PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فصل شورش !!

LaDy Ds DeMoNa
10th February 2011, 06:50 PM
در دهه فرخنده فجر و به دنبال اعتراضات مردمی در تونس و مصر ، پرسنل کارخانه ما هم در اقدامی بی نظیر و شجاعانه دست به افشای برخی تخطی گیریها کارفرما نمودند !![nishkhand]

مدتی است با استخدام یه فوق لیسانس صنایع ، اوضاع نه تنها درست نشد که بر پرسنل بخش تولید وخیم تر از پیش هم شد!

در تمامی جلسات علنی وغیر علنی کمیته های ریز و درشت کارخانه ( تولیدی و اداری ) که کمابیش خودم حضور داشتم فقط راهکارهایی برای نمایندگان کارفرما مقبول که به نفع کارفرما و به ضرر کارگر باشد . برای مثال :

ایجاد تایم های کاری فشرده ( اتمام کار در زمانی معین ! )برای اتمام لیست های تولید دیگه نایی برای کارگران نذاشته( به دنبالش عوارضی مثل دیسک و . . . به دنبال داشته )

ایجاد جرایم نقدی برا چندغاز حقوق ایشان

نگه داشتن کارگران به اضافه کاری بدون پرداخت پول و اگه کسی نمی موند براش غییت رد می شد !( بعنوان جریمه و اینکه باید نونتون حلال باشه !)

ایجاد جرایم برای پرسنلی که عدم توانایی بر انجام کار رو بهانه می کنند

عدم تمدید قرارداد با پرسنل با سابقه و قدیمی و معترض به جو حاکم حتی یا ده سال سابقه کار و بیشتر از اون ( عدم تمدید قرارداد با رئیس شورای اسلامی کار با حدود 8 سال سابقه کاری به دلیل حمایتهاش از پرسنل !!!)

بستن قرارداد های کوتاه با سایر پرسنل ( یک ماهه دوماهه سه ماهه !)

دریافت چک تضمینی 5میلیون تومانی در وجه حامل !

فرستادن مرخصی ها اجباری و ندادن مرخصی در زمانی که پرسنل خودش نیاز داره

ممنوعیت استفاده از تلفن همراه چه در تایم کاری چه غیر تایم کاری . برای اطمینان از این موضوع و جلوگیری از تخطی پرسنل از دستگاه ضد امواج موبایل استفاده میکنند !

عدم تغذیه در تایم کاری فقط در زمان 15 دقیق استراحت پرسنل حق خوردن دارند . . .

توهین های لفظی به پرسنل وقتی که کارشون رو اشتباه انجام میدن یا حتی درست انجام میدن !( دیروز مسئول انبار کارش رو به نحوه احسن انجام داده بود اما . . . )

عدم پرداخت حق شیفت به پرسنل شاغل در شیفت عصروشب !

استفاده از سرویسهای بهداشتی فقط در ساعات خاصی از روز و نباید بیش از 5 دقیقه طول بکشه اونم برای یه عده خانمی که ممکنه باردار باشند

و بدتر از همه اینکه به همش برچسب اسلام می زنند !

و به دلیل عدم تطبیق موارد بالا با روحیه من ، از سرپرستی کارگزینی و سرپرستی شیفت کناره گرفتم خیلی هم البته از این موضوع خوشحالم اما به دنبالش از حقوق پایم حدود 25 تومان کسر و نمی دونم اصلا برای چی 40 تومان هم بهم کسرحقوق زدند اعتراض هم کردم جواب ندادند !

چون به نظر من تمامی جرایم به منزله ترغیب پرسنل برای اصلاح و پیشرفت کار باید باشه اما وقتی نتیجه نداد بدون یه اشکالی تو کار هست . باید روش رو تغییر داد
به پرسنل نباید به دید یک ابزار نگاه کرد بلکه بعنوان انسان باید به عزت نفسش احترام گذاشت

جالب این که
چند روز پیش استاندار برای بازدید به کارخانه اومد کاری نکرد جز تعریف!!!! حتی یه لحظه مکث نکرد ببینه پشت این چهره های غمگین پرسنل چه خبره !
قبلش به همه کارگرا لباس نو و مقنعه دادند ( کلیه پرسنل خانم هستند )
به محض اینکه استاندار و همراهانش رفتند اونها رو از پرسنل پس گرفتند
خوب من اعتراض کردم که این از لحاظ بهداشتی درست نیست مقعنه ای که داده شده پس گرفته بشه و دفعه بعد به کس دیگه ای بدید! اما اهمیتی بدان داده نشد . . .
( لابد تو اخبارهم اعلام کردند استاندار زنجان در دهه فجر اقدام به افتتاح چندین پروژه در شهرک صنعتی نمود !)

به پرچم گنده هم زده بود با این مضمون که:

[B]یقینا پرسنل قدردان ایجاد اشتغال زایی و ایجاد چنین فضایی توسط کارفرمای خود هستند

کلی برای این خندیدیم !

هروز 20 الی 25 دقیقه بیشتر از وقت معمول در کارخانه کار میکنم !

از پرسنل برای همه چیز امضا و اثرانگشت گرفته می شه تا در روز مبادا و وقتی پرسنل به سازمان کار شکایت نمودند بر علیه کارگران انها رو ارائه بدند !
مثلا این اواخر یه متنی تایپی از همه امضا گرفتند متنش دقیق یادم نیست اما یه چیزی مثل مورد زیر بود :
شرکت تمامی اموزشهای لازم رو به اینجانب ارائه داده و بدین وسیله اعلام می دارم هیچ گونه حق اعتراضی بر تصمیمات اخذ شده نسبت به جرایم توسط کمیته نظارت نخواهم داشت !
( البته می دونم اینها نمی تونه مرجع صلاحیت برای سازمانها و ادارت باشه )

امروز طی شکایت مخفیانه عده ایی بازرس سازمان کار به شرکتمون اومد و از تک تک پرسنل موارد رو جویا شد
و برخی ترسیده بودند آخه کار نیست و اونها احتیاج دارند
اما دونفر از پرسنل همه ماجرا رو گفتند که به محض حضور مدیر تولید نتونستند همه حرفاشون رو ادانع بدند !

بعد از عید 80 نفر از ذبده ترین پرسنل دیگه قصدی برای تمدید قرارداد ندارند یکیش خوده من!

البته باید بگم دولت همیشه از کارفرما حمایت می کنه چون اشتغال زایی کرده !!
اما این اشتغال زایی به چه قیمت . . .

حالا ماجرا مفصل تر از اینهاست من فقط بخشی از اون رو براتون نوشتم . . .

الخیر فی ما وقع

Admin
10th February 2011, 07:19 PM
خب عرضم به حضور شما که من اگه باشم بلافاصله استعفا ...

حاضرم بیکار بمونم ولی تن به اینجور جاها ندم.

البته بیکاری تو کار ما نیست و بلافاصله یه جای دیگه با حفظ سمت قبلی استخدام میشیم [cheshmak]

LaDy Ds DeMoNa
10th February 2011, 07:31 PM
خب عرضم به حضور شما که من اگه باشم بلافاصله استعفا ...

حاضرم بیکار بمونم ولی تن به اینجور جاها ندم.

البته بیکاری تو کار ما نیست و بلافاصله یه جای دیگه با حفظ سمت قبلی استخدام میشیم [cheshmak]

شرکت قبلا اینطوری نبوده مثل به خانواده بود اما . . .
خوب من هم اگه تا حالا موندم فقط بخاطر دوستام بوده ( آخه بهترین دوستام سارا و یگانه هم اونجا هستند )
هنوز دنبال کار نگشته چندتا پیشنهاد کاری داشتم که درست نشد ولی امیدوارم آخه 5سال سابقه کار تو حیطه حسابداری و کارگزینی و سرپرستی دارم[nishkhand]
ولی عاشق بوتیک زدنم که خانواده ام به شدت مخالف این قضیه هستند
همش می گن باید یه جای خوب استخدام شی[nadanestan]

ریپورتر
12th February 2011, 03:57 PM
اخی چه مسئولین مزخرفی[nishkhand]
خدایی کار ازاد باز بهتره درسته دردسر داره و بعدش درامدش خوبه مهم اینه که کسی بهت زور نمیگه[nishkhand]

esijoone
21st February 2011, 02:26 PM
ان شا الله شما هم با هر تصمیمی که می گیری موفق باشی[tashvigh]

A M S E T I S
22nd February 2011, 11:14 AM
از پادگان بدتره اونجا کهههههههههه

...چه وضعیتی[tafakor]

تووت فرنگی
3rd March 2011, 02:22 PM
خیلی وحشتناکه!!![negaran][esteress][nadanestan]

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد