PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تصویر نقشه جنگی حمله امام زمان(عج)

Karim1504
27th April 2011, 02:00 PM
من نه طراحم و نه تایید کننده.فقط گذاشتم تا ببینید و خودتان قضاوت کنید...
http://s1.picofile.com/file/6292487922/12.jpg

Admin
27th April 2011, 03:08 PM
به نظر من از روی روایات با تکیه بر قوه ی تخیل این نقشه رسم شده که معتبر نمی باشد.

محسن آزماینده
27th April 2011, 03:19 PM
این نقشه کاملا تحریف شده
چون منبع موثقی نداره و کسی هم نمیتونه در مورد آینده نظر بده
در ضمن همه احادیثی که در باره ظهور وجود دارن درست نیستن تا بر پایه اون نقشه طراحی بشه

0014
27th April 2011, 05:26 PM
من نه طراحم و نه تایید کننده.فقط گذاشتم تا ببینید و خودتان قضاوت کنید...

به نظر من از روی روایات با تکیه بر قوه ی تخیل این نقشه رسم شده که معتبر نمی باشد.

این نقشه کاملا تحریف شده
چون منبع موثقی نداره و کسی هم نمیتونه در مورد آینده نظر بده
در ضمن همه احادیثی که در باره ظهور وجود دارن درست نیستن تا بر پایه اون نقشه طراحی بشه

بنده هم با نظر دوستان کاملا موافق هستم

تووت فرنگی
27th April 2011, 08:12 PM
[taajob][taajob][taajob][taajob]

AtIsHpArE
27th April 2011, 08:47 PM
من فکر میکنم امام زمان با شمشیر دو لبه عشق و محبت همه جارو فتح میکنه که همه خودشونو به این عنصر تسلیم میکنن و دنیا فتح میشه!نقشه نمیخواد که!
امام محمد باقر (ص) فرمودند:ایا دین چیزی جز محبت و عشق است؟

kamanabroo
27th April 2011, 11:21 PM
بله روایات هیچ قطعیتی در مورد این مسائل ندارند.
تازه عنوان تایپیک رو هم خواهشا عوض کنید چون امام زمان به جنگ کسی نمی ره که بخواد حمله کنه!!!
اگر هم در گیری بوجود بیاد همه دشمنانی هستند که بعد از بارها دعوت به اسلام و ... نپذیرفتن و می خوان امام زمان رو به قتل برسونند...

متاسفانه وهابیت ملعون همه جا رسوخ کرده و تا جایی که می تونه امام زمان عج رو می خواد در نظر مردم بد جلوه بده!!
از بچگی به ما می گفتن که امام زمان که بیاد گردن می زنه و.... و ازین چ و پ هایی که نه با دین نه با قران نه با روایات با هیچ چیز سازگار نیست.

نازخاتون
27th April 2011, 11:40 PM
ای خدا آدم چی بگه آخه ......؟؟؟!!!!

amin_745
27th April 2011, 11:53 PM
بله روایات هیچ قطعیتی در مورد این مسائل ندارند.
تازه عنوان تایپیک رو هم خواهشا عوض کنید چون امام زمان به جنگ کسی نمی ره که بخواد حمله کنه!!!
اگر هم در گیری بوجود بیاد همه دشمنانی هستند که بعد از بارها دعوت به اسلام و ... نپذیرفتن و می خوان امام زمان رو به قتل برسونند...

متاسفانه وهابیت ملعون همه جا رسوخ کرده و تا جایی که می تونه امام زمان عج رو می خواد در نظر مردم بد جلوه بده!!
از بچگی به ما می گفتن که امام زمان که بیاد گردن می زنه و.... و ازین چ و پ هایی که نه با دین نه با قران نه با روایات با هیچ چیز سازگار نیست.
درود خدا و امام عصرش برشما باد که اینقدر زیبا و متین نوشتید[golrooz][tashvigh][esteghbal]

Karim1504
28th April 2011, 03:19 PM
دوستان منم مثل شما تایید نمیکنم و اینو ارسال کردم تا ببینید ..گفتم شاید براتون جالب باشه.موفق باشید

مسلم لله
28th April 2011, 04:15 PM
بسم الله الرحمن الرحیم

جناب کمان ابرو مثل اینکه سفیانی را فراموش کرده اید!

مسلم لله
28th April 2011, 04:22 PM
الله اکبر

متاسفانه وهابیت ملعون همه جا رسوخ کرده و تا جایی که می تونه امام زمان عج رو می خواد در نظر مردم بد جلوه بده!!جنگیدن با سفیانی باعث میشه امام زمان رو بد جلوه بدن؟
مطمئنید شما بد تر از وهابیان به قول شما ملعون خود نیستید؟
چطور در مورد وهابیان و عقاید اون ها و اینکه چیکار میکنن اظهار نظر میکنید،اما دوروبر خودتونو نمیبینید که یک سری اراجیف مزخرف چرت ... رو تحت عنوان ظهور بسیار نزدیک است دارید به مردم تحمیل میکنید.اگر شما تحمیل نمیکنید پس چرا اعتراض نمیکنید؟
مگر دو تن از مراجع بزرگوار تقلید (حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی و حضرت آیت الله العظمی سیستانی) به این لوح اعتراض نکردند؟

بیخودی دهان آدم را باز میکنید.خودتان هیچ ایرادی ندارید که لعنت بر وهابیان میفرستید؟

مسلم لله
28th April 2011, 04:27 PM
لا اله الا الله

امام عصر فرمودند:
درباره وقت ظهور باید بدانید که زمان آن در اختیار خداوند است و هرکس وقت ظهور را تعیین کند،دروغگو است.
المحجه صفحه 241

پس چطور اسم این لوح را گذاشته اند: ظهور بسیار نزدیک است؟
پس چطور اعتراض نمیکنید؟

با پاک کردن این پست،حرف امام را پنهان میکنید.

Rez@ee
28th April 2011, 05:51 PM
شما چراسنگ وهابی ها رو به سینه می زنی؟!اینکه محتوای ان لوح مزخرف چی بوده بماند،از کجا فهمیدی ما باان موافقیم که از در برادری با وهابیون وارد شدی.

بیخودی دهان آدم را باز میکنید.خودتان هیچ ایرادی ندارید که لعنت بر وهابیان میفرستید؟ __________________
با پاک کردن این پست،حرف امام را پنهان میکنید. __________________
این هم از اون حرفاست.

kamanabroo
28th April 2011, 06:29 PM
بسم الله الرحمن الرحیم

جناب کمان ابرو مثل اینکه سفیانی را فراموش کرده اید!
جنگیدن با سفیانی باعث میشه امام زمان رو بد جلوه بدن؟

فراموش نکردم اما اگر به روایات نگاهی بیاندازید متوجه می شید که اصلا بین امام زمان ع و سفیانی هیچ درگیری صورت نمی گیره!!!!!!
و اون کسی که قصد درگیری و جنگ داره سفیانی هست که لشکری بزرگ رو به سمت مکه می فرسته تا با امام زمان بجنگند.
اما در بین راه طبق روایات زمین دهان باز می کنه و همه در زمین فرو می روند!!!

الله اکبر

مطمئنید شما بد تر از وهابیان به قول شما ملعون خود نیستید؟
چطور در مورد وهابیان و عقاید اون ها و اینکه چیکار میکنن اظهار نظر میکنید،اما دوروبر خودتونو نمیبینید که یک سری اراجیف مزخرف چرت ... رو تحت عنوان ظهور بسیار نزدیک است دارید به مردم تحمیل میکنید.اگر شما تحمیل نمیکنید پس چرا اعتراض نمیکنید؟
مگر دو تن از مراجع بزرگوار تقلید (حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی و حضرت آیت الله العظمی سیستانی) به این لوح اعتراض نکردند؟

بیخودی دهان آدم را باز میکنید.خودتان هیچ ایرادی ندارید که لعنت بر وهابیان میفرستید؟

همچنانکه جناب ? ask (http://njavan.com/forum/member.php?u=85606) عزیز گفتند هر اتفاقی اینجا افتاده باشه که اشتباه باشه از ملعونیت وهابیت چیزی کم نمیشه! و تعجب است که از این حرف به شما بر خورده جناب مسلم لله!
کمی اگر در مورد وهابیت تحقیق کنید و انصاف داشته باشید می فهمید که لایه های زیرین این فرقه خبیثه چیه.
(عیب و ایراد داشتن دلیل نمیشه که از دستورات دینی مون چشم پوشی کنیم)
دین هم تولی داره هم تبری. یعنی نسبت به اهل بیت باید اظهار دوستی و محبت کرد و نسبت به دشمنان اهل بیت باید اظهار برائت و ... و در دشمنی وهابیت هیچ شکی وجود نداره ( که نه شیعه رو قبول داره نه سنی رو و بدون رگ و ریشه است)

گفتید " ...تحمیل می کنید" عجیبه مثل اینکه شما عادت دارید چشم و گوش بسته حرف بزنید. با این همه ادعا متاسفم از سطح اطلاعاتتون.
فقط همین رو بگم در جوابش: چیزی رو که نمی بینی و حس نمی کنی و نمی دونی دلیل نمیشه که نباشه.

لا اله الا الله

امام عصر فرمودند:
درباره وقت ظهور باید بدانید که زمان آن در اختیار خداوند است و هرکس وقت ظهور را تعیین کند،دروغگو است.
المحجه صفحه 241
پس چطور اسم این لوح را گذاشته اند: ظهور بسیار نزدیک است؟
پس چطور اعتراض نمیکنید؟
با پاک کردن این پست،حرف امام را پنهان میکنید.
این سوال رو از کسانی باید بپرسی که اون لوح رو ساختند. مطمئنن بخش مذهبی سایت نخبگان تو اون لوح دستی نداشته!
این همه کار اشتباه محض و یقینی هست چرا از مسئولینشون سوال نمی کنید که چرا اینطوره؟
در ضمن اگر اهل تحقیق باشید نظر ایت الله مصباح یزدی درمورد این لوح رو بدست می آوردین.

تووت فرنگی
28th April 2011, 07:28 PM
اینها همه اشتباه [negaran] امام زمان خودشون نمیدونن کی ظهور میکنن حالا مسیر حرکتو ما بدونیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟[fardemohem]

مسلم لله
28th April 2011, 08:31 PM
الله اکبر

شیخ حسن بصری را گفتند:یا شیخ دل های ما خفته است که هر چه میگویی در آن ها اثر نمیکند.چه کنیم؟
شیخ حسن فرمود: کاش خفته بود که خفته را اگر بجنبانی بیدار می شود،دل های شما مرده است که هرچه میجنبانی که هرچه میجنبانی بیدار نمیشود.

حکایت حال شما است.

جناب/سرکار ask اون وهابیانی که از مذهبشون واقعا پیروی میکنند برای من از روحانیون مثلا شیعه ای که مثل کبک سرشونو میکنن زیر برف،ارزش بیشتری دارند.

مثلا شیعه اند
اسم امام عصر را به بازی گرفتند،اگر شیعه اند چرا حرف نمی زنند؟

جناب کمان ابرو بهتر است به جای اینکه بر وهابیان لعنت بفرستید،بر سازندگان این لوح لعنت بفرستید.
چون وهابی ها مذهبشون با ما فرق میکنه،شما اگر واقعا شیعه ای،فعلا مذهب خودتو بچسب.

Rez@ee
28th April 2011, 08:51 PM
الله اکبر

شیخ حسن بصری را گفتند:یا شیخ دل های ما خفته است که هر چه میگویی در آن ها اثر نمیکند.چه کنیم؟
شیخ حسن فرمود: کاش خفته بود که خفته را اگر بجنبانی بیدار می شود،دل های شما مرده است که هرچه میجنبانی که هرچه میجنبانی بیدار نمیشود.

حکایت حال شما است.

جناب/سرکار ask اون وهابیانی که از مذهبشون واقعا پیروی میکنند برای من از روحانیون مثلا شیعه ای که مثل کبک سرشونو میکنن زیر برف،ارزش بیشتری دارند.

مثلا شیعه اند

جناب کمان ابرو بهتر است به جای اینکه بر وهابیان لعنت بفرستید،بر سازندگان این لوح لعنت بفرستید.
چون وهابی ها مذهبشون با ما فرق میکنه،شما اگر واقعا شیعه ای،فعلا مذهب خودتو بچسب.

خدا شما را با ایشان محشور گرداند ان شاء ا...

A M S E T I S
28th April 2011, 09:38 PM
[golrooz]اللهم عجل لولیک الفرج[golrooz]

kamanabroo
28th April 2011, 11:00 PM
الله اکبر

حکایت حال شما است.

مثلا شیعه اند

آقای مسلم لله!!!
حرفتون ارزش جواب دادن نداره

فقط خواستم یه تذکر داده باشم
مواظب باشین تو حرفاتون به هیچ قشری از مسلمانان جسارت نشه

منم به دعای ? ask آمین می گم [sootzadan]

*yas*
29th April 2011, 02:47 AM
منم به دعای ? ask آمین می گم [sootzadan]

منم میگم آمین[golrooz]

مسلم لله
30th April 2011, 07:03 PM
لا اله الا الله

اگر قلبی گفتید ازتون ممنونم.

Rez@ee
30th April 2011, 08:46 PM
مطمئن باش .دعای من از صمیم جان بود.
در ضمن مطئنی همچین لینکی وجود داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟خداشناس دات کام (http://www.njavan.com/forum/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.kkhodashenas.c om%2F)

bidmeshk
30th April 2011, 09:19 PM
خوب حلا چرا به عقايد همديگه و وهابيون اهانت ميكنيد
ادما رو بايد از روي رفتارشون قضاوت كرد عقايد خيلي از ادما روي رفتارشون تاثير نداره ادما جدا از رنگا رنگيشون خيلي بيش از اينها به هم نزديكن مهر نودوستي ..... اصلا مگه امام زمان براي همينها ظهور نميكنه؟

ایاتای
30th April 2011, 11:03 PM
من فکر میکنم امام زمان با شمشیر دو لبه عشق و محبت همه جارو فتح میکنه که همه خودشونو به این عنصر تسلیم میکنن و دنیا فتح میشه!نقشه نمیخواد که!
امام محمد باقر (ص) فرمودند:ایا دین چیزی جز محبت و عشق است؟

من شنیدم با شمشیر سر از تن همه جدا میکنه... البته گناهش گردن اونایی که میگن!!

*yas*
30th April 2011, 11:17 PM
من شنیدم با شمشیر سر از تن همه جدا میکنه... البته گناهش گردن اونایی که میگن!!

نه خیر عزیز
اصلا اینطوری نیست امام ما امام مهر دوستیه یعنی همه امامان و پیامبران اینطوری بودن و هستن

وقتی خوده آقا برا بنده ایی که این همه گناه میکنه دعا میکنه شما فکرشو بکن چه امام خوبی داریم وقتی من اصلا به یاد امامم نیستم اما امامم همیشه سر هر نمازش برام دعا میکنه چطور میتونه بعد ظهورش یه شمشیر بگیره دستش و سر همه رو از بدنشون جدا کنه
اگه هم بخواد این کار و انجام بدن ببینین اون بنده چه بنده ای بوده که آقامون با این همه خوبی که درحقش کردن مجبور به همچنین کاری شدن

/b/
1st May 2011, 12:56 AM
نه خیر عزیز
اصلا اینطوری نیست امام ما امام مهر دوستیه یعنی همه امامان و پیامبران اینطوری بودن و هستن

وقتی خوده آقا برا بنده ایی که این همه گناه میکنه دعا میکنه شما فکرشو بکن چه امام خوبی داریم وقتی من اصلا به یاد امامم نیستم اما امامم همیشه سر هر نمازش برام دعا میکنه چطور میتونه بعد ظهورش یه شمشیر بگیره دستش و سر همه رو از بدنشون جدا کنه
اگه هم بخواد این کار و انجام بدن ببینین اون بنده چه بنده ای بوده که آقامون با این همه خوبی که درحقش کردن مجبور به همچنین کاری شدن

[nadanestan]
کسی اگه مهربون باشه همیشه مهربونه؟؟ [nadanestan] بجای این که سر جدا کنه [droogh] هم باید صحبت و نصیحت کنه [shademani2]

*yas*
1st May 2011, 01:06 AM
[nadanestan]
کسی اگه مهربون باشه همیشه مهربونه؟؟ [nadanestan] بجای این که سر جدا کنه [droogh] هم باید صحبت و نصیحت کنه [shademani2]

یه مثال میزنم
مهمون عزیزه [esteghbal]و وقتی تو خونته سعی میکنی بهترین پذیرایی رو در برابرش انجام بدی
اما اگه مهمون قصد حیثیتت یا جانت یا مالت ویا آبروتو داشته باشه آیا تو دوباره همون برخورد رو انجام میدی
معلومه که نه بلکه دفاع میکنی از خودت از خونت و از خونوادت حالا بخوای از جونتم مایه میزاری چون خونه و ارزش هات بیشتر برات اهمیت داره اونوقت نمیشینی با کسی که قصد جان و آبرو و حیثیتت و کرده صحبت نمیکنی
نمیگم اول حرف نمیزنی چرا اول میشینی کلی نصیحتش میکنی ولی وقتی گوشی برا شنیدن نیست وقتی طرف مقابلت اصلا حرفات و نمیشنوه بازم میشینی تا همه چیز تو ازت بگیره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ایاتای
1st May 2011, 04:12 PM
نه خیر عزیز

یاس عزیز، ممنونم بابت توضیح.
اما من به ادیان و فرستاده های اسمانی معتقد نیستم.. پس بحث در این خصوص بی مورد می باشد.

تاری
1st May 2011, 07:52 PM
یارب

با سلام و عرض احترام حضور دوستان گرامی !

قصد جسارت ندارم ولی نمی تونم شفاف تر از این نظرمو مطرح کنم که در این وطن عزیز اسلامی شکل گرفته :
چرا زود اسم فرقه یا قومی رو می یارید !؟
از بچگی کی و کجا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
راستش ، یادم نمی یاد از بچگی پای منبر وهابیت نشسته باشم !
خواهشا یه کم انصاف به خرج بدیم .

یاس عزیز، ممنونم بابت توضیح.
اما من به ادیان و فرستاده های اسمانی معتقد نیستم.. پس بحث در این خصوص بی مورد می باشد.

از منظر خودم : برای شما دوست گرامی خوشحالم ، شک آستانه ی رویشی زیباست ، پس زیبا دلت را برقصان در آیات خدا تا بفهمی مسیر حقیقت را .

یاعلی

312
28th September 2011, 01:41 AM
به ما نگفتند... (http://tanhayaval.parsiblog.com/Posts/21/%d8%a8%d9%87+%d9%85%d8%a7+%d9%86%da%af%d9%81%d8%aa %d9%86%d8%af.../)

راستش‌ را به‌ ما نگفتند یا لااقل‌ همة‌ راست‌ را به‌ ما نگفتند.
گفتند: تو که‌ بیایی‌ خون‌ به‌ پا می‌کنی‌،جوی‌ خون‌ به‌ راه‌ می‌اندازی‌ و از کشته‌ پشته‌ می‌سازی‌ و ما را از ظهور تو ترساندند.
درست‌ مثل‌ اینکه‌ حادثه‌ای‌ به‌ شیرینی‌ تولد را کتمان‌ کنند و تنها از درد زادن‌ بگویند.
ما از همان‌ کودکی‌، تو را دوست‌ داشتیم‌. با همة‌ فطرتمان‌ به‌ تو عشق‌ می‌ورزیدیم‌ و با همة‌ وجودمان‌ بی‌تاب‌ آمدنت‌ بودیم‌.
عشق‌ تو با سرشت‌ ما عجین‌ شده‌ بود و آمدنت‌، طبیعی‌ترین‌ و شیرین‌ترین‌ نیازمان‌ بود.
اما ... اما کسی‌ به‌ ما نگفت‌ که‌ چه‌ گلستانی‌ می‌شود جهان‌، وقتی‌ که‌ تو بیایی‌.
همه‌، پیش‌ از آنکه‌ نگاه‌ مهرگستر و دست‌های‌ عاطفه‌ تو را توصیف‌ کنند، شمشیر تو را نشانمان‌ دادند.
آری‌، برای‌ اینکه‌ گل‌ها و نهال‌ها رشد کنند، باید علف‌های‌ هرز را وجین‌ کرد و این‌ جز با داسی‌ برنده‌ و سهمگین‌، ممکن‌ نیست‌.
آری‌، برای‌ اینکه‌ مظلومان‌ تاریخ‌، نفسی‌ به‌ راحتی‌ بکشند، باید پشت‌ و پوزة‌ ظالمان‌ و ستمگران‌ را به‌ خاک‌ مالید و نسلشان‌ را از روی‌ زمین‌ برچید.
آری‌، برای‌ اینکه‌ عدالت‌ بر کرسی‌ بنشیند، هر چه‌ سریر ستم‌آلودة‌ سلطنت‌ را باید واژگون‌ کرد و به‌ دست‌ نابودی‌ سپرد.
و اینها همه‌، همان‌ معجزه‌ای‌ است‌ که‌ تنها از دست‌ تو برمی‌آید و تنها با دست‌ تو محقق‌ می‌شود.
اما مگر نه‌ اینکه‌ اینها همه‌ مقدمه‌ است‌ برای‌ رسیدن‌ به‌ بهشتی‌ که‌ تو بانی‌ آنی‌ .
آن‌ بهشت‌ را کسی‌ برای‌ ما ترسیم‌ نکرد.
کسی‌ به‌ ما نگفت‌ که‌ آن‌ ساحل‌ امید که‌ در پس‌ این‌ دریای‌ خون‌ نشسته‌ است‌، چگونه‌ ساحلی‌ است‌؟!
کسی‌ به‌ ما نگفت‌ که‌ وقتی‌ تو بیایی‌:
پرندگان‌ در آشیانه‌های‌ خود جشن‌ می‌گیرند و ماهیان‌ دریاها شادمان‌ می‌شوند و چشمه‌ساران‌ می‌جوشند و زمین‌ چندین‌ برابر محصول‌ خویش‌ را عرضه‌ می‌کند.
به‌ ما نگفتند که‌ وقتی‌ تو بیایی‌:
دل‌های‌ بندگان‌ را آکنده‌ از عبادت‌ و اطاعت‌ می‌کنی‌ و عدالت‌ بر همه‌ جا دامن‌ می‌گسترد و خدا به‌ واسطة‌ تو دروغ‌ را ریشه‌کن‌ می‌کند و خوی‌ ستمگری‌ و درندگی‌ را محو می‌سازد و طوق‌ ذلت‌ و بردگی‌ را از گردن‌ خلایق‌ برمی‌دارد.
ساکنان‌ زمین‌ و آسمان‌ به‌ تو عشق‌ می‌ورزند، آسمان‌ بارانش‌ را فرو می‌فرستد، زمین‌، گیاهان‌ خود را می‌رویاند... و زندگان‌ آرزو می‌کنند که‌ کاش‌ مردگانشان‌ زنده‌ بودند و عدل‌ و آرامش‌ حقیقی‌ را می‌دیدند و می‌دیدند که‌ خداوند چگونه‌ برکاتش‌ را بر اهل‌ زمین‌ فرو می‌فرستد.
همة‌ امت‌ به‌ آغوش‌ تو پناه‌ می‌آورند همانند زنبوران‌ عسل‌ به‌ ملکة‌ خویش‌.
و تو عدالت‌ را آنچنان‌ که‌ باید و شاید در پهنة‌ جهان‌ می‌گستری‌ و خفته‌ای‌ را بیدار نمی‌کنی‌ و خونی‌ را نمی‌ریزی‌.
به‌ ما نگفته‌ بودند که‌ وقتی‌ تو بیایی‌:
رفاه‌ و آسایشی‌ می‌آید که‌ نظیر آن‌ پیش‌ از این‌، نیامده‌ است‌. مال‌ و ثروت‌ آنچنان‌ وفور می‌یابد که‌ هر که‌ نزد تو بیاید فوق‌ تصورش‌، دریافت‌ می‌کند.
اموال‌ را چون‌ سیل‌، جاری‌ می‌کنی‌، و بخشش‌های‌ کلان‌ خویش‌ را هرگز شماره‌ نمی‌کنی‌.
هیچ‌کس‌ فقیر نمی‌ماند و مردم‌ برای‌ صدقه‌ دادن‌ به‌ دنبال‌ نیازمند می‌گردند و پیدا نمی‌کنند. مال‌ را به‌ هر که‌ عرضه‌ می‌کنند، می‌گوید: بی‌نیازم‌.
ای‌ محبوب‌ ازلی‌ و ای‌ معشوق‌ آسمانی‌!
ما بی‌آنکه‌ مختصات‌ آن‌ بهشت‌ موعود را بدانیم‌ و مدینة‌ فاضلة‌ حضور تو را بشناسیم‌ تو را دوست‌ می‌داشتیم‌ و به‌ تو عشق‌ می‌ورزیدیم‌.
که‌ عشق‌ تو با سرشت‌ها عجین‌ شده‌ بود و آمدنت‌ طبیعی‌ترین‌ و شیرین‌ترین‌ نیازمان‌ بود.
ظهور تو بی‌تردید بزرگترین‌ جشن‌ عالم‌ خواهد بود و عاقبت‌ جهان‌ را ختم‌ به‌ خیر خواهد کرد.
کلک‌ مشاطه‌ صنعش‌ نکشد نقش‌ مراد
هرکه‌ اقرار بدین‌ حسن‌ خداداد نکرد
سید مهدی‌ شجاعی‌

پی‌نوشت‌ها:

1. پیامبر اکرم‌ (ص) : فعند ذلک‌ تفرح‌ الطیور فی‌ اوکارها و الحیتان‌ فی‌ بحارها و تفیض‌ العیون‌ و تنبت‌ الارض‌ ضعف‌ اکلها: ینابیع‌ المودة‌، ج‌ 2، ص‌ 136.
2. پیامبر اکرم‌ (ص): یفرج‌ الله‌ بالمهدی‌ عن‌الامه‌، بملا قلوب‌ العباد عبادة‌ و یسعهم‌ عدله‌، به‌ یمحق‌ الله‌ الکذب‌ و یذهب‌ الزمان‌ الکلب‌ و یخرج‌ ذل‌ الرق‌ من‌ اعناقکم‌: بحارالانوار، ج‌51، ص‌ 75.
3. پیامبر اکرم‌ (ص): یحبه‌ ساکن‌ الارض‌ و ساکن‌ السماء و ترسل‌ السماء فطرها و تخرج‌ الارض‌ نباتها. لاتمسک‌ منه‌ شیئا، یعیش‌ فیهم‌ سبع‌ سنین‌ او ثمانیاً او تسعا. یتمنی‌ الاحیاء الاموات‌ لیروالعدل‌ و الطمأنینه‌ و ما صنع‌ الله‌ باهل‌ الارض‌ من‌ خیره‌ : بحارالانوار، ج‌ 51، ص‌ 104.
4. پیامبر اکرم‌ (ص): یأوی‌ الی‌ المهدی‌ امته‌ کمال‌ تأوی‌ النحل‌ الی‌ یعسوبها و یسیطر العدل‌ حتی‌ یکون‌ الناس‌ علی‌ مثل‌ امرهم‌ الاول‌ . لا یوقظ‌ نائماً و لا یهریق‌ دماً: منتخب‌الاثر، ص‌ 478.
5. پیامبر اکرم‌ (ص)9 : تنعم‌ امتی‌ فی‌ دنیاه‌ نعیماً لم‌ تنعم‌ مثله‌ قط‌. البر منهم‌ و الفاجر و المال‌ کدوس‌ یأتیه‌ الرجل‌ فیحثوله‌: البیان‌، ص‌ 173.
6. پیامبر اکرم‌ (ص): یفیض‌المال‌ فیضاً و یحثوالمال‌ حثوا و لایعده‌ عدا :صحیح‌ مسلم‌، ج‌ 8، ص‌ 185.
7. پیامبر اکرم‌ (ص): یفیض‌ فیهم‌ المال‌ حتی‌ یهم‌ الرجل‌ بماله‌ من‌ یقبله‌ منه‌ حتی‌ یتصدق‌ فیقول‌ الذی‌ یعرضه‌ علیه‌: لا ارب‌ لی‌ به‌ : مسند احمد، ج‌ 2، ص‌ 530.

طلیعه طلا
28th September 2011, 05:47 AM
هم وجود این فرد ارزشمند و هم نوشته ها و کتب او ، از سرمایه های غنی فرهنگی کشور ما محسوب میشه که کمتر بهش توجه کردیم .
چه گزینش خوبی داشتین . ممنون ،خیلی زحمت کشیدید.

عرفان سلیم زاده
28th September 2011, 11:51 AM
بله دیگه ایران مثل همیشه ریل قطاره!
همه میان از تو ایران رد میشن و همه چی رو غارت میکنن!

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد