PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شرح عشق

touraj atef
27th May 2011, 12:11 PM
در روزهائي هستيم كه دل و دماغي براي ديدن فوتبال ندارم فوتبالي كه دوستش دارم بخاطر بسياري از مردان كه اين ورزش را براي من زيباترين بازي دنيا كرده اند مرداني چون كرايوف و جرج بست و كانتونا و پلاتيني و سوكراتس و زيكو و قليچ خاني و حسن روشن و صد البته حجازي كه در سوگش نشسته ايم آري غيبت ناصر حجازي هر روز حس غريبانه تري به ما مي دهد و حال در فينال ليگ قهرمانان وقتي يك سويش منچستر يونايتد و سوي ديگرش بارسلونا باشد اين حس غريبانه تر مي شود براي من هميشه اين دو تيم محبوب بوده اند منچستر يونايتد بخاطر جرج بست در سنين كودكي انتخاب كردم منچستر يونايتدي كه در كنار بست برايم ياد آور مردان بزرگي چون اشمايكل و اريك كانتونا و بكهام و ون نيستلروي ... و صد البته ناصر حجازي بود خيلي دوست داشتم اين فرصت براي ايران و همه ما پديد مي آمد كه ناصر حجازي را در دروازه قرمزهاي منچستر ببينم او لياقتش را داشت بسيار برتر از خيلي ها بود كه در منچستر يونايتد دروازه باني كردند و در سوي ديگر بارسلونا است بارسلونا براي من زماني معني گرفت كه كرايوف بزرگ را داشت كرايوف يك فرمانده خوش استيل و خوش پوش و خوش تيپ و خانواده دوست بود نمي دانم چرا هرگاه كرايوف را مي ديدم ياد حجازي مي افتادم كرايوف يك فوروارد و ناصر خان يك دروازه بان بود اما تيپ اخلاقي و نوع زندگي آنها خيلي شبيه هم بود كرايوف همواره با مسئولين فدراسيون كشورش مشكل داشت او زير بار حرف زور نمي رفت هنوز باراني كرم او را به ياد دارم كه در هنگام مربيگري تيم بارسلونا مي پوشيد ناصر خان هم يك باراني كرم چون او داشت و حالا دو تيم محبوب من در فينال هستند كه هر دو ناصر خان را به ياد من مي آورند يك فينال در ويمبلي كه دوست دارم براي من هم گريه و هم خنده داشته باشد! هم گريه و هم خنده ؟ بلي در طي سالها علاقمندي به فوتبال فينالهاي مختلفي را ديده ام كه برايم گريه ها و خنده ها را داشت فينال اولي كه دقيق به خاطر دارم فينال هامبورگ و يوونتوس بود كه هامبورگ با شوت بي نظير فليكس ماگات كه هافبك محبوب من بود در سال 1983 قهرمان اروپا شد و لبخند را مهمان من كرد در سال 1984 ديگر مرد محبوب من يعني ميشل پلاتيني توانست ليورپول را در ورزشگاه هيسل بلژيك شكست دهد پيروزي شيرين بود اما مرگ انسانهاي بي گناه در استاديوم هيسل كه بعلت اغتشاش تماشاگران پيش آمد آن فينال را براي من گريه دار كرد سال بعد در فصل 85-86 تيم بارسا محبوب من به فينال رسيد و در فينال و روي ضربات پنالتي بازي را به استوا بخارست باخت و بار ديگر گريه را تجربه كردم در سال 1987 بايرن مونيخي كه ژان ماري فاف دروازه بان محبوبم و آندرياس برمه و ماتيوس و رو منيگه را داشت به پورتو باخت همان پورتو كه با رباح ماجر الجزايري گل زيبائي به فاف محبوب من زد و باز مرا گريان كرد چند سالي گذشت برنارد تاپي عاشق جاه طلبي از ليگ محبوب من يعني شامپيونا يك تيم جهاني را معرفي كرد مارسي را مي گويم آنها با كارلوس موزر و كريس وادل و ژان ماري پاپن و باسيل بولي به ستاره سرخ بلگراد بر روي ضربات پنالتي باختند و بعد هم قصه رشوه تاپي پيش آمد و مارسي هم مرا گريان كرد اما سال بعد نوبت خنديدن من بود بارسلونا باز در ويمبلي فينالي داشت و حريفش سامپدوريا را با گل زيباي كومان شكست داد بارسلوناي پپ گوارديولا و زوبي زارتا و كومان بردند و مرا به عرش فرستادند سال بعد كه دل به ميلان داده بودم چون هلندي ها محبوب من رايكارد و فون باسن و ايتاليائي بي نظيري چون مالديني و بارزي و دونادوني و ... را داشتند باز گريان شدم زيرا اين بار ميلان محبوب من در فينال مغلوب مارسي محبوب قبلي من شد در فصل 93-94 وقتي شاهد له شدن كرايوف و تيم محبوبم بارسلونا كه روماريو و استيچكوف و زوبي زارتا و كومان را داشت در برابر ميلان كاپلو شدم سالها گذشت و نوبت خنده من شد آن هنگام كه در نيوكمپ 1999 در آخرين لحظه منچستر محبوبم توانست باير مونيخ را شكست دهد اما كمي دلگير بودم كه چرا هيتسفيلد يانكر همان غول اتريشي را به علي دائي كاپيتان تيم ملي كشورم ترجيح داد در سالهاي بعد دوران اوج رئال مادريد بود و فينالها برايم تنها گريه دار بود و لي هيچگاه والنسيا را از ياد نمي برم كه چقدر نزديك به قهرماني بود در سال 2004 فينال گريه داري ديدم از هر دو تيم پورتو و موناكو دلخور بودم كه با تخريب فوتبال زيبا اما نتيجه گير به فينال رسيدند سال بعد در فينال استانبول براي مالديني گريستم او را دوست داشتم او كه مي توانست قهرماني اروپا را با گل زده اش جشن گيرد اما اسير جادوي ليورپول و ضربات پنالتي شد سال بعد نوبت خنده من بود كه شاهد قهرماني بارسلوناي محبوبم شدم بارسلونائي كه رايكارد برايمان ساخت بارسلوناي دكو و روماريو و ژاوي ... سال بعد منچستر برايم شادي آفرين بود و توانست چلسي را شكست دهد بار ديگر به من فينال خندان هديه دهد و سال بعد از آن با قهرماني بارسا با مسي و پپ گوارديولا يك چشم گريان و يك چشم خندان بودم زيرا بارسلونا دگر تيم محبوب من در فينال را شكست داد اما حالا در انتظار فينال ديگري هستم برايم دو تيمي مي آيند كه ياد آور ناصر خان هستند خيلي دوست دارم كه منچستر يونايتد نشانه اي از قدراني از ناصر حجازي را نمايان سازد كه در اين صورت گريان خواهم شد و از سوئي رو به آسمان كرده مي خندم و به ناصر خان مي گويم _ناصر خان تو حقت اين بود كه براي ما حتي در نبودنت هم افتخار آفرين باشي
كاش كه اين فينال براي من گريه و خنده آورد اي كاش
تورج عاطف/tourajateef@yahoo.com

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد