PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خبر من نويسنده هستم و كارم نوشتن است

diamonds55
25th December 2008, 05:18 AM
محمد رحمانيان گفت: نمي‌دانم چرا هر زماني درباره آمريكا كاري را اجرا مي‌كنم، صحبت‌ها و مطالب نادرستي منتشر مي‌شود و انگ مبتذل‌بودن و فحاشي به كارهايم زده مي‌شود.

به گزارش خبرنگار تئاتر خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، نويسنده و كارگردان نمايش «مانيفست‌چو» كه شامگاه گذشته ـ دوم دي ماه ـ پس از تشويق تماشاگران روي صحنه تالار «چهارسو» حاضر شد گفت: براي تشويق شما نيامده‌ام. چراكه هميشه به اين صحبت «روبرتوچولي» باور دارم كه تشويق براي بازيگران است نه كارگردان‌ها اما آمده‌ام درددل كنم.

او با اشاره به توقيف نمايش «عروسك‌ها و دلقك‌ها» يادآور شد: 24 سال پيش در همين روزها اين نمايش را به كارگرداني زنده‌ياد منوچهر اسماعيل‌خاني در همين تالار كار مي‌كرديم اما همان زمان روزنامه‌اي با درج مطلبي با نام «عروسك‌ها، توده‌اي‌ها و دلقك‌ها» منجر به توقيف اين نمايش شد و امروز كه ربع قرن از آن ماجرا مي‌گذرد، بازهم همان روزنامه شرايط را براي توقيف نمايش «مانيفست‌چو» فراهم كرده است كه اميدوارم اين اتفاق نيافتد.

رحمانيان ادامه داد: به قول استاد «رادي» كه در آستانه سالروز درگذشت او هستيم؛ فحش‌دادن خارج از صحنه تئاتر امري ناپسند است اما روي صحنه عمل درستي است و من نيز چنين مي‌كنم.

او با تأكيد بر اين‌كه نگاه سياسي ندارد اضافه كرد: نمي‌خواهم ماجرا را سياسي كنم اما برخوردهايي كه مي‌شود اين‌چنين تصوري را پديد مي‌آورد. درحالي كه من نويسنده‌اي هستم و نمايش‌ام را با مجوز كساني اجرا مي‌كنم كه بايد اين مجوز را صادر مي‌كردند و حق دارم در كارهايم هر نظام سياسي را نقد كنم، اگر عده‌اي با اين موضوع مشكل دارند و تصور مي‌كنند اجراي اين نمايش لطمه‌اي به روابط‌شان با آمريكا مي‌زند به من هيچ ارتباطي ندارد. من نويسنده‌اي هستم و كارم نوشتن است.

در ادامه سخنان رحمانيان تصوير كوتاهي از زنده‌ياد احمد آقالو پخش شد.

آقالو آخرين حضور خود را در تئاتر با حضور تصويري در نمايش «مانيفست‌چو» به ثبت رسانده است.

به گزارش ايسنا، اين نمايش كه نوعي تئاتر مستند است به ماجراي گروگان‌گيري در دانشگاه ويرجيينا مي‌پردازد

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد