PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مدعیان فرهنگ چندهزار ساله و ..... بخوانند!!

amin_745
1st April 2011, 04:19 PM
پس ازوقوع زلزله ۹ ریشتری در ژاپن، ابر و باد و مه و خورشید و فلک دست در دست یکدیگر دادند و وقایع یکی پس از دیگری در ژاپن رخ دادند. سونامی که در نتیجه وقوع زلزله دراقیانوس ایجاد شده بود به سواحل ژاپن رسید و شهرهای ساحلی ژاپن را در خود غرق کرد. این حادثه بسیاری از ژاپنی‌ها را آواره و یا زنده به گور کرد. از سوی دیگر مردم این کشور با خسارات جانی و مالی فراوانی مواجه شدند؛ کشته شدن افراد بسیار، بی‌خانمانی، از دست دادن دست یا پا، کمبود آب آشامیدنی، کمبود مواد غذایی و بهداشتی و... در این میان انفجار راکتور هسته‌ای قوزی شد بر بالای قوزهای دیگر. حادثه اخیر موجب شد، افراد بسیاری در ترس از تکرار حادثه چرنوبیل فرو روند.

با همه این تفاسیر و جزئیات که هر روزه از خبرگزاری‌ها مرتبا گزارش می‌شود، اما یک حلقه مفقوده وجود دارد که هیچ اشاره‌ای به آن نشده است و گویا خبرگزاری‌ها نیز دوست ندارند چندان روی آن مانور دهند. مردم ژاپن علی رغم این مصیبت رخ داده هنوز دست تعدی به سوی غارت اموال دیگران نگشوده‌اند. هنوز بی‌نظمی و هرج و مرج که معمولا پس از این حوادث رخ می‌دهند، در این کشور رخ نداده است.

به گزارش سرویس بین الملل «فردا»؛ جک کافتری (یکی از وبلاگ نویسان شبکه خبری cnn) در وبلاگ خود به این مسئله پرداخته است. او اشاره می‌کند: «غارت پدیده‌ای است که معمولا بعد از وقوع چنین حوادثی به کرات اتفاق می‌افتد. برای مثال زلزله سال گذشته هائیتی و شیلی، وقوع سیل در انگلستان در سال ۲۰۰۷ و یا حادثه کاترینا که در سال ۲۰۰۵ در امریکا رخ داد. در این حادثه‌ها بازماندگان به مانند قانون «بقاء اصلح» داروین، شروع کردند به دست درازی و قتل غارت اموال دیگران. آنها با این تفکر که شما صاحب هر شیء بی‌صاحب هستید، هر چیزی را که می‌دیدند برای خود بر می‌داشتند.»

کافتری در ادامه گزارش خود اشاره می‌کند «یکی از خبرنگاران روزنامه «تلگراف» از این رفتار مردم ژاپن شگفت زده شده بود. او در گزارش خود آورده بود «سوپر مارکت‌های ژاپنی پس از بحران ایجاد شده، قیمت کالاهای خود را پایین آوردند. ماشین‌های حمل کالا درمناطق مصیبت زده می‌چرخیدند و بین مردم نوشیدنی‌های مجانی توزیع می‌کردند. غربی‌ها مطمئنا با دیدن این صحنه‌ها عمیقا متعجب می‌شدند.»

کافتری با اشاره به این موضوع، عنوان می‌کند «برخی‌ها معتقدند، ژاپنی‌ها تحت تاثیر آموزه‌های دینی خود دست به چنین اقداماتی نمی‌زنند. اما به من نظر من چیزی مهم‌تر از این بایستی در این قضیه تاثیرگذار باشد.» او در وبلاگ خود از دیگران می‌خواهد او را در جواب دادن به این پرسش همراهی کنند.

به گزارش «فردا»، وقتی توفان کاترینا به نیواورلئان رسید و سد‌ها شکسته شد، مردم آمریکا آن آمریکای دیگر را کشف کردند. آمریکایی که هالیوود درباره‌اش فیلمی نمی‌سازد. مردم دیدند که آدمهایی که مامور حفظ نظم و قانون هستند خودشان در حال بار زدن اجناس فروشگاه‌ها هستند. پلیس نمی‌توانست جلوی غارت را بگیرد چون کم نبودند ماموران پلیسی که به غارت مشغول بودند.

مسلم لله
3rd April 2011, 03:11 PM
الله اکبر

من که مدعی نیستم.مطالب بالا رو مطالعه نکردم فقط اوایلش رو یه نگاه انداختم.
به نظر من اگر اون زلزله تو ایران (باستانی و متمدن) میومد ایران با خاک یکسان بود.

Joseph Goebbels
4th April 2011, 06:02 PM
الله اکبر

من که مدعی نیستم.مطالب بالا رو مطالعه نکردم فقط اوایلش رو یه نگاه انداختم.
به نظر من اگر اون زلزله تو ایران (باستانی و متمدن) میومد ایران با خاک یکسان بود.
یه چیزی به اسم حکمت وجود داره که معلوم می کنه چی و چه چیزی کجا اتفاق بیفته و یا نیفته . کار خدا حساب و کتاب داره .

RezaOnlinE
4th April 2011, 08:52 PM
لطفا اگه اطلاعات کافی ندارید بحث نکنید و اسپم ندید

مسلم لله
7th April 2011, 01:22 PM
الله اکبر

لطفا اگه اطلاعات کافی ندارید بحث نکنید و اسپم ندید
جناب رضا آنلاین درسته من مثل شما عالم نیستم اما باید بحث کنم تا عالم بشم.

یه چیزی به اسم حکمت وجود داره که معلوم می کنه چی و چه چیزی کجا اتفاق بیفته و یا نیفته . کار خدا حساب و کتاب داره .
یه چیز میگم اما ناراحت نشید چون دوستانه میگم:
با این حرفا دارید خودتونو گول میزنید.
مبارک است نام خدای پاک که آفرید انسان را از گل زمین و گردانید او را قیم بر اعمال خود.(فصل 12 انجیل برنابا آیه شریفه 10)
هر کس در گرو کاری است که کرده است.(سوره مبارکه مدثر قرآن به روایت عاصم از حفص آیه شریفه 38)

آیه از قرآن هم آوردم که نگید انجیل تحریف شده است.

یعنی حکمت این است که ژاپن که نمیدانم چه دینشان چیه پیشرفت کند اما ایران که ظاهرا مسلمان است پیشرفت نکند؟

Karim1504
7th April 2011, 04:45 PM
اینا ربطی به دین نداره و همش به فرهنگ مرتبطه...

من در چند سال پیش تو شیراز دوره میدیدم.رفتیم تخت جمشید دیدن تمدن کهنمون... مردم ایران برای عکس گرفتن میپریدن رو دیوار و زباله میریختن و ... . برجک مراقبت قسمت مقبره اردشیر پشت بلند گو داد میزد اقا بیا پایین و به آثار باستانی صدمه نزن.. در این حین یک خانم زاپنی دیدم که یک سیگار در دست راستش بود و یک جاسیگاری در دست چپش..حتی خاکستر سیگار را هم در روی زمین بیابانی نمیریخت.اگر میریخت حتی به زمین هم نمیرسید و باد در خود غرقش میکرد ولی بازم اینکارو نمیکرد...

اونجا با خود گفتم که خاک بر سر من و اون دوستان من که ادعای الکی تمدن و فرهنگ داریم[negaran]

amin_745
7th April 2011, 04:58 PM
اینا ربطی به دین نداره و همش به فرهنگ مرتبطه...

[tashvigh][golrooz]

بهشت را به بها میدهند نه به بهانه

مسلم لله
7th April 2011, 06:19 PM
الله اکبر

ایول داداش کریم خودم

Joseph Goebbels
9th April 2011, 10:22 AM
الله اکبر

جناب رضا آنلاین درسته من مثل شما عالم نیستم اما باید بحث کنم تا عالم بشم.

یه چیز میگم اما ناراحت نشید چون دوستانه میگم:
با این حرفا دارید خودتونو گول میزنید.
مبارک است نام خدای پاک که آفرید انسان را از گل زمین و گردانید او را قیم بر اعمال خود.(فصل 12 انجیل برنابا آیه شریفه 10)
هر کس در گرو کاری است که کرده است.(سوره مبارکه مدثر قرآن به روایت عاصم از حفص آیه شریفه 38)

آیه از قرآن هم آوردم که نگید انجیل تحریف شده است.

یعنی حکمت این است که ژاپن که نمیدانم چه دینشان چیه پیشرفت کند اما ایران که ظاهرا مسلمان است پیشرفت نکند؟
پس شما که خبره در کار دین هستید یه هو بگو اگه مردمان مکه کفر کردند ، یه هو خدا بیاد و مجازاتشون کنه و یکدفعه زلزله مخوفی به قدرت 14 ریشتر در مقیاس امواج درونی بر اونها تحمیل کنه تا هم خوده خانه خدا ویران شه و هم مردمان مکه ادم ![nishkhand]

مسلم لله
9th April 2011, 12:26 PM
الله اکبر

مثل اینکه پست منو خوب نخوندین
چون به نظر صحبت شما هیچ ربطی به جواب من نداره

باستان شناس
9th April 2011, 03:26 PM
درود به همه عزیزان

دوستان عزیز از همگی خواهش میکنم به روش منطقی و اصولی با هم برخورد کنید...
مطمنا هیچ یک از ما خواهان قفل شدن ی تاپیک نیستیم ازتون میخوام با صبر و احترام بیشتری با هم برخورد کنید و مطمنا با زیر سوال بردن یکدیگر فقط شان خود رو زیر سوال میبرید...

پس همگی با هم با نظرات همدیگر به دیده احترام نگاه کنیم و در صورت هم فکر نبودن دلیل نمیشه همدیگر رو تخریب کنیم.....
همین تضادها هست که اجتماع رو شکل میده و ارتقا می بخشه

مطمنا احترام به شخص مقابل ..در اصل احترام به خود ماست

delphi
9th April 2011, 06:32 PM
دوست عزیز به نظر من عنوان تاپیک بسیار تحریک کننده هست (هرچند که نویسنده برای نشان دادن اهمیت موضوع از آن استفاده کرده)

هر کس که به تخت جمشید و یا هر مظهر اقتدار ایران باقی مانده از نیاکان ما کوچکترین آسیبی وارد کند شک نکید که ایرانی نیست (هرچند که در ایران زندگی کند)

Joseph Goebbels
9th April 2011, 11:11 PM
الله اکبر

مثل اینکه پست منو خوب نخوندین
چون به نظر صحبت شما هیچ ربطی به جواب من نداره

به خاطر اسم این سایت من دیگه بحث رو به صورت دعوایی ادامه نمی دهم چون دوست ندارم چهره سایت رو تخریب کنم نزدیک به 2 بار هم این پست رو ویرایش کردم ولی دوست عزیز :

اگه هم دوست دارین بحث ادامه پیدا کنه بهتره که تو محیط pm با یکدیگر ادامه بحث کنیم تا محیط تاپیک خراب نشه . این رو هم به خاطر قوانین سایت میگم .
با تشکر .

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد