PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ***دکترای ساخت و تولید***

behrooz_313
26th May 2011, 05:50 AM
با سلام خدمت دوستان گرامی
انشالله تو این تاپیک راه های موفقیت تو کنکور دکتری و یا پذیرش بدون آزمون و..رو مورد برسی قرار میدیم
پیشاپیش از همکاری شما دوستان نیز سپاسگذارم

behrooz_313
26th May 2011, 05:59 AM
خب قبلش
یه توضیح مختصر در مورد قبل از دکترای آزمون ساخت و تولید بدم
خب برای اومدن به رشته ساخت و تولید تقریبا 2 راه عمده وجود داره
1:هنرستان
2:کنکور سراسری

کسایی که از هنرستان یمان به نظر خیلیا مهارت فنی اونا بالاتره و قابلیت اجرایی بیشتری دارن
ولی خب در عوض بچه های ریاضی عموما تو دروس ریاضی و جامدات قوی ترن

در ضمن بچه های ریاضی اکثرا مستقیم کارشناسی پیوسته میخونن
ولی هنرستانیها واقعا کارشون سخته و به شدت غربال میشن
و اول کنور کاردانی پیوسته میدن
و بعد کنکور کارشناسی ناپیوسته((که پذیرش کیم هم داره))

خب فرق زیادی دارن که وقت نمیشه همشو گفت
مثلا هنرستانی ها تا گرفتن لیسانس 3 تا کا اموزی میرن به اجبار
ولی بچه های ریاضی یک بار!!!

خب تا اینجا میرسیم به این که هر دو گروه لیسانس رو رفتن
حالا واسه ارشد

خب واسه ارشد ساخت و تولید
دروس اصلی که باعث قبولی یمشه ایناس
اول ساخت و تولید
دوم جامدات
سوم ریاضی

خب ساخت و تولید ریسکش خیلی بالاست
مثلا امسال بینهایت سوالای ساخت پیچیده بود
و خیلیا خراب کردن و منی که امیدم بالای 90 زدن بود60 زدم
و تا الان تو رتبه هایی که دیدم کسی بالای 40 نزده چه برسه 60
فکر کنم جزو کسایی باشم که ساخت ور بالا زدم

اما جامدات
من خوندن کتاب دکتر نائی رو واسه مقاومت پیشنهاد میکنم و نکته دیگه ای به ذهنم نمیرسه

واسه ریاضی هم من خودم از توماس کمک گرفتم

خب انشالله با این مقدمه میرسیم به یان که جواب کنکور اومده و شما پذیرفته شدین تو ازمون تحصیلات تکمیلی و کم کم باید به فکر دکتری و مواد آزمونیش باشید

فعلاتا ادامه...

یا علی(ع)

هورام
26th May 2011, 08:32 AM
مثلا هنرستانی ها تا گرفتن لیسانس 3 تا کا اموزی میرن به اجبار
ولی بچه های ریاضی یک بار!!!

خب ساخت و تولید ریسکش خیلی بالاست
مثلا امسال بینهایت سوالای ساخت پیچیده بود
و خیلیا خراب کردن و منی که امیدم بالای 90 زدن بود60 زدم
و تا الان تو رتبه هایی که دیدم کسی بالای 40 نزده چه برسه 60
فکر کنم جزو کسایی باشم که ساخت ور بالا زدم

اما جامدات
من خوندن کتاب دکتر نائی رو واسه مقاومت پیشنهاد میکنم و نکته دیگه ای به ذهنم نمیرسه

واسه ریاضی هم من خودم از توماس کمک گرفتم

سلام
من الان در نیمه راه کارشناسی ام اما با اجازه ، یه جاهایی از حرفاتونو تصحیح میکنم.
درمورد کارآموزی بچه های ریاضی ، اشتباه میکنید. چون بعد از گذروندن 70 واحد ، کارآموزی 1 رو داریم و بعد از 100 واحد هم کارآموزی 2.
درمورد رتبه های کنکور هم باید بگم که یکی از بچه های دانشگاه ما هم تونسته ساخت رو 60 بزنه و الان رتبه 3 ساخت و تولید رو داره.
درمورد کتاب مقاومت هم به نظر من ، جانسون که خیلی عالیه.
در مورد ریاضی هم برای زدن تست ، کتاب آقاسی جلد دومش خیلی خوبه.

babakonline5
26th May 2011, 02:53 PM
کلااا خوندن دکترا رشته های فنی در ایراان ارزش نداره یعنی بی فایده هست ...
بهترین جا برای دکترای ساخت یکیش جی سی میل کانادا هست و یکی هم هامبورگ آلمان (که ایرانی به سختی پذیرش می کنه) و یکی دیگش تچ آمریکا که خیلی هم معتبره حتی ارشد آزاد ایران هم اونجا می تونه دکترا بخونه ولی تچ پذیرشش یه کمی فرق داره ..یعنی با نمره نیست باید یه پروژه تحقیقاتی و عملی رو که اونا بهت میدن رو اانجام بدی بعدش پذیرش میشی..در ضمن اون کاری رو هم که بهت میدن چند تا آزمون داره..

behrooz_313
26th May 2011, 11:52 PM
سلام
من الان در نیمه راه کارشناسی ام اما با اجازه ، یه جاهایی از حرفاتونو تصحیح میکنم.
درمورد کارآموزی بچه های ریاضی ، اشتباه میکنید. چون بعد از گذروندن 70 واحد ، کارآموزی 1 رو داریم و بعد از 100 واحد هم کارآموزی 2.
درمورد رتبه های کنکور هم باید بگم که یکی از بچه های دانشگاه ما هم تونسته ساخت رو 60 بزنه و الان رتبه 3 ساخت و تولید رو داره.
درمورد کتاب مقاومت هم به نظر من ، جانسون که خیلی عالیه.
در مورد ریاضی هم برای زدن تست ، کتاب آقاسی جلد دومش خیلی خوبه.

سلام
میشه خواهش کنم بقیه درصداشو لطف کنید و بزارید؟
اولین نفریه که میبینم ساخت 60 زده
ممنون میشم برام اگه تونستید یه تصویری از کارنامش بزارید

هورام
7th June 2011, 01:15 PM
دوباره سلام
آقای behrooz_313 (http://www.njavan.com/forum/member.php?u=137862) حق کاملاً با شماست.
اینطور که مشخص شد شایعه بوده که سال بالایی ما ساخت رو 60 زده.
ولی درصداشونو تونستم گیر بیارم.
درصدای رتبه 3 ساخت و تولید امسال:
ریاضیات : 52
ساخت : 50
زبان : 26
جامدات : 50
البته ایشون تافل زبان دارن و به دلیل کمبود وقت ، تنها 5 دقیقه رو صرف این قسمت کردن.

راستی ببخشید که دیر شد!

hossien
30th June 2011, 08:51 PM
نگفتین در کدام یک از دانشگاه های ایران دکترای ساخت و تولید را دارن و نحوه پذیرش اونا چی هست
منظورم معدل کارهای تحقیقاتی ، مقاله ، اختراعات و .................

soheiiil
28th July 2011, 05:12 PM
سلام دوست عزیز
درباره دانشگاه هایی که ارشد ساخت تولید دارن میشه کمی راهنمایی کنید؟
و کلا برای موفقیت در آزمون کارشناسی ارشد چه مشخصه هایی لازمه
کار عملی و داشتن سابقه کاری چقدر میتونه مفید باشه؟ مخصوصا در زمینه هیدرولیک و نیوماتیک

دوست عزیزی که پارسال از دانشگاه امیر کبیر در رشته ساخ تولید پذیرفته شدن منابع رو اینطوری معرفی کردن :
http://www.noandishaan.com/forums/showthread.php?t=36938&page=2

نظر شما چیه؟

gholy1234
21st June 2013, 02:00 PM
کلااا خوندن دکترا رشته های فنی در ایراان ارزش نداره یعنی بی فایده هست ...
بهترین جا برای دکترای ساخت یکیش جی سی میل کانادا هست و یکی هم هامبورگ آلمان (که ایرانی به سختی پذیرش می کنه) و یکی دیگش تچ آمریکا که خیلی هم معتبره حتی ارشد آزاد ایران هم اونجا می تونه دکترا بخونه ولی تچ پذیرشش یه کمی فرق داره ..یعنی با نمره نیست باید یه پروژه تحقیقاتی و عملی رو که اونا بهت میدن رو اانجام بدی بعدش پذیرش میشی..در ضمن اون کاری رو هم که بهت میدن چند تا آزمون داره..

با سلام و احترام - خواهش میکنم کمی سنجیده تر نظر بدید. درسته که توی ایران خیلی چیزا بی اهمیته و به علم کم اهمیت میدن، اما اینکه بگیم خوندن رشته فنی در مقطع دکتری در ایران کلا بی فایدس حرف سنجیده ای بنظر نمیاد. ینی کلا همه اونایی که رشته فنی رو تا این مقطع خوندن میخاید زیر سوال ببرید. کسی که این نظر رو میده لزوما باید از نجربه و دانش کافی توی این زمینه برخوردار باشه و تا زمانیکه خود فرد تا سطوح بالا تحصیلاتی نداشته باشه این گونه نظرات منطقی بنظر نمیرسه.
امیدوارم که شما از تحصیلات و تجربه بالایی برخوردار باشید که به این راحتی این نوع نظرات رو میدید.
شرمنده اگه صریح نظرمو گفتم . هرگز منظورم بی احترامی نیست، اما چون خودم به خودم اجازه اینطور نظر دادن رو نمیدم و دانش و تجربه خودم رو خیلی ناکافی میدونم عرض کردم . ممنون.

omid sam daliri
11th February 2014, 11:47 PM
با سلام
من کلید یا پاسخ تشریخی دکتری ساخت و تولید 91 و 92 رو میخام. میتونی واسم پیدا کنی
البته رایگان باشه.[shaad]

paramont
16th April 2015, 01:04 PM
سلام دوستان لطفا برای پروژه کارشناسی ارشد ساخت وتولید دنبال موضوع میگردم لطفا دوستان اگر موضوعی دارند که قابل پروژه باشد برای ایمیل نمانید.paramont121@gmail.com

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد