, 07:43 PM
برای نمونه یه سوال با جواب از رشته عددی رو می نویسم تا بیشتر با رشته عددی آشنا بشید.
برنامه ای بنویسید که دو رشته عددی را از ورودی گرفته و مجموع ارقام عدد بزرگتر را در تعداد ارقام زوج عدد کوچکتر ضرب کند.

m.basiri.68
12th June 2011, 07:48 PM
سلام
سئوالی باشه؟[soal]

سلام و ممنون از توجه شما به سوال اینجانب
روش حل سوال تقریبا با گفته ی شما درست است ولی دقیقا منم نمیدونم چون باید یک آرایه هم قرار بدیم تا رقم دهگان را درون خود نگه دارد.
حالا چطوری منم نمیدونم[negaran]

m.basiri.68
12th June 2011, 07:56 PM
امیدوارم با کمک شما دوستان جواب این سوال رو حداکثر تا فردا صبح پیدا کنم.
مجددا از همکاری شما کمال تشکر را دارم.[shaad]

NameEly
12th June 2011, 09:17 PM
می دونید فهمیدن خود سوال که چی می خواد 50 درصد سوال حل میشه

من اخر شب هر جور شده جواب رو بهتون بحویل می دم ( فقط معلوم نیست اخر شب 3 , 4 , 5 صبح باشه )

ولی تمام سعیمو می کنم

ممنون

m.basiri.68
12th June 2011, 09:47 PM
می دونید فهمیدن خود سوال که چی می خواد 50 درصد سوال حل میشه

من اخر شب هر جور شده جواب رو بهتون بحویل می دم ( فقط معلوم نیست اخر شب 3 , 4 , 5 صبح باشه )

ولی تمام سعیمو می کنم

ممنون

چشم انتظار جوابتون هستم[movafaghiyat]

m.basiri.68
12th June 2011, 10:31 PM
قابل توجه دوستان : صورت سوال 50 کاراکتری است.

راهنمایی : بر روی دو رشته ابتدا باید عملیات خواسته شده صورت گیرد و سپس به عدد تبدیل گردد.
این راهنمایی رو یکی از دوستان کرده که البته از درستی آن اطمینان کامل ندارم [tafakor]

NameEly
12th June 2011, 11:02 PM
قابل توجه دوستان : صورت سوال 50 کاراکتری است.

راهنمایی : بر روی دو رشته ابتدا باید عملیات خواسته شده صورت گیرد و سپس به عدد تبدیل گردد.
این راهنمایی رو یکی از دوستان کرده که البته از درستی آن اطمینان کامل ندارم [tafakor]

ببخشید شما روی کاراکتر چه عملیات ریاضی می تونید انجام بدید که این دوست عزیزمون این راهنمایی رو کرده ؟[tafakor]

50 کاراکتر زیاد نیست یکم ؟[gerye]

m.basiri.68
13th June 2011, 12:26 AM
ببخشید شما روی کاراکتر چه عملیات ریاضی می تونید انجام بدید که این دوست عزیزمون این راهنمایی رو کرده ؟[tafakor]

50 کاراکتر زیاد نیست یکم ؟[gerye]

درسته حق با شماست منم نمی دونم دقیقا منظورشون از این حرف چی بوده[narahat]

اگر به من بود اصلا چنین سوالی مطرح نمی کردم چه برسه به تعداد کاراکتر به این زیادی[taajob]

NameEly
13th June 2011, 04:17 AM
درسته حق با شماست منم نمی دونم دقیقا منظورشون از این حرف چی بوده[narahat]

اگر به من بود اصلا چنین سوالی مطرح نمی کردم چه برسه به تعداد کاراکتر به این زیادی[taajob]

با سلام به شما دوست عزیز :

به عرض پوزش و معذرت خواهی تمام و کمال ( الان ساعت 4:50 هستش )
تا همین الان مشغول کار و امتحان چند ساعت دیگم بودم

ادامه در پرتالتون . . .

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد