PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال سنسور کنترل روشنایی

reza_eg
4th March 2011, 12:38 AM
سلام
من برای یه پروژه به یک مدار عملی برای کنترل روشنایی محیط(مثل لوکس کنترلرر) نیاز دارم. اگه کسی در این زمینه اطلاعات ،یا مدار عملی و ... داره لطفا به من کمک کنه.
مرسی.

e.einitabar
4th March 2011, 12:33 PM
شما میتونید از سنسور نوري tsl2550 استفاده کنین که تو بازار هم گیر میاد. اگر با پروتوکل I2C آشنا باشید خیلی راحت میشه باهاش کار کرد. تمام اطلاعات توی datasheet موجوده و اگر مشکلی داشتید من در خدمتم.
ولی من توصیه می کنم که از این استفاده کنین (هدف از ارائه این محصول تسریع در یادگیری و صرفه جویی در وقت دانشجویان برای انجام پروژه های گوناگون با سری های مختلف میكرو های AVR و PIC و 8051 است. در این مجموعه بیش از 500 پروژه به صورت دسته بندی شده گردآوری شده كه بررسی آنها میتواند در تسریع امر یادگیری و تقویت بنیه عملی و فنی دانشجویان كمك شایانی نماید. این مجموعه در قالب یك DVD ارائه شده است.) (http://eshop.eca.ir/product_info.php?products_id=50)
در پناه حق

e.einitabar
4th March 2011, 12:39 PM
میتونی کیت مربوط به اون رو از این سایت بخری
http://www.kanounco.com/index.php?p=210
كيت لوكس متر با ال سي دي KE9165
نمايش ميزان روشنائي محيط با LCD بوسيله ميكروكنترلر at89s51 ، بسيار دقيق و ظريف مناسب براي پروژه هاي دانشجوئي و آزمايشگاهها
قيمت 350.000 ريال

msd21
20th March 2011, 09:21 PM
[eynaki]میشه کسائی که ازش استفاده کردن در مورد نحوه کارش توضیح بدن و اینکه چجوری محاسبه میکنه

e.einitabar
20th March 2011, 10:08 PM
من فک میکنم این سنسور به اندازه ی نوری که دریافت میکنه ولتاژ مشخص در خروجی خواهد داشت
که از این طریق شدت نور رو میتوان در میکرو محاسبه کرد و در lcd نمایش داد

arman_day2000
24th October 2011, 11:43 PM
سلام.
امیدوارم خوب و خوش باشید.
سنسور tsl 2550 را از کجا تهیه کنم؟
آیا مغازه یا شرکتی سراغ دارید که اون رو موجود داشته باشد؟
ترجیح میدم حضوری سراغ فروشنده یا فرد مطلع در این زمینه برم.
اگر جایی رو میشناسید لطفا به من معرفی کنید.

e.einitabar
2nd November 2011, 11:58 AM
اگه تهرانی برو جمهوری

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد