PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : هجر

touraj atef
26th May 2011, 10:13 AM
آنان که طلب کار خدایید خو د آیید
بیر و ن ز شما نیست شماید و شمایید ( مو لانا)
کم گو یم از قهر جهان و لیکن جهان که من خو د بر ای خو یشتن سر شتم قهر می کند ز یر ا که من قهر می کنم و نمی دانم که چرا باید این گو نه با شم و به خو د نیایم ؟ بسیار ز مانی ر نجید م که او که عشق است و عاشق به او باقی ماند ه ام چگو نه این گو نه نه با من و نه به خو د که با کل هستی در ستیز است و می پر سم کی قر ار است که به خو د آییم ؟چه ز و د بر ایمان دیر شد و قتی هجر آمد تاز ه به خو د آییم و به دنیا و ز مان ایراد گر فتیم و لی ند انستیم بیر و ن ز ما نبو د و نیست هر چه کشید یم از خو د ما بو د آر ی از خو د ما بو د........
همه ما از عادی زیستن و ز ند گی ر و ز مر ه خسته شده ایم همه دو ست دار یم د نیا به گو نه دیگر باشد دو ست دار م هر چیزی که امر و ز می بینیم فر ق کند و خسته ایم و خسته و خسته می خو اهیم بگر یز یم از خو د و از این تکر ار تکرار ها اما بر ای این کار چه باید کر د ؟ شاید بهتر ین کار این باشد که خو د مان که شامل نگاهمان و اعمالمان می شو د را تغییر دهیم بیاییم به گو نه دیگر در آینه و جو د مان نگاه کنیم بیاییم چو ن آن ناماد ری ز یبای خفته و قتی به آینه می نگر یم و می پر سیم ز یباترین مو جو د دنیا کیست جو اب “تو” را بشنو یم منظو ر من از ز یبائی ز یبای ر و ح و اند یشه است می دانم سخت است هم ر نگ جماعت نشدن می دانم بر ای فر ق داشتن بهای سنگینی پر د اخت باید کر د اما آن جو اب تو ز یباتر ینی می تو اند به تمام این در د ها بیارز د من چنين باو ر را هر ر و ز در آینه دلم تکرار می کنم به گو نه ای که بر رو حم سایه افکند این جمله ها را به تو ای مهر بان و ناز نین همراه تقدیم می کنم

1/و قتی که می گو ئی دو ست دار م باو رش کنی باو ر کنی که دو ست دار ی بهرچشمهایش نگاه کن و غر ق در آن ز یباتر ین چشمی ی که فقط بر ای تو در دنیا و جو د دار د بگو دو ست دار م و این گو نه باقی بمان

2/عشق بو ر ز با تمام و جو د و با تمام حسی که در در و نت مو ج می ز ند ممکن است در کشاکش ز ند گی ر نج ببینی ولی این را بد ان عشقن تنها راه ز ند گی است

به قو ل حافظ

چو عاشق می شد م گفتم که بر د م گو هر مقصو د

ندانستم که این در ریاچه مو ج بی کران دارد

از امو اج خر و شان نتر س با تمام و جو د عشق بو ر ز

3/به یاد داشته باش که بسیاری از مو اقع سکو ت بهتر ین پاسخ است سعی نکن حتما کسی را که بی دل است د ل باخته کنی بگذار در خر ابه های خو د چو ن جغدی سر گر دان باشد جای تو در او ج آسمانها است “آنجا که عشق خانه دار د در نو ر مطلق

4/آهسته سخن گو ی و تند بیاند یش خشمگین سخن گفتن و تو هین کر د ن چو ن شمشیری دو لبه است نخست تو را می آزار د واز آن دست بکش و ز و د بیاند یش اگر به عشق اعتقاد دار ی اگر آن را در ست می دانی تفکر را متو قف کن و در در یای عشق غو طه و ر شو

5/دعا و پیو ند عاشقانه با خالق عشق را از یاد نبر همو اره مو ثر است همو ار ه فر صت یک گفتگو ی عاشقانه را از یاد نبرو این گفتگو با خالق عشق فر صتی است که بسیار آسان در اختیار ما نهاده شده است

6/ به یاد داشته باش که شخصیت تو سر نو شتت را می ساز د اگر بتر سی سر نو شتی و ز ند گی با تر س و اگر عشق بو ر زی همو اره عاشقانه خو اهی ز یست

و چنين است كه هجر را به باد سپارم تا نسيم بهاري را باورم باشد
…این حکایت همچنان باقی است

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد