PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : امام زمان (عج) کیست؟

تووت فرنگی
19th February 2011, 06:18 AM
سلام[golrooz]
با توجه به اینکه درزمان حال ادیان دروغی و همچنین انسان هایی دروغی خودشون رو جا امام مهدی (عج) میگذارند!!!
تو این تاپیک اگه دوستان موافقند پیرامون شخصیت،زندگی یا.... امام مهدی (عج) اطلاعاتی دارند بگن تا همه استفاده کنیم!
دوستان:اگه این تاپیکا گذاشته میشه اول واسه اینکه من خیلی سوال دارم تو این مطالب و دوم اینکه اگه یک غیرشیعه سوال پرسید بتونیم پاسخ بدیم.
یاعلی....[golrooz]

تووت فرنگی
19th February 2011, 09:13 AM
فقط میدونم امام 12 ما هستن!
و اینکه به اذن خداوند از دید انسان های ناشایست پنهان گشتند!
و اینکه از طریق ولایت معنوی بعضی هارو هدایت میکنند.[golrooz]

A M S E T I S
19th February 2011, 01:08 PM
امام مهدی کیست؟

امام مهدی کیست؟ وی یگانه فرزند امام عسکری علیه السلام یازدهمین امام شیعیان است. امام مهدی(عج) در سحرگاه نیمه شعبان 255 ق در سامرّا چشم به جهان گشود و پس از پنج سال زندگی تحت سرپرستی پدر، و مادر بزرگوارشان نرجس خاتون، در سال 260 ق به دنبال شهادت حضرت عسکری علیه السلام ـ همچون حضرت عیسی علیه السلام و حضرت یحیی علیه السلام که در سنین کودکی عهده دار نبوّت شده بودند ـ در پنج سالگی منصب امامت شیعیان را عهده دار شدند. آن بزرگوار پس از سپری شدن دوران غیبت با تشکیل حکومت عدل جهانی احکام الهی را در سرتاسر زمین حاکمیت خواهد بخشید.
میلاد نور

آخرین امام شیعیان در پانزدهم ماه شعبان 255 ق، علی رغم مراقبت های ویژه مأموران حکومت عباسی، در خانه امام عسکری علیه السلام چشم به جهان گشودند. تولد مخفیانه آن حضرت بی شباهت به تولد حضرت موسی علیه السلام و حضرت ابراهیم خلیل علیه السلام نیست. همان گونه که این دو پیامبر بزرگ الهی تحت شدیدترین تدابیر امنیتی فرعونیان و نمرودیان به اراده خداوند و به سلامت در کنار کاخ فرعون و نمرود متولّد شدند، حضرت مهدی(عج) نیز در حالی که جاسوسان و مأموران خلیفه عباسی تمام وقایع خانه امام یازدهم علیه السلام را زیر نظر داشتند، در کمال امنیت و بدون آن که دشمنان بویی ببرند، در سحرگاه روز جمعه نیمه شعبان قدم به جهان هستی گذاشتند.
سیمای مهدی(عج)

پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار علیهم السلام هر کدام در سخنان خود به اوصاف امام مهدی(عج) اشاره کرده اند. حضرت امام رضا علیه السلام در توصیف ویژگی های چهره و سجایای اخلاقی و ویژگی های برجسته آن حضرت می فرمایند: «قائم آل محمد(عج) هاله هایی از نور چهره زیبای او را احاطه کرده است رفتار معتدل و چهره شادابی دارد. از نظر ویژگی های جسمی شبیه ترین فرد به رسول خدا(ص) است. نشانه خاصّ او آن است که گرچه عمر بسیار طولانی دارد، ولی از سیمای جوانی برخوردار است؛ تا آن جا که هر بیننده ای او را چهل ساله یا کمتر تصور می کند. از دیگر نشانه های او آن است که تا زمان مرگ با وجود گذشت زمان بسیار طولانی هرگز نشان پیری در چهره او دیده نخواهد شد».
حجت خدا

روزی عثمان بن سعید بن عمری به همراه حدود چهل نفر از بزرگان شیعه به حضور امامامامت جلوگیری کنند. راوی می گوید: وقتی عثمان بن سعید به حضرت عسکری علیه السلام گفت: آمده ایم تا درباره مطلب مهمی که شما به آن آگاه ترید از شما سؤال کنیم، حضرت عسکری علیه السلام فرمودند: بنشین عثمان. پس از ساعتی امام علیه السلام فرمودند: آیا می خواهید بگویم به چه منظوری آمده اید؟ همه گفتند: ای فرزند رسول خدا، بفرمایید. آنگاه حضرت فرمودند: آمده اید تا درباره حجت خدا و امام پس از من بپرسید. همه گفتند: آری. در این لحظه ناگهان پسری که چهره درخشانی چون ماه داشت و از هر حیث به امام عسکری علیه السلام شبیه بود وارد شد. حضرت فرمودند: بعد از من پیشوای شما و جانشینم این فرزند من است. مواظب باشید پس از من در دین دچار آشفتگی نشوید... عسکری علیه السلام رسیدند تا درباره جانشین آن حضرت سؤال کنند و در آینده از ایجاد اختلاف در مسئله
دوران زندگی

دوران زندگی امام زمان(عج) به چهار دوره تقسیم می شود:
1 ـ از تولد تا غیبت: حضرت مهدی(عج) پس از تولد حدود پنج سال تحت سرپرستی پدر بزرگوارشان امام عسکری علیه السلام به صورت نیمه مخفی زندگی کردند. یکی از کارهای بسیار مهمی که حضرت امام حسن عسکری علیه السلام در این دوره انجام دادند این بود که امام مهدی(عج) را به بزرگان شیعه معرفی کردند تا در آینده در مسئله امامت دچار اختلاف نشوند.
2 ـ غیبت صغری: پس از شهادت حضرت امام حسن عسکری علیه السلام در سال 260 ق دوره غیبت صغری آغاز شد و تا سال 329 ق ادامه پیدا کرد. در این دوره حضرت مهدی(عج) از طریق چهار نائب به ادامه امور مردم می پرداختند.
3 ـ دوره غیبت کبری: این دوران از سال 329 ق شروع شد و تا زمانی که خداوند مصلحت بدانند ادامه خواهد داشت در این دوره پاسخ به پرسش ها و احکام مردم بر عهده نایبان عام آن حضرت است و حضرت نایب خاصی برای این دوره معرفی نکرده اند.
4 ـ دوره حکومت: پس از ظهور، امام زمان(عج) بر اساس احکام اسلام حکومت واحد جهانی تشکیل خواهند داد که در سایه آن سرتاسر عالم پر از عدل و داد خواهد شد.

تبیان

تووت فرنگی
19th February 2011, 01:46 PM
امام مهدی کیست؟

امام مهدی کیست؟ وی یگانه فرزند امام عسکری علیه السلام یازدهمین امام شیعیان است. امام مهدی(عج) در سحرگاه نیمه شعبان 255 ق در سامرّا چشم به جهان گشود و پس از پنج سال زندگی تحت سرپرستی پدر، و مادر بزرگوارشان نرجس خاتون، در سال 260 ق به دنبال شهادت حضرت عسکری علیه السلام ـ همچون حضرت عیسی علیه السلام و حضرت یحیی علیه السلام که در سنین کودکی عهده دار نبوّت شده بودند ـ در پنج سالگی منصب امامت شیعیان را عهده دار شدند. آن بزرگوار پس از سپری شدن دوران غیبت با تشکیل حکومت عدل جهانی احکام الهی را در سرتاسر زمین حاکمیت خواهد بخشید.
میلاد نور

آخرین امام شیعیان در پانزدهم ماه شعبان 255 ق، علی رغم مراقبت های ویژه مأموران حکومت عباسی، در خانه امام عسکری علیه السلام چشم به جهان گشودند. تولد مخفیانه آن حضرت بی شباهت به تولد حضرت موسی علیه السلام و حضرت ابراهیم خلیل علیه السلام نیست. همان گونه که این دو پیامبر بزرگ الهی تحت شدیدترین تدابیر امنیتی فرعونیان و نمرودیان به اراده خداوند و به سلامت در کنار کاخ فرعون و نمرود متولّد شدند، حضرت مهدی(عج) نیز در حالی که جاسوسان و مأموران خلیفه عباسی تمام وقایع خانه امام یازدهم علیه السلام را زیر نظر داشتند، در کمال امنیت و بدون آن که دشمنان بویی ببرند، در سحرگاه روز جمعه نیمه شعبان قدم به جهان هستی گذاشتند.
سیمای مهدی(عج)

پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار علیهم السلام هر کدام در سخنان خود به اوصاف امام مهدی(عج) اشاره کرده اند. حضرت امام رضا علیه السلام در توصیف ویژگی های چهره و سجایای اخلاقی و ویژگی های برجسته آن حضرت می فرمایند: «قائم آل محمد(عج) هاله هایی از نور چهره زیبای او را احاطه کرده است رفتار معتدل و چهره شادابی دارد. از نظر ویژگی های جسمی شبیه ترین فرد به رسول خدا(ص) است. نشانه خاصّ او آن است که گرچه عمر بسیار طولانی دارد، ولی از سیمای جوانی برخوردار است؛ تا آن جا که هر بیننده ای او را چهل ساله یا کمتر تصور می کند. از دیگر نشانه های او آن است که تا زمان مرگ با وجود گذشت زمان بسیار طولانی هرگز نشان پیری در چهره او دیده نخواهد شد».
حجت خدا

روزی عثمان بن سعید بن عمری به همراه حدود چهل نفر از بزرگان شیعه به حضور امامامامت جلوگیری کنند. راوی می گوید: وقتی عثمان بن سعید به حضرت عسکری علیه السلام گفت: آمده ایم تا درباره مطلب مهمی که شما به آن آگاه ترید از شما سؤال کنیم، حضرت عسکری علیه السلام فرمودند: بنشین عثمان. پس از ساعتی امام علیه السلام فرمودند: آیا می خواهید بگویم به چه منظوری آمده اید؟ همه گفتند: ای فرزند رسول خدا، بفرمایید. آنگاه حضرت فرمودند: آمده اید تا درباره حجت خدا و امام پس از من بپرسید. همه گفتند: آری. در این لحظه ناگهان پسری که چهره درخشانی چون ماه داشت و از هر حیث به امام عسکری علیه السلام شبیه بود وارد شد. حضرت فرمودند: بعد از من پیشوای شما و جانشینم این فرزند من است. مواظب باشید پس از من در دین دچار آشفتگی نشوید... عسکری علیه السلام رسیدند تا درباره جانشین آن حضرت سؤال کنند و در آینده از ایجاد اختلاف در مسئله
دوران زندگی

دوران زندگی امام زمان(عج) به چهار دوره تقسیم می شود:
1 ـ از تولد تا غیبت: حضرت مهدی(عج) پس از تولد حدود پنج سال تحت سرپرستی پدر بزرگوارشان امام عسکری علیه السلام به صورت نیمه مخفی زندگی کردند. یکی از کارهای بسیار مهمی که حضرت امام حسن عسکری علیه السلام در این دوره انجام دادند این بود که امام مهدی(عج) را به بزرگان شیعه معرفی کردند تا در آینده در مسئله امامت دچار اختلاف نشوند.
2 ـ غیبت صغری: پس از شهادت حضرت امام حسن عسکری علیه السلام در سال 260 ق دوره غیبت صغری آغاز شد و تا سال 329 ق ادامه پیدا کرد. در این دوره حضرت مهدی(عج) از طریق چهار نائب به ادامه امور مردم می پرداختند.
3 ـ دوره غیبت کبری: این دوران از سال 329 ق شروع شد و تا زمانی که خداوند مصلحت بدانند ادامه خواهد داشت در این دوره پاسخ به پرسش ها و احکام مردم بر عهده نایبان عام آن حضرت است و حضرت نایب خاصی برای این دوره معرفی نکرده اند.
4 ـ دوره حکومت: پس از ظهور، امام زمان(عج) بر اساس احکام اسلام حکومت واحد جهانی تشکیل خواهند داد که در سایه آن سرتاسر عالم پر از عدل و داد خواهد شد.

تبیان

گُفتَم نَظَرِ خودتونـــ[sokoot]

Karim1504
19th February 2011, 06:17 PM
من اطلاعات کافی در این زمینه ندارم ولی اینو میدونم که این موضوع دستاویز برخی از انسانهای مفتخور در عصر حاضر شده و با این وسیله دارن خوب جلوووووون میدن.. امیدوارم یزدان پاک نابودشان کند [cheshmak]

مسلم لله
19th February 2011, 08:52 PM
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام بر حضرت حجت بن الحسن و یاران پاک آن حضرت
دوست عزیز من! شما در رابطه با خود امام بزرگوار ما شیعیان میخوای بدونی یا نشانه های ظهور آن حضرت یا . . .؟
در چه مورد میخوای بدونی؟
من نمیدونم چه اطلاعاتی باید در اختیار شما بذارم.
البته اگر بنده را قابل بدانید که در این بحث شرکت کنم،اگر هم حضور بنده در این تاپیک اضافه است که . . .

در ضمن یک سوال از سرکار امستیس:
شما که زرتشتی هستی (نه مسلمان)،بنده اهورامزدا هستی (نه الله)،دشمنت اهریمن است (نه ابلیس)؛ میتونم ازت بپرسم چطوری همچین اطلاعاتی در مورد سرور ما شیعیان مسلمان داری؟
اگر درباره سرور ما نظر میدی پس نگو بنده اهورامزدا هستم و . . . چون اگر یک اهل سنت یا نامسلمان ببیند مسرخه میکند.(البته جسارت نکرده باشم!)

uody
19th February 2011, 09:37 PM
سوالایی برام هست در مورده امامم
1.یه عده میگن در کنار ما زندگی میکنه و ما درک نمیکنیم خوب برام سواله که امام در کنار ما زندگی میکنه یعنی مثه ماست
مثه ما دوست آشنا دارن ولی اونا خبر ندارن که امام با هاشون دوسته چه طوریه؟
2.نکنه اماممون تنهاست واین اصلا جور در نمیاد چون ما انسانها اجتماعی آفریده شدیم
3.امام همسری هم دارن؟خیلی از مفسرین این قضیه رو رد کردن اما چه طوری مگه امام ما مثله ما نیست چه طوری این رو رد میکنن نمیدونم
سوالام زیاده اینارو جواب بدین تا......

مسلم لله
19th February 2011, 10:23 PM
الحمد لله

یه عده میگن در کنار ما زندگی میکنه و ما درک نمیکنیم خوب برام سواله که امام در کنار ما زندگی میکنه یعنی مثه ماست
بله ایشان در کنار ما (در روی زمین) زندگی میکنند مانند حضرت خضر.
حضرت خضر هم در بین ما هستند.

نکنه اماممون تنهاست واین اصلا جور در نمیاد چون ما انسانها اجتماعی آفریده شدیم
اما در رابطه با دوستان ایشان باید عارض شوم که:
بله دوستانی هم دارند که این دوستان ایشان را میبینند و میشناسند،انسان های اهل تقوا اینگونه اند.

نکنه اماممون تنهاست واین اصلا جور در نمیاد چون ما انسانها اجتماعی آفریده شدیم
بله
من هم مانند همان مفسرین بزرگوار،این قضیه را رد میکنم:
اگر قرار باشد امام ازدواج کرده باشند مشخص میشود که ایشان همان حضرت حجت بن الحسن هستند.

مسلم لله
19th February 2011, 10:24 PM
سبحان الله

اگر سوال دیگری بود که هست من در خدمتم.

uody
19th February 2011, 10:33 PM
اگه یکی بخواد امام رو ببینه باید چی کار کنه ؟
منظورم اعمالشه؟
چرا خانم ها کمتر امام رو دیدن؟
یه کتابی که درباره ملاقات با امام بود رو میخوندم تو 300صفحه فقط یه ملاقات خانم با امام ذکر شده بودچرا؟

kamanabroo
20th February 2011, 01:49 AM
1.یه عده میگن در کنار ما زندگی میکنه و ما درک نمیکنیم خوب برام سواله که امام در کنار ما زندگی میکنه یعنی مثه ماست
3.امام همسری هم دارن؟خیلی از مفسرین این قضیه رو رد کردن اما چه طوری مگه امام ما مثله ما نیست چه طوری این رو رد میکنن نمیدونم

1. و2. امام عصر (ع) بصورت ناشناس در بین مردم هستند. محل دقیق زندگی ایشان معلوم نیست. اما چیزی که از مشهودات و مشرفین به محضر آنجناب نقل شده اینست که ایشان در بین
عده ای از مومنین واقعی زندگی می کنند.
اما در بین مردم هم حضور دارند..

در روایت هست که وقتی امام زمان عج ظهور می کنند، مردم می گویند:
ما او زیاد دیده ایم ...

شاعر میگه:
دیده می خواهد که باشد شه شناس
تا شناسد شاه را در هر لباس

در روایتی هم از خود امام زمان عج هست که می فرماید:
ما از احوال شما غافل نیستیم و همواره در یاد شما هستیم ....

3. به صورت کلی می شه گفت که:

در مورد زن و فرزند آن حضرت اگر چه قاعدتا یک مسلمان ازدواج می کند و ازدواج به خودی خود مستحب و جزء سنت پیامبر گرامی اسلام است و امام(عج) نسبت به سنت پیامبر(ص) و مستحبات عمل می کند. ولی ما شرایط خاص آن حضرت را نمی دانیم که آیا مانعی برای ازدواج و تأهل او وجود دارد یا خیر.[1]
[1] ر.ک: پاسخ ده پرسش پیرامون امامت و ... حضرت مهدی، حضرت آیت الله صافی گلپایگانی، ص 53 به بعد.
ر.ک: موسوعة التاریخ الاسلامی، جزء اول، تألیف شیخ محمد هادی یوسفی غروی، ص 105 به بعد.
منبع: پایگاه حوزه5807-15807-

جواب این سوالتون مفصله به این دو تا مقاله رجوع کنید:

ازدواج امام زمان (عج) (http://njavan.com/forum/showthread.php?t=88044)

http://www.njavan.com/forum/images/misc/tag.png آیا امام زمان(عج) ازدواج کرده و دارای فرزند هستند؟ (http://njavan.com/forum/showthread.php?t=88043)

kamanabroo
20th February 2011, 01:54 AM
اگه یکی بخواد امام رو ببینه باید چی کار کنه ؟
منظورم اعمالشه؟
چرا خانم ها کمتر امام رو دیدن؟
یه کتابی که درباره ملاقات با امام بود رو میخوندم تو 300صفحه فقط یه ملاقات خانم با امام ذکر شده بودچرا؟
اینکه در کتب از خانم ها و تشرفشون به محضر امام عصر عج خیلی کم نقل شده
دلیل بر کم بودن یا نبودن نیست.
چرا که شاید کسی بیان نکرده باشه.

اما می شه گفت بخاطر اینکه ارتباط معنوی زنان با حضرت زهرا س و حضرت معصومه س و
حضرت زینب س و ... بیشتر هست.
اما باز هم دلیل محکمی نیست.

برای ملاقات با امام زمان عج دستورات متعددی از علما و عرفا رسیده
اما شالوده همه آنها اینست که

گناه نکنیم

نه با چشم، نه باگوش، نه با زبان
هم روح و هم جسم وقتی کاملا از گناه پاک باشه، چه بسا خود امام زمان عج به دیدار انسان بیاد.... (که از این نمونه هم زیاد داشتیم..)

A M S E T I S
20th February 2011, 07:28 AM
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام بر حضرت حجت بن الحسن و یاران پاک آن حضرت
دوست عزیز من! شما در رابطه با خود امام بزرگوار ما شیعیان میخوای بدونی یا نشانه های ظهور آن حضرت یا . . .؟
در چه مورد میخوای بدونی؟
من نمیدونم چه اطلاعاتی باید در اختیار شما بذارم.
البته اگر بنده را قابل بدانید که در این بحث شرکت کنم،اگر هم حضور بنده در این تاپیک اضافه است که . . .

در ضمن یک سوال از سرکار امستیس:
شما که زرتشتی هستی (نه مسلمان)،بنده اهورامزدا هستی (نه الله)،دشمنت اهریمن است (نه ابلیس)؛ میتونم ازت بپرسم چطوری همچین اطلاعاتی در مورد سرور ما شیعیان مسلمان داری؟
اگر درباره سرور ما نظر میدی پس نگو بنده اهورامزدا هستم و . . . چون اگر یک اهل سنت یا نامسلمان ببیند مسرخه میکند.(البته جسارت نکرده باشم!)

شما میگید من زرتشتی هستم؟؟؟نخیر جناب بنده مسلمانم و شیعه...در ضمن اگر هم زرتشتی بودم مگر امام زمان فقط واسه مسلمان ها هستند؟؟؟ایشون معشوق هر انسان عاشق و پاک هستند...مگه ما این همه مسلمون داریم...امام از همشون راضی هستن؟؟خود شما که کلی ادعای مسلمونی داری هنوز نمیدونی رفتار و گفتار یک انسان مسلمان ومومن باید چطور باشه...چطور بعضی مسیحیان هنگام محرم برای امام حسین سینه میزنن و اشک میریزن پس امام زمان هم فقط متعلق به ما نیست...در ضمن اون تاپیکی که در مورد کوروش کبیر گذاشتم اگه کامل خونده باشید یک جلسه بود بین چند استاد که در مورد ذوالقرنین بحث کرده بودند که ایا کوروش هست یا نه در ضمن اینجا منظور از ذوالقرنین بنده صالح است نه یک پیامبر...این بحث مخالف و موافق داره و هرکسی فقط نظر خودش رو بیان میکنه نه اینکه به دیگران بی احترامی کنه....خود شما که به من میگی ضعیفه هنوز اسلام رو نشناختی...تمام امامان و پیامبران ما حتی با کفار هم رفتاری کاملا محترمانه و انسانی داشتند...شما بیشتر یک افراطی هستی تا مسلمان...در ضمن همینجا میگم که هیچ علاقه ای به بحث کردن با شما ندارم چون انسان جاهلی هستی...

uody
20th February 2011, 01:00 PM
ببخشید زمان ظهور میگن دجالی هم هست میشه توضیح بدین که اصلا دجال کیه ؟
شنیدم در هر زمانی یه دجالی هست؟

تووت فرنگی
20th February 2011, 01:44 PM
اگه شما خیلی باایمانی به یک مسلمان تهمت نمیزنی...
خجالت بکش آقا شما کی باشی تهمت بزنی....
برو خداروزی تو یک جا دیگه بده ...

اینقدر خجالت نمیکشی که به خانوما میگی ضعیفه درحالی که خداوند در قرآن و همه جا از خاانوما به خوبی یاد کرده...
من همینجا میخوام این آقای مثلا مومن رو اخراج کنید...

لطفا آقای کمان ابرو و آقای مصطفی پیگیر شن..

UniverCell
21st February 2011, 01:08 PM
من سر از اسرار دنيا در نياوردم كثيف ترين ادمهاي روي زمين امام حسين رو ديدن اما به ما ميگن بايد اعمالتون خالص باشه تا امام رو ببينيم

uody
21st February 2011, 01:48 PM
اسم اماممون چیه؟
خیلی جاها اسم امام رو حرف به حرف مینویسن چرا؟

kamanabroo
21st February 2011, 03:03 PM
درباره دجال حرف زیاده
آخرین چیزی که محققین به آن رسیدند اینه که دجال می تونه یه فرهنگ باشه
و الان بیشترین نشانه های دجال که در روایات آمده
بر فرقه شیطان پرستی مطابقت پیدا می کنه

علاوه بر اینکه امکان اینکه دجال یه شخص هم باشه خیلی زیاده
به این مقالات مراجعه کنید ...
دجال کيست ؟ 1 (http://njavan.com/forum/showthread.php?t=88230)
دجال کیست؟ 2 (http://njavan.com/forum/showthread.php?t=88231)
دجال را بهتر بشناسیم (http://njavan.com/forum/showthread.php?t=66826&highlight=%D8%AF%D8%AC%D8%A7%D9%84)

kamanabroo
21st February 2011, 03:10 PM
من سر از اسرار دنيا در نياوردم كثيف ترين ادمهاي روي زمين امام حسين رو ديدن اما به ما ميگن بايد اعمالتون خالص باشه تا امام رو ببينيم

دوران حضور امام با دوران غیبت فرق می کنه

کسانی که تو دوران حضور امام معصوم ، امام رو دیدند و ایمان نیاوردند.. خیلی کارشون سخت تره
جواب سنگینی باید پس بدند، و نسبت به دیدن امام معصوم و استفاده از ایشان و ... مسئولیت بسیار بزرگی روی دوششون میاد که اگر انجام ندن، عقوبت بدتری در انتظارشون هست.

اما در آخر الزمان و در زمان غیبت اوضاع فرق می کنه
تا جایی که درروایت هست که مردم آخر الزمان (مردم با ایمان) بر مردم زمانهای دیگر برتری دارند
یکی ازعلت های برتری مردم آخر الزمان و زمان غیبت اینه که
به امام زمان عج ندیده ایمان می آورند و از نشانه های او استفاده می کنند و در پیروی از او کم کاری نمی کنند.

دیدن امام درسته که خیلی خوبه اما ندیدن دلیل بر بدی انسان و مومن نبودن و ... نیست.

kamanabroo
21st February 2011, 03:16 PM
اسم اماممون چیه؟
خیلی جاها اسم امام رو حرف به حرف مینویسن چرا؟

اسم اصلی امام زمان عج همنام پیامبر ما حضرت محمد ص می باشد.

اینکه درگذشته اینطور مرسوم بوده که اینطور می نوشتن م ح م د
میشه گفت چند تا از دلیل هاش ایناست که:
جهت امنیت و حفظ جان حضرت که اسم اصلی شون به زبانها نیفته
احترام نسبت به ایشان که به لقب نام ایشان در زبانها باشه یعنی "مهدی"
و اینکه احتمالادر روایاتی چند از به زبان آوردن نام ایشان دوری شده که برای محفوظ ماندن هویت اصلی برای حفظ جان ایشان بوده..

تووت فرنگی
21st February 2011, 05:37 PM
باسلام...یک سوال...
راسته که میگن امام رو یک دختر اهل نیشابور میکشه!!!؟؟
که در دوران جوانی ریش در میارد؟؟[taajob][soal]

Sookoot
21st February 2011, 07:53 PM
باسلام...یک سوال...

در سرنو شت و فرجام کار امام زمان (عج) نیز پس از اتمام رسالتشان شهادت مقدر شده است....

.........

انتظار و تحمل مرارت منتظر منجی بودن " در فطرت عموم اهل توحید وجوددارد و این موضوع صرفا مختص بما نیست " اما انچه مسلم است بر حسب روایات و مستندات معتبر و اصول اعتقادی ماامام مهدی بعنوان ذخیره الهی در حیات ولیکن غائب از نظر های معمول هستند تا به اذن الهی در موعد مقرر ظهور و بروز نمایند

شرح کیفیت ظهور و برنامه های اجرایی ایشان " ویژگی یاران حضرت " و چگونگی مقابله با ستمگران دارای ترتیب روایی بسیار مفصل است که در این مقال مختصر نمیگنجد" اما اشاره به این نکته خالی از لطف نیست " از انجا که زمان ظهور ایشان را کسی نمیداندچه بسا قیام مهدی ال محمد در زمان ما و بعبارتی نزدیک باشد (انشاالله)

این هم از جذابیت های انتظار است که علیرغم مشقت های فراوان در بطن خود امید نهفته ای را دارد....

شناخت ضرورت وجودی ایشان و درک اهمیت ماموریت حضرت حجه خیلی مشکل نیست "
کافیست تصور کنیم هرانچیزی که بنام عدالت وجوددارد تماما نسبی است "

با نگاهی مختصر به اطراف و اکناف فراسرزمینی خود به راحتی میتوان دریافت که دفع ظلم و ستمی که امروزه از جانب ستمگران عالم به محرومان روا داشته میشود بطور تامه و به طریق معمولی بر طرف نخواهد شد الا بدست با کفایت بزرگواری که اصولا فلسفه وجودی اش بر دفع و ظلم و برپایی عدالت به گستره همه گیتی مقدر شده است

گویا قرار است خداوند توسط امام مهدی تمام دلتنگی های بشر به عرض همه انسانهاو بطول کل خلقت و به ابعاد جهان هستی را با شوق و امید خاتمه دهد...

warrior
21st February 2011, 09:22 PM
سلام دوستان عزیز.
این بنده کمتر از نا چیز خدا هم عرایضی دارد که نمیدانم میخواهید قبول کنید یا خیر؟
طبق یکسری از تحقیقاتی که من داشتم زمان ظهور آنقدر نزدیک است که بیشتر مفسرین حال میگویند که پیرمرد های زمان حال میتوانند آن حضرت را ببینند...
یعنی دوستان من خوشحال باشید که ظهور نزدیک است.البته ممکن است این را بگویید که حتی خود حضرت هم نمیتوانند که زمان دقیق برای ظهورشان تعیین کنند... درست است ... اما مفسران که زمان دقیق تعیین نکردند... فقط نزدیکی آن را گفتند با توجه به روایاتی که درمورد ظهور آن حضرت نقل شده است.
باتشکر از وقت گذاشتن شما برای مطالعه این متن.

0014
21st February 2011, 09:37 PM
چه دردی است در میان جمع بودن ولی خود گوشه ای تنها نشستن...
آری امامون با ماست ولی تنهاست...همه میگن ما امام زمانی هستیم ولی...
من شنیدم که آقامون هم زن داره وهم بچه ولی اون ها هم از هیچ چیز خبر ندارن...وای چقدر امامون تنهاست...
فقط میتونم بگم :تنها ترین تنها...

0014
21st February 2011, 09:47 PM
دجال به معنی ضد مسیح است
شخصی با یک چشم
وقتی که آقامون ظهور کنه به جنگ ایشون میره
سالهاست که داره فعالیت میکنه و پیروان زیادی هم داره
عمرش بسیار طولانیه

Karim1504
21st February 2011, 10:01 PM
دجال طبق مستندی که در این مورد دیدم و بنظر درست میمومد ، فراماسونها هستند..

http://freemasoninformation.com/wp-content/uploads/2009/02/ordo.gif

شخصی که یک چشم دارد وجود خارجی ندارد.این تشکیلات فراماسونها هست که با علامتهایی مختلف از جمله هرمی که یک چشم بالاشه نمایش داده میشوند.
اینقدر قدرت گرفته اند که حتی علائمشون را روی دلار هم میتونید مشاهده نمایید..

http://www.frumpgazette.com/wp-content/uploads/2009/11/masonic-seal-dollar.jpg

مسلم لله
23rd February 2011, 01:07 PM
بسم الله الرحمن الرحیم

نام مبارک حضرت
طبق روایاتی که به ما رسیده بردن نام حضرت بر ما جایز نیست لذا بهتر است برای احترام بیشتر القاب مبارک حضرت را به کار ببریم.

زیارت امام
ترک محرمات و انجام واجبات سبب میشود که انسان از یاران آن حضرت شود.
طبق روایتی: هرکس 40 صباح دعای عهد را بخواند ان شاء الله از یاران حضرت حجت بن الحسن میشود و اگر تا ظهور آن حضرت زنده نبود،خداوند پس از ظهور حضرت،وی را از قبر در می آورد تا در خدمت امام باشد.
حال اینکه چرا خانم ها کم تر حضرت بزرگوار را زیارت میکنند ممکن است به این دلیل باشد که خانم ها معمولا نسبت به آقایان ایمان ضعیف تری دارند.البته این بدان معنا نیست که فرقی بین زن و مرد وجود دارد در ورود به بهشت.خداوند به مردان و زنان با ایمان و درستکار بهشت وعده داده است.

مسلم لله
23rd February 2011, 01:25 PM
الله اکبر

اما در مورد دجال
قبل از ظهور حضرت،سه نفر ظهور میکنند:
یمنی
سفیانی
دجال

یمنی مقدمات ظهور حضرت را فراهم میکند.
سفیانی از مخالفان ظهور حضرت است،که در جنگی با حضرت و یاران وی،فرار میکند،یاران حضرت به دنبال آن ملعون رفته و او را دستگیر و در محضر امام می آورند.
ملعون عرض میکند مرا زنده نگه دار تا در خدمت شما باشم.
یاران حضرت مخالفت میکنند.
حضرت می فرماید هر کار میخواهید بکنید.
یاران،او را به کنار دریاچه ای(نام آن را به خاطر ندارم) برده و روی تخته سنگی سر او را از تن جدا میکنند.

دجال موجودی است با یک چشم که در وسط پیشانی او قرار دارد.
لفظ کافر در چشم او نوشته شده است به طوری که همه میتوانند آن را بخوانند.
مرکبی دارد گوش دراز که آن را به خر تشبیه کرده اند که رنگ آن یا خاکستری است یا سبز.
زمین زیر پاهای او در هم میپیچد.
جلوی او همیشه دود و آتش است.
پشت سر او همیشه چیزی است که مردم آن را طعام میبینند.
چشم او مانند ستاره می درخشد.
مرکب او داخل دریاها میشود.
مرکب او خرما دفع میکند.
اغلب طرفدارانش از یهودیان و زنازادگان هستند.
مردم در زمان او به دو دسته تقسیم میشوند،عده ای برای دین خود عزادارند و عده ای برای دنیای خود.
تعبیر دجال یعنی ضد خدا
چشم راست او کور است(از اول خلقت آن چشم را ندارد)
نام اصلی دجال صائد بن صید و کنیه اش ابویوسف است.
از مادری یهودی به نام میمونه زاده شده.
خراسان و کوفه به عنوان محل ظهور و خروج دجال ذکر شده اند.
سه سال قبل از خروج وی در زمین خشکسالی میشود به طوری که سال اول ثلث باران و سال دوم،دو ثلث باران نمیبارد،و سال سوم حتی یک قطره آب از آسمان نمیبارد و یک گیاه سبز از زمین نمیروید.
در این موقع گرسنگی و تشنگی بر علمیان سایه افکنده،دجال خروج میکند؛هنگامه عجیبی برپا میشود،و دجال به کمک پیروانش بر تمام شهر ها مسلط میشود.

اطلاعات در مورد دجال زیاد است.
فکر میکنم همین مقدار کافی باشد.
اگر مایل بودید بفرمایید که بنده اطلاعات دیگری اگر پیدا کردم در اختیار دوستان بگذارم.

0014
23rd February 2011, 01:49 PM
از اونجایی که دوستان سوالات زیادی در رابطه با امام زمان و دشمن ایشان و علائم ظهور آن حضرت دارند بنده پیشنهاد میکنم که سریال مستند ظهور رو حتما ببینند. این هم آدرسش :
http://www.asr-entezar.ir/archives/2411

التماس دعا[golrooz][golrooz][golrooz]

مسلم لله
23rd February 2011, 02:17 PM
الله اکبر

جناب 0014 زحمت کشیدند و اطلاعاتی در مورد دجال را تایپ کردند:
http://www.njavan.com/forum/showthread.php?p=207187#post207187
اگر مشتاق بودید میتوانید مطالعه کنید.
از جناب 0014 متشکرم

Rez@ee
23rd February 2011, 02:57 PM
مگر درقران نیامده که ما زمین را ازولی خود خالی نخواهیم گذاشت.

وقتی بحران یا مشکلی پیش اید امام غایب با چه ترتیبی عنایت خواهند کرد ؟همه که دارای ارتباط با آن بزرگوارنیستند.

محسن آزماینده
23rd February 2011, 03:14 PM
سلام[golrooz]
با توجه به اینکه درزمان حال ادیان دروغی و همچنین انسان هایی دروغی خودشون رو جا امام مهدی (عج) میگذارند!!!
تو این تاپیک اگه دوستان موافقند پیرامون شخصیت،زندگی یا.... امام مهدی (عج) اطلاعاتی دارند بگن تا همه استفاده کنیم!
دوستان:اگه این تاپیکا گذاشته میشه اول واسه اینکه من خیلی سوال دارم تو این مطالب و دوم اینکه اگه یک غیرشیعه سوال پرسید بتونیم پاسخ بدیم.
یاعلی....[golrooz]

البته چون همه دینها در قلب افراد جا دارن به نظر من ادیان دروغی نداریم ولی ادیان تحریف شده و جعل شده متاسفانه زیاد شده
ببینید از صفات امام زمان (ع)خیلی حدیث وجود داره
اما مهمترین نکته ای که به نظر من باید مرد توجه قرار گیرد یاران امام زمان هستن
از نظر بیشتر صفات باید شبیه امام زمان (ع)باشند بنابراین در شناختن امام زمان اول خودمون را به امام زمان (ع) نزدیک کنیم
مهمترین صفت امام زمان (ع) علم ایشان هست

Rez@ee
23rd February 2011, 03:27 PM
بسم الله الرحمن الرحیم

حال اینکه چرا خانم ها کم تر حضرت بزرگوار را زیارت میکنند ممکن است به این دلیل باشد که خانم ها معمولا نسبت به آقایان ایمان ضعیف تری دارند.

کی همچین چیزی گفته؟
لطفا سند حرفتون رو ضمیمه کنید.

amin_745
23rd February 2011, 03:55 PM
حال اینکه چرا خانم ها کم تر حضرت بزرگوار را زیارت میکنند ممکن است به این دلیل باشد که خانم ها معمولا نسبت به آقایان ایمان ضعیف تری دارند.البته این بدان معنا نیست که فرقی بین زن و مرد وجود دارد در ورود به بهشت.خداوند به مردان و زنان با ایمان و درستکار بهشت وعده داده است.

[nadidan]

Karim1504
23rd February 2011, 04:49 PM
فقط تو ایران است که جنس مونث رو اینقدر بی ارزش بحساب می اورند.اگر به یک کافر عادل بگی آیا فرقی بین زن و مرد هست؟ میگه نه ولی مسلمانان ... . واقعا برای خودم متاسفم [taane]

0014
23rd February 2011, 05:04 PM
فقط تو ایران است که جنس مونث رو اینقدر بی ارزش بحساب می اورند.اگر به یک کافر عادل بگی آیا فرقی بین زن و مرد هست؟ میگه نه ولی مسلمانان ... . واقعا برای خودم متاسفم [taane]

ناگفته نمونه که تو اکثر کشورها به جنس مونث به عنوان یک کالا نگاه میشه.نمونش فیلم هایی که ساخته شده.
البته تو کشور خودمون هم کم لطفی ها و بی مهری های زیادی به این قشر شده.
اگه به یک ایرانی ( البته از نوع نا عادلش )بپرسی این جواب رو میده!

uody
23rd February 2011, 05:33 PM
نشونه های امامم چیه؟که من بشناسمشون
مثلا پیامبرای ما نشونه هایی داشتند مثل یه تیکه ابر همیشه بالای سر پیامبرمون حضرت محمد (ص)در حرکت بود

در ضمن بهتر که اینقدر در کلامتون تبعیض جنسی به چشم نخوره جناب مسلم الله[ghahr][ghahr]
در رفتارتون تجدید نظر کنید

Rez@ee
23rd February 2011, 05:35 PM

اینطوری نگید .
آدم اگه آدم نباشه، هرجا ی دنیا هم که بره درست نمی شه.افاضاتی که بعضی ها هم می کنندازاعتماد به نفس کاذب ،ناشی میشه

amin_745
23rd February 2011, 05:40 PM
افاضاتی که بعضی ها هم می کنندازاعتماد به نفس کاذب ،ناشی میشه

جانا سخن از زبان ما میگویی[tashvigh][tashvigh][tashvigh][golrooz][golrooz][golrooz]

Rez@ee
23rd February 2011, 05:42 PM
یودی عزیز؛
درحال حاضر اراده خدا براین است که امام شناخته نشوند.به نظر من به جای صحبت از جمال وسکنات ایشان بهتراست در این باره بحث شود که چه کنیم در فرج تعجیل شود وچه کنیم که از گمراهان اخرالزمان نباشیم.

مسلم لله
23rd February 2011, 08:22 PM
بسم الله الرحمن الرحیم

تا به حال از خودتو پرسیدید که چرا حتی یک پیغمبر یا حتی امام نداشتیم که جنس مونث باشد؟
یک بار بپرسید ببینید به جز ایمان به چیز دیگری ربط دارد؟
بگذریم. . .
خانم ها با آقایان از نظر فکری تفاوت داردند
خانم ها احساسی فکر میکنند
آقایان منطقی

دین گفته حق باید به حق دار برسد
حال از خود بپرسید چرا هیچ قاضی ای جنس مونث نیست؟
اگر یک مجرم جلوی قاضی خانم گریه و زاری کند،خانم احساساتش فعال شده و دلش به رحم می آید.
کاری هم به دین ندارد چون خانم ها خیلی احساساتی اند.
همین احساساتی بودن خانم ها باعث شده یک عده از آقایان،از این احساساتی بودن خانم ها سو استفاده کنند.
سند حرف من عقل است.
من که با خانم ها دشمنی ندارم
آن ها هم بشرند،از جنس ما هستند.چرا باید با آن ها دشمنی کنم.
وقتی روح خداوند در وجود من است و در وجود خانم ها،هیچ اجازه ای به خودم نمیدم که به خواهرانم بی احترامی کنم و با آن ها دشمنی کنم.

امیدوارم به جواب رسیده باشید.

انریکه
24th February 2011, 02:59 PM
امیر المومنین (ع)
حجت خداوند در میان مردم حضور دارد از معابر و خیابان ها عبور میکند...
به نقاط مختلف جهان میرود سخن مردم را میشنود و بر جماعت مردم سلام میکند.
میبیند و دیده نمیشود تا این که زمان ظهور و وعده ی الهی و ندای آسمانی فرا میرسد.
هان!آن روز روز شادی فرزندان علی (ع) و پیروان اوست.

kamanabroo
25th February 2011, 12:04 AM
نشونه های امامم چیه؟که من بشناسمشون
مثلا پیامبرای ما نشونه هایی داشتند مثل یه تیکه ابر همیشه بالای سر پیامبرمون حضرت محمد (ص)در حرکت بود

برای وقت ظهور امام زمان عج (انشاءالله) خیلی خوبه که ما دنبال یکسری نشانه باشیم
اتفاقا همین سوال رو از امام ع پرسیدند:

....قُلْتُ لِلرِّضَا ع مَا عَلَامَةُ الْقَائِمِ ع مِنْكُمْ إِذَا خَرَجَ
قَالَ عَلَامَتُهُ أَنْ يَكُونَ شَيْخَ السِّنِّ شَابَّ الْمَنْظَرِ
حَتَّى إِنَّ النَّاظِرَ إِلَيْهِ لَيَحْسَبُهُ ابْنَ أَرْبَعِينَ سَنَةً أَوْ دُونَهَا
وَ إِنَّ مِنْ عَلَامَتِهِ أَنْ لَا يَهْرَمَ بِمُرُورِ الْأَيَّامِ وَ اللَّيَالِي عَلَيْهِ
حَتَّى يَأْتِيَ أَجَلُهُ

راوی نقل می کند که از امام رضا ع سوال کردم علامت قیام کننده شما (حضرت بقیه الله ع) هنگامی که خروج می کند چیست؟
امام فرمود: علامتش این است که فردی است با سن زیاد اما با ظاهری جوان
که هر کسی می بیند گمان می کند چهل سال یا کمتر دارد

و علامت دیگرش این است که با گذشت روزها و ایام چهره اش در هم شکسته نمی شود
و همچنان جوان باقی می ماند تا اجلش فرا رسد.

kamanabroo
25th February 2011, 12:16 AM
باسلام...یک سوال...

این دسته از علائمی که نقل شده هیچ سندیتی ندارن
و اثبات شده نیستن

حتی نسبت به شهادت امام زمان عج هم بحث هست که آیا ایشان به شهادت می رسند
یا به مرگ طبیعی از دنیا رحلت می کنند؟

و لذا علائمی که برای قاتل حضرت نقل شده اعتمادی نیست.

kamanabroo
25th February 2011, 12:23 AM
مگر درقران نیامده که ما زمین را ازولی خود خالی نخواهیم گذاشت.

وقتی بحران یا مشکلی پیش اید امام غایب با چه ترتیبی عنایت خواهند کرد ؟همه که دارای ارتباط با آن بزرگوارنیستند.

در قرآن نمی دونم فکر نمی کنم..
اگر آیه ای در این رابطه هست بگین

اما روایت فراوان داریم که :
قال الامام الرّضا - علیه السلام - : لَوْخَلَتِ الاْرْض طَرْفَهَ عَیْن مِنْ حُجَّه لَساخَتْ بِأهْلِها.

امام رضا- علیه السلام - فرمود: چنانچه زمین لحظه ای خالی از حجّت خداوند باشد، اهل خود را در خود فرو می برد.
منبع: «علل الشّرایع، ص 198، ح 21»

در نحوه استفاده مردم از امام غائب اینطور نقل شده که:

مثل استفاده کردن مردم از خورشید پشت ابر، از فیوضات امام ع بهره مند می شوند.

خورشید پشت ابر یعنی اینکه از هدایت گری ایشان، و نور وجود ایشان و ... همه بهره می برند...
حتی در روایتی که از خود حضرت نقل شده می فرماید:
ما نسبت به مراعات احوال شما کوتاهی نمی کنیم
و شما را از یاد نمی بریم

kamanabroo
25th February 2011, 12:27 AM
.
.
.
.

مهمترین صفت امام زمان (ع) علم ایشان هست

با تشکر از محسن جان
و تایید گفته هاتون
و تشکر ویژه جهت همکاری و پاسخگویی

شاید مهمترین صفت امام زمان (ع) که حتی در کلام ائمه همیشه به عنوان اولین صفت ذکر میشه
بحث عدالت گستری و ظلم ستیزی حضرت باشه.
درسته که همه ائمه نور واحد هستند، اما طبق مقتضای هر زمان، هر کدام از ائمه دارای یکسری ویژگیهایی هستند که بارزترند
و نسبت به حضرت بقیه الله الاعظم هم ویژگی و صفت بارزشون ظلم ستیزی و عدالت گستری است.

که در شعاری که بر بازوی ایشان هست همین مضمون نهفته هست
جاء الحق و زهق الباطل ان الباطل کان زهوقا

با تشکر

kamanabroo
25th February 2011, 12:38 AM
تا به حال از خودتو پرسیدید که چرا حتی یک پیغمبر یا حتی امام نداشتیم که جنس مونث باشد؟
یک بار بپرسید ببینید به جز ایمان به چیز دیگری ربط دارد؟

این کلام کامل نیست و صحیح هم نیست
لطفا برای حرفتون سند و مدرک بیارین...

و الا از اینطور حرف زدن در سایت خودداری کنید خواهشا

تووت فرنگی
25th February 2011, 09:49 AM
این دسته از علائمی که نقل شده هیچ سندیتی ندارن
و اثبات شده نیستن

حتی نسبت به شهادت امام زمان عج هم بحث هست که آیا ایشان به شهادت می رسند
یا به مرگ طبیعی از دنیا رحلت می کنند؟

و لذا علائمی که برای قاتل حضرت نقل شده اعتمادی نیست.

ممنون[golrooz]

مسلم لله
25th February 2011, 08:05 PM
بسم الله الرحمن الرحیم

این کلام کامل نیست و صحیح هم نیست
لطفا برای حرفتون سند و مدرک بیارین...

و الا از اینطور حرف زدن در سایت خودداری کنید خواهشا
علم بزرگوار جناب کمان ابرو
لطفا پاسخ دهید:

چرا حتی یک پیغمبر یا حتی امام نداشتیم که جنس مونث باشد؟
غیر از عقل قبول نمیکنم،چون تمامی کتب به دست خلق نوشته شده
اما اگر از قرآن و انجیل و تورات باشد قبول دارم چون کتاب خداست.

kamanabroo
25th February 2011, 11:18 PM
بسم الله الرحمن الرحیم

علم بزرگوار جناب کمان ابرو
لطفا پاسخ دهید:

چرا حتی یک پیغمبر یا حتی امام نداشتیم که جنس مونث باشد؟
غیر از عقل قبول نمیکنم،چون تمامی کتب به دست خلق نوشته شده
اما اگر از قرآن و انجیل و تورات باشد قبول دارم چون کتاب خداست.

بخاطر اینکه سنت و خلقت الهی بین زن و مرد از ابتدا فرق گذاشته

عقل: و اگر قرار بود خدا هر چه از زن و مرد می خواهد هیچ فرقی با هم نداشته باشند و از هر دو جنس بصورت کامل بر آید، دیگر کار خدا (خلقت زن و مرد) لغو بود!! و خداوند هم حکیم است و کار لغو بیهوده انجام نمی دهد.
این نشان می دهد که خلقت زن و مرد به معنای تقسیم وظایف انسانی است!
یعنی یکسری از امور انسانی رو در تخصص و خلقت زنان قرار داد و یکسری دیگر رو در تخصص و خلقت مردان.
پس عقلا درست نیست ما هر چه از مردان انتظار می رود، از زنان نیز انتظار داشته باشیم و در صورت عدم توانایی زنان، این (عدم توانایی ) را نشانه ضعف یا کوچکتر بودن یا موجود پایینتر و ... دانست.
و اگر از بین زنان پیامبر و امام نداریم بخاطر این است که رسالتی که خداوند از زنان می خواهد چیز دیگری است.. و رسالت خاصی که از مردان می خواهد چیز دیگر.

نَقل:
این بدان معنا نیست که خلقت یکی بر دیگری برتری داشته باشد.
چرا که در قرآن می فرماید:
...خَلَقَكُمْ مِنْ نَفْسٍ وَاحِدَةٍ وَخَلَقَ مِنْهَا زَوْجَهَا...(نساء-1)
یعنی خداوند شما رو از یک نفس واحد خلق کرده که از همن نفس واحد هم زن رو خلق کرده.
پس در خلقت زن و مرد با هم یکی هستند.

اما در رسالت خاصی که بخاطر آن خداوند زن را خلق کرد، بین زن و مرد تفاوت هست:
المراه ریحانه و لیست بقهرمانه
زن گل بهاری است نه پهلوانی سخت کوش
آنچه از مهرو عطوفت و عشق ، خداوند در زنان قرار داده در مردان نیست
و اگر می گویند بهشت زیر پای مادران است
چون(یکی از دلایلش) در خانواده تربیت مادر است که انسان را به بهشت می رساند
و تربیت مادر در حلقه محبت و عشق مادری است..
کاری که از مردان بر نخواهد آمد...

انریکه
28th February 2011, 02:32 PM
هر کدام از دین های زیر معتقدند که(اسم اشخاصی که رو به رویشان هست)منجی نهایی جهان است که روزی آمده و عدالت و دین خود را گسترش میدهد.
در دین یهود=مسیح
مسیحیان=حضرت عیسی(ع)
زرتشتیان=سوشیانت

تووت فرنگی
1st March 2011, 04:11 PM
خدایااااااااااااااااااااا ا ظهوور امام زمانو نزدیک بگردان

[golrooz][golrooz][golrooz][golrooz]

برای سلامتی اقامون صلوات.....[golrooz][golrooz][golrooz]

kamanabroo
1st March 2011, 09:27 PM
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

*پدر بزرگ
28th May 2011, 10:30 AM
سلام
يا صاحب الزمان روح وجانم فدايت

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد