PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : معرفي نرم افزار maple

صبا محمدي
23rd December 2008, 05:34 PM
مقدمه ای بر نرم افزار محبوب و قدرتمند Maple :
Maple یک نرم افزار برای حل مسائل ریاضی است که اولین بار در سال 1981برای انجام مجموعه ای از محاسبات در دانشگاه waterllo طراحی شد. در سال 1988، این نرم افزار توسعه داده شد و به توسط یک کمپانی کانادایی مستقر در دانشگاه به بازار تجاری کامپیوتر عرضه شد.فروش و عرضه این نرم افزار به بازار سود زیادی را نصیب، صاحبان کمپانی کرد.

http://daneshnameh.roshd.ir/mavara/img/daneshnameh_up/0/0e/300px-Maple95_screenshot.png
این نرم افزار ابزاری قدرتمند در انجام محاسبات ریاضی و مهندسی می باشد .

معرفی این نرم افزار

maple یک مفسر، برای زبان برنامه نویسی پویا است، به طور معمول،عبارات جبری و عبارات منطق در حافظه کامپیوتر، ذخیره می شوند و پس از آن بوسیله این نرم افزار پردازش شده و حل میگردند. از این نرم افزار در حل مسایل مختلف ریاضی از قبیل هندسه، حساب و ... استفاده می شود.

وقتی میپل بار می شود (اجرا می گردد)فقط هسته که پایه و اساس سیستم میپل و شامل دستورات بنیادی و اولیه می باشد را به حافظه منتقل می کند. هسته از کدهایی به زبان C تشکیل شده که تقریبا 10 درصد کل سیستم میپل را در بر می گیرد. به منظور سرعت و کارایی بیشتر هسته کوچک نگه داشته شده است. نود درصد بقیه به زبان میپل نوشته شده است که در کتابخانه هایMaple قرار دارد.

نمونه ای از یم برنامه در میپل

معادله دیفرانسیل خطی زیر را در نظر بگیرید :
http://daneshnameh.roshd.ir/mavara/img/daneshnameh/math/9c30cefa26b7fd99671ffc29e6879d1a.png

کد زیر این معادله را حل میکند:

(dsolve({diff(y(x),x,x)- 3*y(x)= x,y(0)=1,D(y)(0)=2},y(x))

ehsan122
25th August 2012, 01:41 PM
ممنون خوب بود--برا یادگیری این برنامه وقت
زیادی میخواد؟؟؟؟

Only Math
27th August 2012, 08:57 PM
ممنون خوب بود--برا یادگیری این برنامه وقت
زیادی میخواد؟؟؟؟

بستگی به میزان اشنایی شما با فضای نرم افزارهای ریاضی و اینکه در چه حد به ابزار ها نیاز داشته باشید، داره.
برای حل معادلات یا محاسباتی از قبیل انتگرال و حد مشتق و رسم نمودارها در سطح نه چندان پیشرفته زمان زیادی لازم نیست اما برای یادگیری تمام قابلیتها باید زمان بذارید و از کتاب ها یا سی دی های اموزشی استفاده کنید

ehsan122
7th September 2012, 03:08 PM
ممنونم من ریاضی درس میدم خیلی دوست دارم با چنتا نرم افزار هم اشنا باشم و تو تدریسم ازشون استفاده کنم
از کامپیوتر سر درمیارم ولی زیاد با نرم افزار های ریاضی کار نکردم
برای شروع پیشنهاد میکنید چکار کنم با چه کتاب یا سیدی هایی شروع کنم؟

Only Math
7th September 2012, 11:41 PM
من خودم برای این نرم افزلر از سی دی اموزشیش کمک گرفتم کتابی نمیشناسم براش
اموزش کاربردی نرم افزار maple13 (نرم افزاهای اموزشی پارسیان)
هم خود نرم افزار رو داره هم اموزش و مثال
روزی 1ساعت براش وقت بذارین کتر از 1ماه تموم میشه. خوبی این نرم افزار نسبت به بقیه سادگی نسبی در استفاده از ابزارهاش هست و یادگیریش به زمان کمتری نیاز داره

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد