PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سئوال در مورد آمرها

sadkfafjn
31st May 2011, 11:25 PM
سلام من میخوام امپر یه باطری رو کم کنم مثلا یک هفتم یا بیشتر میخوام بدونم آمپر چیه چطور کم میشه و اگه آمپری یه باطری کمتر باشه برای مصرف امکان داره طول عمر باطری رو افزایش بده مثلا هفت برابر کنه[esteress][tafakor][entezar2] دستگاهی هست که آمپر و ولتاژ خروجی رو با اون چیزی که نیاز داریم تطبیق بده [khabalood][nadanestan]

sadkfafjn
1st June 2011, 12:56 PM
سلام سوال به این سادگی رو هنوز هیچ کس جواب نداده [taajob] پایشید [tashvigh] خیلی آسونه

msd21
1st June 2011, 04:23 PM
میتونی برای مداری که داری از ترانزیستور استفاده کنی که یه جریان بخصوصی از کلکتور(ترانزیستوز bjt) یا درین(ترانزیستور fet) عبور کنه و جریانت محدود به یه مقدار خاص بشه
یا یه خورده پیچیدش کنی و منبع جریان آینه ای بسازی
البته خود مداری که داری جریانی بخصوصی از باتری میکشه و این نیست که همه جریانو از باتری بکشه

msd21
1st June 2011, 04:25 PM
بله اگه جریان یک هفتم از باتری بکشی عمرش هفت برابر میشه البته اگه به تاریخ انقضا باتری نرسی

sadkfafjn
3rd June 2011, 12:51 PM
سلام میتونم بدم به التریکیها منظورم تعمیرکارای وسایل التریکی هست تا همچین کاری برام انجام بدن[tashvigh]

e.einitabar
11th June 2011, 05:49 PM
سلام دوست من
دوست من آمپر یا جریانی که از باتری کشیده میشه بستگی به بار داره یعنی یه زمان هستش که باری که به باتری متصل میکنی ممکنه که 1 آمپر بکشه و باری دیگه رو متصل کنی که ممکنه 0.5 آمپر بکشه
برای محدود کردن جریان یا ولتاژ راه های زیادی وجود داره ولی این راه ها برای حفاظت مدار مورده استفاده قرار میگیره نه برای افزایش طول عمر باتری
مشخصه که شما از قوانین اصلی برق بی اطلاع هستین
در پناه حق

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد