PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث فشنگ نفوذ کننده در جليقه های ضد گلوله

mehdiiras
12th May 2011, 01:48 AM
با سلام به دوستان ،آيا می شود فشنگی توليد کرد که گلوله آن از جليقه های ضد گلوله به راحتی و در فواصل دور عبور کند.من يک راه حل دارم شما چطور؟

hossien
16th May 2011, 06:15 AM
سلام این فکر خوبی که بتونین چنین فشنگی تولید کنیم که از جلیقه نجات عبور کنه.
شما روی کدوم قسمت برای این کار تحقیقات کردین مرمی ، اسلحه و .....

درضمن پیشنهاد می کنم که ایدتون را در http://www.idea-sasad.ir/main/ (http://www.njavan.com/forum/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.idea-sasad.ir%2Fmain%2F) ثبت کنید البته توجه داشته باشین تمام اطلاعات طرح تون را کامل نزارین.

hossien
16th May 2011, 07:01 PM
سلام
در این مورد چند فاکتور مهم هست 1- نوع اسلحه 2- جنس جلیقه نجات
همانطور که میدونید ما چندین نوع جلیقه داریم پارچه ای ، ترکیبی از ورق های فولادی که در جلیقه بکار می ره و ..................
من هم چند تا ایده می دم شاید کمکتون کنه.
نوک مرمی را به صورت مثلث دربیارن مثل مته های پانتوگراف (که برای حکاکی استفاده میشه).
یا نوک اونو مثل مته مارپیچ دربیارن.
و ........

شلمان
18th May 2011, 11:16 PM
یا شاید بگیم بهتره از این نوع فشنگ فقط در فواصل نزدیک استفاده کنیم
به نظر من بهتره در این مورد از فشنگ معمولی با نو ک تخت در حالی که یک + روی ان است استفاده کنیمرمی را به صورت انفجاری بسازی تا پس از برخورد دوباره به جلیقه فشار اورده باعث سوراخ شدن بشود

reza azadi
3rd June 2011, 03:12 PM
با سلام به دوستان ،آيا می شود فشنگی توليد کرد که گلوله آن از جليقه های ضد گلوله به راحتی و در فواصل دور عبور کند.من يک راه حل دارم شما چطور؟
نتیجه چی شد؟؟؟[bitavajohi] نکنه خواستی...[nishkhand]
البته بهتره کاربرد انو هم روشن کنیم[esteress]
من یه ایده بسیار پیشرفته دارم که تا حداقل صد سال دیگه تکنولوژی ساختش نخواهد بود ( ن...)

sadkfafjn
4th June 2011, 02:15 PM
نتیجه چی شد؟؟؟[bitavajohi] نکنه خواستی...[nishkhand]
البته بهتره کاربرد انو هم روشن کنیم[esteress]
[kootak]من یه ایده بسیار پیشرفته دارم که تا حداقل صد سال دیگه تکنولوژی ساختش نخواهد بود[kootak] ( ن...)

مثلا اگه اول جلیقه رو از تنش دربیاری بهتر نیست[gooshnakardan]

حسین متقی
8th June 2011, 04:39 PM
از طرفند گلوله های توپ 105 میلیمتری و125م م ناتو وایران میشه استفاده کرد یعنی
تخت بودن مرمی و سوزن جلوی مرمی
باعث زیاد شدن انرزی جنبشی شده و از میان الیاف جدید کولار می گذرد

اما برای رد شدن از فولاد نیاز به سختی محاسبه شده تری نسبت به گلوله های معمولی است

حسین متقی
8th June 2011, 05:05 PM
مثل این

عرفان سلیم زاده
9th June 2011, 05:09 PM
من یه پیشهاد دارم:
تو نوک مرمی مواد منفجره(TNT) بزاریم تا حداقل اگر هم جلیقه رو سوراخ نکرد با ایجاد یک انفجار طرف رو ناکار کنه[nishkhand]

SAEED32
11th June 2011, 11:12 AM
اونوقت گه تو لوله شرلیک منفجر بشه که شلیک کننده ناکار می شه!!![nadidan]

عرفان سلیم زاده
11th June 2011, 11:39 AM
[taajob] به این میگن بهانه های بنی اسراییلی![khande][shaad]

reza azadi
11th June 2011, 12:54 PM
مثلا اگه اول جلیقه رو از تنش دربیاری بهتر نیست[gooshnakardan]
اگه از اولش بگم فلسفی میشه
کمی جلوتر میام میگم هدف یک مخترع از اختراع تسلیحاتی چیست[tahavoo]
چطور میخوای تحلیل کنی فردا این گلوله در فلان سازمان جزو تسلیحات کثیف دسته بندی نشود
اگر این گلوله را بسازیم حتی فردا میخوایم جلیقه ضد ان هم طراحی کنیم و پس فردا گلوله ضد جلیقه ضد گلوله و پس پس فردا میخوای جلیقه ضد گلوله ضد جلیقه ضد گلوله و پس پس پس فردا...[bihosele]
پیشنهاد میکنم تا مجور به ورود به شاخه نظامی نشدید انرژی خود را صرف مدلهای برای صلح کنید [movafaghiyat]
ایده من برای این گلوله انقدر خطرناک است که ترجیح میدم انو به گور ببرم و این فکر احمقانه را هم از سرم بیرون میکنم که قرار است این سلاح در مالکیت یک حکومت صلح طلب باشه[narahatishadid]

sadkfafjn
11th June 2011, 08:51 PM
اگه از اولش بگم فلسفی میشه
کمی جلوتر میام میگم هدف یک مخترع از اختراع تسلیحاتی چیست[tahavoo]
چطور میخوای تحلیل کنی فردا این گلوله در فلان سازمان جزو تسلیحات کثیف دسته بندی نشود
اگر این گلوله را بسازیم حتی فردا میخوایم جلیقه ضد ان هم طراحی کنیم و پس فردا گلوله ضد جلیقه ضد گلوله و پس پس فردا میخوای جلیقه ضد گلوله ضد جلیقه ضد گلوله و پس پس پس فردا...[bihosele]
پیشنهاد میکنم تا مجور به ورود به شاخه نظامی نشدید انرژی خود را صرف مدلهای برای صلح کنید [movafaghiyat]
ایده من برای این گلوله انقدر خطرناک است که ترجیح میدم انو به گور ببرم و این فکر احمقانه را هم از سرم بیرون میکنم که قرار است این سلاح در مالکیت یک حکومت صلح طلب باشه[narahatishadid]

http://www.chanarchive.com/content/25_sp/12817537/1307777714568.jpg
تاحالا درباره چلیقه ضد گلوله راديواكتيو شنیدی [hoshdar] یا گربه های اتمی [etlafevaght]

http://www.chanarchive.com/content/51_v/65803057/1278433948988.jpg

عرفان سلیم زاده
12th June 2011, 08:00 PM
اینو بدانید تا سیاست وجود دارد بی رحمی وجود خواهد داشت پس بیاییم اینترنت را جایگزین سیاست کنیم[esteghbal]

hossien
13th June 2011, 06:35 PM
دوست عزیز هدف ما حمله و فروش و ....... نیست اما بلکه صلح و گفتگوی تمدن ها هست اما این کشورهای غربی اینو که نمی فهمن تمدن ؟؟؟ ......
اگه به شما حمله کنن که ما نمی تونیم با این مباحث شما از خودمون و کشورمون دفاع کنیم پس باید تحقیقات گسترده ای داشته باشیم .
در سازمان ها خارجی و حتی ایران این گلوله ها وجود دارد و جلیقه های جلبی هم وجود داره به عنوان مثال در انگلستان یک شرکت به یک ژله دست پیدا کرده که هر چیزی با سرعت به اون برخورد کند ان جسم را نمی زاره از خودش عبور بده یا نیرو را نی زاره به آن طرف عبور بده و در خودش نگه می داره. این ژل را هم اکنون در تمام وسایل و لباس های ورزشی از قبیل اتومبیل رانی ، موتور سواری ، ساق بند در فوتبال و ................... و در فعالیت های نظامی در کلاه ، لباس ، حتی ماسک صورت و ............ استفاده می کنن.

عرفان سلیم زاده
14th June 2011, 12:41 PM
بنظرم بخاطر این از ژل استفاده کرده اند چون خواصش شبیه به مایعات هستش.
شما به یک کیسه اب ضربه بزنید خواهید دید که فورا موجی در ان پدید خواهد امد که تقریبا تمام برایند انرژی را که شما وارد کردید که منحرف میکند.
حرف من اینه که این فرایند میتواند برگشت پذیر باشد یعنی:
اگر ما گلوله ای درست کنیم که در قبل از لحظه برخورد 5 ترکش از پرتاب کند اگر به صورت یک پنج ضلعی تبدیل شود با ایجاد 5 موج میتواند نقطه کانونی را کاملا فشرده کند سپس گلوله اصلی توانایی ضربه زدن باراندمان بالاتری را دارد.
در تئوری باید کاری کنیم که برایند نیروهای منحرف شده در یک کانال قرار بگیرند تا به سمتی که ما می خواهیم حرکت کنند.
این کانال رو میتوانیم به روش بالا ایجاد کنیم البته روش های دیگر هم وجود دارد که بعدا خواهم گفت...

حسین متقی
14th June 2011, 03:11 PM
نظر من ساده کردن هرچه بیشتر وارزان کردن قطعاته چون دراین صورته که حجم اتشی بیشتر قابل استفادس
شنیدم سیاست ایران توی جنگ زیاد کردن هزینه ی جنگ وتلفات از نیروهای دشمنه
اونقدر که اصلا جنگ شروع نشه که بخواد اتفاقی بیفته

به همین دلیل حجم اتش بالا وارزانی قطعات رو خیلی مهم میدونم

حسین متقی
14th June 2011, 03:38 PM
جلیقه های ضد گلوله ی جدیدفقط جلوی ورود گلوله رو میگیرند

نمیتونن ضربه رو جذب یا پخش کنن

میشه با بالا بردن شدت ضربه

یا بالا بردن فشار وارد بر نقطه که بتونه نفوذ کنه

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد