PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بعضی استراتژی ها برای احتراز و پرهیز از نگرانی

نارون1
19th April 2011, 10:48 AM
- سعی کنید بیشتر در زمان حال زندگی کنید ، فکر واهی برای آینده را فراموش کنید . هر وقت دچار نگرانی و آشفتگی خاطر شدید از خودتان سوال نمایید : " من که حالا در نگرانی به سر می برم از چی باید پرهیز کنم ؟ " بعدا فورا حمله را شروع کنید و بهترین وسیله برای فرار از نگرانی ، " کار و فعالیت " است .

- تمام قدرت و توانایی خودتان را بکار ببندید تا بتوانید افکارتان را کنترل نمایید و احساس نگرانی را به تعویق بیندازید . و بتدریج این " نقطه ضعف " را از خودتان بزدایید .

- فهرستی از چیزهایی که شما درباره آنها احساس نگرانی دارید تهیه نمایید . این فهرست باید شامل نگرانیهای : دیروز ، هفته قبل و حتی سال قبل باشد . بررسی و تعمق کنید که هریک از نگرانی های شما نتیجه مفیدی برایتان داشته است ؟

- عملی انجام بدهید که اثر مستقیم با درگیری و نگرانی شما داشته باشد . مثلا اگر شما نگران آینده هستید و همیشه پول پس انداز می کنید که مبادا روزی بی پول بمانید ، شروع کنید به پول خرج کردن و با فکری سالم بگویید من پولم را در زمان حیاتم خرج می کنم . با افکار و رفتار رعب آوری که دارید مواجه و روبرو شوید .

- یک مبازه موثر در برابر ترس و نگرانی بهترین راه موفقیت در زندگی است .

- دقیقه زمان حال کلید فهم فعالیت اضطراب آمیز شماست . یاد بگیرید که حالا زندگی نمایید نه اینکه دقایق زمان حالتان را ضایع و بیهوده از دست بدهید ، همواره به گذشته و آینده فکر کنید .

- دقیقه دیگری برای زندگی به جز حالا نیست و کلیه نگرانیها و اضطراب های واهی و پوچ شما هم در همین حالا انجام می شود .

.........

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد